26 Aralık 2019 Oğlak Burcunda Güneş Tutulması; Bir Damla Kan Bin Endişe
  


26 Aralık 2019 Oğlak Burcunda Güneş Tutulması; Bir Damla Kan Bin Endişe

Haydi burada öl dediler bana
Ölmek istemiyorum demedim
Demedim ama
Şimdi bilmek istiyorum
Toprak gene bizim zamanımızdaki gibi mi sürülecek?
Tezgâh başında çalışırken
Gene denizde, güneşte mi kalacak adamın aklı?
Biz nasıl olsa öldük.
Artık ne çiçek koklamak.
Ne de ötekine berikine içerleyip
Rakıya sarılmak var bizim için?
Hiç hiçbir şey kalmadı.

Bari bizden sonra ne olacağını bilsek...(şair! bilmesen daha iyi)

Melih Cevdet Anday

 


Niyet ettim, akrep iğnemi gizleyip, bir balık letafetinde yumuşak yazmaya: )


26 Aralık 2019 Tarihinde TSİ. 08.17’de, sabırlı, dayanıklı, soğukkanlı, emekçi, sıfırdan başlayıp zirveye doğru giden yolculuğun, tırmanışların, hani "tırnağımla kazıya kazıya geldim" sözünün en içi dolu halinin,  bu yolculuğun içini dolduran motivasyonun, kanayan, parçalanan dizlerin, şikayetsiz ve nazsız her insanın kaderinin çabasına bağlı kılındığını bilip, dünya hayatında arzuladığı rahat için, çile çekmeden, konforu terk etmeden, istedikleri için mücadele vermeden bir şeye talip olmamanın, kazandığı, elde ettiği, sahip olduğu her şeyin bedelini en ince ayrıntısına kadar peşin peşin canından, yaşamından, eğlencesinden, konforundan ödünler vere vere bugünlere gelmenin, sorumluluk hissinin işareti olmuş, Oğlak burcunda 4 °’de, Transit Müşteri/Jüpiter ile kavuşum yapmış, Boğa Uranüs ile elektriği topraklamış faydalı  bir Halkalı Güneş Tutulması deneyimleyeceğiz.

 

Oğlak/Yengeç aksında başlayan Tutulum serisi son olarak 5 Temmuz 2020’de gerçekleşecek Oğlak Ay Tutulması ile, 12 Ocak 2028 senesine kadar,  insan ve doğayı, haiz olduğu konularda terk edecektir. Tutulumlar kolektif tohumlardır. Meyveleri bir dahaki döngüye kadar olgunlaşır. Çürükler ve sağlamlar 9 sene sonra ortaya çıkar, doğru isen yola devam aynı şekilde, eğri isen bir dahaki döngüde sarsar. Kaderden gelenler başka, imtihan başka, kendi eline bırakılmış nefsinle yaptığın eğrilik ve doğruluktur burada meyveden  kastedilen.

 

Halkalı Güneş Tutulmasının güzergâhı, kısmen 22 Temmuz 2009 da gerçekleşen bu yüzyılın en uzun süren( 6 s. 39 dk.)  güneş tutulması ile benzerlik arz etmektedir.  Ülkeler, vatan, halk, hükümetler, toprak, sınır, komşu, yönetim, liderler, iş insanları ve iş kolları, inşaat sektörü, para finans dünyası ile ilgili şuana dek içinde olduğumuz an diliminde gündemi buraya kadar getirmiş bulunmaktayız. Tutulumun başlangıç noktası; Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Hindistan, Sri Lanka, Malezya, Endonezya, Singapur, Kuzey Mariana Adaları ve Filipinler’e kadar uzanacaktır. Tutulumun bizi ilgilendiren asıl süresi 3 s 40 dk.dır. Tohumlama dönemi yaklaşık 3.5 seneyi kapsayacak.  

