6-7 Aðustos Aslan Burcu Yeni Ay Etkileri- Kalbe Bir Bakýþ
  


6-7 Ağustos Aslan Burcu Yeni Ay Etkileri- Kalbe Bir Bakış

“Kulun, gönül (kalp gözü) sırrıyla eriştiğine, akıl (dünya gözü) yetişemez”

7 Ağustos 2013 TSİ 00.50’de Aslan (esed) Burcu 14° de, Ateş unsurunda, Sabit nitelikte, Yeni Ay cereyan edecektir. Güneş ve Ay, Kalbin merkezinde vuslata erecek.

Kalp bir kapıdır iç âleme açılan, yaptığımız her hata, vicdanımızı sızlatan her olayla, kalbe bir leke düşer, bu lekeler zamanla tortulaşır, Kalbin ötesindeki o uçsuz bucaksız sonsuz olan Gönül denilen odaya girmek zorlaşır. Kalp katılaştıkça içteki basiret denilen o göz körleşmeye başlar. Kul nefsinin eline düşer, havai işlere meyli artar, benlik yükseldikçe o içteki kalp denilen kapı küçülür de küçülür. İç sıkıntısı, buhranlar, endişeler çoğalır. Sürekli Hakkı zikir halinde olan Kalp görevince, zikrine devam eder, ama kulun kulağına bir perde inmiştir duyamaz. Yaratılışından uzaklaştıkça uzaklaşır.  Kul kalbine yönelince, Kalbiyle bir sürekli zikir halinde, Rabbini andıkça temizlenir, yenilenir, o içteki göz açılmaya başlar, iç âleminde sakin bir deniz kıyısında âlemi seyre koyulur.

Bunlar, iman edenler ve gönülleri Allah'ın zikriyle(anmak-tefekkür) sükûnete erenlerdir. Bilesiniz ki, kalpler ancak Allah'ı anmakla huzur bulur” Rad-28

Havai işlerden, benliğinden uzaklaşan kul, artık baktığı her yerde Hakkın alametlerini görmeye başlar. Olaylara çift bakış açısıyla yaklaşır zahiri ve batını, bir dış yüzü, bir de iç yüzünü keşfeder, teslimiyeti, hayranlığı artar. Ne endişe kalır o kalpte ne de nefsin düşük hallerinden bir eser. Bir zamanlar keyifle işlediği hatalar artık geride kalır ne canı ister ne de o ortamları oluşturur. Gönül denilen ummandadır, tattığı lezzetlerin değerini bilir, kaybetmemek için havf ve reca arasında imtina gösterir.

Allahu Teâla Âlemdeki herşeyi zıddıyla, çiftiyle yaratmıştır. Kova Akıl ise tam 180 derece karşısında duran zıddında yani Aslan Kalptir, Boğa dünyevi beden, dokunduğumuz, sahip olduğumuz, Akrep beden içinde ayrı bir vücud olan Nefs, şehvet, öfke, intikam, haset. Boğada dünya tamahı, Akrepte bilinmezlik tamahı, Kova aklı ile kibir ve bilgi tamahı, Aslan gücü ile boyun eğdirme tamahı. (Burç kişilerine değildir aman ha! Kalbinden açılan odaya giren, o gönüle dalan, neylesin sarayı neylesin köşkü, ne yazar gelen yıldız etkileri ona, o simyacı olmuştur artık, gelen etkileri gönül denizinde yıkar, arındırır, durular, altına dönüştürür zaten ve nasıl yaptığını bilmeden, kendinin farkında bile olmadan!)

“Yere ve göğe sığmam, fakat mümin kulumun kalbine sığarım”

Aslan tabiatı gereği ateş gibi coşkulu, görkemli, Yöneticisi Güneş gibi, yaşamı canlandıran, hareketli, motive eden, çocuksu bir neşede sıcacık bir yürekle girdiği ortamları hareketlendiren bir enerjiye sahiptir. Aynen ünvanı olan kral gibi içinde hükümdarlık gücüne sahiptir. Bu yüzden ilgiyi sever, pohpohlanmayı sever, o sıcak, cömert yürek, e hak etmiyor da değil, Sıcacık bir kalbe buz gibi tavır alırsan e ne idi ayna olayı, Aslan’da sana öyle yansır. Balık erkeğine zalimlikle gelirsen zulmün hasını göstermesi gibi.

