17 Ocak 2018 Oğlak Burcunda Yeni Ay; Kapitalist Dünyanın Kutsal Neferleri
  


17 Ocak 2018 Oğlak Burcunda Yeni Ay; Kapitalist Dünyanın Kutsal Neferleri

Sen ellibin yıl önce toprağa yerleş. Zaman geçsin etrafını çitle çerle çöple çevir, burası benim de. Sonra yazıyı bul, tekerleği bul, parayı bul, çağlar geçsin, feodalizm, emperyalizm, kapitalizm, sanayi devrimi *** püsür bir milyon tane hikaye.

Geçsin sonra ellibin yıl ve hayalin şu olsun; emekli olup iki dönüm yer alayım kendime, tulumbamdan suyumu çekip kendi domatesimi yetiştirip diktiğim ardıç ağacının altına gömüleyim. Bence de süper fikir.

O zaman kim kandırdı da bizi ellibin yıldır *** işlerle uğraştık. Madem başa dönecektik derdimiz neydi lan! *** medeniyetinin, iki dönüm toprak, biraz su, biraz tohum yetiyor işte. Hep yetiyormuş hatta.

O tekerleği ilk döndüren puşt kimse Allah bildiği gibi yapsın onu!

Ali'm Lidar (sansürledim:)

 

 

17 Ocak 2018 Tarihinde, TSİ. 05.17’de Oğlak Burcu 26°’de yılın ilk yeni ayı gerçekleşecektir. 1999-2003-2007-2011-2015 (yeni ay döngüsünün parçaları) senelerinde yaşantımızda gelişen Oğlak burcuna haiz, üzerinde hakim olduğu 10.ev temalarında nelerle uğraşıyorduk, ne gibi plan-hedeflerimiz vardı, sabır isteyen, yavaş yavaş büyüyecek olan, bunun bilinciyle hangi zorluklara göğüs geriyorduk,  o yıllarda yaşımıza, yaşam tarzımıza, ait olduğumuz sosyal çevre koşullarına göre, bu etkileri şuanda içinde bulunduğumuz şartlara göre değerlendirelim.  Bu yeni ay hem yeni bir başlangıç hem de arkasında kocaman bir emeği olan, sabırla dayanıklılık testinden geçmiş olanlar için tamamlanmayı da içeriyor.

 

Yine karşı aksı Yengeç Burcunda 16 Ocak 2014 senesinde 27 derecede gerçekleşen Dolunay dönemine ait aldığımız kararların akıbetini  görmeye başlayacağız, o yıllardan şuana kadar süregelmiş, tamamlanmamış, sürüncemede olan konular ivme kazanacaktır. Aldığımız kararların ne kadar arkasında durabildik, ne gibi engellerle mücadele etmek zorunda kaldık, hala aynı kararımızda mıyız?

 

Tırmana tırmana hedeflerine ilerleyenler için bu yeni oğlak Ay’ı, şimdiki zamana bağlı kalmayın lütfen, bir mola almanızı sağlayacak lütuflar içermekte. Hiçbir emek zayi olmaz. Değerli olan şeyler mutlaka hak ettiği değeri bulur. Değer ise derdimiz, emeklerimizin karşılığını artık almak ise derdimiz ve biz dosdoğru ilerlemişsek, zahmetlere katlanmış, şikayet etmemiş, yaptığımız ya da hedeflediğimiz yerin hakkını vermişsek, Hakk Teala kulları gibi adaletsiz değildir, hangi kul hangi engel olursa olsun, Hakk hakedeni hakkıyla ağırlar bu yeryüzünde. Ama çatlak varsa, sızıntı varsa, kalp eğri ise, akıl zekanın kurnazlığına kaymışsa, o yerlere, o konumlara, o planlanan hedeflere hak edilmeden gelinmiş ise, Hakk elbet tepetaklak edip düşürmesini de bilir. Lütfen bunu hiç unutmayalım e mi. Hakk adildir, adaletsizlik insanlardan olur.