 

Tutulumlar yerkürede med-cezir ilkesiyle, yani denizlerde meydana gelen doğa hareketleri ile yerkabuğunu bilimsel olarak ilgilendirmektedir. Bu bölgeler dâhilinde yer kabuğunda sallantılar olabileceği gibi aynı hattın tutulum yayında olmayan paralel bölgelerde de hareketlenmeler beklenebilir. Âlemde her şey adına mecburen elektrik diyeceğim bir tür akımla mevcut, doğa da aynen insan gibidir, sıkışan, tıkanan, gerilimli enerji neticesi kalp krizi, stres ile mide ağrısı, çeşitli kramplar, havanın yağmurlu olması nedeniyle ağrıyan kemikler, dizler, doğada da aynen, sıkışan, stresli, gerilimli enerjiler mevcuttur,  bir şekilde boşaltacaktır. Bunların her biri düşünen akıl sahipleri için birer öğüt birer hikmet olsa gerek. şüphesiz: ) fazla tefekkürden ya kafayı yicem ki, fekat sağlam, temiz, en güzelinden delirdim, kafa pırıl pırıl “ o ses Türkiye’ye” katılmak istiom deyip çıkcem ya da bu kadar tefekkür ile erken yaşta yıpratıp kendimi, bir mum gibi çevremi aydınlatıp, kendimi erite erite tüketip, toprağa karışcem, hayırlısı be gülüm.

 

4.ev ve 10.ev köşe evler, yeri bir noktadan ibaret olan insanın, nokta içinde sürüp giden hayatında iki temel köşe evi, doğumun en alt ve doğumdan sonraki en üst sınırını belirleyen bu iki yaşam sahnesine ait konularda son yıllarda kayıplar yaşayan, aile olgusuyla çeşitli imtihanları olan, mesleği, hayatını idame ettirdiği uğraşları, bunlar için verdiği çabaları ile düzleri kanayan, yüreği parçalanan, ağır duygusallıktan katılığa geçiş yapan, romantizmden realizme evrilen yengeç ve oğlak burcunda işaretlere sahip olan ve bu evleri vurgulu olanlar için bu alanlarda aldıkları ders artık bitmiştir. Bundan sonrasında 5 Temmuz’a kadar olan 7 aylık sürede sahip oldukları iskelet siteminde iyileştirme son bir şekil verme, kırık çıkıkları tamir edip yolculuklarına daha sağlam bir zırhla devam edecekleri zamanlara gireceklerdir.

 

Oğlak Burcu 0-5 derece hangi yaşam sahnenize denk geliyor ise, Tutulumla beraber, sorumluluk kavramına ait derin düşünceler içinde bulacağız kendimizi. Nelerden sorumluyuz, nedir bizim görevlerimiz, nelerden sorumlu değiliz, kimlere karşı sorumluyuz, görevimizi yeterince iyi yapıyor muyuz gibi sorular zihnimizi meşgul etmeye başlayacaktır. Aile ve iş hayatına, geleceği güvenceye almak adına Doğum anınızdaki Zuhal’in içinde olduğu eve bakın, size yardımcı olacak çıkış noktası o evdir, o eve ait konuları yeniden düzenleyin ve daha sonra oğlak 0-5 derece hangi eve düşmüş ise oraya atın tohumunuzu, emeğinizi oraya verin. Huzursuzluk kaynağı olmuş çok şeyin çözüldüğüne şahit olacaksınızdır. Örneğin zatım 11.ev Satürn / Zuhal’e sahip, Tutulum 2.ev Hera ile kavuşumda, 11.ev ile Yengeç ayım 9.ev, hep sorunum olmuştur, (9.ev)bilgimi pazarlamayı sevmiyorum, geniş kitlelere ulaşmak istemiyorum kalabalıklardan hazzetmiyorum bir gruba ait olmayı sevmiyorum liderlik ruhum yoktur ama koyun gibi güdülmeye de gelemiyorum, hem köleyim hem patron, yüksek teknolojiyi kullanmayı, ekip işi yapmayı sevmiyorum, yalnızım, yalnız başladım ve yalnız devam ediyorum. Böyle bir düzenin içindeyim. Sistemimi kendim oluşturdum ehl i keyf hırs yapmadan aheste aheste yürüyorum, Fakat o da ne tutulum nerede anlı şanlı maddi evde 2.evde Elif’in barışık olmadığı evde, e o vakit 2.eve tohumu atacağım, önümüzdeki 3.5 sene içinde sahip olmayı, maddeyi deneyimleyeceğim ve madde ile barışacağım. Böyle vesileler karşıma çıkacak seçim benim, şikâyetim var ise bu durumumdan asılacağım, şikayetim yok ise eski tas eski hamam devam edeceğim. Umarım anlatabildim.: ) böyle çalışıyor bu sistem.

