11 Ocak 2013 Oðlak Burcu Yeni Ay Etkileri Sebep - Felek
  


11 Ocak 2013 Oğlak Burcu Yeni Ay Etkileri Sebep - Felek

Su ile çamur arasına çekildim.
Eflâtun ve Farabî’den ayrıldım.
Kimseden göz dilenmedim.
Cihanı ancak kendi gözümle gördüm.

- Muhammed İkbâl

 

11 Ocak 2013 tarihinde, TSİ 21.43’ de, Oğlak Burcunun 21 º de,(hadi 22 olsun) yılın ilk YENİ Ay’ına Merhaba diyeceğiz. Güneş ve Ay, Toprak burçları arasında, en dayanıklı, sabırlı, azimli, yılmadan, korkmadan, hedefine ilerleyen, muhafazakâr, ilkelerine bağlı, toplumun oluşturduğu bilince ve kurallara riayet eden, dürüst, çalışkan, sistem yapıcı ve koruyucu, düzen getirici, melankoliye eğilimli, inatçı, zirveye talip olan bu yolda gece gündüz çalışan, geldiği yeri hak etmek adına her çileyi göğüsleyen, şikâyet etmeyen, zırlamayan, soğuk ve kuru tabiatında, gerçekçi düşünen, hayallerle oyalanmayan, kendini avutmayan, hayal kurmak yerine eyleme geçen, 10.evin, tepe noktasının (MC), yengeç Burcunda köklenmiş ağacın, meyvelenmiş en yüksek dalı olan, ekilenin biçilmesini temsil eden, Satürn ‘ ün (Zuhal), idaresinde olan, aile kurumunu, şirketleri, büyük kurum ve kuruluşları, hükümetleri, yönetim biçimlerini vb. temsil eden Oğlak Burcunda kavuşacak.

10 Þubat 2013’de Kova burcunda gerçekleşecek Yeni Ay etkisine kadar, Oğlak Burcu temalarında aktifleşme olacaktır. Yeni Ay enerjileri, taze başlangıçlara işaret eder ve bazen de eski olan, bir geçmişi olan, yaşanmışlıkların, şu dünya sahnesinde oynadığınız oyunların finaline işaret eder. Birşeyler bitmeli ki, başka bir şeye başlansın. Aşılan dağlara göre, ağacın cinsine, köküne göre başlangıçlar da. Bazen sil baştan başlamak lazım, bazen, çürükse yapı, ha yıkıldı ha yıkılacak yerine, alıp balyozu elimize bi güzel yıkmalı, nerede eksiğiz nerede hata objektif olarak bakmalı, değerlendirmeli ve yeniden işe koyulmalı. Ne düşüncelerinizin ne de yapılarınızın kölesi olmayın putlaştırmayın, insan yanılabilir, bi zamanlar şifa olan artık olmayabilir, sürekli zarar var ise, bir an evvel dönmek iyidir. Yeniden başlamak yıkmak sallanan yapıyı, ayıklamak çürüklerimizi, içten dışa doğru bir inşaat başlatmalı. Zor değil inan zor değil, geçmişte yapan da sendin, şimdi yapacak olan da sensin,

Hayatımızın muhasebesini yapmak, kâr, zarar, gelir, gider dengesine bakmak, hedeflerimizi yeniden gözden geçirmek, yürüdüğümüz yolda hızımızı kontrol etmek, aile oluşumunu, sorumluklarımızı, toplumdaki yerimizi vb. sağlıklı düşüneceğimiz bir dönem. Neyi istiyoruz, ne kadar samimiyiz, istediğimiz şeyler için dürüstçe bir çaba veriyor muyuz,  gibi özeleştiri adına da oldukça olumlu ki, yeni ay, dolunay şu bu vs. sadece bahanesi, vesilesi, insan öyle bir noktaya gelir ki, ne yıldızlardan gelen enerjiler etkiler, ne de dünyasında olumsuz olup bitenler, normal, akil olan bir insan şu yukarıda yazdığım Oğlak Burcunun temalarını hergün olmasa da, bir program hazırlayıp, haftada bir gün yapsa, ne dersiniz yaşamak daha kolay olurdu. Bu zaman nehrinde akıp giderken, çerle çöple bu kadar boğuşmak, oyalanmak yerine ve her sorunun çözümü akıl ve gönül uyumundayken.

