20 Haziran 2016 Yay Dolunayý Etkileri; Hayâller vs. Hayatlar
  


20 Haziran 2016 Yay Dolunayı Etkileri; Hayâller vs. Hayatlar"...Umduğun inceliğe inmiyorsa söz,
Çekil suskunluğun tüneklerine;
Ucuz etme anlamı...
Böyle zamanlarda insan
Çokluk yalnız kalmalı...
Sevgisiz seslerle çevren çiğ,
Uysan uzaklaşırsın kendi özünden,
Dirensen günün karanlık...
Bu yüzdendir gecelerin güzelliği,
Geceler aydınlık
Al getir kendi derinliklerine,
Ufuksuz sularda duran gemini...
Getir ki sabaha çok var...
Hem bakarsın gecelerin koynundan
Bir 'bilen' çıkar...".

Þükrü Erbaş
20 Haziran 2016 Tarihinde TSİ. 14.02’ de İkizler/Yay aksında, Yay Burcu 29°de, Kuzey Yarımkürede Yaz Gündönümüne dakikalar kala, Yengeç Dönencesi üzerinde bir dolunaya merhaba diyeceğiz. Günler kısalmaya, geceler uzamaya başlayacak

 

Dolunay etkisine 2-3 gün önceden girdik mi ne?  Bu dolunaylar aramızdaki uzay zamanından olsa gerek, etkisini çok geniş bir banttan dağıtıyor, bir hafta önceden hem fiziksel hem zihinsel şişirip de şişiriyor, uzay zamanı mı geri, biz mi ileri, anlamadım bu durumu, iddialı bir fizikçi değilim, bi’ o eksik zaten.

 

Parlak fikirlerin, bilgiyi, beceriyi pratiğe geçirmenin, adamakıllı şöyle bir felsefe üretip, hayatı, hayatları, hayalleri sorgulamanın, çıraklık ve ustalık belgemizle, yeterli ve yetersiz kaldıklarımızla,  nerden geldik nereye, gideriz şimdi nereye, ya varmak istediğimiz bir nokta var mı? Ya da tam olmak istediğimiz yerde miyiz? gibilerinden yine pek çok sualle, pek çok düşünce ile cebelleşiyoruz sanırım. Yay insanın kendisidir, hayatımızdır, çok gerersek kirişi kopartma tehlikesi var, fazla esnek olursak bu defa hedeften uzaklaşmak var, oku heba etmek var, ok hayallerimiz, ideallerimiz, dualarımızdır, yayına göre olmalı ok, küçük bir Yay’a büyük bir ok olmuyor, insan kendini yoklamalı her vakit, yayına uygun oklarla çıkmaz ise yola, küçük hedeflerden başlamadan bir anda km.lerce öteyi hedef seçerse, hayal kırıklığı şüphesiz kaçınılmaz olmakta.  ve nihai hedef, amacımızdır, istediğimiz sonuçtur. Belki başaramayız, ulaşamayız, vuramayız, ama her atış diğer bir atış için beceri kazanmaktır, tecrübe sahibi olmaktır. Þimdi bu Yay Dolunayında, attığımız okları, elimizdeki yay’ı yani kendimizi, ve seçtiğimiz hedefi-hedefleri gözden geçiriyoruz. Başarısız olmuşsak şayet, ne kadar ders aldık, ne kadar beceri sahibi olduk, başarılı olmuşsak şayet bu noktaya nasıl ulaştık, yerimizi nasıl korumalıyız, istikrarı nasıl sağlamalıyız, bunu salt profesyonel yaşam için düşünmeyelim, ilişkilerimiz için de durum aynen böyle, ne kadar layık kaldık, ne kadar layık vs..


ideal denen şey bir yıldıza benzer, ona hiçbir zaman yetişilemez; ama tıpkı denizcilere olduğu gibi, bize de yolumuzu gösteren odur. Cari Schultz


(…“Herkes aynı-EÞİT hayatta, kendini bi’şi sanma” diyolla ama, o bir şarkı sözü sadece, adaleti sorguluyor olmalıyız bu ara, öyle ya Hukuk, Ahlak, Adalet, İnanç, Yay-Müşteri temaları… Bülbüle zindan, baykuşa çifte yalının düştüğü bir çağda, ister istemez sorgulanıyor da sorgulanmasına, hayaller ve hayatlar mevzusuna geliyoruz yine: ) Adamım bu bölüm sana özel kaleme alındı: ) Bulduğunla, olanıyla, kas yap, giyin-kuşan, görüntün olsun Ferrari:) yatırımı kendine yap, imaj her şey :) Geç öğrendim ama temiz oldu!

