1 Ağustos 2019 Aslan Burcu Yeni Ay Etkileri; Kalp Körlüğü
  


1 Ağustos 2019 Aslan Burcu Yeni Ay Etkileri; Kalp Körlüğü

“Gittikçe yalnızlaşıyorsunuz insan kardeşlerim. Ne bir ortak sevinciniz kaldı sizi çoğaltacak, Ne bir içten dostunuz var acınızı alacak, Unuttunuz nicedir paylaşmanın mutluluğunu; Toprağı rüzgârı denizi göğü, O her zaman bir insanla anlamlı, Tükenmez bir hazine gibi kendini sunan doğayı, Unuttunuz, gömülüp günlük çıkarların, Ve ucuz korkuların kör kuyularına, Daraldıkça daraldı dünyaya açılan pencereniz.

Fırlayıp ilk ışıklarıyla günün dağınık yataklardan, Koşaradım gidiyorsunuz işinize değişmeyen yollardan, Kurulmuş saatler gibi gün boyu çalışıp tekdüze, Uzayan gölgelerle koşaradım dönüyorsunuz evinize. Ne kadar uzaksa bir felaket sizden o kadar mutlusunuz, Unuttunuz başkalarının acısını duymayı, Küçük çıkarların büyük kurnazları, Alışverişe döndü tüm ilişkileriniz, hesaplı, planlı, Sevgileriniz ayaküstü, ilgileriniz koşaradım, Unuttunuz konuşmayı kendinizi vererek, Düşünmeden bir başka şeyi, içten yalın dürüst, Dışa vurmayı duygularınızı, Unuttunuz, neydi bir ince söze yakışan en güzel davranış...” Şükrü Erbaş

 

1 Ağustos 2019 Tarihinde TSİ. 6.11’de Ateş unsurunun en güçlüsü, Sabit işarette, yaşamın kaynağı, içinde olduğumuz dünyanın merkezi, her şeyin etrafında döndüğü, gösterişli, sıcak, galaksi sitemini yöneten, organize eden, ara ara patlamalar yaşayıp, jeomanyetik fırtınalar oluşturan Güneş’in yönettiği,  gücünü göstermek adına zaman zaman oyunlar kuran, açık fikirli, sözünü çekinmeden söyleyen, sabırsız, sevdikleri için oldukça verici olabilen, eğlenmeyi, eğlendirmeyi, hayatın sahnesinde bir yıldız gibi parlamayı seven, olduğu yer nere olursa olsun dikkati üzerinde toplayan, ışıltı renkli dünyaların insanı, çocukları, çocuk kalbini, sadakati, gücü, cömertliği, verdiğimiz-paylaştığımız sevgiyi, aşkı, gönül oyunlarını, flörtleri, borsayı, spekülasyonları, değerli ziynet eşyalarını ve altını, para dünyasını, eğlence mekânlarını, sanatçıları, yeteneklerimizi, zorlamayla elde edilen değil, doğuştan gelen, atalarımızdan miras olarak gelen yeteneklerimizi, rekabeti yöneten, Aslan Burcu konağında 8°’de bir yeni ay cereyan edecektir.

 

Tutulumlar sonrası, nasibini idrak edenlerin bilinçleri daha berrak olmaya başladı, düzen için önce kaos mottosu çok doğru bir tespit. Kendimizi tanıma yolculuğunda geldiğimiz durakta, 2017 Ağustos’undan bu yana atlattığımız nice fırtına sonrası bu satırları okuyabiliyorsan şayet, bak hala ayaktayız, nefes alıp vermedeyiz.  Sahnemiz değişti belki, bambaşka bir dekor oluşturmaya başladık, ama o ışığımız, kalbimizin ışığı eskisinden daha parlak değil mi? Kolay hayatlar bana göre değil, zor hayatları seviyorum, Kalbinin ışığı ile kalbinin ekmeği ile külkedisinden prensese dönüşenleri seviyorum. Hazır sahnelere konanları değil, kendi sahnesini tek başına inşa edenleri seviyorum. Başarı ölçütüm ve sahnemdeki hikâyem bu benim.

