Regaip Gecemiz Mübarek Olsun(2021); Şahidim Ya Rab
  


Regaip Gecemiz Mübarek Olsun(2021); Şahidim Ya Rab

“Fe Firrû İlâllâh “ düşe düşe kalkıp, her düşüşte dönüşümüz, firarımız, rağbetimiz O’nadır. Hakk’tır rağbetimiz, Hakkımızda Hükmü Hak, hak ettiğimizle değil iki dünyamızda da lütfuyla ağırlasın. Regaip Gecemiz mübarek olsun...


imtihan nedir, kendi elimle başıma getirdiklerim nedir, ayrımına varmış insanları severim, yanılıp, yıkılıp, her defasında hayata dönenleri, sımsıkı sarılanları, rabbim bilirim ki, bunlar bana tecrübe idi, deneyim idi, sınanma idi, geçtim, işte geliyorum sana diyenleri severim, günahın en dibine batmış, günahın içinde olduğunun farkında olup, çıkmak için çabalayanları, çığlık çığlık ben günahımdan tövbe etmek istiyorum bana bir şans, bana yeni bir hayat diye çırpınanları severim, hata üstüne hata yapan, bile bile lades diyen, bunun farkında olup bir çare bir yol diye dua edenleri severim, çaba verenleri severim.


ben kimim, neden buradayım, benim bu dünyaya geliş amacım nedir diye sorgularken, sorgulamayı aklına getirenleri severim, bu sorgulamalarda kendinin aciz bir kul olduğunun farkına varmış, kendi düzelirse şayet hayatı da düzene girer bunu dûstur edinmişleri severim.


insanız halden hale geçiyoruz, her geçişte, hallerimizin getirdiği vesileleri, bahaneleri basiret ile anlayıp, işin uyanıklığına değil, iki üç günlük kulluğa, ibadete değil, aklın ve kalbin uyanmış gözüyle hayatına çeki düzen vermek adına sebeplere yapışanları severim.
her zaman akmaz su, kesilir bir gün çeşmenin suyu, o su akarken gönlünü yıkayanları severim. geçip kardan borandan, acıdan kederden, hatadan günahtan, bunları tecrübe ettim, aklımda ey rabbim unutturma bana bunları, bırakma artık bana beni diyenleri, ayağını dosdoğru yol üzerinde sabit tutanları, hakkın hatırını hiçbir hatıra feda etmeyenleri severim.


kendini yücede diğer yaratılmışları alçakta görenleri değil, her an bende yeniden düşebilirim, ben de geçtim onun geçtiği yollardan, o zorluklardan, o günahlarımın, yanlışlarımın içime cehennem odu düşürdüğü yangınlardan, ona yardım etmeliyim, gözüne soka soka değil, akıl taslayarak değil, dayatarak değil, yumuşacık bir su gibi yangınına, derdine deva olmaya sebep olayım diyenleri severim.


savaşı kendisiyle olanları, öfkesi kendisine olanları, kendini bilenleri, aynasını içine tutanları, neşteri alıp eline kendini canlı canlı ameliyat edenleri, acı çekenleri, acı çekmişleri severim.
yolu hüzünden geçmemiş, yolu engel görmemiş, sığ bir hayatın içinde hayvan gibi yemiş, içmiş, sevişmişleri değil, bu da benim kaderim ben de böyleyim diye işin kolayına kaçanları değil, ölümü aklına hiç getirmeyenleri, yaşam hep böyle sürüp gidecek diye düşünenleri değil, güzelleşmek adına hiçbir çaba sarf etmeyenleri, yatırımı hep bedenine, yatırımı hep kendine, yatırımı hep dünyaya, çabası hep dünyaya olanları değil, ikisini bir dengede götüren, tutabilen, ölçülü insanları severim.


her şeyi bilmiş, okumuş, görmüş, geçirmiş, denemiş, her yoldan geçmiş, her durakta yeni yeni yaşamlar deneyimlemiş, süzmüş, arıtmış, hakikati anlamış, sımsıkı hakikate sarılmış, geçmişin yığınlarca hata tortularını kendi tırnağıyla eliyle kazımış, yeni bir temel üzerine hayat inşa etmiş, geçmişinden dersini almış, geçmişine bu yola ulaştırdığı için hamd etmiş, geçmişini hiç unutmamış, her zaman yeniden düşmeyeyim diye hatırında tutmuş, sınandığı zamanlarda geçmişin tecrübeleri elinden tutmuş, iradesi sağlam olanları severim. düşse de yine, yeniden ayağa kalkanları, kendini toparlayanları, umudunu hiç kaybetmeyenleri severim...