Tamam özel muhabbeti kısa kesiyorum, vurmayın aaa tamam tamam öldü, öldü !...)

Nerede kalmıştık, hı Yay Dolunayı, n’etcen işte çırak olunca, elin klavyede, kafan başka yerde oluyor haliyle : )  Alamadım gitti şu ustalık belgemi, havalı havalı asardım duvara…Hayatı ironi ile yaşamak gerek, ciddiye almaya değmeyecek kadar, kısa bir AN- ANI hayatlarımız…

 

360 derecelik felek çarkında, 12 odaya ayrılmış her bir odanın görevli bir meleğinin olduğu, her biri 30’ar dereceden oluşan, her bir derecenin bir melekeye (melek değil meleke) karşılık geldiği bu çemberde, son derecelerde cereyan eden ay fazları, görünümler oldukça önemli olmakta. Kritik nokta dedikleri bu olsa gerek, ölmeden önce alınan son nefes gibi, öldüğün, bittiğin tamam dediğin o son anda bir lütfa mazhar olup yeniden ayağa kalkman gibi, ya ölüm ya hayat diyeceğimiz derecelerdir (anaretik) bunlar.

 

Dolunayın yöneticisi Müşteri Ay’ın artış noktasında geleceğe bakan yüzünde Kuzey Düğümle kavuşumda, Oğlak burcunda yer alan yavaş ama sağlam, sabır isteyen ama sabra değen işlerin burcundaki Plüton ile olumlu görünümde, güç kuvvet kazanmış, Tabiatında güçlü-vurgulu ateş unsuru taşıyan Toprak Burcu mensupları için şu dönem atacakları adım, alacakları kararların, 9 Haziran 2017’de gerçekleşecek olan Yay Dolunayı ile ziyadesiyle sonuçlarını + tarafında göreceklerini söylemek mümkün sanırım. Ne idi kural, her şeyin bir öncesi vardır, hiçbir şey bir anda olmaz, sabır ve inançla gidersen sonuç her zaman müspet olur. İnsanın kaderi kendi çabasına bağlı kılınmış değil mi? (İsrâ-13)


”kaybetmeyi, ahlaksız bir kazanç edinmeye tercih et. ilkinin acısı bir an, ötekinin vicdan azabı ise, ömür boyu sürer. bazı idealler, o kadar değerlidir ki o yolda mağlup olman bile zafer sayılır, bu dünyada bırakacağın en büyük miras, dürüstlüktür..." Xsentius

 

İkizler tecrübe ve bilgi adına acemilik evresi ise, Yay deneyim, bilgi ve bunların sonucunda edinilen olgunluktur. Bu son derecedeki Dolunay fazı, bireysel bazda 29 derece Yay’ı içine alan yaşam evimiz ve bu nokta ile görünüm yapan kişisel gezegenlerimizin etkisi ile hayatımızda, hayallerimizde, idealize ettiklerimizde bir tamamlanma, bir ustalık belgesi alma, olgunluğun getirdiği o kabulleniş ve fark edişle, her insanın bilinç zeminine bağlı olarak acı-ya da tatlı bir dönem sonuna işaret edebilir.

 

Akrepte seyreden Merih (R) ve Koç’ta seyreden Uranüs arasında birleşmeyen bir açı mevcut (150), kaza yapan pek çok done mevcut elimde, büyük oranda, tevafuki diyelim yine, Uranüs-Merih başrolde idi, birleşmeyen açılar haritalarında vurgulu idi, şu dönem, Dolunay’ın dramatik bir tarafı da vardır, bu dramatik gökyüzü etkisinde kaza potansiyeli artabilir, her gün dünya genelinde binlerce kaza olmakta, hepsinin haritasında aynı etki mi var bilmek elbette imkansız ve kazaları yıldızlara büsbütün bağlamakta yanlış olur. Bizler dikkatli olalım yine, Tedbir imanın bir cüzü değil mi?