 

Ateş unsurunda gerçekleşen ay fazları bilinçleri daha cesur ve kararlı bir hale getirir. Ertelen girişimler adına çoğu kez ateş yeni aylarında harekete geçme dürtülerimiz artar. Bu her şey olabilir, iletişim, ilişki, iş, yeni bir başlangıç, yeni bir alana geçmek gibi. Bu girişimler bazen beklemediğiniz anda kurulu olan düzeniniz bozulmuştur, sabit olan, hâlihazırda devam eden bir işiniz bitmiştir, bazen de bizzat siz kendi iradenizle devam edeni sonlandırmak yeni bir başlangıca adım atmak istemişsinizdir. Kasım-Aralık- Temmuz- Ağustos ve Mart -Nisan ayları yokladığımızda kendimizi hayatımızda var olanın bitmesi, yeni bir başlangıca adım attığımız tarihleri bize gösterebilir.

 

Bağımlılıklarımızdan kurtulmak adına, acı veren herhangi bir yaşanmışın izlerini silmek adına, huzursuz eden bir konu hakkında iletişime geçmek ve artık sonlandırmak adına, ne istediğimizi net bir şekilde fark edip harekete geçmek adına, istemediklerimize hayır dur demek adına Aslan Yeni Ayı alacağımız her kararda ve yapacağımız her eylemde bizi destekleyecek pozisyonda. Bir amaç için kendimizi disipline edip, sıkı bir çalışma programı hazırlayıp, herhangi bir konu için isteğe ulaşmak adına bu dönem içinde edilen niyetler ve atılan adımlar daha kararlı ve istikrarlı bir şekilde sonuç verebilir.  Bahanedir ya işte, bu da öyle bir bahane.

 

İstenmeyen değişimleri değiştirmek mümkün değil ama değişirken düzen, değişirken bir şeyler, bir değişimin, bir kararın arifesinde iken, hoşumuza gider gitmez, gürültüsüz, kibar, insancıl, sağlıklı, çirkefleşmeden olsa keşke. Sevmiyorum, sevemiyorum hırsları gözünü kör edenleri, kırıp döküp, bağırıp çağırıp, şuursuzca kendinden nefret ettirircesine hareket edenleri. Biraz daha sükûnet lütfen. Biraz daha yumuşak biraz daha zarif olsak. Biz insanız ya hu, halifesiyiz kâinatın, nedir bu halifelik kavramı bir düşünsek, anlasak ya,  Hızla zombileşiyorsunuz ve maalesef farkında değilsiniz. Kalpleriniz çürük ve kokusunu istemesem de alıyor burnum. Mutlu değilsiniz şikâyet ediyorsunuz ama kaynağı da sizsiniz. Hayatı öyle hızlı yaşıyor her şeyi öyle çabuk tüketiyorsunuz ki, kalbinizle değil nefsinizle istiyorsunuz çoğu şeyi ve nefs ile istenen her şeyin sonu hüsrandır maalesef.

 

