Transit Satürn/Yay Ev-Burç Geçiþleri; Sýnýr Ötesi II
  


Transit Satürn/Yay Ev-Burç Geçişleri; Sınır Ötesi II

Ey Hayat, sığınıp merhametin göğsüne, zifir saçlarımı salıp gecene, küllendirenlere inat, elimde deste deste güllerle, şimdiki aklımla seni sil baştan yaşayacağım; Ahdım Olsun!

Yay Burcunda 20 Aralık 2017 tarihine kadar konaklayacak olan Satürn/Zuhal’in etrafındaki halkalardan biz yeryüzünün yolcularına, iç ve dış âlemimize ne gibi haller ekleyebilir, imtihan ya işte durduk yere gelmiyor, yolculuğumuz esnasında ne tür vesilelerle olgunlaşacağız,  eski beğenmediğimiz hangi aklımız değişime uğrayacak, hangi eksiğimizi fark edecek, hangi olgun yanımızın mükâfatını görecek, ödülünü alacağız, bunlara değineceğiz bu yazımızda. Bu gökyüzü sakinlerinin yerle gök ve ikisinin arasındakilerin yaşamlarına düşüncelerine getirdiği etkilerin de ötesinde onlara görevlerini tanzim eden Hakk Teâlâ’nın bambaşka lütufları vardır bunu asla unutmayalım/atlamayalım e mi? “O dilediğini siler, dilediğini sabit bırakır” kaderin de ötesinde bir kader vardır. Karalar bağlamayalım, o yar yeşiller giysin salınsın, biz karşısında çullar içinde, zülüfleri tarasın seyrine dalalım : )

Hakkın lütfudur ya, nasiptir ya, bir hoşuna giden amelin vardır, Rızasını kazandığın bir hayrın aldığın bir duan vardır da hani, bu yıldızlar devran ederken, birbirine sert bir nazar eylemişken, hani zorluk olacak kemâlât için, bu zor yollarda yürürken,  o yıldızların seyri sana işlemez olur, gelenin nelere gebe olacağını bilirsin de hani anne karnında daha canlanmamışken doğacak bebeğin bir rahatsızlıkla doğma olasılığı yüksekken, tıbbı yöntemle doktorun bebek daha CANlanmadan  alır o parçanı, hem ailenin hem de o Can’ın bu dünya hayatına doğmamasına vesile olur.(engelli evladı Can’ı olan anneler ise baş tacıdır, âlemde hiçbir şey boşa değil.)

İşte bazen o lütuflardan biri olur, hayatın çömleğini şekillendirmeyi öğreten Ustan vardır yanında,  tecrübe için, olgunluk için çoğu şeyi başına gelmeden öğrenir, yolunu yordamını bilir, ona göre gardını alırsın, kader bir şeyin son haliyle olması, kazaya uğratan insanın nefs yoluyla vereceği karar yapacağı seçim ise çoğu işlerde (ki o dahi takdir edilmiştir ezelden-el habir) bu yıldızlardan Hakkın emriyle inen düşünceye etki eden işler sıkıntı ise, zorluk ise, şöyle bir silkeleme ise, velhasıl bize göre şer ise, hayra dönüverir, yaşanır yine yaşanması elzem olan da, bakmışsın ki o şerrin içinden doğan bir güneş duruvermiş tam yanı başında. O sıkıntıda sen öyle ferahsındır ki, öyle alabildiğine geniş, neşeli, olgunluk haliyle karşılaşsın da, yakınındakiler hayret içindedir baktıkça sana. E hayatın çömleğini şekillendiren ustan vardır yanında ne gam.

Zuhal yıldızı bir bakıma bâtıni manasında işte o çömlek ustasıdır senin için, hazırlar seni sonraki bir boyuta, başka bir tabakaya, tecrübe sahibi edindirir, bir zamanlar aynı olayla karşılaştığında velveleye verdiğin şeylerde artık daha sabırlısındır ve daha bir teslimiyette, daha bir kontrollüsündür daha bir sakinlikte. Bazen de bir insan bedeniyle çıkar karşına, şekillendirir, düzenler, düzeltir, vesile oluverir şu dikenli tellerle örülü yolda nasıl az yara alarak geçilir, nereden ne kadar nefesle geçilir ise menzile daha çabuk erişilir… Bıkmadan usanmadan bir şey beklemeden yanındadır. Sen ona o sana yoldaş.

Evet, burada noktalayıp girizgâhı, sadede geçelim. On iki odaya ayrılmış her bir odanın içi farklı döşeli, nerede tadilat yapacak, şöyle bir yeniden düzenlemeye koyulacağız, tembellik etmeden, boş vermeden, öldüm demekle ölünmediğini bilen, gittim demekle gidilmediğini bilen biz oteliler için, gönlü küllendiren değil, güllendirenler için, hadi bakalım Hakk’ın yazmamıza vesile kıldığı, gönlümüzün dilini döndürdüğü kadarıyla, okuyarak şu kâinatı kalbimizin gözüyle “İgrâ”  başlayalım mı Ya “Bismillâh” : )