 

Kapitalist Dünyanın Kutsal Neferlerine: ) (AVM.ler mabedi olmuş Hepimize: ) estağfurullah tövbe el aziym dedik mi dedik:)

 

Oğlak liyakat sahibidir, Ustalar çıraklarını disiplinle yetiştirir, ustanın eline çırak, eti senin kemiği benim diye teslim edilir, usta, çırağa zor işleri verir, ara sıra dener, ne kadar engel varsa önüne çıkartır, pes edecek mi test eder, sabrını sınar, onlarca çırak arasından hangisi dayanıklı ise artık o kalfa olur, en son usta. Hak etmeyeni, işini savsaklayanı, işine sahip çıkmayanı, disipline gelemeyeni, sabırlı olmayanı usta yapmazlar. Ha yaşadığımız anın içinde kendine usta dedirtenler vardır, şunun uzmanı, bunun uzmanı diye lanse edilenler, duayen denilenler vardır, gerçek ustalar kimin ne olduğunu bilir. Körleri kandırabilirsiniz ama ustaları asla. Doğum anımızda Oğlak’ın yerleştiği yaşam alanı ve yöneticisi Satürn/Zuhal’in yerleştiği yaşam alanı istersek, dayanırsak, sabırla gidersek nerelerde usta olacağımızı, bu ustalık yolunda çıraklığımızın hangi sınavlardan geçeceğini, ne tür engelleri aşmamız gerektiğinin ipuçlarıyla doludur. Oğlak’ın olduğu sahne liyakat, Satürn/Zuhal’ın olduğu sahne dayanma gücüne göre lütuftur. Bu yüzden Satürn/Zuhal için, sabredersen mükafat, ne ektiysen onu biçme demez miyiz?

 

Oğlak Yeni Ayında, ektiklerimizi biçme zamanına girmiş oluruz, yeni hedefler belirleriz, eksik olduğumuz şeyleri daha net görürüz, hayat bir tırmanıştır, emekleyerek başlayan süreç, gençlik ile orta yaş arasındaki 29-32 yaş dilimiyle tırmanışa bırakır kendini. Aile kürarsın, iş kurarsın, gelecek için yatırımlar derdine düşersin, yaşlılık yıllarını daha çok düşünmeye başlarsın. Bu da ister istemez Kapitalist dünyayı  temsil eden Oğlak alanıyla seni bir tırmanışa doğru çeker. Emeklerken, yürüdüğün, yürürken, koştuğun, koşarken durduğun, engeller çıkan, imtihanları olan hayatta, her ne kadar her şey bir gölgeden ibaret olsa da, fani olsa da, yaratılışa eklenen ve en büyük sınavın olan dünya aşkıyla tırmanmaya başlarsın. Dünya hayatı da haram değil elbet, her şey helali ile olursa bu dünyada da nimetlerden faydalanmak, istemek, arzulamak, rahat yaşamak için çalışmak bir o kadar beklenilen ve istenilen bir  gerçek;

Ne diyor Hakk Teâlâ’nın vahyi;

 

Evet, her zorlukla beraber kesin bir kolaylık vardır

İşin-işlerin bitince (dünya işleri), asıl işinle(ahiret hayatı kazançları) yorul

Yalnız rabbine rağbet et, yalnız ondan ümitkar ol. (İnşirah Suresi)

Salt meali düz bir yazı gibi okursan manaya dalamazsın, tek tek kelimelerin vakıf olduğu manaları irdelersen, tefsir gibi asıl manaya kavuşursun.  Hem dünya hem de ahiret için ikisi dengede çalış, çabala, yorul, Sabırla git yalnız rabbinden ümit et, yalnız ondan bekle, emeğinin karşılığı yalnız ondandır. Onun sebepleri seni bulur.  Tembellik yok, mümin madden de manen de güçlü olmalı ki, Hakk’ın yeryüzündeki yardım eli olmalı.  Ay yine cübbelizade elif ül hece hocafendiye bağladım, bir kahve içeyim sert mi sert en ziftinden, ya ben aslında böyle konulardan uzun uzun bahsetmek istiyorum, ama mekan sorunu var, zaman sorunu var, dilimden anlayacak bülbüllerle aramızda mesafe sorunu var. Neyse, kimseyi bulamazsam Buğra’ya vaaz ederim:) yav he he…