Aslan bilinci kükremesiyle meşhurdur (ay -güneş ve yükselen aslan), korkar kükrer, haksızdır kükrer, suç bastıracaktır kükrer, başarısız olmuştur kükrer, yenilmiştir-kaybetmiştir kükrer, yönetemiyordur, sözü geçmiyordur, ısrarla bir şeyi istiyordur olmuyordur kükrer. Ta ki karşısına ondan daha güçlü onu bastıran biri çıkıncaya dek kükrer. Gökyüzünde Aslan burcunda bir yığılma mevcut ve Koç burcunda seyreden Şiron ile yeni ay ve saz arkadaşları arasında olumlu bir ateş üçgeni mevcut. Pluto ile retronun son saatlerini yaşayan Merkür arasında gerilimli enerji bu olumlu enerjiyi pek öyle destekler pozisyonda değil. Merkür gerilemesi sonrası önümüzdeki bir hafta gölge dönemidir,  Aile (yengeç) ve iş (oğlak) aksında oluşan gerilimli açı, kükreme, parlama, dramatize etme, yönetmeye çalışma, ego çatışması yaratma konusunda patlamaya hazır bireylere işaret etmekte. Neyse, Söz gümüş ise, sukut altın demişler, Altın Aslan’ın madenidir, hiç öyle gerilim oluşturacak, drama dökecek, vır vır konuşacak, şikâyet edecek, yönetmeye kalkışacak, huzursuzluk çıkaracak bir dönem değil bu. Sonuç Uranüs Boğa’da ve yeni ay elemanlarıyla oldukça sert açı içinde, birden aniden yapılan her türden sözel kalkışma, oluşturulan ani gerginlik bize ummadığımız şekilde dönebilir, sonrası pişmanlık diyor. İşine, aşına, eşine, mevcut durumuna sahip çık, zaten zor bela geldin bu noktaya, darlayıp, bunaltıp drama döküp, ben ağzımdan her çıkanı sayar dökerim, laf nereye giderse gitsin, banane dersen, kalakalırsın ortada.

 

Toprak ve su unsuru yüksek bireyler için bu etkiler. Tedbir al takdir Huda’dan.

 

Ateş ve Hava unsuru yoğun olan bireyler içinse, Koç Şiron ile olumlu etkisi, bir çözülme yaşatabilir, Şiron dokunduğu yeri ıslah eder, tımar eder, tedavi eder, Aslan-Yay-İkizler-Terazi burçlarında 5-10 dereceler dâhilinde kişisel yıldızları olan bireyler için, yaş dilimi 37-46 arasında olanlar, hayatlarına ve içinde oldukları imtihana göre, 17 Temmuz civarında hayatlarında birden ortaya çıkan negatif gelişmeler var ise, (öncesinden de devam eden ) şiron etkisi burada devreye girecek, sabırlarına göre, sabır denilen altını kim boynuna taktı ise, şer olarak sıkıntı olarak addettikleri durumların içinden feraha çıkabilirler.  Bu etkiyi yıllar önce yaşamıştım, istatistiktir.

 

“Gözler kör olmaz; fakat göğüslerin içindeki kalpler kör olur.” (Hacc-46)

 

Biraz daha Aslan bilinci ile devam edelim, Aslan bilincinden de bir pay almış olan bizler, çoğu zaman ufak şeyleri drama dökmeye meyilliyizdir, aman aman ne dert ne dert, öyle bir büyütürüz ki, sanırsın ki bizden dertlisi yoktur şu âlemde, gürültüye boğmayı da severiz hani, hatamızı inkâr noktasında oldukça başarılıyızdır, kabul etmeyiz, olur mu hiç, bizden akıllısı yok, biz hata yapmayız, varsa bir hata kusur karşı taraftadır, kendimize bakmayız pek. Hepimiz iyi yaşamak isteriz, aslan sembolünde olan haliyle, lüks, gösteriş, şatafat, debdebe… Ama hiç düşünmeyiz iyi yaşamanın içinde başka baharatlar da vardır, lezzet katan, öyle ya belli bir rahatsızlık yok ise, ya da diyette değilseniz, tatsız-tuzsuz yemek ne kadar kötüdür öyle. Baharatlardan yoksun, yavan, saman gibi. Yaşamlarımızın lezzeti yok, tatsız tuzsuz, lezzeti lükste sanıyoruz, lezzet ünlü olmak, popüler olmak, lezzet koltuk sahibi olmak, makam mevki sahibi olmak, lezzet güzel olmak, yakışıklı olmak, lezzet sınırsız alkol, lezzet lüks arabalar, lezzet hanlar hamamlar, lezzet çok çok para, şuursuzca harcamalar,  fakat bir süre sonra amaç ve araç birbirine karışıyor, elde ettikçe içtikçe o hayatı, susuzluğumuz artıyor, elde edemedikçe, olmayınca huzursuzluğumuz, isyanımız artıyor.  Hepimiz huzur istiyoruz istemesine de, huzurun tanımı nedir bilmiyoruz bunu. Ve huzur tek bir kavram iken, manası tekken, değişiyor kişisine göre, manadan uzaklaştıkça uzaklaşıyor, huzur zannettiğimiz, huzur diye koştuğumuz, mücadelesini verdiğimiz şeyler sonra başımıza nice çorap örüyor. Hayatımıza lezzet katacak o baharat huzur, kalben bir huzur, ama Aslan’ın insanoğlu üzerinde denk geldiği hem madde hem manasında olan kalpler, çoğunun huzursuz olmalı.