Þimdi Gökyüzündeki Tabloya bakalım, felek çemberinden, yeryüzüne ineceklere bakalım, sebeplere bakalım…

Oğlak burcunda, üçten fazla gezegenin bir burçta olmasıyla oluşan o burca ait özelliklerin güçlenmesi anlamına gelen bir stelyum görüyoruz. Venüs, Pluto, Merkür, Güneş, Ay ve Juno asteroidi Oğlak etkilerini güçlendirmiş. Yeni Ay enerjisi, kaya gibi sağlam (ki hoş yel alır, sel alır, el alır) işlere adım atmak adına bir cesarete işaret ediyor. Samimi bir çaba ve işimize, ilişkilerimize, yaptığımız her eylemde, akıl/gönül terazisinde, dürüst olduğumuz her iş zaten kaya gibi sağlam olur, başarıya ulaştırır. Kimsenin çabası havada asılı kalmaz, cezası da. Venüs oğlak burcunda, Pluto ile kavuşumda ikili ilişkilere ve finans dünyasına dikkat çekmekte, Koç burcunda seyreden Transit Uranüs ile kare açısını unutmadan, beklenmedik değişimler sancılı bir şekilde hayatımızda tezahür edebilir. Her insanın düşünce ve eylem sistemi kendine özgüdür, bireysel haritasındadır kodları, tüm dünya bir anda hiç beklenmeyen, ilişki ve finans alanında değişimlere girecek değil elbet. Doğum anınızdaki kodlarınıza denk geliyor ise, şu zamana kadar geliştirdiğiniz bilincinize, oluşturduğunuz yapıya göre etkileyecektir. Biraz teknik yazalım, Kişinin Yükselen Burcu Yengeç olsun, Oğlak burcu 22 dereceye tekabül eden yaşam alanı, evlilik, ortaklık, yeni anlaşmalar, ticaret hayatındaki etkilerin ortamı olan 7.evde Yeni Ay cereyan etsin. Bu evde de kişinin, kişisel gezegenlerden güneş ile mars arasında olan bir gezgeni olsun, diyelim ki, mars olsun, mars 20-25 derece arası oğlak burcunda yer alsın 7.evde, şimdi mars zaten 7.evde kontrolü zor, tartışması, rekabeti, huzursuzluğu çok olan bir evlilik, ortaklıklara işaret eder,  evvelinde kişinin bu alanda, sorunları vardır ve geliverir sebep! Güneş-ay-mars kavuşur 7.evde yeni ay enerjisiyle, zaten sinyalleri başlamıştır, yemek ocaktadır, ya kapat altını piştiği kadar de devam et yoluna ya da bırak yansın ateşte, harala gürele dal bu konulara. Hakkın emrine boyun eğen bu gökyüzü sakinleri, düşünce ve nefsimize artı ve eksi enerjiler göndermekte, bu enerji lafını da sevmiyorum ama şimdilik mecburen bi söz icat edene dek idare etcez artık, Sözün özü; imtihan dediğimiz işler, işte böyle oluşuyor. YARADANIN sebebe ihtiyacı yok, ama bizlerin hayatı her kerrede sebeplerle. Edilen dua dahi işte bu gelen etkiler için bir tür korunma, sebep…

Genel yorumları bu yüzden sağlıklı bulmuyorum, yoksa ne kelam tükenir ne de kalem, gözlerimiz görmese de ağzımız söyler, bi kalem tutan el bulunur elbet.