 

 

Oğlak burcunda güçlü bir stelyum mevcut, Güneş, Ay, Zühre, Zuhal, Utarit, Pluto Oğlak Burcunda sıralanmış, düzensiz, plansız, enerjimizi ve zamanımızı kalitesiz harcadığımız, kullanmayı bilmediğimiz, kendimizi aşırı yorduğumuz, yoğunluklarımızı unutturacak motive kaynaklarının yetersiz olduğu konularda Oğlak topraklama yapacaktır. Akrep Müşteri ve Merih ile, Balık Şiron ile yardıma hazır. Gereken ayarlamayı yapacaktır.  Zaman, Emek ve Karşılığı-Motivasyon.  Hepimiz Hayatın içinde birer işçiyiz, kimi üst kimi alt sonuçta üstte olan da altta olanda yaşamak için bir zaman, bir emek harcıyor, ne için çalışıyoruz, karşılığında ne alıyoruz, aldığımız nerelere gidiyor, ihtiyacımızın hepsine yetebiliyor muyuz, yatığımız işin değeri aslında nedir, yaptığımız işin karşılığında kazandığımız bizi ne kadar motive ediyor, daha çok emek, daha çok zaman kazandığımızı da aynı ölçüde artırıyor mu? Aynı işi daha kısa zamanda, daha pratik şekilde, kendime nefeslenmek için zaman ayırıp, yapabilir miyim? Buna benzer sorular bu sene başı ile başlayıp her 6 ayda bir bizleri yoklayacaktır ta ki, 4.5 sene kadar daha. Her yoklamada hayatımızda yapacağımız yeni düzenlemelerle, zamanı ve emeği daha değerli kullanmayı öğreninceye dek. Elbette bu öğrenim süreci içinde, başımızı taşlara vura vura öğreneceğizdir. Bir ortak bilinç var bir de bireysel bilinç var, herkes aynı değil, bu öğrenim süreci daha duygusal olanlar, tek dünyalı olmadığının idrakiyle, bura ile öteler arasındaki dengeyi bir türlü sağlayamayan, diğer tarafa daha çok ağırlık verip, bu dünyanın işinde köle olanlar için geçerli. Tekrar edeyim Mümin-İnanan insan madden ve manen çok güçlü olmalı ki, Hakk Teâlâ’nın yeryüzündeki  yardım eli olabilsin. Cemaatleşmeden, cemiyet hayatının isimlerinden diye bir makyaj ile birbirlerinin kuyusunu kazıp, sözde duyarlılıkları adına, birbirlerine çalım satanların, şuraya yardım amaçlı buraya yardım amaçlı diye toplaşıp, bilmem ne marka aldıkları kıyafetlerle sadece boy gösterme derdiyle, basını davet edip sadece kendi statülerinin reklamlarının derdine düşenlerden olmadan  elbet, bireysel olarak. salt madde değil manen de özü sözü bir, şaibesiz bir geçmiş ile, kendinden emin olunan, güvenilir insan olmakla. Umarım anlatabildim.  

 

Oğlak Yeni Ay’ı, materyal dünyanın içindeki yerimizi tartmamıza imkan sağlayacaktır. Tırmanışlarımız var, gidiş nereye, bir hedef var mı, hedefin içinde kutsal bir gaye de mevcut mu bu soruların cevabını hepimiz kendimize verelim. İnsanoğlu kötülük için, intikam için, çirkinlik için de tırmanır, çıkar kötülüğün tam zirvesine.