Transit Satürn/Zuhal Yaşamından Geçerken

Yükselen ve Güneş Yay- Transit Satürn 1.Evden Geçerken; yorgunum, bitkinim, fiziksel olarak yaşlılık belirtilerim kendini göstermeye başladı (1.evden geçerken yaşınız kaç olursa olsun 17 de bir 37 de bir )saçlarımda beyazlar çoğalıyor ve dökülüyor, dişlerimde çürüme dökülme başladı, eklemlerim ağrıyor ve sürekli üşüyorum, sanki bir rüzgâr içimde ruhumda göğüs boşluğumda esiyor durmaksızın, utanmasam ağustos ayında kalın giysilerimle çıkacağım dışarı. Çevremdeki insan sayısı azalmaya başladı, her gün görmeye aşina olduğum yüzler bir şekilde yaşamımdan ya da çevremden uzaklaşmakta çıkmaktalar. An da var olan yaşamımı sorguluyorum ve geleceğe ait derin bir endişedeyim karamsarlıkla birleşmiş ve bana masal geliyor teskin ve teselli etmeye çalışan diller. Uyumak istemiyorum, uyuduğumda ise uyanmak istemiyorum, bedenimi yenilemem lazım, diyet yapmalıyım, sağlığımla ilgili sorunlar artmakta bir an evvel sağlık alanında düzenleme yapmam gerekiyor. Hayatımla ilgili düzenlemeler yapmalıyım. Yaşadığım evimle, bende olan biz adını verdiğimiz hayatıma dâhil olanlarla ilgili düzenlemeler. Ama hareket edemiyorum.

Ketum içine dönük, daha ciddi olmaya başladım. Sorumluluk almaya hevesli oldum istemesem de bazı sorumluluklar beni bulacaktır zaten. Kendini sevmemek, kendine dikkat etmemek bu Satürn 1.ev geçişinin tuzağıdır, kendini sevmeyen (yüksek egoyu kast etmiyoruz tabii ki) Hakkı, insanları nasıl sevsin ki, bu beni biraz yoracaktır. Vücudumla ilgili estetik gibi düşüncelerim olabilir. Bu artık bir lüks değil psikolojimi etkilediği için ihtiyaç haline gelebilir.

Her şeyi ama her şeyi yeniden düzenlemek isteyebilirim, çevremi, yaşadığım evi, arkadaş-aile ilişkilerimi her şeyde bir tadilat olabilir. İşimle ilgili tanınan, saygın kabul görmüş biri haline gelebilir bir ödüllendirme yaşayabilirim. Etrafımda ciddi, alanının uzmanları olan sert ama sağlam karakterde insanlar oluşmaya başlayabilir. Hayatın amacını asıl gerçeği daha çok sorgulayacağım bir dönem olacaktır ve bunun ne olduğunu öğrenmem için çeşitli vesileler karşıma çıkacaktır. Hayatımın merkezine neyi aldım ise, varlığım bu dünyada en çok neye bağlı ise, o konular, o kişilerle ilgili testlerim olacaktır. Ve yaşamıma bu geçiş çömlek ustası birini getirecektir. Hayatımı yeniden şekillendirmeyi öğreten Ustam olabilir. Bu etki 4.ev ve 8.evden geçerken de mevcuttur.

Natal güneş ve Ay üzerinden kavuşum/karşıt açı yaparken de aynı etkiyi verir.

Genel hava bu minvaldedir, doğum anınızdaki sahip olduğunuz kader yolunuz üzerinde hangi kavşakta ve hangi araçla yakınlık uzaklık ilişkisinde ise bu kendinize ve çevrenize sağlığınıza tüm yaşam alanınıza ilişkin yapacağınız düzenlemelerinde yönünü gösterecektir.

Yükselen ve Güneş Akrep Transit Satürn 2.Evden Geçerken; çok çalışıyorum ama az kazanıyorum, sahip olduğum değerlerle ilgili sürekli endişe içindeyim, gelecek kaygım had safhada, umulmadık masraflar çıkıyor ve yetişmekte zorlanıyorum, yatırım yapmak istiyorum, bu yatırım daha çok emlak üzerine toprakla ilintili. Materyal dünya ile ilgili sorunlarım var ise Satürn beni sınava çekecektir, ağustos böceği ve karınca gibi. Yaş ve konuma göre madde ile tanışılacaktır Satürn bu evde kişiyi bu alanda eğitime tabi tutacaktır. Bir zaman şuursuzca savurduğu maddenin değerini kişi anlamaya başlayacaktır. Cimrilik getirisi olabilir ya da düzenlemeyi öğrenecektir hesaplı gidilmesi gerektiğini iktisadı öğrenecektir. Kendime değer vermeyi öğreneceğim bir zaman dilimi olacaktır. Yaptığım her işin ve aldığım her şeyin hakkını veren, değerini bilen biri yapacaktır. Ha önceden öğrendimse bunu şimdi ödül zamanım olacaktır. Kendimde olan eksikleri göreceğim, değer ve değersizlikle ilgili konularla meşgul olacak bu konuda dersler alacağımdır. İhmal ettiğim Hakkın lütfu olan şu yaşamı, hakkınca yaşamak için adımlar atacağımdır. Eleştiri gözlüğüm bu defa kendime yönelecektir, karakterim, prensiplerim, olurlarım, olmazlarım ezcümle ne var ise hepsiyle bir bir yeniden tanışıp, bağnaz yönlerimi törpüleyeceğim, memnun olduğum yönlerimi parlatacağım bir dönem olacaktır. Bu geçiş, dersimi iyi alırsam, tecrübelenmem için Hakkın karşıma çıkardığı satürnvari vesileleri, insanları dinlersem, gözlerimdeki perdeler kalkacak ve gelecek adına bir sağlam tohumum olacak bunun sorumluluğunu alıp yaşlılık yıllarımda büyümüş kocaman bir zeytinliğim olacak. 

