7 Ağustos 2017 Kova Burcu Kısmi Ay Tutulması; Akıl ve Kalbin Savaşı
  


7 Ağustos 2017 Kova Burcu Kısmi Ay Tutulması; Akıl ve Kalbin Savaşı


Yirmi yıl önce dünyayı değiştirebileceğimi zannederdim. On yıl önce dünyanın buna değmeyeceğine, çevremi ve kendimi değiştirmemin yeterli olacağına inandım. Bir kaç yıl önce de iyice hedef küçültüp, sadece kendimi değiştirebilmek için harcamaya başladım bütün enerjimi..

Şimdi ise çoraplarımı değiştirmeye bile üşeniyorum. B*k yesin her şey değişir diyen filozof. Ne dünya, ne insanlar, ne çekilen acılar değişiyor. Sadece rüya görüyor ve umutsuzca uyanacağımız anı bekliyoruz..

Bir meyhane sandalyesi ya da onkoloji kliniği ya da rahat ev yatağı, ne fark eder? O kadar uzak ki aslında herkes herkese, yan yana olsak bile dokunamıyoruz birbirimize.. 

(Ali’m Lidar)

7 Ağustos 2017 Tarihinde TSİ.21.20’de Kova/Aslan aksında, yani Liderler, Yöneticiler, Dünya sahnesinde önde olanlar, Otorite Kabul Edilenler ve Halk, Sivil Örgütler, Devrimciler, Kaos Oluşturanlar, Yaşadığı Toplumun Ötesinde Düşünen ve Yaşayan Marjinaller, Özgürlük, Gelecek Planları, İstekler ve Dualar aksında Kova Burcu 15°’de bir Ay Tutulması dönemine girmiş olacağız. 21 Ağustos’ta Aslan Burcu son derecelerde Regulus (Kuzey’in Görevlisi-İsrafil- Kraliyet Yıldızı, al kalb al asad) sabit yıldızı ile kavuşuma geçecek olan Güneş Tutulmasının ne gibi olayların başlangıcı ve sonu olacağı, şu önümüzdeki 15 günlük Ay’ın küçülme safhasında kendini gösterecektir. 11 Şubat 2017’de Aslan burcunda gerçekleşen Ay tutulması sonrası Aslan/Kova 22’li derecelerde önemli kişisel yıldız/gezegenlerle kavuşum yaşayan ve yine tutulumun düştüğü yaşam sahnesi, o sahnenin yöneticisinin bulunduğu sahne ve açılarıyla etkileşime girmiş olanların aldığı etkilerin şu anda sağlamasını, sonlanışını yaşayabileceklerini söylemek pekâlâ mümkündür. 2017 Şubat ayı içinde, hayat olaylarında aniden ortaya çıkan gelişmelerle bir değişimin içine girmiş olanlar, o tarihten bugüne geldiklerinde hasat zamanı için kendilerini harmanda bulabilir, yaşadıklarının kimini savurabilir, kimini yakabilir, kimini daha bir sahip çıkarak artık dünya sahnesine sunabilir.

 

Dilerseniz 11 Şubat 2017 tarihinde kaleme aldığım şu paragrafı buraya bir bırakayım;


“Tutulumun süresi 4 saat 20 dakika bu da yaklaşık 4-5 ay eder, geniş sahada, tutulum öncesinde Yeni Ay’ın olduğu zaman 28 Ocak ile ağustos başında Kova’da gerçekleşecek Ay Tutulmasına kadar, yukarıda değindiğim, geçmiş 15 gün içinde aktif hale gelmiş olan hayatımızdaki değişimler, kararlar, huzursuzluklar, bekleyişler ve beklentiler, aniden ortaya çıkan gelişmeler ve sonrasında nasıl bir kapıdan girilmeli, hangi yol üzerinde yürümeli, geleceğe ait planlar vs.  Konularda etkin olacaktır.  Ağustos ayına geldiğimizde, birlikte şöyle bir geriye yaslanıp, ocak ayından bu zamana değin neler oldu-bitti, oluyor sağlamasını beraber yapacağızdır yine e mi. Belki çoğumuz için yeni bir yaşam, yeni bir yol, belki çoğumuz için bir anda, şaşkınlıkta bırakmış gelişmelerin yarattığı korkuların ne kadar boş olduğunu anlayacağımız sağlamalar olacaktır. Değişim her yerde, bireysel yaşamda, global alanda her yerde değişim, ama kesinlikle olacak her değişim sabr ölçüsünce, daha iyisi en iyisi için olacak olan değişimler...”  Link: 11 Şubat 2017 Aslan Burcunda Ay Tutulması; Put Your Lights On