Dünya ve insanlığın hızla en dibe doğru gittiği şu zaman diliminde, sana ne! dünya kötüye gidiyor, insanlık bitiyor ise, Elif! sen kendin iyiye git, daha da iyiye git, daha da...

Elhamdülillah...

Sevgimle Kalın e'mi

Elif Hece ÖZTÜRK

18 Şubat 2021 - Ankara

astrolojistik@gmail.com(17) YORUMLAR ( Yorum Ekle )

Gönderen: çiler ceylan yüce
nedensiz - afrika çöllerine gittim dünyanın en fakir ülkesi nİJERE gönüllü 8 ay sonra döndüm..ve ruhumun seni, yazılarını özlediğini hissettim...Sahra rüzgarlarında HUUU diye seslendim duydunmu Elif...saglıklı yılların olsun
5 Ocak 2022, Çarşamba, 14:35Gönderen: Deniz Gökbayrak
Seviyorum işte...... - Aklıma düştün...bu kaos ortamında bu sayfada dolaşmak çok iyi geliyor bana ,özlemle yazacağın bir şeyleri bulmak umuduyla...esenlikte olduğunu bilmek iyi gelecek ...
28 Aralık 2021, Salı, 20:37Gönderen: Arzu
Selamlar - Gecenin bu vaktinde düştünüz aklıma sevgili kardeşim, iyisiniz inşallah. Özlettiniz kendinizi, emanetinize iyi bakın, seviliyorsunuz.
26 Kasım 2021, Cuma, 00:11Gönderen: Elif Hece Öztürk
Deniz Hanım nezdinde... - Selam Deniz Hanım; hiç yalnız bırakmadınız çok teşekkür ederim, gözden uzak gönülden ırak olmuyormuş, hele ki bizler bağımızı fizik ötesinden geçip kalp bağıyla bağlamışlar olunca, bir deyimi çürütmüş olduk:) Sağlığım afiyettedir, bir sıkıntımız yoktur elhamdülillah. Sizlerin de iyi olduğunuzu hissediyorum. Nasipse 4 Kasım Akrep Yeni Ayında buluşalım burada, e mi:) Sizin nezdinizde burayı okuyan herkese baki selam, kalbi muhabbetlerle. Devrimci gencime sevgilerimi iletin. Öpüyorum ruhunuzdan...
27 Ekim 2021, Çarşamba, 15:37Gönderen: Deniz Gökbayrak
Özlemek... - Elifim sağlığın sıhhatin nasıl..çok özlemişim Kaleminden akıttığın AŞK'IN bekleyişindeyim...buradan seni takip eden gönüldaşların da aynı duygular içinde olduğundan eminim...
16 Ekim 2021, Cumartesi, 12:17Gönderen: v
Özledik sizi. - Burçtaşım, kaleminizi çok özledik. N'olur iki satır yazın arada bir. Noksan kaldık.
13 Ekim 2021, Çarşamba, 18:51Gönderen: zeynep
Mektup - "Zarf açıldı mı bir kere
Bu viran şehirden bahar geçer
Saman kağıdından hallice mektubunun
Satır aralarında karanfil kokulu serçeler
Bir hayattan bin hayat geçermiş de
Birinin izi silinmezmiş der gibi sözcükler"