 

Yeni bir düzen kurmak, yeni bir hayata sıfırdan başlamak konuları da kimi zihinleri dürtmeye başlayacaktır. Neyi istiyoruz ne kadar istiyoruz ne kadar dayanıklıyız, ne kadar sorumluluk sahibiyiz ve ne kadar önemli bunun sağlamasını uzunca süre yapacağız.  Yeni düzene eskileri taşımamak önemli bir ayrıntı.

 

Bu etkiler, hâlihazırda düzenle ilgili sıkıntısı olanları ilgilendirir, düzeninden memnun olan için gelen düşünce kimisi için mutfağını düzenlemektir, kimisi için odaların yerini değiştirmek veyahut daha minimalist bir yaşam alanı oluşturmak için harekete geçmektir. Memnun olmayan sıkıntısı olan veyahut acil düzene ihtiyaç duyan için ise, uzun yıllardır bekâr ise ve bir çocuğa sahip ise, hayatını birleştirecek birlikte yuva düzenini oluşturacağı bir kadın ihtiyacı şeklinde tezahür edebilir, ay abime yazdım gibi oldu, toprak Boğa Uranüs vs. hadi inşallah yabancı bir gelin bekliyorum: )  kayınvalide olcem zira tek eksiğimiz. Bu yönde abime talip olan yabancı uyruklu hanımlar özellikle Malezya-Endonezya ve Rus kökenli okuyor ise bizi dolandırmamak koşulu ile altınları alıp kaçmıcek, Suriyeli olmucek yani, bana ulaşsınlar: ) Neyse yine koptum gidiyeeh, toplanak…

 

Özetçe; Bir şekilde rahatsızlık arz edenler için düzen ve sistem oluşturmak adına, dağınıklığı toparlamak, eksiği kapatmak, fazlasını atmak adına, iş hayatı ve aile-ev hayatına ilişkin, Oğlak Tutulumu ciddiyetle bu alanda etkileri bilinçlere gark edecek.

 

Yengeç ve Oğlaklar, Yükselen Oğlak, Ay Yengeç ve Ay Oğlak olanlar, aile bireylerinden kayıplar yaşayanlar, aile ile sorunları olanlar, boşanma aşamasına gelenler, çocukları ile sorunları olanlar, baba figürü ile sorunları olanlar, gelecekle ilgili endişeleri olanlar, işsizlik veyahut çalıştıkları işe ilgili sıkıntıları olanlar ezcümle iskelet sistemi değişmekte, oğlak pluto etkisini de katıp hesaba yılanın derisini değiştirmesi gibi, soyulan derimizin son kuyruk kısmını da atıp yeni bir dönemi selam deyip karşılama hazırlığındayız.