 

Ve 5 Haziran İkizler Yeni Ayında gökyüzünde hâkim olan, Zuhal-Neptün-Müşteri- Utarid arasındaki Büyük Değişken Kare hala mevcut, o yazımızda bahsettiğim etkiler halen üzerimizde. Yeniden göz atabilirsiniz sanırım? Durumu iyi olanlar göz atsın, durumu olmadığı için okuyamayanlar varsa, boş versin pek bi kaybı yok, okuyanların da zaten pek bi’şi anladığı, bildiği yok: ) Eğitim şart da, da’sı var, eğitim kalitesi her geçen gün düşmekte, öğretmeniyle, öğrencisiyle… Alaylı hayat okulu mezunlarına selam…

 

Velhasılı kelam; Sözün özüne gelelim,( spor etcem ben daha, çalışıom ben yaa), aşağıda sizler için toparladığım konular üzerinde etkin bir dolunaya girdik. Bazı şeyleri akışına bırakalım, bazı şeyler için survivor gibi savaşalım, o bazı şeylerin hangisi mühim, hangisi mühim değil bunun muhakemesini yapalım bu dolunayda ve nasıl olsa ÖLÜM var sonunda deyip kendimizi rahatlatıp, zaman nehrinin aktığı yöne kendimizi bırakalım… Oldu mu? Ablan star olcek bebem…

 

Yay Dolunayı Düşünsel Etkiler; Derdi de yazdım, Devasını da.


Hakikat ve zan’lar, sanrılar arasında çatışmalar, Gerçek ve Hayal çakışması, zaman duygusunu yitirmek, hangi zamana ait olduğunu anlayamadığınız, geçmiş-gelecek arasında birbirine geçmiş rüyalar, bir nevi kehanet vari denileninden geleceğe ait görüntüler, kırılmış hayallerin tamiri yoktur putundan uzaklaşmak, hayallerimizde aşırı duygusal isek, mantık tarafına geçmeye çalışmak ve bir daha yeniden mantık ile doğrulmak, bir parça bireysele dönmek, her insan kendi hayatının sahibidir, kölelik boyutundan bir an evvel azad olmak için girişimlerde bulunmak, kimse kimse için kurban olamaz, olmamalı gerçeğine aymak... tabii yazması kolay nasıl olsa, ele verir talkımı, kendi yutar salkımı : )  (Utarid-Neptün zorlu kare açısı)


Bir dönemin sonuna gelmek, Yeni bir başlangıç için yeniden hedef belirlemek. Tecrübeyi Konuşturmak, Yükselen Özgüveni ortaya çıkarmak, Fanatik bilgilerden arınmak, bağnaz düşüncelerle vedalaşmak, İnanç-Maneviyat alanında eksikleri tamamlamak, İnanca ait gel-gitler, derin sorgulamalar, at gözlüğü varsa çıkarıp atmak, anlamadan fikir beyanında bulunmamak, hem dert hem deva demiştik değil mi: )  (Ay-Güneş zıtlığı 29 derece)


Mevcut düzen üzerinde, iyileştirici fikirlerin ve vesilelerin oluşması, eskinin eskide kaldığını idrak edip, elde olan yeniye odaklanmak, yeni oluşmuş, kurulmuş her ne ise ona sahip çıkmak, hakkını vermek. Geçmiş, olmuş, bitmiş, ölmüş olanlarla zihinsel olarakta vedalaşmak, kendi kendinin şifacısı olmak, insan kendisi istemezse şayet, hiçbir ilacın, şifacının, bilgenin o insana faydası olmaz, ne idi “gasilhanedeki mevt gibi olmak” (Merih-Þiron olumlu akışkan 120’lik açı)


Sınırlarımızın Ötesine Doğru Yolculuklar- Sınırları Zorlamak, Esaret ve Özgürlük kavramına ilişkin farkındalık, Düşüncede Fikir Sancıları, Farklı Düşünce ve inançta olanlarla derin tartışmalara açık olmak, Yaşam Tarz, Hayat Felsefesi aynı olmayanların çatışmaları vs. Bir Üst Akıla İhtiyaç Duymak, Bilge birinden destek almak (Zuhal-Utarid karşıtlığı)


Ahlak-Vicdan Muhasebesinde Adilane Özeleştiriler, Flu Olanların netleşmesi, İlahi Adalet denilen kavramın tezahürü olan duyumlar, şahitlikler (Müşteri-Neptün Karşıtlığı)


İkili ilişkilerde stratejik hamleler, Koşulsuz Sevginin Uçlarında Birbirine karışmış Þefkat ve Nefret Arasında Hastalıklı bir hale gelmiş, Bağımlılık olmuş, Zarar veren İlişklerde Mantıksal Çözümler- Özgür İrdeye Bağlı ya tam bir kopuş ya da yeni bir başlangıç  (Zühre-Pallas-Lilith Su Üçgeni)


Külli kaderinden ileri gelen ne yapsan düzeltemediğin, kapalı, tıkalı, engelli konularla ilgili alman gereken bir dersin olduğunu, takıldığın noktada es geçtiğin veremediğin bir dersin olduğunu fark etmek, (Uranüs-Merih-Güneş Birleşmeyen Açılar).


