11 Kasým 2015 Akrep Burcu Yeni Ay Etkileri; Cerrâhi Koðuþu
  


11 Kasım 2015 Akrep Burcu Yeni Ay Etkileri; Cerrâhi Koğuşu


Bu dünyada kalacak kadar bilge,
hayatı göze alacak kadar göçebe,
bir incinin peşinde ve derin
kaybolacak kadar kendi içinde,
ve suyla ilgili küçük bir imada
bile akıp gidecek kadar yoğun...

Haydar Ergülen

11 Kasım 2015 tarihinde TSİ.19:47’de Akrep Burcunun 19 ° sinde bir Yeni Ay doğacak. Hazırız sanırım Akrep bilincine.


Akrep hem hava, hem toprak, hem ateş hem de su,  istediği an her şeyi yapabilecek insani kudrette (el muktedir-el kuddus-el gafur-el celal-el kayyum) olan nadir bir sembol.  Gökte kartal, karada yılan, ateşte kül olup kul olan, suda arınıp paklanıp ab-ı hayatın sırrına vasıl olan; olmaya namzet nadide bir sembol. Geldiği dünyanın öncesini isterse hatırlayabilen, nereden geldiğini ve nereye gideceğini çok iyi bilen, isyan ile teslimiyet, kaos ile huzur, kriz ile strateji arasında gel-gitleri fazla olabilen bir sembol. Bazen açığa çıkan hayvani nefsi ile en düşük yerlerde, bazen seçimiyle, idrakiyle nefsini ıslah edip en zirvede, geçmeden ateş çemberinden, geçmeden kara delikten, neyin doğru neyin yanlış olduğuna hüküm veremeyen, yaşamla tecrübe ederek, korkusuz bir savaşçı, kendini acıtarak şifalandıran bir şifacı, derde dermanın derdin olduğu yerde sırlandığını gören, derdini derman edebilen  bir bilinç. Doğum ve Ölüm, başlangıç ve bitiş, sırlar, gizli, derin bağlantılar, bilinçaltımızın hastalıklı halleri,  takıntılar, sanrılar, şüpheler, kontrolcülük, sürekli savunma hali, sürekli bir teyakkuz, tutkunun tutuklaması, kendi oluşturduğu zindanda debelenmeler,  valla mirim zor şu akrepler…


Ve şimdi geçmişten bir kolaj; evvela bunları okuyalım, beynimizde canlandıralım, sonra bakarız gökyüzündeki bahanelere, malzeme olmadan yemek yapılmıyor di mi?

“Akrep için pek çok metin mevcut, bireysel ve dünya çapında nelerin hükmündedir hepimiz biliyoruz artık.  Akrep’in en çok görünür olan etkisi ve hiçbir zaman değişmemiş her akrebin ve doğum anında akreplikten payına düşen yaşam alanında herkesin yaşadığı krizler, yeniden ayağa kalkmalar, kendinden kendini doğurmalar hani şu Anka miti, hani şu tırtıl-kelebek hikâyesi, hani şu akrep-yılan-kartal üçlemesi gibi. Dönüşüm dediğimiz hani, bir acı gelir çöreklenir yüreğe, nefessiz bırakır hani, o acıyla yaşanmaz bilirsin, cesursan, gerçekten yaşamak istiyorsan, inancımız gereği öyle ha deyince de ben sıkıldım oynamıyorum ya deyip çekip gidemeyeceğine göre, dönüştürürsün o acıyı,  çıkış yolu var mutlaka, bir deva var mutlaka, acıyı unutturacak, acıya sabrı artıracak, saplanıp kalmayacağın başka bambaşka alanlara yönelir, acıyı yönlendirir doğarsın yeniden. Dönüşüm budur işte. Evet, sürünürsün, evet gizlenirsin, evet karanlıktasındır, evet tırmalarsın, evet yanarsın, yakılırsın ve hatta yakarsın ne varsa atarsın, savurursun, yapmalısındır zira çok iyi bilirsin ki, fazlalıklarından kurtulmadan, gözüne gözüne batanları atmadan, yeniden var olamazsın, doğamazsın.