 

15 (Güneş Yengeç)- 23(Güneş Balık ) ve 25 (Güneş Başak 26 Ağustos ) derecede Yengeç Ay’a sahip üç kişiyiz biz, üçümüz bir şekilde birleştik, üçümüzün de  gündemi son 2 senedir aile ve iş konularıydı. Aile ağacımızdan dökülen yapraklarla,  epey bir zorlandık hani. Aynı tutulumu çok insan yaşadı elbet, ay yengeç olmayıp bu tutulumlarla beraber dünyanın pek çok yerinde yaşayan insanların da anne/baba kaybı, aile evinden ayrılma, evlilik içinde ayrı ev açma, boşanma aşaması, çocuklarla ilgili sorunlar, iş hayatıyla ilgili vs. yaşadı elbet ama bu konularla dönüşen, bu konularla test edilen, aynı olayları yaşayıp sıradan bir olaymış gibi hayatlarında herhangi bir değişim olmadan geçti onlar.  Umarım anlatabildim, Aynı durumu doğum anı görünümü farklı olan niceleri yaşar,  kadersel olan insanın iradesinin önüne geçemediği, erteleyemediği, engel olamadığı bir takım yaşam gerçekleri vardır,  doğum anı ile etkileşimde ise ay fazları, ay düğümleri, tutulum, o insanlar daha bir başka, daha bir etkili yaşar. Zalimin saçından bir tel çekmekle, mazlumun saçından bir tel çekmenin sonuçları aynı olur mu hiç?

 

Oğlak işaretine sahip olanlara karşı içimde hep bir merhamet uyanmıştır. Onların yolculukları zordur, çocukluktan başlar zorlukları, yaralıdır onlar, nerede kendini işine adamış, hırslı, despot, disiplinli, iş konusunda amansız ve hassas birini görsen vurgulu bir oğlak etkisi vardır ve çocukluğunda yaşadığı ağır bir yoksulluk korkusu, ebeveyn çatışması, anne-baba figürünün çocuğu terk etmesi, ilgisizliği, yeterince beslenmemiş koruma ve güven ihtiyacı eksikliği vardır. Bunu en fazla yükselen Oğlak işaretine sahip olanlarda görmüşümdür. Bir tanede benim var Yükselen Oğlağım kaderiyle dünyaya gelen, seçim iradesi bu konuda kendine verilmeyen. Ama onun halası var, yaranın izini dahi kaybettiren. Yani kimse kaderiyle baş başa kalmamıştır bu alemde, elimizle seçimimizle başımıza ördüğümüz çoraplar da bile, mutlaka başka bir kul o zorluktakine vesile olmuş, elinden tutmuştur, anlamamak için nankör olmak gerekir. Kimi manen kimi madden, kimi somut kimi soyut ama mutlaka yaranın olduğu yere bir doktor ulaşmıştır.

 

Yengeç dişildir, er-rahiym esmasının meskenidir, anadır, besleyen, esirgeyen, şefkat gösteren, bağrına basandır, vatandır, topraktır, anavatan kelimesi tesadüf olmasa gerek, vatanın üzerinde toprağında doğanlar vatanı vatan yapanlardır, halktır, millettir, oğlak vatanın çatısı, güvenliği, emniyetidir, içeride anne, dışarıda aileden sorumlu olan babadır. Aile olgusu çok önemlidir, insan aile içinde yetişir, serpilir, büyür, öyle de olmalıdır nitekim insanlar kendilerine karşı ziyadesiyle zalim olduklarından, kendileriyle beraber çoğu zaman dünyaya getirdikleri evlatlarına da zulm ederler…

 

2009 senesinden sonra yeryüzündeki aile- yuva- evlilik olgusunun kutsallığı,  azala azala günümüze kadar gelinmiştir. Annelik ve babalık kutsallığını yitirmiştir. 2028 senesine kadar olan zaman diliminde vicdan, merhamet, edep, esirgemek, korumak, dünyaya getirdiğine sahip çıkmak gibi insana yakışan hasletler azala azala bittiğinden, en acımasız haliyle, dünya gündeminde ekrana geldiği kadar, çevremizde şahit olduğumuz kadar gözler önünde olacaktır. İmtihanı yaratan, kaza ve kaderi yaratan, sebeplerini vücuda getiren Hakk, dünya hayatıyla ilgili seçimi yapan kul. Bunları ezelden bilen, yaşanacağı bilip de Levh i Mahfuza kayıtlayan ise zamandan mekandan münezzeh olan Hakk. Kimler kaybetti ise seçim kapısının bu tutulumla kapanmasından sonra ekilen biçilmeye başlayacaktır. Satürn /Zuhal ekme-biçme hani, tarladan çeltik biçme işi mi zannettiniz. (kader ve kaza çok hassas bir konudur, imanın altı şartından biridir ammavelakin günümüz insanına bunu anlatmak izah etmek çok zor.)