Toprak ve Su burcu olanlar ve kişisel gezegenleri, bu burçların 5-10 derecelerinde olan, yaşı, konumu, hali, ahvali yerinde olanlar için, bu dönem hayatlarına uzun yıllar devam edecek bir ilişki getirebilir, yuva kurmak düşüncesi çok yoğun olarak zihinlerinde yer alabilir. Evli olanlar için ise, uygun konumda alenin çoğalması bir bebek düşüncesi yerleşebilir zihne. İş alanında Juno asteroidi, ortaklığın simgesidir aynı zamanda, Venüs’te ona keza, dürüst, sorumluluk sahibi, oldukça sağlam bir ortaklık, bireysel bazda yine ortak bir iş alanı için ideal bir zaman olduğunu söylemek isterim. Haritalarınıza bakın şimdi, Balık-Başak-Oğlak-Yengeç-Boğa-Akrep olanalr,5 ile 10 derece arasında kişisel yıldızları olanlar ve günce tutmaya başlayın, e tabi beşikteki bebek değil, hali ahvali zemini uygun olanlar, lap diye atladığımız için kendimize imtihan olan biz değil miyiz hı !  bi dene istersen bi tefekkür et şöyle huzurlu isen niye, huzursuz isen niye? Hep başkalarını suçlamak niye, hele ki kaderi ne fena, ne kadar fena öyle… Güle meftun isen o gül bahçesi sana yakınlaştırılır, neye meftun isen yakınlığında olan da o. E biraz çeki düzen verelim be kendimize. Yaradan daha ne kadar, rahmet, bereket, merhamet etsin bize…(tüm bunlar kendime siz alınmayın aman deyim üzerinize emi)

 

 

 

Yeni Ay Etkileri ve 2013 Senesine Bir Bakış

 

1.EVDE: Yeni ay, yükselen burcunda cereyan edenler, Oğlak burcunun 22 derecesi 1.evine denk gelenler ve Oğlak burcu olanlar için, hayatlarında uzun zamandır bekledikleri Pluto baskısının üstlerinden bi nebze kalkacağı yeni adımlar atmaya başlayacakları, yürümeyi yeniden öğrenecekleri bir etki söz konusu. Fiziksel sağlıklarıyla ilgili, medikal astrolojide, diş, kemikler, iskelet sistemi, işitme organlarını ve derimizi etkileyen Satürn etkisini göz ardı etmeden, bu alanlarda tedavi olmak adına olumlu bir dönem. Uzun vadeyi kapsayan, sabır ve emek isteyen, yaşamlarında önemli bir değişimin başlangıcı olacak etkilere açıklar, Oğlak bilinci, bütünlükten yanadır, etraflıca düşünür, çoğu zaman, katı, asık suratlı, sürekli melankolik gibi duran yapıları, bizler lay lomlarda iken onların her ne olursa olsun aldığı sorumluluklar ciddiyetinde olmalarından kaynaklanır. Bizler bin kere düşmeye meyilliyiz, oğlaklar bir kere. E bu da onlara Hakk’ın lütfu, âlemde her insanın bir yeri var, sorumluluğu var, terkip olduğu esmaları bir yansıtma biçimi var. Bizler bozacağız, dağıtacağız, oğlaklar düzenleyecek, derleyecek, toparlayacak. Çokça da yorulacaklar, e onlar da bu işler için yaratılmış, bize zor olan, onlara kolay. Her neyse Yeni Ay’ı 1.evinde doğanlar, her ne ise uzun zamandır adım atmayı beklediğiniz işler, dünyevi ya da uhrevi,  bu ilim sadece sebebi olsun emi. Keza felek, sebep, vesile, kader aynıdır.

Minicik bi açıklama: Bitkinin büyümesi, kemiklerin gelişmesi için neden güneş ışığına, ısısına ihtiyaç duyuyoruz, D vitamini neden güneş enerjisinden gelmekte, milyarlarca uzaktaki bir cisim demek ki kemiğe kadar etkiliyor, demek ki büyümeyi gelişmeyi sağlıyor, Güneş dış dünyamızı, şu dar-ı dünyadaki eylemlerimizi, karakter yapımızın temelini etkiliyor ise, ay ‘da işte aynen öyle içimizdeki dünyayı etkiliyor. Beden Güneş, Ruh, nefs, Ay. İnsanın %70’i su, ikisi bir harç oluşturuyor maya dediğimiz de bu olmalı sanırım. Bu enerjilerde iç ve dış mayamıza cüzi bir etki ediyor. Güneşe çıkarsan güçlenirsin, fazla kalırsan yanarsın, Bir denge illa ki bir denge. Astroloji ilmi o kadar sığ değil, amma tapılacak bir ilim de değil. Ehlinin elinde şifa, ehli olmayanın elinde ise bir zehr.