 

Akrep için cehennem derler, 4.8.12.evler yaşama karşı duran evlerdir, 8.ev insanın cehennem halidir, kendisinin var ettiği cehennemidir, cennete ulaşmak için cehennemin arıtan, temizleyen ateşinde (mecazi) yanmak icap eder, toprak ateşte pişmeden temizlenmiyor, temiz bir kaba dönüşmüyor değil mi? Bu yüzdendir ki, işte Akrep Burcunun doğum anınızda düştüğü sahne ve 8.ev alanımız, cennete ve cehenneme en yakın olduğunuz sahnedir, bu yüzdendir ki, Akrep burcunun haritanızda düştüğü sahne, en iradeli ve en zayıf olduğunuz ikilik içindeki seçim haneniz, sıratınızdır, bunun içindir ki, Akrep burcunun düştüğü yaşam sahnenizde siz de akrepsinizdir, burada akrebe özgü ne varsa hepsi sizin de üzerinizde bir potansiyeldir, mevcuttur, seçimlerinizle açığa çıkmayı bekleyen. Bu yüzdendir ki, akrep burcunun düştüğü yaşam sahnesi, nefsin en düşük hali olan nefs-i emaredir. Bu yüzdendir ki o yaşam alanı en çetin sınavlara tabii tutulacağın alandır, bu yüzdendir ki, orası senin hem ölümün hem doğumundur, hem krizlerin hem fırsatların, hem alacağın destekler hem de paylaşman gerekenlerindir. Dönüşmen için, hani kirlendikçe uzaklaştığın aslına dönüşmen için vereceğin çabalarındır ve dönüştüreceğin alanlardır.  Bu yüzden akrepler suskundur, bu yüzden akrepler içinde taşıdıkları cehennemden dolayı huzursuzdur, bu yüzden akrepler derindir, bu yüzden savaşları çetindir. Bu yüzden geceye yazılmıştır yazgıları, bu yüzden gece uyumazlar, gündüz gizlenirler, içindeki cehennemden dolayı bu yüzden yalnızdırlar akrepler, senden kaçıyor ise sana olan merhametindendir o su unsuru üzerine halk olmuştur, suyun gazap tarafında, celali olsa da, kaçışı evet evet merhametindendir.

 

Bilir akrep gücünü, yapabileceklerini çok iyi bilir, kendi cehennemini de görmüş biri artık neden niçin korkar ki? Bu yüzden korkusuz olurlar. Günaha en dayanıksız olanlarda akreplerdir. Ha! Ehilleştirmiş ise o nefsi, kartal olmuş ise bu dönüşümde, vazgeçmenin, affetmenin, güçsüz olduğu hallerini göstermenin, yardım istemenin, “bak, hey! Bana bak acizim işte, güçlü değilim o kadar, uzat nolur bana yardım elini(mecazi) diyor ise, cennetine adım atmaya başlamıştır. Akrebin cehennemi, gücüdür ve o güç ki en büyük kötülüğü yine kendisine kendisi yapar, o gücü terk ettiğinde, öldüğünde, öldürdüğünde kendinde olanı kendine kötülük olanı,  akrep özgürdür… Gömdüm işte, Geliyorum!”

 

Tamamız sanırım, buraya kadar geldikse anladık az çok akrep bilincini, bakalım göğe, Bu yeni ayın en önemli görünümlerinden birisi, Balık Burcunda Seyreden Þiron ile kurduğu üçgen, olumlu açı, diğeri ise, Başak Burcunda seyreden Müşteri ile olan 60’lık olumlu açı. Þiron ve Müşteri, Yeni Ayın, yeni bilincin, yeni halden hale geçişin anahtarı.

 

Þiron ve Akrep bilinci birbirine benzer, ikisinde de şifa baştadır.  İkisi de cerrahtır, ikisi de komplekslerin, takıntıların oluşturduğu hastalıklı hallerin çıkış noktasıdır. Hayatımıza dönüp bakalım, hastalık haline gelen, takıntı yaptığımız zararlı bağımlılıklar, alt zeminde yatan komplekslerimizin önümüze vurduğu ketler, sağlıksız, net olmayan belirsiz koşullar vs. Bu yeni ay başta sabit burçlar olmak üzere, değişken burçları da içine alarak bu tür konularda iyileşme için düşünceye etki edebilir, harekete geçirebilir.

 

Müşteri Başak ve Balık Þiron zıtlığı, ayna görünümü, kör gözü açabilir, parça parça yerine, hayatımızda olumsuz giden şeylerin tamamını başını şimdisini ve sonrasını idrak edecek bir feraset katabilir düşünceye.