 

“…Huzur ellerinin güzelliğidir. 
Gözlerin karşımda mutluluk denizi. 
Her sabah soframızda ekmeğimizi 
Sen bölsen yeter...”–Y.B.Bakiler

 

Huzursuz kalplerimizle, daha sonra bir tiyatro başlıyor, sahnelediğimiz oyunlar hep Drama, gürültüler artıyor, altın iken sukutumuz, altın halinde iken o kalbimiz, şuurumuz, gümüş olsa hani yine iyi, teneke oluveriyor.  Kalbin simyası işte, kimimiz bakırı altına dönüştürüyor, kimimiz altın olanı tenekeye. Hiçbir zaman hayatlar dört dörtlük olmayacaktır, hiçbir kimsenin hayatı dört dörtlük değildir ama düşe kalka, ama ite kakıla, itekleye zorlaya bu hayat okulunun derslerini hepimiz alacağız sırasıyla, kalacağız kiminden, kiminden geçeceğiz başarıyla. Sesleri yükseltmeye, şikâyet etmeye, isyana sürüklenmeye gerek yok, ne ise başa gelen, ne ise imtihan, içindeki manayı idrak edip, sevgiyle kabullenip devam etmeli sanki yolculuğumuza. Kim bilir kararan kalbini ağartıyordur Hakk, yine sana olan merhametinden bak, acizken, imtihanın ağırken, derdin çokken, yükler omzuna binmişken, insan nasıl kötülüğe, hataya düşebilir ki, Esfel-i Safilin kuyusuna nasıl varır ki ayakları, onca yükün, gamın, kederin arasında. Değil mi? İnsan azmaya meyillidir, azgın yanlarımız ve sonuçlarını düşünelim bi hele, neler neler açtık kendi elimizle başımıza. Büyüyoruz beraber şuracıkta, 2005 senesinden bu yana yazıyorum, ne kadar cahil nasıl da toydum öyle ki hala var kıyıda köşede cahil yanlarım, akılsızlıklarım, ay fazlarını anlatarak ama önce kendim için, hep kendime yazdım diyorum ya, çiğ iken bir nebze de olsa piştim, pişiyorum. İlmin, bilginin gayesi de bu değil mi? Kendi üzerime bürlenmediğim kelamların elbisesini nasıl terzi olup da dikeyim herkesin ölçüsüne göre, üzerime büründüğüm kelam elbiselerini kesip biçiyorum işte, herkesin ölçüsüne göre. Ben kendimi yaza yaza insan ettim, yaza yaza ay fazlarıyla kısmen de olsa kendimi kurtardım Esfel-i Safilinlik olmaktan, şimdilik böyle, belli olmaz düşerim belki en dibine. Vardır der geçerim bunda da bir hikmet. Çıkarım yine elbet o kuyulardan, öyle ya tutar elimden, kalbinde bir mindercik de olsa yer ettiğim biri-birileri.