Şimdi sizlere kapı açmak adına, şahsi deneyimimi aktarayım;

 

11 Şubat Ay Tutulmasını oldukça derin, travmatik yaşamıştım, hayatımın golünü yediğim günlerdi, bir yanda Güneş/Neptün kavuşumu yaşıyor idim, diğer yandan ay fazlarının gerçekleşeceği dereceler doğum anımdaki yerleşimlerle çoğu kavuşuma geçiyor idi, meramım size kendimi anlatmak, demagoji yapmak değil, şahit olduğumu aktarmak, şahit olmadığım hiçbir şeye inanmam, inanmadığım hiçbir şeyi kâğıda dökmem biliyorsunuz az çok. Bazı şeyler külli kader hükmündedir, ne yapsan engel olamazsın, dışardan gelen bir sel yıkar gönül bendini, önünde set olup duramazsın ne kadar bilgili olursan ol ne kadar kendini korumaya çalışırsan çalış ve ne kadar daha başından sonunu görüyor olmuş olursan ol, acizsin kulsun, kader kalemi kırılmış hüküm veriliştir, yaşayacaksın! Kaderi kazaya uğratmada fonksiyonun olabilir, Rahman yaşatır sana yaşaman gerekeni, sonrasını senin iradene, senin aklına bırakır, günlük yaşamında, ruh ve beden sağlığında, yasadığın ani olayın değişimiyle, bir kör kuyuda merdivensiz kalmış gibisindir ya ölmeyi bekleyeceksin orada ya da tırmanacaksın o kuyudan çıkmak için, ellerin kanaya kanaya, sert taşlar canına bata bata. Acıtsa da kanatsa da tırmanmayı yani kaderin kaza şeklini değiştirmeyi kula bırakan Rahman’ın merhametine sığınıp, o kuyudan çıkacaksın!

 

11 Şubat Ay Tutulması 4,5 aylık bir zamanı içine almıştı, Haziran sonu o kuyuda bir ışık belirdi, helallik istendi, vermedim. Ve Ağustos ayına geldiğimizde, artık kuyudan çıkmıştım, son bir defa muhasebesini yaptım, mühürledim ve Rahman’ın kuluna bahşettiği en güzel nimetlerden birisi olan Unutuşu-Dirilişi seçtim. Hatırlamak geriletir insanı, yolumda yine su gibi akmaya devam ediyorum… YOLUNDA A.Ş.

 

“Dokunma Balığın Ummanına Kumuna, Sonra Kızıldeniz’i Yarar, Atar Seni Arkasına, Kim ki Balığın Ummanına Dokuna, Dokuna Sinesi Allah Okuna…”

 

