11 Şubat 2017 Aslan Burcunda Ay Tutulması; Put Your Lights On
  


11 Şubat 2017 Aslan Burcunda Ay Tutulması; Put Your Lights On

*şimdi, bütün günahkarlar 
ışıklarınızı açın, 
şimdi, bütün aşıklar  
ışıklarınızı açın,  
şimdi, bütün katiller  
ışıklarınızı açın,   
şimdi, bütün çocuklar  
ışıklarınızı açık bırakın, ışıklarınızın açık olması daha iyi 
çünkü yatağımın altında bir canavar yaşıyor  
kulağıma fısıldıyor, bir melek var, eli benim başımda  
korkacak bir şey olmadığını söylüyor  
ruhumun derinlerinde bir karanlık var 
hala hizmet edecek bir amacım var  
bu yüzden ışıklarının evimin içine parlamasına izin ver* 

 

Olmuş, Olan ve Olacak Her ŞEY için Işıklarınızı Açın

 

11 Şubat 2017 tarihinde TSİ. 2.44’de Aslan/Kova aksında, sabit işarette, Hava ve Ateş niteliğinde, Otorite ve Özgürlük, Değişim ve Organizasyon, An ve Gelecek, İstek ve Mevcut temalarında, Aslan Burcu 22 °’ de bir Ay Tutulması cereyan edecektir.

 

Bu sene içinde Ay Fazları dereceleri, bireysel doğum anlarında kişisel yıldız/ gezegen yerleşimleri, burçların ilk ve son dekanına denk gelenler için oldukça hareketli geçecektir. Bizler de şahitlik etmeye, istatistik tutmaya devam edeceğizdir. Dekan derken, Ay fazları; dolunay, yeni ay ve tutulum dereceleri 8 ° ve 22 ° li dereceler ile haritasında bu derecelerde kavuşum veyahut orb aralığını dar tutup (max. 2) diğer majör açıya sahip olanlar kendilerini takibe alsınlar. Örneğin Ay Yengeç 23 °, Kova Utarid 22 °, Güneş Balık 8 °, Utarid Başak 22 ° gibi…

 

Sabit işaretteki tutulumların yerküreyi harekete geçirme olasılığının yüksek olduğuna daha evvel defalarca değinmiştik. Son günlerde Çanakkale merkezli oluşan sarsıntıları, kısmen istatistik olarak not alabiliriz. Arz ile Arş arasında birbirlerini tutan gözle göremeyeceğimiz direkler mevcuttur ve bu direkler dört tanedir, her bir direk aynı zamanda birer portaldır (geçit-kapı), Gökle yer arasında inen emirler ve gökte tıpkı insan vücudunda olduğu gibi, yedi yol, yedi kapı vardır. Nefsini bil, kendini tanı diye başlar tüm ezoterik eğitimler, yıldızlardan gelen tesirler insan nefsindeki kapılardan yol bulur, düşünceye sızar, akıl ve kalbin ortak olduğu fabrikada o ham düşünce işleme tabi tutulur, yapılan seçim ile alınacak karar faaliyete geçince kaderin olur, insan hayatında defalarca kez değişim, dönüşüm yaşanır, inişler, çıkışlar, bazen içe çekiliş bazen dışa açılışlar, fakat hiçbir zaman, olduğu hal üzere sabit kalmaz insan, ya geriye doğru ya hep ileriye doğru, bir çemberin içinde, yarı uykulu, yarı uyanık gezer durur.

 

Boğa-Akrep, Kova-Aslan aksında oluşan ay fazlarında, anda yaşadığınız sahiplendiğiniz, herhangi bir değişimin olmadığı, var olan şartların taş blok gibi yerinden kımıldamadığı, belli bir rutinde, bir ileri iki geri devam eden yaşamınıza ait, iş, ilişki, kararlarla ilgili hep aynı yerde dönüp dolaştığınız konularla ilgili,  kâh dramatik, kâh lehinize değişimleri başlatabiliriz. Bu değişimleri başlatan siz olabilirsiniz, dışınızda gelişen olaylarla değişimin içinde kendinizi bulabilirsiniz.

 

Ay’ın halleri, insanın halleri, hiçbir zaman yaşamlarımız düz bir çizgide gitmez, dört dörtlük diye bir hayat yoktur, çekilen çilenin, duyulan acının dozajı farklıdır sadece ve yaşanılanı karşılama biçimi değişir. Bir gün dolunay olur insan, patladı patlayacak, o hal hiç geçmez sanır, diğer gün hilal olur insan, bir şeyler olur, birileri girer hayatına, bir film izler, bir kitap cümlesi karanlığına ışık çakar, ne varsa acıtan, kıran, üzen, karıştıran hepsini gerisine atmaya, olduğu yerden yeniden hayata karışmaya karar verir. Şüphesiz nankör, pek bi nankörüz.