Eski âlimler, bu ay evrelerinin vesilelerinden oldukça iyi istifade etmişler. Gerçi hoş o zamanlar Hakka daha yakınmıştı kullar, daha samimilermişti,  hani ibadete başlamadan evvel dış temizlik yapılır abdest alınır ya, o insanlar iç temizliklerine de aynı hassasiyeti gösterdiklerinden bu vesileler, sebepler onlara kolaylık sağlamış. Þimdilerde ne kadar dış temiz olursa olsun, içimiz cehennemken nasıl ulaşsın hayr bize, sebep nasıl dönüşsün hayra …! Suçlamak yok kaderi! İç ve dış bakınca kendimize, noksanımıza öyle çok ki.

Sebep deyince bak aklıma bi’ türkü geldi;

İlkin ilkin kalkamaz ol yerinden
Ahirinde ben tutayım elinden
Ayrılasın sahibinden evinden
İki büklüm olup kalasın sebep(Allah muhafaza)

 

 

 

2.EVDE: Yeni Ay’ı 2.evinde karşılayacak olanlar, Oğlak burcu 22 derece, 2.evine denk gelenler, önemli bir kişisel gezgenle kavuşumu olanlar, maddesel konular, kişisel değerler, sahip olduğunuz, sizi siz yapan iç ve dış somut olarak elinizde olan ve yansıttığınız herşey, bu alanlarla ilgili bu yeni ay evresiyle hareketlenmeler olabilir. (olabilir diyorum, olacak değil !) 2.ev alanlarını pek sevmem ruhumu daraltıyor, geniş bir ovada dörtnala koşarken ruhum, ne gereği var 2.evin konularına…

 

Yükselen ve Güneş Yay'lar işte 2.ev etkileri bu fotoğrafta gördüğünüz karelerde.bakın ne görüyorsunuz, ne hissediyorsunuz aynen öyle : ) size iltimas geçtim bak, fotoğraflı anlatım yaptım :) e sizden başkasıda anlamaz zaten ne demek istediğimi:) iyi ki hayatımda varsınız...öpüyorum yükselen ve güneş yayları ruhlarından...

3.EVDE: Yeni Ay 3.evinde cereyan edecek olanlar, yükselen ve Güneş Akrepler, 22derece alanı 3.eve denk gelenler, kişisel gezegenleri ile kavuşum yapacak olanlar, (her ev alanında aynı şeyi yazmayım, yine aynı diyeyim diğerlerinde siz anlayın emi) bu alan, taşınmaları, seyahatleri, arkadaşlık ve komşu ilişkilerimizi, yakınlarımızı, iletişim tarzımızı, düşünce olarak kendimizi nelerle beslediğimizi, düşüncelerimizi nasıl ifade ettiğimizi, eğitim/öğrenim alanımızı idare eder. Ha şimdi ne olacak,50 yaşındaki bir insan okula mı başlayacak, (ha başlayada bilir, en azından içimde ukde Hukuk tahsili etcem),bu yeni ay evresiyle, düşüncelerimizi besleyecek olan, yepyeni arkadaşlıklar kurabiliriz, iletişim vasıtasıyla, uygun açılarda ise kendimizi ifade edeceğimiz daha rahat ortamlarda olabiliriz,  kendimizi geliştirmemize olanak sağlayacak, bir alanın eğitimine başlayabiliriz, ne imiş eğitim öğrenim sadece, akademik kariyer adına yapılan değilmiş. Seyahatlerimiz olabilir ki bir yükselen akrep olarak size istatistiktik olayım, bu yazdıklarımı yaşıyorum şuanda: ) hayırlara vesile olsun. Bana düşen sebeplere yapışmak en doğal halimle: ) uzatacağım, uzun uzun yazacağım da, kendimden, kendim yoruluyorum : ) oysaki benim işim bu, yazıcı, anlatıcı :) neyse işte etiketleri ben vereyim üzerinde çalışmak size emi. Hem artık herkes astrolojistik: ) bu güzel bir gelişme, el birliğiyle geliştireceğiz bu ilmi, tıpkı,  Endülüs Döneminde olduğu gibi…