 

Şunu bırakalım şuracığa, sonra boş boş yazmaya devam edelim, bu yazıdan tek aklınızda kalan ve sizleri araştırmaya tefekküre davet eden umarım tek bir bu ayet olur;

 

“Ey insanoğlu! Sana ulaşan her iyilik, —onu kendi irâdenle çalışarak elde etmiş olsan bile— gerçekte Allah’tandır. Çünkü bütün iyiliklerin, güzelliklerin kaynağı O’dur. Seni yaratan, iyilik yapma kudret ve irâdesini sana bahşeden ve bu iyilikleri yapmanı emreden, Allah’tır. Başına gelen her kötülük de, —Allah’ın katından, yani O’nun izni ve irâdesi ile olsa da— senin kendi günahın yüzündendir. Çünkü Allah, yapılmasına onay vermediği hiçbir şeyin müsebbibi değildir. Eğer sen, Allah’ın sana bağışladığı imkân ve yetenekleri O’nun istediği yönde kullanmayıp cezayı hakketmişsen, bunun sorumlusu yalnızca sensin.
Dikkat edin, burada sözü edilen kötülük, imtihân gereğince insanın başına gelen kaza, hastalık, sakatlık, iflâs, ölüm gibi hâller veya zâlimlerin baskı ve eziyetlerine uğramak, imtihan gereği sıkıntı çekmek gibi “kötü gibi görünen şeyler” değil, kişiyi Allah’ın rahmetinden uzaklaştıran ve hoşnutluğundan mahrum bırakan “gerçek” kötülüktür. Unutmayın ki, insanoğlunun sınırlı bilgisiyle kötü zannettiği bir çok şey, aslında kendi yararına olabilir. Dolayısıyla, imtihân hikmetince insanın başına gelen bu tür ‘kötülükler’ size verilmiş bir ceza değil, aksine birer ilâhî lütuf olduğundan, elbette Allah’tandır.
Sonuç olarak, yaratma ve izin verme bakımından iyilik de kötülük de Allah’ın katındandır, fakat onay verme ve razı olma bakımından iyilikler Allah’tan, kötülükler ise kendi tercih ve irâdesiyle onu gerçekleştiren insandandır.
Ey Muhammed! Münâfıkların sözlerine üzülme, sen hiçbir zaman kötülük kaynağı olamazsın. Zira Biz seni, insanlığa iyilik ve güzellikleri öğreterek hayırlara vesîle olan mübarek bir Elçi olarak gönderdik. Buna şâhit olarak da, Allah yeter: ” Nisa-79 (Mahmut Kısa Tefsiri)

 

Güneş Tutulmaları içinde Yeni Ay’ı da barındırır. Karakterimizle, davranışlarımızla, çevremizle, işimizle, eşimiz, dostumuzla ilgili yeni kararlar almaya başlayabiliriz. Tutulumlar bizlere serbest bırakmamız gerekenleri gösteren bir uyarıcıdır. Bazı şeyler artık terk edilmelidir, yeni bir sayfa açılmalıdır, rahatsızlık veren durumların iyileşmeyeceği gerçeği kabul edilmelidir ve gereken ne ise yapılmalıdır. Oğlak katı ve sert bir işarettir, acı gerçekler deriz hani, acı gerçekleri kabul etmeliyiz. Hayat fazla duygusalları yer, bitirir, katı olmadan, sertleşmeden de insan kendine, emeğine, zamanına, bedenine, sağlığına kısacası hayatına bizzat kendisi, bir sahip çıkan olsa diye beklemeden, sahip çıkmayı bilmelidir. Bu alanda yaraya sahip olanlar için Oğlak Tutulum şuuru beyinlere doğru nakş edilirken umarım toplumun mazlumu olmuş bireyler, kullanılmaya müsait hale gelmişler, suistimal edilenler şöyle bir silkelenip, kibar şekilde tüm bunlara dur deyip, bir eleme yapıp, ailesi dışında kalan, insan yüklerini indirmeyi başarırlar ve bir de kendi hayatlarının inşaatı için o güzel beyinlerini kullanmaya başlarlar. Göreyim sizi hadi bakalım: )