Kısmi Ay Tutulması İngiltere merkezli başlayıp, Avrupa, Afrika, Asya’yı içine alıp Avustralya’da sonlanacaktır. Süresi toplam 1 saat 58 dk. Tutulumlar daha çok bireysel bazda, doğum anında herhangi bir kişisel yıldızı/gezegeni ile kavuşum halinde olan bireyleri -/+ yönde etkiler, global düzeyde ise, ülkeler ve liderler dünyasını etkiler. Jeolojik olarak ise, Ay’ın sular üzerindeki etkisi, Güneş ve Ay’ın birbiriyle olan kavuşum ve zıt açısının oluşturduğu enerji ile yerkabuğunun alt katmanlarını etkiler. Bu Kısmi Ay Tutulumu 31 Ocak 2018 tarihinde Kova/Aslan aksında Aslan Burcunda gerçekleşecek olan Tam Ay Tutulmasına kadar etkin olacaktır.  Önümüzdeki 5,5 ay içinde hem bireysel hem de global düzeyde dünya yaşamında etkin olacak olaylar, gelişmeler 2018 Ocak sonuna geldiğimizde vay be ne çektin be dünya ya da vay be nasıl da bir anda her şey lehime gelişti bu nasıl bir mucize bu nasıl bir lütuftur hep bu günleri beklemiştim diyeceğimiz hayatımızda enteresan, ani, şaşırtan gelişmeleri de beraberinde getirebilir. İlla bir trajedi olacak değildir, velev ki oldu olan, hangi trajedi var ki, yıllar sonra anıldığında kahkaha attırmayan. Hayatı ölüm-kalıma sürüklemeye ne gerek, yaşa gitsin hayatı, acısıyla, tatlısıyla… Ölüm de olacak, başka kayıplar da gidenler de olacak elbet, kalmasını istemediğimiz halde hala hayatımızda kalanlar da büyük değişimler olacaktır, beklediğimiz ve beklemediğimiz yerlerden de gelen anlık, insan toprağı bildiğimiz ve bilmediğimiz aldığı tesirlerle karıla karıla, elene elene, içine başka maddeler katıla katıla, o topraktan inşa olacaktır. Dümdüz, sabit bir hayatın içinde insan toprağı nasıl şekil alabilir ki. Zorluk da olacak, kolaylık da zorluğa düşünce isyan etmeden, kolaylığa erişince nankörlük etmeden, zorluk içinde olan hayırları görüp, yaşamamız gereken olayları kolaylaştıracağız.  Ders alacağız, BİZ değişeceğiz.

 

Sabit Burçlar olan, KOVA/ASLAN/AKREP ve BOĞA akslarına tekabül eden, transitler, ay fazları ve düğümler dünya yaşamı için geçmişe dönüp, istatistiklere bakıldığında hep önemli, ses getiren, dünya yapısını ve dünya yaşamını değiştiren önemli olayları peşinden getirmiştir. Popüler liderler dünyasında, yerkürenin yapısında 21 Ağustos 2017 Güneş Tutulmasının da etkisiyle büyük değişimleri bekleyebiliriz. Her tutulumun bir süresi vardır, ömür var ise buradayız işte şahitlik edeceğiz beraberce. Bu tutulum serisine 2018 de etki edecek olan Boğa Uranüs ve Akrep Jüpiter karşıt açısını ekleyince, Oğlak Satürn’ün bu zor etkileri kontrol eden adil bir şekilde gerekeni yapan, yeniden düzenleyen yapısını da ekleyince, her türden değişime hazır olmalıyız sanırım.(ABD.Kasırgası gibi) Kimi için kimi ülkeler için oldukça olumlu, kimimiz için ve kimi ülkeler için de oldukça hareketli, gergin, değişimle dolu, yeniden inşa etmekle, eski düzenleri yok etmekle, yeni düzenlere geçmekle, liderlerin aniden değişmesiyle ilgili pek çok gündem. Hayırlısı elbet.

 