Kazanma hırsı en yüksek seviyededir ve tabii ki kaybetme korkusu da aynı orantıda büyüktür, bir çocuk heyecanıyla risk almaya meyillidir, kaybettiği ve korktuğu zaman bir aslan kükremeye başlar. Olayları dramatize etmeye başlar, en basit meseleleri bir trajediye dönüştürür. Aslanın sahnesi artı eksi her iki haliyle de görkemli ve gürültücüdür.

 

Yeni Ay enerjileri İç âlemimize yönelik çalışır, Dışarda oluşan olaylar, bizim başlattığımız hareketler +-/içsel büyümenin zeminidir. Herşey yenidir, yeni bir başlangıç için insan içinde büyük bir istek duyar. Bebek doğmuştur, o bebeği büyütmek, yetiştirmek tamamen bizim sorumluluğumuz altındadır. Aslan Burcu yaşam sahnelerimizden 5.ev alanının sahibidir. İkili ilişkilerimiz, sevgimizi sunma biçimimiz, üretkenliğimiz, işlerimizden aldığımız verim, dünya sahnesinde üstlendiğimiz rolümüz, yaşam sahnemizin düzeni, kendimiz ayırdığımız dinlenme zamanları, hobi gibi uğraşılarımız, eğlence anlayışımız, çocuklar ve çocuklarımız, var oluşumuzla birlikte getirdiğimiz yeteneklerimiz, moralimiz, Kalbimiz, gönül dünyamız 5.Ev alanından ortaya çıkar. Yatırımlarımız, aldığımız/alacağımız riskler, kumar, borsa gibi maddesel konular da bu alandadır.

Yaratıcılık kavramı Aslan Burcuna isnad edilmiştir, Yaratıcılık kavramına alerjim olduğunu daha evvel beyan etmiştim, İnsanın yaratma yetkisi yoktur, Yaratıcılık Yaradan’ındır, İnsan ancak Yaratanın ona yüklediğini, zaten var olanı açığa çıkarır ya da çıkaramaz. Buna yetenek/üretkenlik diyelim, Kova akli yol ile keşfeder, Aslan ise kalbi yol ile keşfeder, Kova El Aliym, Aslan ise El Basir esmalarını açığa çıkartır.

Yeni Ay enerjisi, Güneş (farkında olduğumuz- kişisel doğamız), Ay(henüz uykuda olan- bilinç sahibi olmadığımız doğamız) ile kavuşumda, yeni bir pencere açacaktır ufkumuzda. Ay’ın hilal hali gibi hafifçe aralanmış perdenin, devamını getirmek görüntünün tamamını görmek yeni ay2ın tohumu anlatan, başlangıçları anlatan enerjisiyle tamamen bizim adımlarımıza bağlı olarak, sonuçlarını dolunay zamanında göreceğimizi belirtmekte. Sabit işarete sahip olan ve Yükselen burç/Ay burçları +/- 5 orb kadar Yeni Ay ile kavuşumda olanlar için düşüncelere empoze edilecek Yeni başlangıçlar için start zamanı.