 

Koç Burcunda son demlerini yaşayan Transit Uranüs, Oğlaktaki Yeni Aya muhalefet açısı oluşturmuş. Artık modası geçmiş, bize sıkıntı veren, yolumuza  döşediğimiz, farkında ya da değil, taşları kaldırmamız konusunda etkiler veriyor. Satürn-Oğlak inşaatçıdır, hayatımızda aşınmış, sıvası dökülmüş, restorasyon çalışmasının dahi kurtaramayacağı, eski görünümüne kavuşturamayacağı alanlarda dozeri al ve parçala, yık diyor.  artık mutluluk değil, artık huzur değil, artık tatmin etmeyen ne varsa bırak sımsıkı sarılmayı, işe koyul, zamanını alabilir, sabrın zorlanabilir ama hepsi bir defaya mahsustur, zaman en güzelini yeniden yapman için emeğinle kol kola girecektir, korkma ve hayatını yeniden inşa etmeye başla diyor. Bazen inatı kırmak, direnişi bırakmak gerek. Kurup bir dar ağacı beyinde, yanlış isteklerimizi, zarar veren düşüncelerimizi, ilişkilerimizi, boş mücadelelerimizi artık asmak gerek. 

 

Kimler mi en çok bu yönde etki alıyor, Şironun son demlerini yaşadığı, yeni ay ile olumlu açıya sahip Balıklar, Başaklar, Akrepler, Boğalar, Yengeçler ve Oğlaklar. Yani Toprak ve Su unsuruyla mamül insanlar..

 

Velhasıl-ı kelam Sözün Özü, kısa keselim, şimdide babam hasta oldu, hemşirelik yapıyorum hem anneme hem babama, uzatmadım fazla, toparlayıp kaçayım. Herkes her şeyi yapabilir, ama sen doğru olanı yap. İçine sinmeyen işi yapma, kendince hedefler belirlersin amenna, birilerini ezip geçeceksen yola çıkma, yıkıntı kalkmadan, hafriyat temizlenmeden yeni bir şey inşa edemezsin, yıkıntının üzerine yeni inşaat yapmaya kalkışma, önce bir eskiyi temizle, yeni yapacağın işi bir etüt et, yeni aldığın kararı bir iyice ölç biç öyle harekete geç. Sabırsız isen, tahammülsüz isen, dayanıklı değilsen, birilerinin uzun yıllarını verdiği, sabırla yürüdüğü ve geldiği yerlere bakıp kendine dersler çıkar. Büyüklerin tecrübelerinden faydalan. İstişarenin gücüne güven, Bazen Candan bazen Canan’dan vazgeçmen gerekir, ikisi bir olsun istersen emek vermen gerekecek, fazla mesai yapman gerekecek, bunu göze alıyorsan Can’a da Canan’a da sahip çık, çıkamayacaksan boş laflarla  oyalama kendini. Anadolu’da şöyle bir deyim vardır “ Senden olanda sana etsin” Senden olanda sana baksın” diye, bu sözü hatırınızdan hiç ama hiç çıkarmayın. Lafa gelince Oğlak-Satürn denince ekme-biçme diyoruz ya hani, işte asıl ekme biçme bu ’dur, Bol bol büyüklerinizin duasını almaya, gönüllerini hoş etmeye bakın. Bu günlerin yaşlılığı da var hiç unutmayın. Oğlak ne idi? Zamandı, Yaşlılıktı, Emekti, Sabırdı, Olgunluktu. Bu ay fazları bizim insan olarak kalmamız için doğrudan şuurumuza etki eden tesirler taşır. Baş kulağını değil, kalp kulağını aç, aç ki bu tesirlerin olumlu olanları nüfuz etsin,  tek baki kalacak olan o bilincine, ruhuna… Burada da sür sefayı, inanıyorsan şayet ölümün son olmadığına, ahiret yurdunda da sür sefayı : ) Ay hakikaten biz insanoğlu gerçekten kendimize karşı çok zalim ve nankörüz. Topu taça attım, kaçayım ben: )