İş hayatı kazançlar, maddiyat vs. bu süreç kişiye çoğunlukla istemediği, yapmaktan zevk almadığı işler çıkartır karşısına. Kişi egosunu törpüler, helal kazancın azı çoğu olmaz bunu iyi bilirse ve çalıştığı yer olur ya da yeni başlayacağı bir iş olur sabırla bu yerde çalışmaya devam eder ise, 5 sene sonraki Satürn açısında bunun mükâfatını görebilir. Yani tekke-derviş hikâyesi. Bizler biz insanlar Hakkın bize sunduğu her anımızda öyle çok nimet var ki, o egolarımız, o tembelliklerimiz yüzünden burun kıvırıp geçtiğimiz, sabırsız davrandığımız sonra kadere küstüğümüz, kaderi suçladığımız, hani Hz. Musa biraz sabretse ledün ilminin tamamını alacak ama sabredemedi aldığı kadarıyla kaldık ya:) işte bu misal, o misaldir (tabii bu dahi ezelde Rabbin bilgisinde, Rabbim öyle yazdığı için değil, O’nun ne işleyeceğini bildiği için, e denemeden, kadere de Hakka da nankörlük yapmasak iyi olur hani)

Yükselen ve Güneş Terazi Transit Satürn 3.Evden Geçerken; konuşmalarımda ölçülü olmayı öğreniyorum, yakınlarımla kardeş ve komşularımla bir şekilde iletişimde olduğum kişilerle sorunlarım olabilir oluşabilir, eksik bıraktığım ve öğrenmekte inat ettiğim ne var ise Satürn bana öğretmek için üzerime gelecektir. Ve bildiğim her şey yetersiz ve ne kadar da tecrübesizim. Zorunlu seyahatlere çıkmam gerekebilir ve bu beni pek te memnun etmeyebilir çeşitli sorunlar yaşayabilirim yolculuklarımda. Astroloji, doğaüstü olaylar ilgimi çekebilir. Bu dönemde yeni yepyeni bir konuda öğrenme merakım artabilir, ilk adımını atabilirim ve sebatkâr olur isme o alanda uzmanlaşabilirim. Eğitim hayatında ise kişi bu transiti yaşadığı dönemlere denk geliyor ise bir şekilde çok çalışması nefes almadan eğitimine eğilmesi gerekecektir aksi takdirde Satürn bu dönemin ilk karesi olan 7,5 sene sonra kişiyi kontrole gelecektir nerede 6.evde nedir orası iş hayatı çalışma alanı günlük yaşam için gereksinimlerin kazanılması adına verilen mücadeleler. Sağlaması adına. Kitabımda geniş kapsamlı olarak değindim, buraya aktardığım özet.

Terazi ilişki burcudur, sosyaldir, bu geçiş sosyal hayatta kısıtlama, insanlarla iletişim kurmada zorluk, yanlış anlaşılmak, harekete geçme de yavaşlık, evlilik içinde bastırılan düşünceler, sıkıntılı durumlar, söz hakkı verilmemeler olarakta karşımıza çıkabilir. Satürn Güneşleriyle olumlu açıda olsa dahi, Satürn dersleri işlete işlete hayr mı şer mi bize gösteren öğretmendir:

Ortak çalışma, eşle ortaklık içeren bir çalışma için yine test zamanı olabilir, eşlerin birlikte sahip olduğu emtialar üzerinde mücadeleler görülebilir. Ki diğer yandan Koç Uranüs Transitinin zıt enerjisiyle çevrililer.

Yükselen ve Güneş Başak Transit Satürn 4.Evden Geçerken; Olumlu ışıklar altında ise ve yaş konumda müsait ise, maddesel olarak durumunuz olsun ya da olmasın istatistiktir, kişiye bu transitte mülkiyet edindirebilir. Ev almak gibi, bir inşaata başlamak gibi, yaşanılan evi yeniden dekore etmek gibi. Bu da tedbiri gerektirir sıkıntıya düşebilirim. Ebeveynlerimle sorunlarım olabilir, aramızda çatışmalar çıkabilir bu çoğunlukla maddesel konulardadır. Anne/baba sağlık sorunları olur ve uzun süre bakmak ve hatta evimde ağırlayabilirim. Evliliğimde sıkıntılı bir süreç olabilir sorunun temeli ebeveynler olabilir, yuvamla ailemle ilgili ağır sorumluluklarım olabilir ve bu da beni hayattan keyif almayan sürekli şikâyet eden bir moda sokabilir. Sürekli çocukluk anılarımı hatırlarım ve bunlar hiçte iç açıcı şeyler değildir suçlayacak birini arayabilirim. Akıllı yatırımlar yapabilir ve yaşlılık yıllarımı emniyete alabilirim. (4.ev kişinin var ise ömür yaşlılık yıllarını hayatının sonuna doğru olan halinin işaretlerini taşır) Beni sabote eden, ürkekleştiren, bir tür içimde karmaşık olan davranışlarımın kaynağını bu transitle görebilir, teşhisini koyabilir ve çözümüne odaklı olarak işe koyulabilirim. Bilinçaltımda bir şantiye kurulu gibidir yeniden düzenleme yapar ve çocukluk izlerimden kendimi azad edebilirim. Evim, yaşadığım yuvam için tadilatlarım olabilir, evimde yaşamıma düzen ve disiplin getiren, öğretmen gibi ciddi insanları ağırlayabilirim.

Olumsuz ışıklar altında yaşadığım evimle sorunlarım olabilir, memnuniyetsizliklerim olabilir, taşınma arzum artabilir, evimde sanki haps edilmiş gibi hissedebilir, daralabilirim. Ya da tresi olur sürekli evimde olmak isteyebilir, evimden yapacağım bir iş alanım olabilir. Alternatif tıbba merak salabilirim, evimde bol bol bitkisel karışımlar olabilir. Bunlarla ilgili ciddi çalışmalara girebilirim.