 

"O'nun aşkının kimyasından(Şiron Koç), bu kara yüzüm altın(Venüs-Ay-Güneş) oluverdi.” Hafız Şirazi

 

Aslan Burcunda seyreden Venüs ve Koç Burcunda seyreden Şiron’un olumlu açısıyla, kaybettiklerimizi yeniden kazanma vesileleri getirebilir. İlişkiler ve madde bazında, henüz ortada bir şey yok ise hasat zamanı olan Başak Yeni ayına kadar olan süreçte, Şiron kalplerimizi tedavi edecek, aşkın en saf hali nedir çoğumuz bununla yüzleşeceğiz. Aşk diye yaşadığımız ve sonrasında acısını çektiğimiz ilişkilerin ne kadar basit ve sığ olduğunu idrak edeceğiz. Şiron dokunuşu biraz acıtarak, geçmiş hatıraları elimize neşter verip yararak, kalbin özünü hakikatini idrak edebilenler için gözler önüne serecek. Bu dönem içinde hem aslanın hâkimiyetinde olan sanat dünyasında hem de normal bizler için, şaşırtıcı ilişkilere şahitlik edebiliriz, Ask ile dönüşüm diye bir gerçek vardır, sonu-sonucu takılmadan aşkın dönüştüren gücüne baht yıldızı isabet edenler arasında hareketli günler yaşanabilir. Önce bir oyun gibi başlayan sonra aşkın hakikatine ulaştıran bir aşk… Bu etki en son 2013 senesinde gökyüzünde vardı, toprak ve Su etkili insanlar için. Şimdi sıra Ateş unsurunda 8 dereceler dâhilinde kişisel yıldıza sahip olanlarda.  (ay bu konular çok basit geliyor bana ama tutamadım yazıverdim. Sanki aşkın hakikati olsa ne layığıyla duramadıktan sonra. Karşılıklı ego perdeleri inmeden aşk-meşk hikâye- babaanneniz konuştu: )

 

Madde bazında ise, burçlar kuşağının ikinci kapitalisti Boğa’da seyreden Uranüs’ün Aslan burcundaki Venüs ve Yeni Ay kavuşumuna sert açısı, borsa, spekülasyon, kripto para, altın, faizler, finans dünyası kısaca gündemde ani değişimler, sarkaçlar oluşturabilir. 21 Ağustos 2017 Güneş Tutulması Amerikan Kasırgası adlı bir makaleme yeniden göz atmanızı salık vereceğim. Bu etkinin bitmesine son 6 ay kaldı. O makaleyi kapital dünyanın içinde olanlar okuyabilir. Günümüze kadar olan her şey yazılı orada ve sonrası da. Uzatmayım daha fazla madde konusunu: ) sevmiyom alla alla. Bu da günümüzdeki haliyle aşk meşk işlerinden sonra, ikinci basit konu.

 

21 Ağustos 2017 Aslan Burcunda Güneş Tutulması: Amerikan Kasırgası

Sevdiğim konulara dönelim şimdi; Her burç konağı kendinden bir önceki burç aksının devamı ve tamamlayıcısıdır, Daha sonra kendini diğer burç aksıyla devam ettirir, tamamlar, katlana katlana balık/başak aksına yani 6/12.eve ulaşırsın. Bizim yolculuğumuz gibi, koç ile başlayan doğum, önündeki 11 burç konağının derslerini alır, 12.eve balık konağına geldiğinde dünya hayatında kendine bahşedilen bu ömür süresince aldığı alacağı her şey tamam olur ve bedeni-madde evrenini orada bırakır ve mana yani ruhsal-bilinç evrenine yeniden doğar. Kâinat su üzerinde var olmuş, her şeyin özü su, balık 12.ev okyanusunda yaratılışın ilk haline dönüş yapar yani aslına rücu eder. Bu hayat dışında eğitim-öğrenim adına başka bir hayatımız yok, hani şu bir ömür de yeterli olmalı değil mi?  kötüyü, iyiyi, güzeli çirkini, sahteyi, hakikati, hatayı, günahı, kul hakkını, gönül hakkını ezcümle eğriyi-doğruyu biliyor aslında her insan özünde. Ama zaaflar işte ve hatasız olmayacağımız da bir gerçekken, her derste başarılı olmak da her kişi değil er kişi harcı. Bizler pek er kişi değiliz hani.