 

Sevgimle kalın e’mi

Elif Hece Öztürk

16 Ocak 2017- Ankara

 astrolojistik@gmail.com

Önceki Yıllara Ait Arşiv Linkleri;

4 Ocak 2011 Oğlak Güneş Tutulumu

24 Aralık 2011 Oğlak Burcunda Yeni Ay Etkileri- ARŞİV

11 Ocak 2013 Oğlak Burcu Yeni Ay Etkileri Sebep - Felek

1 Ocak 2014 Oğlak Burcu Yeni Ay Etkileri- Amentü Gemisi

22 Aralık 2014 Oğlak Yeni Ay Etkileri; Duvarlar

29 Aralık 2016 Oğlak Yeniay'ı; Rüyayı Yaşamak, Gerçeği Yorumlamak

şu türkünün sözlerine iyi kulak verin, Oğlak-Zuhal, felek-sabır-çile ne demek anlarsınız, sanırım anlarsınız:)

Kolay mı genç yaşta gurbete düşmek

Kolay mı feleğin çarkından geçmek

*Sabrıma Borçluyum Allah'a borçluyum ben bu günleri*

İzmir'den ilk öğrencim Ayşe Engin Birgül Hanımefendiye sevgi ve selamlarımla. Selamın nedenini anlayacaktır. Canımsın Ablam...(13) YORUMLAR ( Yorum Ekle )

Gönderen: Balýk
Velhasıl ile başlayan - Velhasıl ile başlayan paragrafı bana yazdığını hissediyorum. Aynı duyguları paylaşıyorum. Sabretmek, istişare ve tefekkürü ihmal etmemek gerek.

Allah Teâlâ şifalar ihsan eylesin. Yardımcın olsun.

#doğu
#tren
#ekspresso
#çay
#Anadolu
#mimelif
11 Nisan 2018, Çarşamba, 01:05Gönderen: Özlem;)
Elif abla özledikkkkkkkkkkk - Elif ablacımmm nerelerdesin nasilsinnnn blokta yazılarını ozledik her linke tıkladığım da diyorum acaba ben mi yanlış yere bakıyorum ne olur dön biran evvel allaha emanetsiniz öpüyorumm
17 Mart 2018, Cumartesi, 13:05Gönderen: ilirya seven
cansın be - ya ELİF nesin be yavrum! böyle güzsel olunurmu?kızçemle karşı karşıya okuduk ne diyek bin temenna!gugufçem kumrular kıskanacak bu ötmelerini.
12 Şubat 2018, Pazartesi, 22:54Gönderen: FÝLÝZ
ışığım - iyi akşamlar elif hnm.Anne ve babanıza acil şifalar diliyorum.İyiki varsınız koşturmacası ve zamanımı çok verp karşılığını tam alamadığım.aslında devam edersem grubumu oturtabilirsem güzel kazançlı bir iş benim yapabileceğim bu yaştan sonra fakat ibadetlerimden de geri kalıyorum.dünyamı ahiretmi arasında gel git yaşadığım boşluk dönemindeyim.balık burcuyum.mümin madden de güçlü olmalıki beni etkiledi.yaşlılıkda var tabiki dediğiniz gibi yeniden doğrulmam gerek demek.size ve size bunları yazdıran Rabbime şükürler olsun.sizinle görüşebilmeyide nasip eder inşallah..