Yükselen ve Güneş Aslan Transit Satürn 5.Evden Geçerken; Çocuklarımla ilgili ağır sorumluluklarım olabilir, onların geleceği adına çok fazla endişe duyabilirim (yaş ve konuma göre),kendimden yaşça büyük insanların hayranlığını kazanabilir ve hatta uzun soluklu bir ilişkiye adım atabilirim bu süreçte. Devam eden ilişkilerimde ise baskı altında hissederim kendimi ve bu da yaşam motivemi düşürür heyecanlarım sönebilir. Çocuk sahibi olmaktan bir şekilde ya çok korkarım ya da olmak için pek çok engeller çıkabilir karşıma. Sert etkiler altında isem yalnızlaşabilirim eğlenceden sosyal hayattan koparım(ben bu transite gelmeden çok şükür karşıt kutbu 11.evde koptum yalnızlaştım)bilinçaltım karşı cinse sevgimi göstermede ve vermede engel olur, fiziksel aktiviteler yaparken sakatlanabilirim (ya da hafif olsun kemik kırılma burkulma vb.)

Yaş ve konum itibariyle evli ve çocuk sahibi 30+ üzeri isem, çocuklarımla ilgili sorunlara karşı hassas olabilir, üzerlerine titrer, aşırı korku ve panik içinde olabilir, hep bir şey gelecekmiş gibi başlarına derin kaygılara düşebilirim. Çocuklarımla ilgili sorumluluklar beni bekleyebilir, yeni bir boşanma olayı olmuş ise çocuklar bir şekilde bu transit esnasında kişi için olumlu/olumsuz tarafıyla gündemimde olabilir.

Borsa, okullar, eğlence hayatı, bir yer işletme gibi bir iş alanına merak salabilir adım atabilirim. Olumlu bakış açısında Satürn borsa gibi spekülatif yerlerden kazancımı artırabilir. Olumsuz açı var ise bu yine iflas zamansına da gelebilir. Tedbir bizden Takdir Huda’nın.

Çocuksuz çiftler için bu geçiş, çocuk sahibi olmak için atılacak ciddi adımları gösterir. Bu süreçte atılacak adımlar zorlu olabilir. Çok zorlukla gelen bir yavrumuz olabilir, doğum konusu bireysel haritamıza göre sıkıntılı olabilir.

İlişkisi olmayan, hayat eşine henüz rastlamayanlar, evlilik nasibi, kapısı henüz açılmayanlar için ise, Satürn 5.ev geçişi kadın/erkek yaşça bizden çok büyük bir ilişki getirebilir, bu ilişki zorlu bir ilişki olabilir, evliliğe doğru giderken çok engeli olabilir,  yaşlı insanlarla duygusal yakınlaşmalarımız olabilir. Yine duruma göre özellikle Terazi-İkizler ve Kova işaretleri için yaşlı tarafta olan siz genç biri ile yaşça sizden çok küçük biri ile bir ilişkiye adımlayan taraf olabilirsiniz.

Çok mu uzatıyorum ne: ) Bunlar bu geçişlerin istatiksel kavilediğim potansiyelleridir. Hayatınızda vücuda gelip gelmemesi, olumlu olumsuz olup olmadığı doğum anınızdaki haritanızdan belli olur, o da kısmen, hiç bir zaman netlik yoktur, Dua vardır Ünsiyet vardır Korkma Dua Et: )Takdir Huda’nın. Dünyada dolu terazi, ikizler, kova var hepsinin değil elbet bu yüzden sevmiyorum ya şu genel yorumları.

Yükselen ve Güneş Yengeç Transit Satürn 6.Evden Geçerken; her zaman olduğundan daha fazla çalışmak zorunda bulabilirsiniz kendinizi, daha dikkatli ve kontrollü gitmeniz gerekecektir. Çalışma ortamınızda çeşitli sorunlar çıkabilir, olumlu ışıklarla attığınız tohum ve yaş konuma göre bir terfii gündeme getirebilir ve bu sizi çok zorlayacak sorumluluğunun artacağı bir görev olabilir, Satürn’ün zorlayarak sabırla deneyerek getirdiği her değişim aslında ödüldür bunu hiç unutmayalım. Zahmetsiz rahmet olmaz, Satürn zahmeti ve akabinde rahmeti getirir, görmek ayrı bakmak ayrı. Gündelik yaşamın mücadelesi ağırlaşabilir, çok fazla çalışmaktan dolayı sağlığınızı bozabilirsiniz. Safra kesesi taşlarını ve bedenin ürettiği diğer taşları Satürn yönetir bir şekilde bu konularda sağlığımız bozulabilir.(yerleştiği burç ve niteliğine göre sağlık sorunlarının nerelerden geleceğini görebiliriz)

İşimle ilgili ağır sorumluluklar beni bekleyebilir, işimde üstlerim olanlarla sorunlarım olabilir, Çok çalışabilir bu yüzden sağlığımı bozabilirim. Bu süreci atlatır isem ve hakkını verir isem, kul görmese de El Adl olan görür, 7.eve geçişte işimdeki özverili çalışmalarımla bir ödüllendirme olabilir. Kendimde özel yetenekler olduğunu becerilerim olduğunu keşfedebilirim. Bir hobiye başlayabilir ve ileride bu benim işim olabilir.