 

Çoğu zaman Tutulumlar denemeye, yürümeye korktuğumuz yeni yolları, değişimleri hayatımıza getirir. Düzen değişimi, ikametgâh değişimi, iş değişimi, eş değişimi (ayy eş değişimi dedim ya leyn- boşanma gibi diyelim), ruhsal değişim vb. mevcut olanın dışında bambaşka bir yolu tercih etmeyi, cesareti de beraberinde getirir. Korkularımız, çekincelerimiz, adımlarımızdaki tutuklu hallerimiz, gölge yanlarımız, ilkel güdülülerimiz gibi duygularımızla da yüzleştirir.  Her halükârda bir bahane bir sebep ile tutulumun süresi ne kadar ise o zaman zarfında olacak olan oluşmaya başlar, nankör ve aceleci insan hani bişi olmuyo yeaa der, bir de ne görsün nasibine eklenmiş olan oluverir. BİR ŞEYİN OLMASI SORUN DEĞİL OLUR OLMASINA da LAKİN OLDUKTAN SONRASI İŞTE ASIL MESELE, HAYR VEYAHUT ŞER işte tam bu nokta tamamen Hakk Teâlâ’nın sana verdiği nimete şükründe ya da nankörlüğünde…Düşmanı kazanmakta değil gütmekte demişler iş, istediğinin olmasında değil iş, olduktan sonrasındaki yönetimde iş.

 

Tutulumun süresi 4 saat 20 dakika bu da yaklaşık 4-5 ay eder, geniş sahada, tutulum öncesinde Yeni Ay’ın olduğu zaman 28 Ocak ile ağustos başında Kova’da gerçekleşecek Ay Tutulmasına kadar, yukarıda değindiğim, geçmiş 15 gün içinde aktif hale gelmiş olan hayatımızdaki değişimler, kararlar, huzursuzluklar, bekleyişler ve beklentiler, aniden ortaya çıkan gelişmeler ve sonrasında nasıl bir kapıdan girilmeli, hangi yol üzerinde yürümeli, geleceğe ait planlar vs.  Konularda etkin olacaktır.  Ağustos ayına geldiğimizde, birlikte şöyle bir geriye yaslanıp, ocak ayından bu zamana değin neler oldu-bitti, oluyor sağlamasını beraber yapacağızdır yine e mi. Belki çoğumuz için yeni bir yaşam, yeni bir yol, belki çoğumuz için bir anda, şaşkınlıkta bırakmış gelişmelerin yarattığı korkuların ne kadar boş olduğunu anlayacağımız sağlamalar olacaktır. Değişim her yerde, bireysel yaşamda, global alanda her yerde değişim, ama kesinlikle olacak her değişim sabr ölçüsünce, daha iyisi en iyisi için olacak olan değişimler...

 

Gökyüzünde, Yay-Satürn (Zuhal)- Koç-Uranüs ve Aslan Ay arasında büyük ateş üçgeni mevcut, diğer yandan iki adet Yod açı kalıbı mevcut, bunlar; Balık Şiron- Oğlak Pluto ve Aslan Ay arasında, Terazi Jüpiter (Müşteri), Balık Şiron ve Aslan Ay arasında ve daha birkaç majör açı kalıbı mevcut. Gökyüzünde pentagram oluşmuş durumda, Güneş-Ay-Jüpiter-Uranüs ve Satürn beş köşeli yıldızı oluşturmuşlar. Hava ve Ateş unsurunun güçlü, sivri özelliklerini önümüzdeki 6 ay boyunca yeryüzünde göreceğiz. İlişkiler, iletişim, yeni girişimler, yer değişimleri, sözel iletişimde sivrilmiş beyanatlar, yeni anlaşmalar, yeni başlangıçlar gibi.

 

 

Yeniden etkilerine dönecek olur isek, bazen kendi yazdığımız, oluşturduğumuz hikayeyi yaşarız, sonuçlarını görürüz, bazen de tutulum gibi etkilerle, bizim değil Hakk Teâlâ’nın bizim için yazdığı hikayenin içinde oluruz, tutulumlar bu yönde çalışır, şuanda irili ufaklı hepimizin kendisini getirdiği bilince göre, dünya (milletler-ülkeler-sınırlar) ve içindeki bizler yeni bir hikayenin içine girmiş bulunmaktayız, bir tarih yazılıyor şuanda canlı canlı içinde bizler şahitlik ediyoruz bu tarihe ve kısa bir zaman sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, ne insan, ne doğa, ne yasalar, ne alışkanlıklar, ne yaşamlar, her şey büyük bir değişimin içine girmiş bulunmakta. Hikâyenin sonucu ne olacak, nasıl bitecek, konusu tam anlamıyla nedir, bizlerin bu hikayedeki rolleri nedir net bir cevap vermek mümkün değil, ama net olan şu ki, akıldan geçenin bir anda başa gelmesine, hayal edilenin bir anda gerçekleşmesine, niyetlerimizin akıbetlerini bir anda görmeye hazırlıklı olmalıyız sanırım. Aslan Kalp işaretidir, Kalp ve Niyet, bu yazılan yeni hikâyede kalplere göre sunulacak bahaneler… İnsanlığın ortak şuurunda perdeler kalkmakta ve ASLAN sahne ile ilişkili ise, perde kalkıyor, Tüm ışıkları aç, Oyun başlasın… Pek çoğumuz için Hayatının rolü, Hayatının Oyunu başlamakta. Akıl hayal eder, vizyonu ise kalp görür, kalbin üzerindeki kirleri akıt, kalbin görsün eğriyi doğruyu, başından görsün bir şeyin sonunu, sonucunu. Kalbinle görmeyi başarabilirsen, inan hayat daha kolay.