 

Hem global hem de bireysel düzeyde, şu yeryüzünde son üç senedir daha bir hızlanmış şekilde, yeryüzü aktörlerince ve aktörleri besleyen bireysel bizlerce bir şeylerin inşaatı devam etmekte.  Arsa belli, yüz ölçümü, bölgesi, etnik unsurları, yeryüzü şekilleri hepsi belli, İnşaatın sonunda nasıl bir yapı çıkacak ortaya ya da bir türlü tamamlanmayan inşaatlar daha uzun yıllar böyle kalmaya devam mı edecek gibi sorulara net cevapları nihayet önümüzdeki günlerde almaya başlayacağız. Oğlak yapılanma, yeni sistem, inşaat demektir. Kanun ve kuralları da içinde barındırır. Tutulum etkisiyle ülkeler arası kural ihlalleri, yapılan anlaşmaların yeniden masaya getirilmesi, yeni anlaşmalar yeni inşaatlara hazır olmalıyız.

 

Tutuluma eşlik eden Oğlak Müşteri/Jüpiter ve Dünyevi Boğa’daki Uranüs arasındaki toprak üçgeni, bir yanda dar alanı genişletmeye çalışan Jüpiter diğer yanda sabit boğa yapısını, dünya düzenini, finans alanını değişime hazırlayan Uranüs ile yeni iş sahalarının kapısını aralayacaktır.

 

Bireysel bazda, Toprak grubunun sakinleri ile Su grubunun sakinleri, Güneşleri 0-5 derece arasında olanlar, yaşı ve cesareti, imkânı müsait olanlar için iş hayatı, kapital dünya yani: ) harekete geçme dürtüleri çok yoğun olacaktır. Bu dürtü sizlere ulaşacaktır, bu dönemi düşüncenizde tohumlama olarak ele almak, yıl ortasına kadar mevcut durumu korumak, düşüncedeki tohumu beslemeye, desteklemeye gayret gösterip hemen adım atmamak daha hayırlı olacaktır sanki.

 

Kapital konuları sevmiyorum ama, bir fütürist yani yarınları dünlerden yaşayan biri olarak, önümüzdeki kısa bir dönemde yenilenebilir enerji alanında iş sahasına atılan yatırımcılar geleceğin iş insanları, patronları olacaktır. Oğlak 10.evi idare eder, meslek, iş hayatı, kariyer, meslekte gelinecek en son nokta, prestij, rızkın hali gibi konular 10.ev ile bize kendini açıklar. Oğlak tutulumu Jüpiter’i koluna takıp, Boğa Uranüs ile olumlu bir topraklama yapmış ise ve elektrik, rüzgar, toprak teknoloji işin içinde ise belki vesile oluruz birilerine korkmadan girin enerji işine. Sadece ülkeniz değil, yurt dışına da açılın korkmadan. Doğadan(Güneş ve rüzgar) elde edilen elektrik ve enerji altın çağına bu tutulum ile start vermiştir. N’etcen ablanız fütürist: )