Yükselen ve Güneş İkizler Transit Satürn 7.Evden Geçerken; Evlilik, ortaklık, birlikte yaşadığım, birbirimize karşı sorumluluğumuz olan insanlarla aramdaki dengeyi öğrenmeliyim. Ben ve Sen olgusu nasıl birleşerek Biz oluyor, benim haklarım karşımdakinin hakları nelerdir, fedakârlık tek taraflı mı, verdiğim tavizleri isteyerek mi veriyorum yoksa herhangi bir kaygı içinde, buna mecburiyetim varmış gibi mi kendimden ödünler veriyorum. Başkaları ile geçinmek, uyumlu olmak için çabalarım nelerdir. Þu huzur denilen duygu hayatımın neresinde, bozan unsurlar neler, beni huzurlu kılanlar neler. Eşimle aramızda sorunlar olabilir, ilişkimizde uyumsuzluk ve negatif durumlar sıkça tekrarlanabilir. Sabır testi. Bizzat bende eşime karşı soğuk davranabilirim, itici, asık suratlı onunla az paylaşımı olan biri olabilirim ve evliliğim sıkı bir testten geçiyor olabilir.

Yaşlı insanlarla sorunlarım olabilir, 7.ev alanı açık düşmanlıklar evidir. Yaşamıma yaşlı bir insan bir anda girebilir, bana hayat dersi verebilir, Hukuksal konular gündeme gelebilir, ortaklık-evlilikle ilgili davalarım olabilir.

Ve bu oluşma ihtimali yüksek olan hayat derslerinin tersinden düşünelim, doğum anımdaki diğer yerleşimlerle olan görünümlerine göre, olumlu tarafında, yaşça benden oldukça büyük biri ile ciddi bir birlikteliğe doğru gidebilirim, evlilik yapabilirim, evlilik yolu ile maddesel güvenliğim oluşabilir, gelecek kaygılarım azalabilir, Ciddi bir insan ile iş ortaklığına adım atabilir, köklü, sağlam uyumlu bir iş ortaklığı ile yüksek gelirler elde edebilirim. Evliliğimde uzun zamandır devam eden sorunlarımız için ciddi bir şekilde konuyu ele alıp, düzenlemeler yapabilir, bizi daraltan sıkan konuları çözüme kavuşturabilir, yuvamızı yeniden inşa edebiliriz. Lakin Satürn’ün 7.evden geçişi evli olan çiftler için doğum anı görünümü olumlu dahi olsa çoğunlukla sorunlara, ciddi bir evlilik, birliktelik testinden geçmeye işaret eder. Bu yüzden bu tesirleri alanlar evli ise eşleriyle bağları kuvvetli ve razılar ise birbirlerinden, olabilir sorunlar, bazen düşer o gül yüzlerimiz, büzülür dudaklarımız, bükülür boyunlarımız şu 2,5 sene kadar Satürn 7.ev geçişinin test olduğunu hatırlayıp, bir celallenme ile ayrılığa kalkışmasalar aczane, takdir Hakkın elbette hani belki oluruz vesile onun izniyle. Satürn 7.evinden geçerken ve yine Güneş’i üzerinden geçerken ayrılan çiftler mutlaka pişman olur ve günün birinde yine birbirinin kapısına gelirler. Satürn bu bir çember bir felek çarkı, döner döner ve dersin üzerinden farklı bir yaşam sahnesindeyken yine geçer. (istatistik-ah bu istatistiklerin gözü kör olsun :) sorunlu ilişkiler için ise üzerini örtmeye çalıştığımız, yok gibi davrandığımız işte bu ilişkiler için ise Satürn koparıp atar, savurur çoğu zaman. (İstatistik) En doğrusunu Allah bilir.

Yükselen ve Güneş Boğa Transit Satürn 8.Evden Geçerken; Hayatımda ortaklıkla, mirasla, eşimin geliriyle ilgili gelişmeler olabilir, Ortağım olan bir işim var ise sıkıntılı testten geçeceğim bir dönem içindeyimdir, bizzat kendimde olabilirim sıkıntı kaynağı ortağımda olabilir, bu yüzden hakkaniyetli olmak, kendimle yüzleşmek iyi olacaktır. Unutmamalıyım ki, 8.ev yüzleşme evidir. Bir boşanma durumum var ve ortak gelirler söz konusu ise kayıplarım olabilir, Çıkması gerekiyordur bu da bir yaşam dersidir tecrübedir, kaybede kaybede kazanırız tecrübeyi değil mi? Olsun Çıkan çıksın bir gider bin gelir. İşveren isem vergi olur, sigorta olur bunlarla ilgili dikkat etmeliyim düzenli olmalıyım. Miraslık, ortaklık olan bir mülkiyetle ilgili gündem olabilir, bu konulara ait bana sorumluluk verilebilir, adaletli olmalıyımdır. Bu 3 sene içinde alacak-borç konusunda tedbirli olmam lazımdır, krediler çekebilirim ödemede zorlanabilirim, borç verebilirim almada zorlanabilirim. Uzunca süredir devam eden bir rahatsızlığım var ise, bu geçiş artık son noktadır ve cerrahi operasyonlarım olabilir. Yine estetik amaçlı (Boğa-Venüs) deformasyona uğramış bölgelerim için düzenleme bir inşaat çalışması başlatabilirim. Lakin Satürn geçişi bunlara bu şekilde meylettirse de ihtiyaç hissettirse de oldukça temkinli olmalı ustalarını iyi seçmeliyim hemen pat diye karar almamalıyım.

Ölüm korkusu sarabilir düşüncelerimi, ölümden sonraki yaşama merakım artabilir, korkutan rüyalar artabilir, uyku apnesi denilen rahatsızlıkla tanışabilirim. Doğum anımdaki diğer Satürn ötesi yıldızlarla olumlu ışıklar altında ise bu konumum, ölüm hali, ölümden sonraki yaşam, ruhsal gelişim, paranormal olaylar mistik deneyimlerle bu alanda sağlıklı bilgilere ulaşabilir ciddi bir eğitime girebilirim. Manevi açıdan beni besleyecek bir çömlek ustasıyla tanışabilirim.