“dost elinden gel olmazsa varılmaz
rızasız bahçenin gülü derilmez
kalpten kalbe bir yol vardır görülmez
gönülden gönüle gider, yol gizli gizli”

 

4.EVDE: Yeni Ay 4.evind cereyan edecek olanlar, Yükselen Teraziler, Güneş Teraziler, (YİNE AYNI),e biraz bu enerji sizi zorlayacağa benzer, ASC. Çizginizde 20-25 dereceler dâhilinde ise, evlilik yaşamınızda, aile yaşamınızda, yasadığınız oturduğunuz ev ortamında, yeni ay kare etkisi biraz zorlar sanırım. Bir anlık kararlar almayın emi. Kişisel yıldızlarınız da etki ediyor ise, emlak konularıyla ilgili özel durumlar var ise, ve yine eşler arasında bir tatsız durum var ise, bu yeni ay enerjisinin getirdiğini, hemence şer odağa dökmeyin emi. Zaten son 3 senedir bi yandan Satürn transiti bir yandan Koç Uranüs’ün getirdiği, marjinallik, asilik, bir özgür olma bağımsız olma hevesleri, özgürlükle, başka şeyleri karıştırmanıza olanak sağlayan enerjilerle bi surun bi soluklanın emi. Bu etki bu yeni ay yaşadığınız evi, kurduğunuz aileyi, düzeni imtihan edebilir, yok elin iyisi, kolay mı alışmak yeni baştan birine, şiddet ve sorumsuzluk yok ise karşı tarafta kurduğunuz düzenlere sadık kalın emi. Ha bir de Uranüs sizi çok etkiliyor bi 5 sene daha etkileyecek, sakın siz olmayasınız sorunun kaynağı hı ! Yıkmak kolay da yapması çok zor. (16 adet istatistiğim üzerine bunlar kaleme alınmıştır. Gözlem-istatistik).ha karşı taraflardan da gelebilir bu minvalde etkiler. En doğru ve herkesin hayrına olanı seçmek ise bizim nefsimize.

5.EVDE: Yükselen ve Öz Burcu Başak olanlar,(YİNE AYNI), başak sürekli zihni meşgul olan, pratik ve faydacı olan, hizmet odaklı bir işarettir. Boğa en iyi tohumu seçer, Başak alır o tohumu, tüm ırgatlığını işin hamallık kısmı olan, çapalama, ekme, sulama, biçme, ısıdan, tehlikelerden koruyacak sitemler, en sağlıklı şekilde büyüyeceği ortamları hazırlamak gibi işleri üstlenir. Ve Oğlak Burcuda bu ürünü en karlı olacak şekilde pazarlar, satışını yapar, tohumu çoğaltır, tohuma ait ürünü en iyi olacak şekilde markalaştırır, kurumsallaştırır. Þimdi bize ne bu bilgiler5.ev alanıyla mı ilgili diyeceksinizdir, evet efendim 5.ev alanıyla ilgilidir, Başak enerjisinde olanlar için bu yeni ay etkisi, ellerinde olan baktıkları büyüttükleri, hani o çekingen hallerinden bi türlü sıyrılıpta işi pazarlama sunmaya gelince çekingen kaldıkları alanlarda, ellerindeki projeler, iş hayatları, ürettikleri ne var ise ki 5.ev üretmek evidir(yaratmak sözünü kullanmayacağımı daha evvel belirtmiştim) olumlu bir dönemdeler, Ha üretmek deyince 5.ev alanı çocuklarımızın evidir, ikili resmiyeti olmayan ilişkilerimizin evidir. Evli olanlar için bebek dönemi olabilir, çocukları olanlar adına, çocuklarıyla ilgili güzel gelişmeler cereyan edebilir. Hayatında biri olmayan yalnız olanlar ise gönül kapılarından birini, içeri alabilir. Yeni taptaze başlangıçlar yapabilirler. Tabii ki, Neptün ve Þiron balık burcunda, aman ha başaklar Neptün vurgunundan kaçının, Þiron yaralarından muhafaza edin kendinizi emi. Zaten kılı kırk yardığınız ve ben gibi kılkuyruk idealist ve huysuz olduğunuzdan dolayı sizden yana umutluyum. Bu zıt enerjiyi siz Başaklar olumlu kullanacaksınız. 1998-2012 arası çoğu aslan telef oldu gerçi ya:) ama ne idi, yine ne kadar merhametli, kendi fiillerimizle oluşturduğumuz şerlerin dahi sonunda, bakıp samimiyetimize, aczimize yine merhamet ediyor bize, şerden sonra gelen hayr her anda hemde. Elhamdülillah…!