“ Önümüzdeki 7+3 senelik dilimde en çok gündemde olacak, yeni iş sahası ve genişleyen popüler iş sahası haline gelecek olan, akıllı yatırım olarak gayet kar getiren Doğal Enerjiden yararlanma, Temiz ve Pratik ve Ucuz enerji sistemleri altın çağını yaşayacak. Elektrik faturaları, Elektrik ihtiyacı her geçen gün arttı, Üretilen elektrik yetersi kalabiliyor, elektriği dahi pek çok ülke ithal ediyor. Bireysel konutlar, büyük iş yerleri, plaza, avm. Benzeri, oteller, büyük siteler bireysel olarak kendi elektriğini üretecek pratik fazla yer kaplamayan güneş türbinlerine yönelecektir. Güneş panelleri alışılmış standartın dışında daha başka şekillerde üretime geçebilir, Rüzgar ve güneşten faydalanmak adına bu yönde dünya gündemi yoğun olacaktır. Yine yatırımcılar için kendilerine ait arazilere santraller kurup, hem arazi içinde tarım hem de üretilen elektriğin satışı ile kesintisiz kazanç kapısını aralayacaklardır. Önümüzdeki yılların yatırım tavsiyesi diyebiliriz.”


Link: I.Bölüm Transit Uranüs Boğa Burcunda; 15 Mayıs 2018- 26 Nisan 2026 Zamana Yazmak

 

Velhasıl-ı kelâm; Sözün Özü, Tutulum etkisiyle öncü ve sabit burçlar başta olmak üzere, 0-5 dereceler dahilinde kişisel gezegenlere sahip olanlar, kurulan açı ilişkisi ve içinde olduğu yaşam sahnesine göre, aile, sağlık, finans alanı, kariyer, profesyonel dünyaya ait girişimler ve endişelerle ilgili bir gündemden nasiplerini alacaklar. Önümüzdeki 3.5 sene boyunca şuanda atılan tohumlar, sahip çıkarsan işini doğru yaparsan, müşteri/Jüpiter ahlaki, dürüstlüğü ve erdemleri yönetir, kurallarına uygundur her  şey ve Oğlak’ta iş ahlakını yönetir, buna çok dikkat ederek yürürsen şuandaki tohumların meyve veren ağaç olarak karşına çıkacağını söylüyor. Boğa Uranüs ile başlayan tohumlama ümidini yitirdiğiniz, pes etmeye hazırlandığınız konularla ilgili sürprizleri beklememizi söylüyor. Ve kolektif olarak bu tutulum, eğriliklerin var ise sarsılacaksın, doğru isen mükafatlandırılacaksın, 10.evde sultan gibi ağırlanacaksın 3.5 sene içinde bekle ve gör diyor. Kimlere diyor su ve toprak işaretine mensup bireylere diyor, hangi yaşam sahnenize düştü ise bu tutulum not alın ve kişisel yıldızlarınızdan hangisi ile temasta hangi evde açılar, açıların sertlik ve yumuşaklık oranı ne, sert olanlar dayanıklılığını artıracak dayan, yumuşak olanlar yoluna yardımcı olacak hoş tut  diyor. Yaş aralığı 36-46 arası olanlar için bu satırlar. 2028’de varsa ömür görüşeceğiz ama doğru dur lütfen, işini doğru yap, aşını helal kazan, ölsen de harama el sürme: ) kulağa göre ağız olma, menfaat için kimseye boyun eğme, işini en iyi şekilde yap ve eline kimse su dökemeyecek kadar doğru ve iyi yap: )

Psikolojik olarak tüm vücudu elektrik kablosundan, sinirden oluşan insanın, beynindeki kablolara akımın az ya da fazla gelmesiyle çeşitli marazlara açık olan insanın haline baktığımızda, Oğlak Tutulumu, panikatağı tetikleyebilir, Jüpiter etkisi ile mani depresif haller de görülebilir, karamsarlık yoklayabilir, yalnız kalma isteğimiz artabilir, geleceğe ait endişeler en üst noktaya tırmanabilir, insan kendini güvende hissetmeyebilir, öz güvenini yitireceği durumlarla karşı karşıya kalabilir, kendine acıma, kendini kötüleme, kendini değersiz hissetme, her şeyden bir bıkkınlık ve kaçma isteği oluşabilir. Bu durum Tutulumdan sonraki 2 gün kadar daha aktif halde olacak, bu tür duygulara meyli olanları biraz yoracak. Geçici olduğunu bilsinler, kendilerini mutlu görünmek için zorlamasınlar, doya doya bu hali yaşasınlar korkmasınlar, her kabz hali bir inkişafın habercisidir, her duygunun mutlaka altında yatan onu tetikleyen bir sebebi mevcuttur, Etki geçtikten sonraki günlerde bunu net ve sağlıklı şekilde kendileri görecekler hissedeceklerdir. Çabucak toparlanacaklardır oraya buraya bana bi haller oluyor diye başvurmalarına gerek yok, insan kendini kendi yalnızlığının ameliyathanesinde bizzat kendisi şifalandırabilir. Başkasının gözüne ihtiyacınız yok, tembellik etmeyin çare sizde: ) Hadi Geçmiş olsun.