Elif Hanım'a hürmetler, selamlar. Allah'a emanetsiniz.
27 Haziran 2021, Pazar, 07:54Gönderen: Handan Kutlu
Özlendiniz - Huzur, sağlık, mutluluk hep sizinle olsun. Sevgiler
28 Mayıs 2021, Cuma, 05:33Gönderen: selin
Sen Hep İyi Ol, E mi? - İyiliklerin 'iyiler' üzerinden artacağını unutmadan iyilerden olma çabamızı muvaffak eyle RABBİM, amin.. Gönlümden bağlıyım sana iyi insan..
4 Mart 2021, Perşembe, 12:54Gönderen: Elif Hece Öztürk
Güzel İnsanlar, İnsan Doğup İnsan Kalanlar - Selam cümlesine, burada bu yazıhanede, rahmani yönden, az ve öz, nasibi olanları bulsun diye açılmış bu sitede; ne güzel insanlar birikmiş öyle:) hiç bırakmadınız, isim isim, siret siret kalbimdesiniz, her biriniz kendinize has, Hakk Teala'nın lutfettiği nimetlerin şuuruyla, insan doğup, insan kalma çabamızla, ne güzelsiniz sizler:) maşaallah.

Elhamdülillah, daha da iyiceyim. Beden bir binek, elbet yıpranacak, yorulacak, bazen duracak, Hakkın merhameti ile, bineğimizi yeniliyoruz işte:)

Yolumuz uzun, dünya; köprünün başı, yol arkadaşlarımızı burada seçiyoruz, berzahta da ahir yurtta da, Rabbim gönlümüzü ferahlatacak, kendisi gibi bizlerin de nara düşmemesi için tatlı tatlı hatırlatacak yol arkadaşları nasip etsin cümlemize. Dışı cazip, dışı allı güllü, içi ateş, içi bataklık olan tuzaklardan bizi muhafaza eylesin. Gözümüzü de, gönlümüzü de, doyursun da günaha, dünyaya, nasuh tevbesi nasip eylesin, hevaları burada ölenlerden eylesin. Dirilişimiz mübarek olsun:)

İmtihanlarımızı hayra tedbil eylesin. Kalbi muhabbetle:)
27 Şubat 2021, Cumartesi, 11:29Gönderen: Hacer
❤❤❤ - Ne güzel bir yazı,ilmek ilmek içre dokunan...Biz de seni seviyoruz Elif.Yolumuz güzel,ömrümüz güzel,ahiretimiz güpgüzel olsun.
26 Şubat 2021, Cuma, 16:44Gönderen: Deniz Gökbayrak
Regaip gecemiz... - Yüreğine ,emeğine sağlık Elifim...Allahım hepimizi merhametiyle sarıp sarmalasın, dönüşümüz yalnızca ona...Sağlının çok daha iyi olduğunu umut ediyorum. Özlem ve muhabbetle sevgilerimi yolluyorum .Cumamız mübarek olsun...
26 Şubat 2021, Cuma, 07:26Gönderen: Anelya
Elhamdülillah - Dünya ve insanlığın hızla en dibe doğru gittiği şu zaman diliminde, sana ne! dünya kötüye gidiyor, insanlık bitiyor ise, Elif! sen kendin iyiye git, daha da iyiye git, daha da...

Elhamdülillah...
26 Şubat 2021, Cuma, 04:58Gönderen: zeynep
Elhamdülillah - "İnna lillahi ve inna ileyhi raciun"
25 Şubat 2021, Perşembe, 11:51Gönderen: İlknur Nalân
Dedim ben sende buldum gevheri. - o su akarken gönlünü yıkayanları severim. geçip kardan borandan, acıdan kederden, hatadan günahtan, bunları tecrübe ettim, aklımda ey rabbim unutturma bana bunları, bırakma artık bana beni diyenleri, ayağını dosdoğru yol üzerinde sabit tutanları, hakkın hatırını hiçbir hatıra feda etmeyenleri severim. Ellerine emeğine o güzel yüreğine sağlık.Özüde sözleride kendide yüreğide ilmide yetenegide edebide güzelim.
24 Şubat 2021, Çarşamba, 07:49Gönderen: Ahiretliğin
İnsanlığın hali... - Canım ahiretliğim,içimi okumuşsun adeta,
20 Şubat 2021, Cumartesi, 17:58Gönderen: Çiler ceylan
sevgili Elif gecen kutlu olsun - çok şükür, imtihan verip mücadele ruhumuzu görüp, elimizden tutana, bin şükür..
19 Şubat 2021, Cuma, 12:49