 

6.EVDE: Yükselen ve Güneş Aslanlar (YİNE AYNI),bu yaşam alanı, sağlığımızı, günlük yaşam içinde verdiğimiz mücadelemizi, yorgunluğumuzu, fiziksel olarak beslenmemizi, sağlığımıza ait iyileştirme tekniklerini, çalıştığımız ortamı ve bu ortamdaki arkadaşlarımızı, sorumluluk bilincimizi vs. yönetmekte. E şimdi sağlama yapalım mı beraberce. Aslanlar adına birleşmeyen bir açı söz konusu, yani kör açı kalıbı (150), bu yeni ay evresi, Jüpiter/İkizler desteği ve Uranüs /Koç desteği ile kör gözlerini açabilir. Ya saman gibi olmayalım nolur ya, insanın her anı kendine hizmet etmeye gönüllü melaikelerle dolu, sızlanmayı keselim bi lütfen. O sağlıksız olan kişinin kendisini yakıp kül eden en büyük düşmanı olan egoları bi susturalım yahu, her zaman krallar gibi yaşayacak ya da krallar gibi karşılanacak değiliz ya: ) bir takdir eden bulunur elbet, görevin olduğu için yap işini, sevdiğin için yap işini, boşver takdiri şunu bunu, pohpohlanma aşkını salla bi tarafa, su akar yatağını bulur, ne bu hırs ne bu takdir görme isteği, odaklan hedefine ve yılmadan ilerle, tıka kulağını, bazen bunlara öyle çok takılırız ki, e işte imtihan ya, asıl amacımızdan uzaklaşırız, imtihanı döndür hayra, bunlar seni kızdırmasın bilakis teşekkür et, he he de geç emi: ) sağlıklı alanına da dikkat, deri, kemik, diş, iskelet sistemi gibi emi.

7.EVDE: Canım Yengeçlerim, kadergahım:) hem öğrencim, hem de öğretmenim olan yengeçler, hem hastam, hem devam, hem de hasta edenlerim :) yükselen ve güneş Yengeçler, (YİNE AYNI) bu etkiyi, evlilik, ortaklık, yeni anlaşmalar, ikametle ilgili konumları, açık açık size meydan okuyan unsurlar, alanında zıt açıda almaktasınız. Üstelik Oğlak Burcundaki Stelyumunda kaşrısındasınız. Bu yeni Ay ilişkiler alanında, ortaklık yaptığınız işler alanında, toplumla olan sosyal çevrenizle olan ilişkileriniz alanında, yeni bir yere başlamak, yeni bir işe adım atmak alanında diyor ki, sana kapılar açılabilir, Temmuz 2013 öncesi Jüpiter Gezegenlerin azam-ı ikramı teşrif etmeden evvel hanene, bir tohum zamanındasın seni bi yoklayabilir şöyle, Toprak ve su burçları adına taptaze ilişkiler görünüyor gökyüzünün konaklarında, sen de dâhilsin buna, bu zıt enerji senin için karşı taraftan kendini görmeni sağlayabilir. Þöyle bir kendine ilişkiler, toplumsal ve sosyal alanlarda çeki düzen vermeni sağlayabilir. Sancılı bir süreç olabilir ki zaten 2008 den bu yana alıştınız ve hatta 2004den bu yana her anınız sancı bi doğmadı şu bebek değil mi? 2014 de inşallah nur topu gibi e ağlatan Mevla, güldürür elbet. Ortaklıkları olan, hukuksal konularla ilgili bir gündemi olan yengeçler ise, yeniden bir değerlendirme yapabilirler, bu konulara ilişkin yoğun bir trafik yaşayabilirler. Zaten 2013 yazı itibariyle inşirah eden el göğüslerinde olacak.  İnşallah hayırlısı onlar için.