 

Yine kendime yazdığım bir yazının sonuna geldik, Şahsen nasibime düşeni aldım, anlamam gerekeni anladım, yapmam ve yapmamam, dikkatli olmam ve yürümem gereken yerleri de anladım. İyi oldu be, Canım kendim: ) E hadi bana müsaade, yetiversin bu kadar amme hizmeti: ) Eyv’Allah

“Yek katre-i hûnest, sâd hezârân endîşe” yani “İnsan üç beş damla kan ve bin bir endîşedir.”

Sadî Şirazî 

 

Sevgimle Kalın e’mi

Elif Hece Öztürk

25 Aralık 2019- Ankara

-Mutlu Yıllar-

 astrolojistik@gmail.com


(5) YORUMLAR ( Yorum Ekle )

Gönderen: selin
Ahh..bir Dünya dili ile anlatabilsem.. - 'Ömür süren (varlığın) ömrünün uzatılması veya ömründen kısaltılması da mutlaka bir kitapta (Levh-i Mahfuz’da yazılı) dır. Ve kuşkusuz bu (karmaşık plan ve program) Allah’a kolaydır'...derken yüce RABBİM, kaderimizin her bir anı derinde ondan gelen sebeplerle yaratılırken, kulu ben kaderimize hep iyilikleri ve iyi insanları dahil etsin gök olayları etkisi ile diye dua ederim..ŞÜKÜRler olsun..
26 Aralık 2019, Perşembe, 20:25Gönderen: minik balık:)
tefekkür&oglak vurgusu - Elif ablacımm bittim tefekkür esprine:)keşke ülkemizdede bir gün tefekkür günü ilan edilse ..tabi yapmak isteyene her dakika ama çok şükür:) iyki tandm seni ah bi de haritamizi yorumlamayi bile bilseydik:))Ankarada birgün rastlasmak umudu ile..Allah razı olsun
26 Aralık 2019, Perşembe, 14:36Gönderen: Hale
Oglak - Yukseleni oglak olan bi basagim 48 dogumluyum kendime acima istemiyorum ama basak oglak ve aydaki basak biraz yordu be .tesekkur ederim sevgilerimle
26 Aralık 2019, Perşembe, 10:25Gönderen: Nalân
Yükselen Oğlak olarak da peşindeyim yarrrr - 2.ev Venüsümün Satürnümün kavuştuğu ev.Barışık olmadığım ev.4.derece Venüsümün olduğu ev.(her şeyin bedelini en ince ayrıntısına kadar peşin peşin canından, yaşamından, eğlencesinden, konforundan ödünler vere vere bugünlere gelmenin, sorumluluk hissinin işareti olmuş, Oğlak burcunda 4 °’de, )Emeğine ellerine yüreğine sağlık gül kokulu odalardan gül kokuları gönderenim kalbimden geçenleri bilmeden yazanım özüde sözleride kendide yüreğide ilmide yetenegide edebide güzelim.
26 Aralık 2019, Perşembe, 03:13Gönderen:
Vuslat - 2028'e ne kaldı ki şuracıkta. Ihlamurlar çiçek açar oracıkta
25 Aralık 2019, Çarşamba, 22:37