 

Yeni Ay ile, Başak Müşteri olumlu açısı, gelecek için, dalları geleceğe uzanacak tohumlar atmak için olumlu bir evreye girişi göstermekte. İnanmak ve talip olmak, büyük ve geniş düşünmek, yarınlar şu anların adımları ise, şu an’ın lehimize işleyen saatini vesile bilip harekete geçmek sanrım iyi olacaktır.

 

Hiç bir şey, ama hiç bir şey, rüyanı sonlandıracak kadar önemli değildir, hiç bir şey dünyanın sonu değildir, işini aşını yuvanı eşini evladını ananı babanı kardeşini kaybedebilirsin, velev ki, itibarını, onurunu, namusunu kaybedebilirsin, istediğin gibi gitmiyordur hayat vs. ben ne yapacağım şimdi diyeceğimize elimizdekine ve önümüzdekine bakalım acizane.  İmtihan işte ya hu imtihan, senin hayrına yine, senin gelişimin için yine olan her şey, sen yoluna devam et, yürümene bak, unutma felek denilen şey, düz değil, yuvarlak bir çark, gün gelir döner elbet, gelir yine aynı yere, bu defa bir dersi iki kere vermeyecek ya… öldüm bittimler, intihar edecemler, ettimler, bu ne ya!!! Yorgan dikmek zorsa, yorgan için imkân yoksa nakışı var, ipek atlası var, Döşek yap sende!!! (kızdırmayın beni leyn, zaten trigliseridim 744 olmuş. Balığım işte antenler açık, sizlerin her duygusu bana geçiyor, sonra günde 12 ilaçla ayakta kal!)

 

Ve akrep ve o dipsiz yalnızlık, bu aralar, yalnızlığı yoğun hissedebilir, hayatınızda olanları derin sorgulayabilirsiniz. Herkes çift olacak, herkes kalabalık olacak diye kural mı var, yasa mı var?  Sende, bende yalnız kalıverelim, yalnız olalım, yalnız sonlansın ömür ne olur yani!!! kaybın ne? Kazancın ne ki… Dalarsan yalnızlık sorgularına, fazla oyalanma çık hemen çık o dipsiz kuyudan…

 

Velhasıl-ı kelâm; Sözün Özü, Biliyorsan yüzmeyi ve insanı ecelinin koruduğuna iman etmişsen, bir şeyin olması ya da olmaması seni değiştirmeyecekse, takdirin biraz da çaba ile dönüştüğüne şahitliğin var ise, Bu Akrep Yeni Ayında, Suyun güçlü yanını temsil eden Akrep bilincine ait konularda, yeni başlangıçlar, yeni kararlar, harekete geçmeler, rüyanda rahatsız eden durumların üzerine gitmeler, kendimizle ve diğerleriyle yüzleşmeler için olumlu bir dönemin içindeyizdir. Korkma Kahve; Filtre : )

 

Ortak mallar, miras işleri, bankalar, alacak-verecek konuları, ameliyat gerektiren durumlar, çürümüş, deforme olmuş alanlarda ıslahat yapmalar, her nereye gitsen, önüne dikiliveren, seni tutan, sana engel olan kendi ürettiğin korkularla vedalaşmalar, sızlanacağına harekete geçmeler, onu bunu kıskanmayı, fesatça düşünmeyi bırakıp, yapabiliyorsan daha iyisini kendin yapmalar için ayağa kalkmalar, her şey bir tohumla başlar, tohumdan girdinse bir şeye, şimdi büyüdüyse o ağaç, ağacına sahip çıkmalar için, şuuruna şuuruna tutulan, gözüne gözüne görünenle, yeni haline geçişin hayırlı olsun: ) Bunu bilir bunu söylerim, Akrepte gerçekleşen ay fazı, cerrahlık ayıdır, Bak hayatına, vur neşteri rüyanı kâbus eden ne varsa… Mayıs ayına geldiğinde şimdiyi hatırla!