27 Ocak 2018, Cumartesi, 01:02Gönderen: ahiretliðn
yeni ay - canım ablam emeğine sağlık,o yıllar bir bir geçti gözlerimden,sabır,emek...2.evim hareketleniyor ALLAHIM layık olduğum değerleri verir inanıyorum hala büyük sabırlar içindeyim...hep kanaat ettim,kendim için en son istedim, hep erteledim maddi manevi ne varsa hayatımda, önceliklerimi bilirsin,benden önce mutlu olmasını istediklerim var...
Hala bekliyor ablan büyük bir umutla sabırla,bugüne de çok şükür ama...müjdeli haberlerimi tez zamanda veririm inşallah canım kuzum...
öpüyorum ruhundan...
17 Ocak 2018, Çarşamba, 12:33Gönderen: zaa
Yeniay hayra gebe olsun! - Mehlika Hocam, kaleminize ve kalbinize sağlık. Babacığınıza çok geçmiş olsun. Acil şifalar Ya Þafi!
17 Ocak 2018, Çarşamba, 00:43Gönderen: zaa
Tin yok ise olmuşsun ceset! - Maddiyatın verdiği mutluluk maneviyatla doğru orantıda. Somut soyutla tamamlanıyor. Akıl ve kalp düşman gibi gözükse de, bir oldu mu işe yarıyor. Bütün bunlar bi yana bu dünyada insanı ayakta tutan tek şey, bu dünyanın geçici olduğu hissi..
17 Ocak 2018, Çarşamba, 00:40Gönderen: zaa
Mavilere vurgun mu yeniay? - "Kıpkızıl bir güneşin önünde
Masmavi bir yelkendir hayat
Alır götürür seni bilmeden uzaklara
Sevda mavidir, mavi ise umut
Sen yüreğini hep mavi
Ellerimi sıkı tut"
17 Ocak 2018, Çarşamba, 00:50Gönderen: Süleyman
Selam - Cennet ruhlu bal dilli keskin kalemli güzel yürekli eski dost

Kalemine sağlık , yine döktürmüşsün , bizi söyle bir silkeleyip kendimize
Getirmişsin.

Rabbim tez zaman da acil şifalar eylesin inşallah Anneye de babaya da
Azcık da kabul olma ihtimali varsa dilimizdenıkan duanın , Rabbim bu duamızı
Kabul olan dualardan eylesin.

Hepimiz yazmasak da burda ypruma birşeyler ,
Yüreği seninle çarpan birçok yarenin var bir zaman diliminde
Bir şekilde ruhuna merhem olduğun.

Kal sağlıcakla emi
17 Ocak 2018, Çarşamba, 00:21Gönderen: Nur
Iyi ki varsın! - Iyi ki yazıyorsun Elif'im... Babacığın şifasını bulsun tez vakitte.
16 Ocak 2018, Salı, 23:36Gönderen: selin
mesafeler biz bu dünyada ölü olduğumuz sürece var.. - aslolan dirileceğimiz gün olan vuslat günümüzde inşeALLAH daimi mekanımızda komşu oluruz da hasretlik biter CAN kız.. :)..
16 Ocak 2018, Salı, 23:27Gönderen: Nalan
Kolaymi Feleğin Carkindan Geçmek. - Ahhhh o mesafelerrr diye basliyim.Hem dünya hem de ahiret için ikisi dengede çalış, çabala, yorul, Sabırla git yalnız rabbinden ümit et, yalnız ondan bekle, emeğinin karşılığı yalnız ondandır. Onun sebepleri seni bulur. Tembellik yok, mümin madden de manen de güçlü olmalı ki, Hakk’ın yeryüzündeki yardım eli olmalı.Kulaga küpe beyne kazılıp uygulanması gereken kelimeler.Muhakkak her zorlukla birlikte Yaradanim kolaylığını veriyor.Ellerine emeğine yüreğine sağlık gurban.Allahim her daim yar ve yardımcın olsun.Sevgimle❤️
16 Ocak 2018, Salı, 22:52Gönderen: canan zencir
yeniay - Ne diyeceğimi ne yazacağımı bilemedim iki kere okudum sindirirek düşünerek tek kelimeyle mükemmel kalemine yüreğine aklına sağlık.Ayriyeten babanıza acil şifalar diliyorum.
16 Ocak 2018, Salı, 22:00