Aslan doğası en parlak yetenekleri barındırır bünyesinde, her insanın kendine özgü uzmanı olduğu doğuştan istidatının olduğu bir alan  vardır. Kimi cevher der, kimi yetenek, bu yeni ay üzerimizde olan bizde olan daha evvel fark edemediğimiz yeteneklerimizi, üretici gücümüzü açığa çıkarabilir. Boş bir beyin şeytanın çalışma ofisi demiş Platon, boş bir beyinle, boşlukları gıybetle, hasetle onu bunu çekiştirmekle doldurmak kendimize zulm olmak yerine, durduk yere başımızı kendi ellerimizle, dilimizle belaya sokmak yerine,  yapamadıklarımıza hayıflanmak, elde olmayanlara üzülmek yerine, ayağa kalk yürü, harekete geç, seni boşluğa düşürüp tüm gün yerinde boş boş oturup nefsinin türettiği, evham, korku, vesveselere kapılmak yerine, bir işe yara, kendin için başta bir işe yara ve sonra da âlem için bir güzellik yap. İşsiz misin? İş mi arıyorsun? İşleri mi beğenmiyorsun? İş kapılarından boş mu dönüyorsun? Rızık çalışmak ve aramakla idi, akademik kariyermiş, duvarda asılı duran diplomalarınmış, dursun onlar bir yerde, beklemekle olmaz, aç bir minik iş yeri, helaliyle kendi emeğinle, sağdan soldan borç almadan faize şuna buna bulaşmadan, taşıma suyla değirmen dönmez, kuruver minicik huzur dolu bir mekân. Vardır bir yerde yapacağın üreteceğin yaşamı canlandıracağın, katkı sağlayacağın, işe yarayacağın bir yeteneğin mutlaka vardır! Hakkıyla çalışır, Hakkını vererek, bir Aslanın asaleti, dürüstlüğüyle çalışırsan başarı ve tatmin zaten peşinden gelir!  (hattatzade-eskici olacağım ben de:) )

 

Þimdi Yeni Ay için Gökyüzündeki Tabloya bakalım;

3.Randevusunu yaşadığımız Uranüs/Pluto karesi ile epey bir yorulduk, Tezahürlerini gördük, hala da görmeye devam ediyoruz, Pluto baskılanmış enerjiler, dönüştürme, Uranüs şok eden gelişmeler, patlamalar, kargaşalar, huzursuzluklar, dönüşüm/değişim derken, istemesen de içine çekildiğin olaylar, denenmeler, bilincin açılması, bilinenlerin, öğretilerin, hani şu ezberletilmiş tekerlemelerin çözülmesi, gözümüzde büyüttüklerimizin hani şu putlaştırdıklarınız, bir bir kral çıplak moduyla haykırışlar, samimiyetten uzak, körlerin çok olduğu köyde berberlik yapanların açığa çıkması şeklinde gündemimizde tüm etkilerini göstermekte. Hoş, perde kaldırılınca, ne sen kalırsın ne de ben… Hepimizin kulisi artık aşikâre, safların seçilmesi, arası açık safların sıklaşma gereğini hatırlatıyor.

 

Koç Burcunda ateş unsurunda, Yeni Ay’ın unsuruyla uyumlu olan Uranüs’ün bir üçgen açı yaptığını görüyoruz, Koç Ve Aslan, iki coşkulu, çocuk yüreğine sahip işaret, Uranüs yeniliklerin, ani gelişen plansız olayların, bir anlık zekâ pırıltılarının gezegenidir. Uranüs ses getiren, ayaklandıran, isyana teşvik eden, görünür kılan (elektrik-ışık sembolü) bir güç, Yeni Ay enerjisine katkısı ile Kalbimizde olanların dışarı çıkması anlamına gelebilir.

“(Resûlüm!) İnkâr edenin inkârı seni üzmesin. Onların dönüşü ancak bizedir. İşte o zaman yaptıklarını kendilerine haber veririz. Allah kalplerde olanı şüphesiz çok iyi bilir. “Lokman-23

Kalplerde gizli olanların açığa çıkmasına yorabiliriz bunu. Uranüs gizlenmiş ve baskılanmış olanları açığa çıkartır, Yeni Ay enerjisi yenilikleri bünyesinde taşır, Aslan dünya sahnesidir, gösterişlidir, görünür kılmak ister, yöneticisi Güneş herşeyi aydınlatır, farkına varmamızı sağlar.  (matematikçi olunca böyle oluyor sanırım, ne güzel sağlamasını yaptım bak: ) matematiğin düşünce sistemine, korelasyon kurmaya faydaları)