Sevgimle kalın e’mi

Elif Hece ÖZTÜRK

10 Kasım 2015- Cerrahi Tımarhanesinden bildirdi


"Nasipte varsa uçmak, engel değil balık olmak "demişler...
(7) YORUMLAR ( Yorum Ekle )

Gönderen: İlknur Nalân
Dedim ben sende buldum gevheri. - Akrep’in en çok görünür olan etkisi ve hiçbir zaman değişmemiş her akrebin ve doğum anında akreplikten payına düşen yaşam alanında herkesin yaşadığı krizler, yeniden ayağa kalkmalar, kendinden kendini doğurmalar hani şu Anka miti, hani şu tırtıl-kelebek hikâyesi, hani şu akrep-yılan-kartal üçlemesi gibi. Dönüşüm dediğimiz hani, bir acı gelir çöreklenir yüreğe, nefessiz bırakır hani, o acıyla yaşanmaz bilirsin, cesursan, gerçekten yaşamak istiyorsan, inancımız gereği öyle ha deyince de ben sıkıldım oynamıyorum ya deyip çekip gidemeyeceğine göre, dönüştürürsün o acıyı,  çıkış yolu var mutlaka, bir deva var mutlaka, acıyı unutturacak, acıya sabrı artıracak, saplanıp kalmayacağın başka bambaşka alanlara yönelir, acıyı yönlendirir doğarsın yeniden. Dönüşüm budur işte. Evet, sürünürsün, evet gizlenirsin, evet karanlıktasındır, evet tırmalarsın, evet yanarsın, yakılırsın ve hatta yakarsın ne varsa atarsın, savurursun, yapmalısındır zira çok iyi bilirsin ki, fazlalıklarından kurtulmadan, gözüne gözüne batanları atmadan, yeniden var olamazsın, doğamazsın.Habersiz bana yazılmış gibi.Ellerine emeğine yüreğine sağlık.Vurmuşuz neşteri.
15 Kasım 2020, Pazar, 14:59Gönderen: iliryaseven
xy - bbbyujkölçmmmmmmmmmmmmmmmmmmvgftddssabvcvbbbbbbhynnmmjkklllbbbgfrrrrrrrrrrrggggbbnxzsaeertlkkısssssszzzzzzzzzzzzzzzzzişte böyle kafamın içirrrrrrrrzzzzzzzzzzddddsssssssssssssmakina nanayabla:)))
13 Kasım 2015, Cuma, 10:36Gönderen: ceylan yüce
kartalmıyız?? yılanmı?? - akrep kalbime 2012 den beri ekdıklerımı,bicdıklerımı,hatlarımı,gunahlarımı,özlemlerimiteker teker yavas yavas azat etmısdım ve sımdı sıl basdan yapmanın zamanı geldı hayatı.. ..hıc bır sey canımı acıtmıyor artık.akrep kalbımin yoldası rabbim ve yanlızlıgım oldu uzun zamandır...sıg sular hosuma gıtmez oldu..yazdıklarında merhem,, herzamanki gibi kara gözlü elifim..Þafi isminin suyu yuzu hurmetıne şifalar bulasın inşallah..kalbımın en derınlerındesın..sevgıler..
11 Kasım 2015, Çarşamba, 23:03Gönderen: ayse
Akrep de yeni ay - Elinize sağlık. Size de sağlık olsun. Genç yaşta bu kadar trigliserit normal değil. Kahvenizi çok şekerli içmeyin.Yaşamınızdan şekeri mümkün mertebe çıkarmaya çalışın. Troid testlerinizi ihmal etmeyin.Kullandığınız ilaçların yan etkilerini ve yediklerinizle etkileşimini doğru takip edip gerekirse ara verin ya da olması gerekene yönelin.Kendinize iyi bakın.Sağlıcakla kalın.
11 Kasım 2015, Çarşamba, 09:05Gönderen: Hacer
Allah razı olsun - Akrepsi bir sırattan daha geçerken (banka/kredi),burkulan ve yeise düşen gönlümü yeniden er RAUF diyen biri bağra basılmış gibi hissettirdiğin için.Seni sevioum♥
10 Kasım 2015, Salı, 23:00Gönderen: selin
bu nasıl bir sınav..dı.. - Gelen yüce Allah(C.C) geliyor ya, ne hoş geliyor bana.. Elhamdülillah.. Eyüp'ün artık diline ve kalbine sirayet eden yaralarına kadar beklemesi gibiydi, bu ana kadar beklemek, inşeAllah, bundan sonra medet ya resulAllah deyip kalkmak lazım.. Allah gönlüne güç versin ki hep yazasın.. Allah senden razı olsun..
10 Kasım 2015, Salı, 23:31Gönderen: abla
selamün aleyküm - ay ya sastım sımdı ben resme ıkı gün önce rüyamda gördüm bu ucan balıgı sen de resim koymussun tevafuk ısde ucup durdu

gecmıs olsun elıfkardesım tüm hasta müslüman kardeslerıme şifa dılerım amın selametle


10 Kasım 2015, Salı, 22:22