 

Sevgimle Kalın e’mi

Elif Hece Öztürk

19 Haziran ’16- Eski Köprünün Altından Bildirdi

 

Hadi gel buluşalım eski köprünün altında, kimseler görmesin

Mehtaba (dolunaya) karşı uzanalım eski köprünün altında

Kimseler bilmesin, kimseler duymasın : )(8) YORUMLAR ( Yorum Ekle )

Gönderen: Elif Hece ÖZTÜRK
Mahmud Beyefendiye cevaben - Selam Mahmud Bey, Türk Time'da köşe yazarlığı yaptığım dönemde; 2011-2014 yılları arasında yayınlanmış olan yazılarıma ulaşabilirseniz, hem bu sorunuza hem de daha fazlasına yanıt bulacaksınız inşaallah.
Þuna inanırım, insanlar öngörüde bulunur, plan yapar, tuzak kurar, hatta meçhul olan yarın için stok yapar, istif yapar, lakin son raddede " Allah'ın Dediği Olur" kendini düzelten toplumlar ve kendini bozan toplumlar, bazı toplumsal davranışlar bazı sonları getirir. 3.Dünya Savaşının içindeyiz zaten, Suriye tamamen düştüğünde 3.Dünya Savaşı resmi olarak ilan edilebilir. En Doğrusunu Allah bilir. kilit Suriye.
29 Haziran 2016, Çarşamba, 16:24Gönderen: Mahmut
3. dünya savaşı - Elif hanım yıllardır yazılarınızı keyifle takip etmekteyim.Þu sıralar en çok merak ettiğim konu beklenen 3. dünya savaşı.Kimi astrolog 2019'u , kimi 2023'ü işaret ediyor.Sizin bu konuyla ilgili öngörünüz nedir?İyi çalışmalar.
28 Haziran 2016, Salı, 22:01Gönderen: yükselen yay
yayımı gerdim, kiriş kopabilir her an:) - güneş başak, yükselen yay, ay oğlak, sabırla bekleyeceğiz 9 Haziran'ı.
20 Haziran 2016, Pazartesi, 16:06Gönderen: Pervane
yay-ok-hedef - elifciğim yine çok güzel bir anlatımdı, senin ok'larını okumaktan büyük keyif alıyorum. daha sık yazmalısın, aynen eskiden olduğu gibi. bizler, senin inşaatını yaptığın o köprünün altında, eskimeyen takipçilerindeniz:p
spor etmene bayıldım ayrıca, sen zaten starsın bebem:))))
20 Haziran 2016, Pazartesi, 16:18Gönderen: Nur
Merhem - Sen bize merhem oluyorsun ya keske biz de sana surebilsek Elifcim. Bak nasil da bulusturdun bizi koprunun altinda; varol! Bi de ozgur irademiz ne zaman hangi durumlarda ortaya cikiyo gibi sorgularken, yine comert guzelım yazmıs da yazmıs. E cahil de okusun arastirsin. Huzurlu AN'lar canimcim...
20 Haziran 2016, Pazartesi, 15:23Gönderen: Balýk aþkýna
Hayrolsun - Kaybetmek, kazanmak, ermek, vâsıl olamamak, flu kalan bölgelerin aydınlanması ya da düpedüz karanlıkta kalmak.
Ne olursa olsun bir Balık demişti; "Hayrolsun, hayreylesin Allahım olup biteni, olacak olanı.
Ve her daim aşk baş konuğumuz hatta ev sahibimiz olsun.

Klavyeye dokunan ellerine sağlık.

20 Haziran 2016, Pazartesi, 04:05Gönderen: zaa
Heyoooo! - "Hayaller Paris, hayatlar Muş"

"Zindanda bülbül, yalıda baykuş"

Var git yoluna ey gamlı kış

Baharı gönderdik, yaza meylettik

Gönül telinde boz türküler söyledik

Zifiri karanlıkta kalan hayallerimizi

Feneri umut olan gemiye yükledik

Þimdi bizi rahat bırakasın

Ey kalbimde çürümüş vesvese

Var git yoluna selametle...
20 Haziran 2016, Pazartesi, 04:40Gönderen: Nalan
Gasilhanedeki mevt gibi olmak.HAYALLER ve HAYATLAR😊 - Külli kaderinden ileri gelen ne yapsan düzeltemediğin, kapalı, tıkalı, engelli konularla ilgili alman gereken bir dersin olduğunu, takıldığın noktada es geçtiğin veremediğin bir dersin olduğunu fark etmek.Emegine,ellerine yuregine saglikk.12.evim sans noktam.Sevgimle duayla 💟
20 Haziran 2016, Pazartesi, 03:28