Kova, yenilikçi, insancıl, anlık değişimlerle büyük ses getiren, bir parça toplumdan ayrışan, devrimci etkiler taşır. Yöneticisi Uranüs’ün temsili olduğu konular Ay Tutulumunun enerjisini daha iyi anlamamızı sağlayacaktır. Herkes birbirinden bir şey bekler, Yardan kulundan, kul Yaradanından, aile çocuktan, çocuk aileden, eşler birbirinden, toplum insandan, insan toplumdan ve hayattan bir şeyler bekleriz. Bu yüzden Kova’nın konağı olan 11.ev gelecek beklentileri, istekleri, dualar ve plan/hedefler evidir. Bizden bekleneni yaparız çoğumuz, isteyerek ya da istemeyerek çoğunlukla, şimdi bu tutulumla birlikte düşüncelerimizde bir şimşek çakacaktır, ben ne yapıyorum, yaptığım şeyler benden beklenilen şeyler mi, kendi istediğim şeyler mi? Bir parça Kova’nın o kendine özgü bencilliği ki hümanizmi toplumsal olaylarda geçerlidir, Kova baskıya gelemez, Kova’yı tutsak edemez ve istemediği bir şeyi zorla yaptıramazsın, bu düşünce sisteminin beyinlerimize dank etmesini yaşayabiliriz. Kimin ne istediği, benden ne beklediği değil, benim ne istediğim önemli kıvamına gelebiliriz. Yaşamı nasıl yaşıyorsak, sonuçları öyle olmakta. Yukarıda bahsettiğim üzere bazı şeyler Külli kaderin hükmüdür, engel olamazsın, ama sonuçları ve sonrası tamamen senin iradendedir. Yürüdüğün geçtiğin ayağına diken batmış yollarda yeniden yürüme, ilki kaderin hükmü, yeniden yürürsen o yolda bil ki senin seçimin.

 

Mars ve Ay arasındaki karşıt açı duygusal konularda cesur hamleler yaptırabilir. Bu hamleler daha çok, akıl yolu ile alınacak kararlar olacaktır. İnsan en çok hatayı duygusallığından yapar.  Aslan kalbi yönetir, Kova ise Aklı, Mars kalpte öfkeli, Ay Akılda daha mantıklı duygusal konularda, devrim diyorduk işte devrim, hiçbir şey değişmeyecek, iyiler olduğu kadar kötüler de var olacak, acı-hüzün-kandırılma vs. hepsi olacak olmaya devam edecek dünya sahnesinde velev ki biz değişelim, Kova’nın devrimci enerjisini kendimizi değiştirmek için kullanalım.  İlişkiler alanında yaşadığımız derin hayal kırıklığı, öfke duygusu, hayatımızı eline bıraktığımız acılar var ise, şimdi şu anda bırakmanın, Yaradanın akışına teslim etmenin tam zamanıdır. Devrim illaki, sosyolojik değildir, insan kendi içinde aldığı kararlar ve kararının arkasında durmak için verdiği mücadele ile de devrimcidir. Kaos ortamları neticesi her zaman bir devrim gelir, bir değişim yaşanır, insan karar alır, yumuşak bir pamuk iken birden sertleşen kaya gibi insanlar vardır, işte yaşamdır bu hale getiren, pamukluktan sert kayaya dönüşüm, bir devrimdir bu. Bu hali yaşayacağız çoğumuz.

 

Velhasıl-ı kelâm; Sözün Özü, Kova Ay Tutulum enerjisi, dünya yaşamı ve bireysel alanda hayatımızda cereyan edecek yenilikleri, değişimi, yeni bir hayata geçişi, üretken potansiyellerimizi hayata geçirmeyi, kendimizi esir gibi hissettiğimiz ortam ve kişilerden kurtuluşu, bir parça sağlıklı olanından bencilliğimizi, kendimizi de düşünme gerekliliğini, uzun süredir zihinde dönüp duran, gelecek için kurguladığımız planlar için harekete geçme dürtüsünü, yeni bir iş, yeni bir şehir, yeni bir yuva, fiziksel beden ile ilgili görüntü değişimlerini, radikal seçimleri peşinden getirecektir. Global düzeyde, aniden ortaya çıkan halk hareketleri, dünya çapında peş peşe gelen terör eylemleri, medya aracılığı ile halkı kışkırtacak söylemleri doğurabilir. Bilimsel alanda, Kova/Uranüs, gökyüzü, bilim, çağın ilerisi, yabancılar, yabancısı olduğumuz konular, bilinmeyenler alanında örneğin, uzay, uzayda yaşam, uzayla ilgili projeler, uzayda bir bilinmeyenle ilgili yeni yepyeni bilgiler alanında gündem oluşturacaktır. Hava taşımacılığı ile ilgili kazalarda artışlar beklenebilir. Doğa olaylarında afet boyutunda olaylar cereyan edebilir.  İstatistik bu bilgiler, elimde bir küre var da bakan falcı değilim: ) Anladığını al, anlamadığını geç, bilmen gereken sadece yeni bir dönemin içine girdiğin, hayatında önemli değişimlerin olacağı ötesi laf-ü güzaf.