 

Velhasıl kelam; Sözün Özü, Aslan Tutulumu ile açılan bu portaldan, hayatının yönünü şaşırmış olanlar, hangi yoldan yürümesi gerektiğine bir türlü karar veremeyenler, uzun zamandır beklediği bir değişim olanlar, sallantıda artık miadını doldurmuş olan sağlıksız yaşam temalarına ait konuların içinde olanlar için hareket, sahne, cesaret zamanı olacaktır sanırım. Aslan enerjisi, cesaret, liderlik, tutku ve ateşlidir, bu defa korkularla yüzleşip sinmek değil, korkuların üzerine gitmek zamanı olacaktır, zira kadersel bir tutulum demiştik, bir şey olmuşsa olacaksa basiret bağlanır derler ya hani, korku da neymiş, ateşin üzerine yalınayak yürüyeceğiz hem de gönüllü. Kaybedecek neyimiz var, zaten hiçbir şeyin tam anlamıyla sahibi değilken:) yürüyorum acının aşkın üstüne… ay pardon, ben o yolları, o dağları çoktan aştım ne aşkı ne acısı:) valla ortaya karışık, yanar dönerli, ışıklı mışıklı bir yazı hazırladım, işine geleni al, işine gelmeyeni es geç, ama mutlaka senin için yazılmış bir satır bulacaksın.

 

Uçan kuşun kanadının alı var

Hep ellerin tutunacak bi dalı var

Ben garibin senden başka kimi var :) Babaannemin ruhu şad olsun

 

Sevgimle Kalın e’mi

Elif Hece Öztürk

10 Şubat 2017- Floransa’dan bildiriyor sanırsam:)

*Carlos Santana- Put Your Lights On*

Link: Put Your Lights On

 astrolojistik@gmail.com(9) YORUMLAR ( Yorum Ekle )

Gönderen: nur
sevgi - Yok ki boyle guzel yazan baska...E kalpse o zaman sevgiyi secelim pericim.
21 Şubat 2017, Salı, 22:34Gönderen: Ýlirya Seven
:)) - CANIMIN İÇİ BİR MESAJ ATTM BAKARMISIN:)
21 Şubat 2017, Salı, 13:26Gönderen: Ýlirya Seven
AYYYY - AYY AYYY AYYY "AY VAY BANA" DERDİ RAHMETLİ TEYZEM:)RAHMET OLSUN BABAANNENİN VE TÜM ÖLMÜÞLERİMİZİN RUHUNA.AY VAY BANA DİYORUM BENDE.GÖKYÜZÜNE YILDIZLARA ELİF'E GUGUFÇE'ME BİN SELAM, BİN TEMENNA.
21 Şubat 2017, Salı, 13:32Gönderen: Aycelina
22 derece - Kuzum merkurum 24 derece yay kad 22 derece ikizler gad yay 22 derce kuzum❤ Progres gunesim de 20 derece kova kuzum ne ola ki acep🌷
11 Şubat 2017, Cumartesi, 12:12Gönderen: Elif Hece ÖZTÜRK
yüksek dozajda sabit kişisine:) - Ayşem, sabit blokajları kaldırıyoruz, kırıyoruz, kırdık hatta:) ayy new age spiritüelist gibi mi oldum ne:) günün gecenin olumlamaları felan yapmalı:) öperim ruhundan sevgiler
11 Şubat 2017, Cumartesi, 01:28Gönderen: Ayse
Yüksek ölçüde sabit birisi 😊 - En hayırlı sekliyle değişim başlasın o zaman😉
11 Şubat 2017, Cumartesi, 01:13Gönderen: ceylan yüce
ya bismillah diyorum.. - yıllar evvel verdıgın ısıgı hala kalbımde saklayıp,inşallah bu günesımın üzerinde olusan tutulumla büyüme ve gelişme zamanı aktarma zamanı diliyorum..
11 Şubat 2017, Cumartesi, 01:01Gönderen: Nalan
Kaybedecek neyimiz var. - Akıl hayal eder, vizyonu ise kalp görür, kalbin üzerindeki kirleri akıt, kalbin görsün eğriyi doğruyu, başından görsün bir şeyin sonunu, sonucunu. Kalbinle görmeyi başarabilirsen, inan hayat daha kolay.Ellerine emegine yuregine saglikkk.Balik Saturn 8der.Balik Merkur 22 der.Basak Mars 20der.Boga Jupiter 20der.Aldim o zaman kendimi takibe.Sevgimle 😘
10 Şubat 2017, Cuma, 21:44Gönderen: Çok geziyorsun be ya
Sevgiler seviyorum sizi - Þahane ötesi
10 Şubat 2017, Cuma, 20:16