 

Müslüman bilinçler için bu satırlar, maalesef çok fazla karıştı frekanslarımız, birkaç kere dünyaya gelme-gitme fenomeni aldatmasın sizleri e mi. Her şey burada, kendimize şahit olup gideceğiz, bunu ben yapmadım, etmedim dememek için hepimizin yapıp ettiği boynumuza asılı bir kitapla. Biz bu dünyaya sadece ve sadece kul olmak için, Aşk için geldik, Onu bilmek, sevmek, şükretmek, Onun güzelleri olarak, güzel kalmak, güzellikte iyilikte yarışmak için geldik. Hani diyoruz ya neden yarattı, neden dünyaya geldik, işte sadece bunlar için geldik, kul olmak kavramını dünyevi kavramlardan arındırıp, bilincine şırıngalanan zehri akıtıp düşün, ağır gelir değil mi egona kul olmak, senin suçun değil, kul olmak bilinçli şekilde hep beyinlere yanlış empoze ettirildi. Onun Kulu olmaktan daha büyük paye var mı? Ona kulsan kimsenin kulu olmazsın, Ona kulsan huzursuz da olmazsın, mutsuz da. Ona kulsan kimseye boyun eğmezsin, Ona kulsan, bu dünyaya vedan vuslat olur ancak, azap değil…

 

 

“Orada avazları çıktığınca bağırırlar; "Rabbimiz! Bizi çıkar; yaptığımızdan başka, yararlı iş işleyelim" diye bağrışırlar. O zaman onlara şöyle deriz: Ders alacak kişinin ders alabileceği kadar bir süre sizi yaşatmadık mı? Size uyarıcı da gelmişti. Artık azabı tadın. Yanlış yapanlara yardım edecek biri olmaz" Fatır-37

 

Velhasıl-ı kelâm: Sözün Özü, Aslan Yeni Ayı, yükselen, ay, Venüs, Güneş’i aslan burcunun ilk 10’luk derecesinde olanlar ve yine diğer ateş mensubu olan Yay burcunun ilk 10 luk derecesinde dünyaya gelenler, Terazi Burcunun ona keza ilk 10 luk derecesinde kişisel yıldızlara sahip olanlar, bu dereceler ilgili burçların 1.3.5.7. evlerine tekabül edenler için, yaşamlarında önemli bir dönüm noktası olacaktır. Elbette hayatlarına göre, genel bir yorum olmasın, milyonlarca aynı görünüme sahip harita mevcut. Tesadüf eyleyenlerin kalbine göre, sabrına göre, oldukları yeri hazmetmelerine göre, e adildir hakk, liyakat sahibidir hakk, tanrıcılık hastalığına yakalanmış kulları gibi değil elbet, bir gün ağlatırsa, bir gün güldürüyor Hakk..

 

Yapacakları girişimler için yeni ay tohumlama dönemleridir, bir hafta beklesinler, Merkür’ün gölgesi hafiflesin, bilinçlerinde o dürtüyü hissedeceklerdir zaten isterlerse enine boyuna yine düşünüp taşınıp harekete rahatlıkla geçsinler.

 