8.EVDE: Yükselen ve Güneş İkizler, (YİNE AYNI),8.ev alanı için nette büyük hatalar dolaşmakta uyarmak isterim evvela, her bilgili almayın bilincinize ve hatta olumsuz olanlara o kadar odaklanmayın elbette pembe gözlük de takmayın. Sadece süzün bi emi. Her 8.evine Satürn transiti gelen, eşini, ebeveynini kaybetmez, her 8.evinde Uranüs transiti gelen hayatını kaybetmez, böyle bir saçmalık yok, olsa dahi olması gerektiği için zira Ölüm ve Sonrası asıl gaybi bilgidir. Ha işaretlerle keşf ehli olanlar arifler vs. bu alanlarda icazetli olanlara bildirilebilir bir şekilde ki onlar dahi sırlıdır, bu alanlarda konuşmaz ve bir şekilde perdelerler. Ölüm illa ki somut değildir, insan yaşarken de ölür, bir iflas, büyük bir travma, bir hastalığın pençesinden kurtulduktan sonraki hayat, işte doğum ve ölüm evi, krizler evi, sıkıntılar, gizemler, karanlık dehlizler, borçlanmalar, ortak olan gelirler, başkasına ait olan bizim paylaştığımız gelirler, eşlere ait gelirler bu evin alanındadır. Cinsellik konusu, üremek de tabii ki. Þimdi sizleri bu temalarda etkileyecektir. Jüpiter’in pek öyle size hayrı dokunduğunu söylemek mümkün değil, her sene popüler bir söylemdir gırla gider, e artık halka böyle şeyler vermeyin, çöp ettiniz şu ilmi, evet Jüpiter azam-ı ikramıdır gezegenlerin, Hakkın Rezzak, Fettah, Latiyf, Hadi, Muğni kapısıdır da, e neden tam anlatmıyorsunuz Fettah açılan kapılar ise, kişi o kapılardan şerri de isteyebilir, Rezzak rızık ise, kişi haram olana da talip olabilir, Muğni genişlik ise, insan sorunlarını da genişletebilir, büyütebilir. İkizler burcunda Jüpiter fazla etkin olmayabilir. Yay burcunun zıttı ikizler ve zıtlık düşmanlık demektir, düşmanın evinde insan ne kadar rahat edebilir ki. Bundan sonra Jüpiter bu sene şu burçta derken lütfen bilinçli deyin emi. Yengeç burcunda Jüpiter Yücelir, şeref alır, zira yengecin tabiatına uygundur Jüpiter, işte şimdi deyin 2013 ve 2014 Yengeçler adına yine çabalarına istinaden, tabii ki öyle miskince oturdukları yerden değil, lütfu bol olacak dönemler diye…

”(valla okudum da gergin gibi yazmışım, inan ki değil:) Relaks YA HÛ desturu olan birini germek çok zor olsa gerek, Yay mıyım ne bu ne gamsızlık bu ne rahatlık bu ne alımsızlık: ) yumuşak yumuşak yazıverdim:) “