Uranüs ile devam edelim bu yeni ayın başrolü bu defa Uranüs’te.  Uranüs elektrik çarpmış gibi zihinlerde, bizi daha evvel adım atmadığımız, orijinal olacak, ilk kez deneyimleyeceğimiz, bilinmeyen bir bölgeye doğru davet ediyor. Koç/Uranüs’ün liderliği, ataklığı, Aslan/Güneş’in cesareti, kendini gösterme isteği, risk almaya meyli ile yaşamımıza vurduğumuzda, herkesin yasadığı hayattır, küçüğü büyüğü yok, her birey için kendi çapında, ihtiyaç duyduğu bir cesaret ile sonucunu kestiremediği yepyeni bir oluşum için ayakları hazırlıyor. Kalbine dön şimdi, bir bak kalbine,  bu istediğin bu atacağın adım nefsin için mi? yoksa ihtiyacına binaen mi? Yıldızlara bakam sen, onların görevi imtihan dairesinde insanların düşüncesine kadar ulaşmak, kula verilen seçim mekanizmasında, Kalbine göre aklına göre işleyip, kendi eliyle yaptıklarını boynuna asılı olana, kayıtlamak. Akıbet niyetlere göredir. Niyet hayr, akıbet hayr. Son Karar ve Takdir şüphesiz Rahmanındır.

Diğer tarafta Yengeç Burcunda Seyreden Jüpiter ile Oğlak Burcunda yer alan Pluto’nun karşıt açıda olduğunu görüyoruz, ne idi Jüpiter’in vazifesi, olayları büyütmek, genişletmek, vizyonu açmak, maneviyat, dini ve ahlaki kurallar, Yengeçteki konumuyla, ailemiz, köklerimiz, geleneklerimiz, milli ve manevi değerlerimiz, Pluto ne idi, atıkları temizlemek, çürük yapıları tespit etmek, eskilerden arınmak, dönüşmek, bilinçaltımızda var olan, korkularımız, tabular, saplantılarımız, bilinmeyen, gizlenmiş sırlarımız, Oğlak ne idi, prensiplerimiz, oluşturduğumuz statümüz, güçlenmiş sağlam yapılarımız, kontrollü adımlarımız, gelenekçiliğimiz vb. Þimdi sağlamasına geçelim, bu iki enerji birbirine zıt bakışla bir çarpışma halinde, Pluto dönüştürmeye çalışıyor ahlaki kavramları, dini inançları, gelenekselleşmiş kavramları,  eski olan herşeyi yıkmaya hazırlanıyor, Jüpiter dev bir büyüteç tutmuş şu âleme, Pluto'nun bu enerjisini çoğaltıyor, Yengeç Burcunda yücelen konumda olduğu için, ahlaki ve dini açıdan sallantıda olan dalları zaten yerinden söküp fırlatıyor, sağlam olanları ise korumaya alacak vesileleri çıkartıyor. Kısaca şu 1 sene ciddi anlamda ahlaki ve dini dejenerasyonun en üst tezahürünü yaşayacağımız bir dilim olabilir. Lütfen düşmeyelim, sadıklarla beraber olun, yol arkadaşlarınızı iyi seçin, siz yönelin kalpten samimiyetle Hakk Teâla zaten sizi buluşturur, kavuşturur sadıklarla. En Doğrusunu Allah bilir.

Ve gelelim Gökyüzünde oluşan Ay’ın düğümlerine;  ay düğümleri nefs ile ilgilidir, güney düğümü nefsin düşük mertebesine, kuzey düğümü ise nefsin ıslahatına işaret eder. Sembolizmi iki başlı ejderhadır tüm kadim bilgilerde ve mutasavvıfların nefsin ejderhaya benzediğine dair çalışmaları mevcuttur.

"Senin düşmanlarının en düşmanı, en şiddetlisi iki tarafın arasında bulunan nefistir."