Boğa erkeği için baba olgusu çok önemlidir, çoğunlukla Boğa erkekleri babadan yana şanslı olan buna karakter de eklenir o da mirastır hem de en güzeliyle, babanın mirası üzerinde oturan kişilerdir. Hakk Teâlâ’da çoğuna böyle bir talih bahşetmiş (istatistik) Satürn baba figürüdür ve bu süreç babayla ilgili sorunlar sıkıntılar getirebilir, babamızın her vakitten daha çok üzerine düşeriz, onun kaybı gibi konulara daha çok kafayı yorabiliriz. Bu dönem baba ile sorunları olanlar var ise yeniden düzenleme yapmak için iyidir, babanın duasını almak için bahanedir.

Yükselen ve Güneş Koç Transit Satürn 9.Evden Geçerken; Hayat felsefemin test zamanıdır, din, maneviyat, eğitim alanı, felsefe, yabancı kültürler, insanlar, ülkeler ilgi alanım olabilir bizzat uzun seyahatlere çıkma isteğim artabilir ve bunlarla ilgili turizm turlarına katılmak isteyebilirim. İnsanları yargılarken ölçüyü kaçırabilirim, onların ayakkabısıyla yürümeden onları anlamamın pek mümkün olmayacağını unutabilir, empatiden yoksun kalabilirim. Astroloji gibi bir alana meyledebilirim, Satürn 9.ev geçişi istatistiktir kişiye astroloji ilmi aşkı verir. Akademik bir kariyer düşlemişsem, 9.ev geçişinde bu konuyla ilgili ciddi ve köklü başlangıçlara imza atabilirim. Bu geçiş bana akademik bir kariyer bir alanda unvan, terfi getirebilir. Adalet/hukuk yasal işlemlerden bu transitte kaçınmam gerekecektir, zira sıkıntılı engelli uzayan bir türlü sonuçlanamayan davaları hayatıma dâhil etme tehlikem mevcuttur.

İşim gereği olabilir başka amaçla olabilir, uzun yolculuklar beni bekleyecektir, bu yolculuklara çıkmadan evvel satürn2ün bir şekilde aksilik, iptal edilme, engel gibi konular çıkaracağını unutmadan işimi bana bahş edilen akıl ile sağlam yapmalı, yolculuklar öncesi, prosedürlere dikkat etmeliyim.

Bir yazar yanınız var ise, işiniz eğitim-basın-yayın-gazetecilikle ilgili ise bu süreçte yayınlanan kitaplarım, ortaya koyduğum eserlerimle ilgili sıkıntılarım olabilir, elimden geldiğince dikkatli ve yeniden düzenlenmesine gerek kalmayacak şekilde hazırlanmalıyım. Dini konularda maneviyat alanında baskı kuran biri olma tehlikem var, "leküm diyniküm veliyye din" bunu hep hatırlamalıyım. Jüpiter ile olumlu ışık altında ise 9.ev Satürn geçişi kişiye yolculuk esnasında tanışacağı yabancı bir ülkede tanışacağı, yurt dışıyla alakalı olan bir eş getirebilir.(istatistik) yapılan nikâh için tecrübe adına, başka ülkede yapılan nikâh yine ülkenizde de yapılması gereken nikâh vardır, boşanmayı tabii ki kimse istemez lakin boşanma aşamasında böyle bir durumda, bir yerde boşanmış diğer yerde boşanamamış olduğunuzdan yeniden evlilik yaparken sıkıntınız olabilir. Buna göre tek ülke tek nikâh emi  ) yapmadığım bi avukatlık kalmıştı hamd olsun ona da el attım. Zaten bu sene SDÜ. Hukuk Fakültesine kayıt olacağım, öğrenci olacağım ben: )

Yükselen ve Güneş Balık Transit Satürn 10.Evden Geçerken; Satürn kendi hanesindedir ve 10.evde güçlüdür, kişiye iş disiplini, işinde ne istediğinden emin, kariyer alanında sabırla yükseliş getirebilir. Evveliyatına göre tabii ki. Her balık çalışmıyor ya. Saygınlığınızı sabote etmek isteyenler olabilir, 10.ev toplum önü, tanınma evidir ve toplumun nazarını üzerinize çokça çekebilirsiniz.  Satürn’ün metali kurşundur ve hurafe değildir, nazara sıkça gelebilirsiniz ve kurşun döktürmenizde fayda vardır. (istatistik). Sıkı bir çalışma içinde iseniz, sabırla bu yolları kat etmişseniz, arkanızda şaibe yok ise, 10.ev Satürn kişiye ödül getirecektir. Bu hakkın bir lütfu kişinin iç âlemine göre değişir lütuf, benim için lütuf abimin mutlu ve sağlam huzurlu bir yuva kurması, kafamın rahat etmesidir, bir başkası için yıllardır beklediği tayindir, daha bir başkası için sabırla beklediği bir ilişkinin evlilikle sonuçlanmasıdır.  