Aslan Yeni Ayında içinde olduğumuz sahneleri yeniden gözden geçirme zamanı. İstemediğimiz, bize bir şey katmayan, ruhumuzu dinlendirmeyen, bizi eğlendirmeyen, moralimizi yükseltmeyen, yaşam gücümüzü artırmayan sahnelere veda zamanı. Hepimiz birer oyuncuyuz, kendi hayatımızın oyuncusu, oyunumuza iştirak edenler var, bizlerde birilerinin oyununa eşlik ediyoruz, oyundan çıkacaksak veyahut birilerini oyunumuzda artık istemiyorsak, nasıl ki oyunumuza davet ederken veyahut oyunlarına dâhil olurken insan gibi, kibar, ılımlı, uyumlu, şefkatli, nazik isek, çıkarken ve çıkartırken de aynı şekilde olalım. Bu ilişki sahnesi de olabilir, arkadaş-dost, iş, çalışma hayatı da. Çıkışımızı da kabullenelim sevgiyle, çıkarttığımızı da uğurlayalım sevgiyle. Yıllardır yaptığım gözlemlere istinaden bu satırlar, şuanda sahnelerimize yeni oyuncular girecek çoğumuzun ve çıkacak birçoğu da, biz de elbet çıkacağız birilerinin sahnesinden, hani şiron manevi yaraları, hani travmaları yönetiyor ya, aslan yeni ayı üzerinde Venüs ile kalplerimizi ıslah, tımar ediyor ya, birilerine açtığımız yara veyahut birilerinin bize açacağı yara, şiron’un bir transitinde tepetaklak etmeye yetiyor. Yani bizler bir rahat dursak, imtihan diye başımıza gelenlerin çoğu gelmeyecek, imtihan nedir kendi elimizle bulduğumuz nedir bunu anlayacağız. Mümkün olduğunca hele ki bu dönem asla ve asla kalp kırmayın, gönül yıkmayın, haklı dahi olsanız dilinizin ayarını sıkı tutun. Oynadığınız oyunlara hırs, yalan, entrika katmayın. İş arkadaşlarınızın ayağını kaydırmaya kalkışmayın, ilişkide olduğunuz insanı sömürmeye kalkışmayın, İlk defa bu kadar açık, net ve cesur yazdım. Zira yazın sonu kış. winter is coming… Unutmayın e mi…Ha sizler zaten iyisiniz, bunları kendime yazdım: )

 

Sevgimle Kalın e’mi

Elif Hece Öztürk

31 Temmuz 2019- Ankara

 astrolojistik@gmail.com(4) YORUMLAR ( Yorum Ekle )

Gönderen: x
kader - Konunun ana fikrine katılmıyorum Mehlika Hanim.Mutluluk ve huzur kendine sonuna kadar inanmakla gelir sadece.Her ne olursa olsun sonuna kadar kendine inanacak insan.Belki bu güçlü inanç bu ilahi adalet sistemini harekete geçirecek.Kaderi değiştirecek evet.Çünkü bence kader bir çeşit matrix!sonsuz ihtimaller var evet!
14 Ağustos 2019, Çarşamba, 09:52Gönderen: selin
kendi ellerimizle ettiklerimiz; - inşeALLAH bize mucizeler yaşatacaklardan olur..Sen ise cancağızım, bürlendiğin elbiselerini çoktan aştın da, AŞK'ın Libasını giydiriyorsun bu aciz, bu şaşkın, bu yol bulmaya çalışan, bu kul olma derdine düşmüş, huzur İSLAMda diye yola çıkmış gönüllere..Yüce ALLAH ilmimizi artırsın..AMİN..
10 Ağustos 2019, Cumartesi, 21:46Gönderen: Özlem
Aslan sahnesi - Yeniay arefesinde niyet ettiklerim çok oldu. 10evimde venüs ve merkürümle kavuşan bu yeniay bana tahmin bile etmediğim güzellikler getirdi. Gönderene ve farketmemi sağlayan size şükürler olsun
31 Temmuz 2019, Çarşamba, 18:10Gönderen: Nalân
Kalp körlüğü - Hepimiz huzur istiyoruz istemesine de, huzurun tanımı nedir bilmiyoruz bunu. Ve huzur tek bir kavram iken, manası tekken, değişiyor kişisine göre, manadan uzaklaştıkça uzaklaşıyor, huzur zannettiğimiz, huzur diye koştuğumuz, mücadelesini verdiğimiz şeyler sonra başımıza nice çorap örüyor. Hayatımıza lezzet katacak o baharat huzur, kalben bir huzur, ama Aslan’ın insanoğlu üzerinde denk geldiği hem madde hem manasında olan kalpler, çoğunun huzursuz olmalı.Emeğine ellerine yüreğine sağlık özüde sözleride kendide yüreğide ilmide yetenegide edebide güzelim. Gelmiş yine kalbe şifa kulağa (beyne) küpe sözler.
31 Temmuz 2019, Çarşamba, 17:31