Evet, Ayın Kuzey Düğümü Boğa burcunda, Güney Düğümü Akrep Burcunda, Yeni ay ile Sabit T-Kare açısı oluşturmuşlar, tutan ise bu şer ve zorluk içinde, etkileri yumuşatan, Balık burcunda yer alan Þiron ’un Ay düğümleriyle olan olumlu görünümü. Boğa Dünya sevgisidir, dünya tamahıdır, Aslan hani Kalp idi, Gönüle açılan kapı idi, imtihanı, o yüce benliği, kibiri idi,  Boğanın da imtihan yönü dünyaya hazcılığa aşırı düşkünlüğü idi, Akrep nefsin en karanlık noktası, dibi en derini idi, arınmak, nefs ile çetin bir savaş vermek için yolu mutlaka İlahi olanın kapısından geçecekti, Yeni Ay etkisiyle Kalpleri temizlemek, niyetleri gözden geçirmek gerekebilir. Yeni Ay bir yönüyle seni dünyanın(Boğa) içine çektikçe çekiyor, bir yönüyle dünyanın da huzurlu olması için, iş sende biter, senin bakışınla, senin algılayışınla senin içinde olanla (nefs-Akrep) dünya ya bir cehennem ya da bir cennettir diyor sanırım. Boğa biriktirmekle alakalıdır, Akrep birikenleri arıtmakla, Yeni ay ile ilişkileri, işimizi, kalbimizi, isteklerimizi, bu hayattaki yerimizi, şu âlemden ne aldığımızı ne götüreceğimizi, neyi ardımızda bırakacağımızı düşüneceğimiz bir zaman dilimi olabilir. Kuzey Ay Düğümü Akrep tabiatıyla sıkı bir yaprak dökümüne, arıtmaya, fazlalıklardan kurtulmaya davet ediyor, Þiron, komplekslerimiz, güvensiz yanlarımız, eski acıtan anılarımızla bir derin yüzleşme neticesi yeni Ay’ın başlangıcına talip olabilirsin mesajı veriyor. Ay düğümlerinin bireysel harita ve Ay fazlarında etkin olduğu zamanlar, yeni dönemlere işaret eder. Sabit Burç mensupları Kova-Aslan-Akrep ve Boğalar bunu daha kıza zamanda ve daha gözle görülür somut şekilde yaşayabilirler, Oğlak-Yengeç-Balık ve Başaklar (sadece Güneş ve Ay burcu bu burç olanlar), bu yeni ay dönüm noktası ile daha yavaş ama daha sağlam olacak yeni başlangıçlara imza atabilirler. Hoş, bir şekilde hayatımızda değişimler oluyor kaçınılmaz kâh iç kâh dış değişimler, yıldızların Haktan aldığı emirlerle yeryüzüne indirdiği bu etkiler, nasibi olana, bir şekilde bunun idrakine varana rehberlik etmek için var. ”Bilenle bilmeyen bir olur mu?” zorlukla beraber, bir kolaylık var.

Evet, bir Yeni Ay yazımızın sonuna daha geldik. Özetleyecek olur isem, bu yeni ay etkisi, daha evvel denemediğimiz, tecrübemizin olmadığı, kendimizde mevcut olup henüz tanışmadığımız bir yönümüzle gayet cesurane şekilde gün ışığına çıkarmayı temsil ediyor. Kalplerimize dikkat çekiyor,  dürüst bir şekilde kalbimize dönmemiz ve temizlememizin gereğini izah ediyor.

Hayat, Kalbimizle orantılıdır, hissettiğimizdir bir bakıma, hasta ameliyata gider, gülümseyerek uyanır yoğun bakım odasında, oysa sızılar duruyordur neşter değmiş yarada, ama o gülümsüyordur, hissetmiyordur ağrıyı acıyı, gülümsemenin tadını almıştır ezberine, his dünyasına işlemiştir, acının şikâyeti yerine.

Ne çıkar bizi polyanna zannetseler, dünya bir illüzyon sahnesiyken, sahi gerçek nedir, hangisi rol, hangisi sahte. Kısacık bir anda herşey hissedişten ibaretse, bence drama dökmeden, kulluk şuuruyla yaşamalı ve göçmeli asıl gerçeğe…(Tagore gönderme yaptım : )

Eğer bir yıldız gibi ışıl ışılsam ve bir yıldız kadar parlak.
Ne çıkar ateşböceği sansalar beni. (Tagore) belki kimbilir ateşböceği ama kendini yıldız sanıyor, kime ne ki, ikisi de ışık saçıyor di’mi.

Bu arada aşağıdaki notları tekrar verme gereği hissettim, bir arif olan bulunur elbet. Vardır bir hikmeti.