Toplumsal olaylarda sosyal hizmet alanında bir yere gelebilirim, vakıf gibi alanlarla iletişimim olabilir. Balık yönüm ve Satürn yardımı ile hayallerimin ayakları yere sağlam basmaya başlar ve içinde güzellik olan bencillikten arınmış olan kutsal bir mahiyeti olan hayallerim için bu geçiş bana çeşitli vesilelerle insani ve vicdani sorumluluk duygumu daha da artıracağından, bazı hayır işlerinde ön ayaklık edebilirim. Disiplin, sistemli çalışma, ekip işi, faydacılık ve somut olarak hayallerimin gerçeğiyle karşılaşabilirim. Bu durum bana toplumda bir alanda tanınma getirebilir ki ben istemesem de. (perde arkası iyidir : )

Mesleğimle ilgili, çalıştığım iş ve konumumla ilgili Satürn bana kompleksler verebilir, kendimi üzen ezen biri olabilirim. Bu da almam gereken bir derstir, her yaratılmışın bir özelliği bir güzelliği vardır bu âlemde, uğraşılan işleri değerli kılan faydacılıktır, yapılan işle yoldaki bir taşı kaldırmak başkalarının ayağına takılmasına engeldir faydadır önemlidir, yaşlı bir insana bakmak onun ihtiyaçlarında yardımcı olmak bir iştir ve faydacılıktır önemlidir. İşim her ne ise onu artık benimsemeli onunla gurur duymalı ve hakkını vermeye devam etmeliyim.

Bu geçiş yine, iş hayatına ayaklarını sürüye sürüye gitme, toplumla olan münasebette yalnızlaşma etkisidir, emekli olmak isteyebilirim, kendimi emekli edebilirim. Olumlu ışıklar altında ise bu karar pişmanlık olmaz ama sert açılara maruz kalmış isem bu kararım için pişman olabilirim.

Yükselen ve Güneş Kova Transit Satürn 11.Evden Geçerken;  geleceğim konusu beni derinden düşündürmeye başlar, gelecek için kurduğum hayaller, planlarım, isteklerim dualarım için gözden geçirme zamanı olacaktır. Ne istedim ne buldum, istediğim için nasıl harekete geçtim neler yaptım, şimdi sonuç nedir? Memnun isem devam yola değil isem Satürn tecrübe kazandıracak elekle eletecek gelecek düşlerini ve kişinin teslimiyeti, azla, olanla yetinmesini sağlayacaktır bir süre. Ve elindekinin değerini bildirecektir.

Arkadaşlarım, sosyal çevrem, kendimi dinlendirdiğim, ortak bir amaç için bir araya geldiğim gruplarla ilgili gündemim oluşmaya başlayacaktır. Bu sureçde aynen 9.ev Satürn geçişi gibi astroloji vb. bir alanda eğitim almak isteyebilirim, bu konularla ilgili kişilerle tanışabilirim, bir forum olur atölye olur çeşitli şekilde eğitim sistemi olur eğitimin içine dâhil olabilirim.

Entelektüel alanlar olur, ihtiyacım olan yetersiz kaldığım bilgimin az olduğu alanlar olur, bu alanlarla ilgili yetkili uzman olan kişilerden yardımlar alabilirim, hayatıma dâhil olabilirler ve onlardan bana faydası olacak nice şey öğrenebilirim.

Bu konumla ilgili olarak sivil toplum hareketlerinde yer almayı isteyebilirim, duyarlılığım ciddi oranda artabilir, yine sosyal adalet ilkesiyle hümanist duygularımla yaşlı-düşkün-kimsesiz bir şekilde zorda kalan ihtiyacı olanlara yardımcı olacak aktiviteler içine girebilirim.

Yaşlı insanlardan oluşan bir çevreye girebilir, yaşlı olan insanlardan sağlam arkadaş/dostluk bağı kurabileceğim kişilerle bu dönemde tanışabilirim. Uzun yıllardır görmediğim hayatımda izi olanlarla yeniden karşılaşabilirim. Geçmişten-geleceğe… Ünlü olan tanınmış yüzü bilinen insanlarla tanışabilirim, bağlantılarım olabilir ve bizzat kendimde böyle ortamlarda bulunabilirim.

Çok olumsuz etki almış ise doğum anım, bu geçişte arkadaşlarım tarafından suistimal edilebilirim, onlardan yana sıkıntılarım olabilir, maddi ve manevi zararlara uğrayabilirim, Hava durumu raporu kar da yağabilir, güneş de açabilir, sonuçta bu hava durumu gibi, şemsiyeni yanında taşısan iyi olur. Bu ilim vesile ise çoğu yerde.

Yükselen ve Güneş Oğlak Transit Satürn 12.Evden Geçerken; Pluto Transitini yaşayan Oğlaklar, Satürn’ü zor bir evde ağırlıyorlar özellikle yükselen oğlaklar için, Koç Uranüs baskısı bir yandan derken az kaldı sabırla. Ki zaten Oğlak sabır beklemek ağır derslerden geçmek ama tam olmak değil midir? Nice şeyle dönüşüp durdular. Yalnız kalmak istiyorum, kendime doğru döndüm, büyük korkularım var, istediklerimin hiç biri olmadı hayatım boyunca ne istesem bi engelle karşılaştım, sabır da ettim lâkin yine olmadı gibi düşünceler içindeyken, iyi yönüyle olmayanlardaki hayrı göreceklerdir, Satürn deşicilik inşaat başlatacaktır o en diplerinde, hayatın kazanmaktan, maddeye sahip olmaktan daha fazla bir şey olduğunu bu süreçte sıkıla sıkıla öğrenecek kâh ölüm gibi gelen zor düşünsel girdaplara girip çıkacaklar ve sonunda yaş durumuna göre elbette, 30+ hayatın bunlardan daha değerli olan başka şeylerini keşfedeceklerdir.

Hastanelerle ilgili işleri olacaktır, yardımlaşma, sosyal hizmetler alanında gönüllü perde arkasından çalışmalar içinde kendilerini bulacaklardır. Bu tür vesileler karşılarına çıkar ise atlamasınlar es geçmesinler, 12.ev zindanından insan ancak ve ancak yaratılmış olana merhamet ederek, vicdani sorumluluk alıp harekete geçerek çıkabilir. Bir yara başka bir yaranın kapanışıyla da acısını hafifletir.