 

Evet benden bu kadar, temiz bir Tutulum oldu, sildim süpürdüm beynimin en ince kıvrımlarına kadar, tertemiz oldu zihnim, kendimi özgür bıraktım, şimdi sahne benim, Başlasın Kişisel Devrim ve Değişim! 

 

Sevgimle Kalın e’mi

Elif Hece Öztürk

6 Ağustos 2017- Ankara

 astrolojistik@gmail.com


Gölgelemedim bağını bahçesini 
Günü güneşi örtmedim 
Verilenler istenmezki her zaman 
dilenmedim illa dilenmedim illa 
Dilenmedim sevdim


(4) YORUMLAR ( Yorum Ekle )

Gönderen: Ayse
En güzel yorum - Okuduğumda anladığım en mükemmel yorum👌
6 Ağustos 2017, Pazar, 19:16Gönderen: AHÝRETLÝÐÝN
Tutulma !!! - Ah ablam canım,nasıl güzel yazmışsın yine emeğine sağlık,hayatımı kazıyorum ablam tırnaklarımla ama ellerim kan içinde artık çooook yoruldum herşey belirsiz,sis bulutu kalkmadı üstümden hala,ama inan bana yine de isyan etmiyorum hala aynı dualar içindeyim,bekliyorum güneşim doğucak diyorum en basit bir durumu bile sonuca ulaştırmak için adeta çırpınıyorum yarabbim çıkarsın beni aydınlıklara ne diyeyim sabır diyorum,yardım et Allahım diyorum,bekliyorum be balım,
Evet ortada hiçbirşey yok ama sanki hayatım aydınlıklara start vericek gibi geliyor artık
Ablacını dualarında an emi...öptüm ruhundan...
6 Ağustos 2017, Pazar, 19:17Gönderen: nur
Yol - Canim Elif'cim, yolun apaydinlik olsun, çiçeklerle bezensin. Bütünle birlikte ayrintilari okumak olsun hep senden. Sağlicakla kal, var ol sen. Çok teşekkürler her şey için...
6 Ağustos 2017, Pazar, 14:53Gönderen: Nalan
Dokunamiyoruz birbirimize.(Belkide bazen dokunmalarina izin vermiyoruz) - Hayatı ölüm-kalıma sürüklemeye ne gerek, yaşa gitsin hayatı, acısıyla, tatlısıyla… Ölüm de olacak, başka kayıplar da gidenler de olacak elbet, kalmasını istemediğimiz halde hala hayatımızda kalanlar da büyük değişimler olacaktır, beklediğimiz ve beklemediğimiz yerlerden de gelen anlık, insan toprağı bildiğimiz ve bilmediğimiz aldığı tesirlerle karıla karıla, elene elene, içine başka maddeler katıla katıla, o topraktan inşa olacaktır. Dümdüz, sabit bir hayatın içinde insan toprağı nasıl şekil alabilir ki. Zorluk da olacak, kolaylık da zorluğa düşünce isyan etmeden, kolaylığa erişince nankörlük etmeden, zorluk içinde olan hayırları görüp, yaşamamız gereken olayları kolaylaştıracağız. Ders alacağız, BİZ değişeceğiz.Ellerine emeğine yüreğine saglikkk.Hangi satırı kopyalayıp yapistirsamki baştan sona muhteşem bak yine kelimelerim yetersiz.Sevgimle 😘

6 Ağustos 2017, Pazar, 13:44