Bakara suresi İsrailoğullarını anlatır uzun uzun, Bakara buzağı demek, boğa ile aynı kökten,  İsrailoğullarının dünya tamahı, dünya sevgisi işlenir bol bol, kudret helvası ve bıldırcınla ki nimetlerin en üstünü, beslenirken, bundan bıktık artık diyen, başka nimetler isteyen, karşılık bulamayınca imanlarını satışa çıkaran, peygamberlerini satan (sayısız kendilerine rehber olarak gönderilen peygamberleri öldüren)bir kavimden bahsedilir. Ayetlerimi ucuza satmayın, bir dünyalık menfaati için değişmeyin  uyarısında bulunur Hak Teâla.(vahy edilen Tevrat’ı bozmaları, son peygamber Hz. Muhammed’in geleceğinin müjdesi taşıyan ayetleri çıkarmaları ve o zaman yaklaşmakta Allahu âlem, gerçek orijinal Tevrat’ın ortaya çıkması-tabut-u sekine Bakara 248 tefsiri üzerine tefekkür emi) Dünya sevgisi, sahip olma tamahları öyle artar ki, sebebine binaen herşey kendi nefsleriyle yaptıklarının cezası olarak 40 yıl topraklarından sürülürler, buradaki 40 yıl İbrani takvime göredir. Ve nitekim o takvim sonunda aynen Kur’an-ı Ker’im de vahy edildiği üzere Kudüs’e geri dönerler.  Kudüs’te Dünyanın Kalbidir. Yine vahyde bildirildiği gibi ikinci bozgunculuğun merkezi olmak adına.  

Boğanın (Boğa Takımyıldızı )sol gözü kördür, deccal kavramında da bir gözü kör denilir, deccaliyet sistemdir önce, kalpleri körleştiren, kalbin kapısına taş döşettiren, ölümsüzlük fikrini bir şekilde aşılayan, ölümü unutturan, iç âlemi kuraklaştıran bir sistemdir.  Boğanın gözüne dönelim yine bağlantılarına devam edelim israiloğullarıyla… Boğa Burcunun 14-(15) derecesinde yer alan Aldebaran yıldızı, Arşı taşıyan 4 büyük melekten, Doğu Kapısının koruyucusu Mikail Aleyhisselam’ın vazife kapısıdır.  İsrailoğullarının Koruyucu meleği Mikail Aleyhisselamdır (onlara göre), İslamiyeti reddetmelerinin nedeni de, Son kutsal kitap, tüm geçmiş dinlerin tamamlayıcısı, son vahyin Peygamber efendimize Cebrail Aleyhisselam ile indirilmiş olmasındandır. Onlar için Cebrail Aleyhisselam ile Mikail Aleyhisselam düşmandır. Buna istinaden Bakara Suresi 97 ve 98.ci ayetler nazil olmuştur.

İsrail’in kuruluş haritasında Ay’ın Kuzey Düğümü 14 derece Boğa’da Aldebaran ile kavuşumdadır. Güneş burcu da Boğa’dır. Aldebaran yıldızı, boğanın sol gözüne işaret eder, içi kanlanmış ya da kör kırmızı bir göz. (Deccaliyet sistemi), Bu göz, Boğanın Orion (Avcı) Takımyıldızına hiddetle bakan gözü anlamı taşıyor. Orion Takımyıldızı ve Mısır’daki Piramitlerin yerleşimi o dönem için birebir aynıdır. Bu yıldızın çevresinde Yedi Kandilli Süreyya olarak da bilinen, Pleiades yıldız kümesi vardır. Aldebaran takip eden demektir. Ve yıldızların çizdiği görünüm V harfine benzer. Pleiades Yıldız Kümesi yine Museviler için kutsaldır. Güneyinde Irmak takımyıldızı vardır yani Nil Nehri, kuzeyinde ise Mezopotamya’yı yani Fırat nehrinin olduğu bölgeyi temsil eden Auriga (Savaşçılar-Savaş Arabaları) takımyıldızı mevcuttur.