Ruhsal sıkıntılarım olabilir, kendimde beğenmediğim fiziksel ve ruhsal şeyler olabilir bunlar için yardımlar alabilirim. Ciddi olarak bunlara eğilebilir ertelemeden üzerine gidebilirim. Ve Satürn’ün 12.ev geçişi 1.ev ile hemen hemen aynıdır, 12.ev dersi 1.ev ile de devam eder, 1.evi yeniden okumanızı öneririm.

Satürn en zor devresini 12.ev 1.ev ve 2.evden geçerken gösterir buna saklı süreç deriz. Bu dönemde olaylara müdahaleniz fazla olmaz, akıl idrak azalır, bir yalnızlaşma içe dönme soğuğu ruhunuza kadar hissedersiniz.12.ev geçişinde evinizin perdelerini dahi açmak istemez gün ışığını görmekten kaçınırsınız.1.evden geçerken ne kadar sıkıcı bunaltıcı insan var ise bir b ir hayatınıza girmeye başlar yaşlı insanlarla vakit geçirmekten daha çok hoşlanırsınız. Bu yaşamınıza dâhil olan insanlar bir şekilde sizi eğitecek gözünüzü acıyla açacak insanlardır. Ama fazla da uzatmayın zemin sağlam değil ve önceki tohumlarınız defolu ise bununda idrakine varmış iseniz sizi hasta edecek değil sizi siz olduğunuz için anlayacak sizin düzeninize karışmayacak olduğu gibi kabullenecek insanlara çekilin zira bazı şeyler fıtratı gereğidir insanın ve diğer bir insanın müdahalesi iyilik adına dahi olsa sizi daha da yoracaktır. Herkes kendi çöpünü görmeli.

Satürn geçişlerinden yaşamımız adına tedbir almak için diğer yaşam alanına geçmeden önünüzü görmeye çalışın. Bu zamandaki huzursuzlukların hemen hemen kaynağı satürnyenliğimizdendir, materyalist bir yapı, kuru ve soğuk bir duruş, sürekli gelecek kaygısı. Unutmayalım ki rızıklarımız tayin edilmiştir ezelden bu elbette ki tembellik yapmak değildir gökten zembille de inmez soframıza hiçbir şey, sadece tedbirli gidelim çabamızı gösterelim ama tevekkülü unutmayalım. Satürn’ün diğer gezegenlerle kurduğu açı korelasyonuna göre bu mükâfat zamanı da olabilir, ceza zamanı da, Satürn etkisi hasattır sağlaması da bu, ötesi pekte mühim değil. Her 7,5 senede bir yoklayacağını unutmayalım. Evliliklerde bile en kritik zaman bu dönemlere gelir.

“Ya Hakk! Hakkımdaki hükmün haktır, hak ettiğimle değil, lütfunla ağırla beni.”

Sevgimle Kalın e’mi

Elif Hece Öztürk

14 Ocak 2015- Zuhal Þatosu 10. odadan bildirdi

 astrolojistik@gmail.com


(6) YORUMLAR ( Yorum Ekle )

Gönderen: elif
satürn - ben koca burcuyum yükselenim ikizler bu geçişlerden nasıl etkilendiğimi anlamadım.yardım edebilirmisniz
31 Ocak 2015, Cumartesi, 16:07Gönderen: derya
kitap - kitabınızı almak çok istiyorum nasıl ulaşabilirim
26 Ocak 2015, Pazartesi, 01:49Gönderen: çiler ceylan yüce
elifim ya özledim seni ben - üzüm gözlü elifim umarım dualarındayım..6 evden sınandım son 2 senedır..deli gibi çalısdım yoruldum kazandım..baklaım sımdı 7 evde görecegız mevlam ne eyler eylerse guzel eyler..güzel yazılarının devamlarını bizlerden esirgeme emi..bu arada mehmet çobanoglu'nun herseyin teorisine cevap adlı e kıtaba lütfen bir göz at..ilgini çok cekecegınden eminim..seni seviyorum //ceylanın
20 Ocak 2015, Salı, 01:15Gönderen: Özlem Kýlýç
Merhaba - Gülü gülene(Elif Hece), sevgiyi bilene(Elif Hece), kalbimi taşıyabilene(Elif Hece) verdim. Açtığın hikmet penceresine çok teşekkürler.İyi ki varsın.......

16 Ocak 2015, Cuma, 09:37Gönderen: anka
satürn 5.ev - selam elif hanım, bu geçiş 5.evimde, daha önce yazdığınız transit etkilerinin üzerine yeni ilaveler yapmışsınız, keşke biraz daha anlatsaydınız, hiç de öyle uzatmış değildiniz, siz yazın uzuuun uzuuun bu ne dersem, ne uzun yazı dersem canım çıksın.)
geçen sene kasım ayında bir boşanma durumum oldu, 8 yaşında kızım benimle kalıyor, babayı istiyor, aramız sürekli gergin, çok bunaldım. umarım bu yeni dersimizden, kızım ve ben başarıyla geçeriz. dua.
iyi çalışmalar.
14 Ocak 2015, Çarşamba, 14:50Gönderen: Yeþim
Elif Elif Hece Hece - ya Hakk ile çoook teşekkür ederim Elif Hanım. Doyurucu, aradığımı bulduğum, sabah sabah güzel bir hediye oldu. Siz durmadan yazın hep e mi. Gözleriniz, elleriniz o yüreğiniz dert görmesin.
14 Ocak 2015, Çarşamba, 10:56