 

Ümmetliği dilinden kalbine inmiş olanların Ramazan Bayramını kutluyorum. Mısır Rabia-tül Adeviyye Meydanında bulunan mücahid ve mücahide kardeşlerimin Bayramını Kutluyorum. Âdet haline gelmiş olanla değil, Bayramı hak edenlerin Bayramını kutluyorum.

                                                                      

Sevgimle Kalın emi

Elif Hece Öztürk

6 Ağustos 2013

 

astrolojistik@gmail.com(8) YORUMLAR ( Yorum Ekle )

Gönderen: Nalân
Siz kalpten yönelin yaradanım kavuşturur sadıklarla. - Bunlar, iman edenler ve gönülleri Allah'ın zikriyle(anmak-tefekkür) sükûnete erenlerdir. Bilesiniz ki, kalpler ancak Allah'ı anmakla huzur bulur” Rad-28

Havai işlerden, benliğinden uzaklaşan kul, artık baktığı her yerde Hakkın alametlerini görmeye başlar. Olaylara çift bakış açısıyla yaklaşır zahiri ve batını, bir dış yüzü, bir de iç yüzünü keşfeder, teslimiyeti, hayranlığı artar. Ne endişe kalır o kalpte ne de nefsin düşük hallerinden bir eser. Bir zamanlar keyifle işlediği hatalar artık geride kalır ne canı ister ne de o ortamları oluşturur. Gönül denilen ummandadır, tattığı lezzetlerin değerini bilir, kaybetmemek için havf ve reca arasında imtina gösterir.Ellerine emeğine yüreğine sağlık gül kokulu odalardan gül kokuları gönderenim.


22 Temmuz 2019, Pazartesi, 06:43Gönderen: hibset
sorum var - benim bir sorum olacak isim vermek dogrumu bilemedim ama herkesin tanidigi ünlü bir isim bosanma olayi yasadi aniden ben tv bakmam ama gazete cok okudugum icin her an gözümüzün önünde ister istemez..kafama takilan bu kisi bir senedir evliligini kurtarmaya calisiyormus ve bu kisi astrologlarin ve danismanlarin icinde isi geregi konuklari oluyor...danismanlik almamasi zor gibi gözüküyor yardim almis olmasi en büyük ihtimal ve haritasinda bosanma olayinida görmüstür eger ki baktirdiysa bu durumda baktirdigini varsaysakki inancim o yönde evliligini herseye ragmen kurtaramadiysa biz kaderimizi cogu zaman degistiremiyorz duada etsek bazen degismicek olan degismiyor astroloji sadece bilmemize mi yariyor degistirmemize yaramiyormu?? bununla ilgili bir yazi yazarmisiniz eger yazdiysaniz linki buraya yapistirmaniz mümkünmü
12 Ağustos 2013, Pazartesi, 07:07Gönderen: asli
bayram - seninde bayramin kutlu olsun. ellerin ve sen dert gormeyesin.. sevgiler..
7 Ağustos 2013, Çarşamba, 20:50Gönderen: pembe akasya
güzel ruhlu insana - elifim yüreğine ruhuna sağlık döktürmşsün yine ama bir cümle var ki içlerinde herşeyin özeti ' safların seçilmesi ve seçilen safın sıklaştırılması ' işte tam bu noktayız taraflar belirleniyor artık dediğin gibi öpüyorum ruhundan sevgiyle kal

7 Ağustos 2013, Çarşamba, 11:20Gönderen: ayfer abla
bayram - Yüzü güzel gönlü güzel bilge kız, bayramın kutlu olsun.
Çocuklar gibi mutlu ol. Sağlık ve ağız tadı diliyorum.
Sadece bayramda değil, her zaman..
Ve öyle kal.
6 Ağustos 2013, Salı, 19:55Gönderen: zaa
yeniay - Teşekkürler
6 Ağustos 2013, Salı, 17:27Gönderen: Ayþe
MÜKEMMEL - Eline sağlık Elifim
6 Ağustos 2013, Salı, 17:37Gönderen: sss
selamün aleyküm - ümmedi muhammediyenin bayrami mübarek olsun Rabbim bu ümmeti batildan kirden günahdan korusun insaAllah Allah yar ve yardimcimiz olsun amin
6 Ağustos 2013, Salı, 16:51