9.EVDE: Boğa ve Yükselen Boğalar için, bu yeni ay (YİNE AYNI) neler getirecek bakalım. 9.ev alanı, ahlak yapımız, felsefemiz, uzak ülkeler, uzun seyahatler, yabancılarla olan diyaloglarımız, maneviyatımız, dini temalı olan özel uğraşılarımız, yaşama baktığımız vizyon, ileri derecede eğitimini aldığımız uzmanlaştığımız alanlar, yükseköğrenim diyelim buna, yargıya intikal etmiş hukuksal konular vb. alanların yeridir. Boğa burcundan olanlar için, uzaklardan gelenler, uzaklara gidecekler, yabancı temalı, kültürleri ve alışkanlıkları dışında hayatlarında yer bulmuş gelişmelerle ilgili bir gündem sözkonusu. Satürn akrep burcunda şimdilik 0-10 derece arasında dünyaya elen yani 21 Nisan -2 Mayıs arası doğumlu olan Boğaları etkilemekte, Oğlak Burcundaki Pluto ve Balık burcundaki Neptün Þiron da aynı şekilde bu dilimde olanları etkilemekte. Boğaların sabitliğini kıracak nefes almalarını sağlayacak, yaşamlarına farklı bir pencereden ve geniş bir pencereden bakmalarını sağlayacak birileri dâhil olabilir, buna paralel gelişmeler cereyan edebilir  : ) Abim Boğa Burcu, şimdi Ankara’ya geçeceğim, sıla i rahim yapıp döneceğiz, abimin sabit yapısına bi el atayım bari, istatistiğim, kobayım olsun, Ankara’dan bildiririm gelişmeleri:)

10.EVDE: Koç –Yükselen Koçlar (YİNE AYNI) 10.EV temaları nedir? Mesleğindir, mesleğinle ilgili edindiğin statün ve gelirindir, ebeveynlerindir, dünya evinde kurduğun yapının son katı çatısıdır, toplumun nazarındaki yerindir, oluşturduğun bir düzen vardır, aile, iş, arkadaş, özel ve genel bu düzene ait, yapılanmanın nasıl olduğudur. Hedeflerindir, idealin olan konular ve sorumluluk almaktır, disiplindir, hayatında en çok sabrı göstermen gereken evlerden biridir, Bir koç için sabır ne demek çok iyi bilirim. ) öldür ama sabret deme, lakin hayat bu öğretiyor ama yine sabırsızlık yeri geliyor çıkıyor bir yerden. Evet, Koç etkili olan dostlarım, yeni ay enerjisi biraz zorlayacak gibi, öncü insanlarsınız, liderlik yapan başı çeken, masum, çocukça bir kalbe sahipsiniz, öfkeleriniz dahi saman alevi, kalbi tövbeye en yatkın olan insanlar çoğunlukla Koçlardan çıkıyor istatistik yine :) hayatınızın tepesine çıkardığınız her ne ise ama her ne ise sizi 1 aylık süreç beklemekte, karlı bir dağ oluşabilir önünüzde, ya aşmak zirveye tırmanmak, ya da vazgeçmek deneyimi bekleyebilir. Ebeveynlerimizle ilgili konular gündeme gelebilir, yaşamımızda istediğimiz yer adına yeniden bir yapımızı elimizde mevcut olanı gözden geçirme dönemi olabilir. 10.ev hırslarımızın evidir, Oğlak Stelyum enerjisi, Uranüs’ün büyülü tuhaf şaşırtan enerjisiyle, beklemediğimiz şekilde cereyan edecek olaylar vuku bulur ise sakin olmalı bu dönem biraz daha sessizliğe işaret etmekte. Sizlere buna benzer enerjiler gelebilir, tekrar yazayım, hatırlatayım, enerji budur gelen değişmez de, kişinin yaşı, konumu, oluşturduğu bilinci, maneviyatı içindeki dünyanın sultanıyla olan ünsiyeti, gelen etkinin niteliğini kendi yapısına göre değerlendirir.

 

11.EVDE: Yükselen ve Güneş Balıklar, kendi burcum olduğu için kısa tutacağım : )e bizim suçumuz ne demeyin sevgili Balıklar, BALIK işte, kahrı da hoş, lütfu da hoş, bir akvaryumumuz var, dişimizle tırnağımızla, kimseden yardım istemeden yaptığımız, Yalnız Rahmana dayandığımız, e şimdi bize gelen etki negatif de olsa biz oh ne güzle oldu iyi oldu diyenlerdeniz, Bu böyle olmasaydı ben kendime gelmezdim, iyi ki sevgili unutmamışta hep hatırlatıyor kendini diyenlerdeniz: ) demeyenlerimiz de var tabii ki, e onlarda güzel biz de güzeliz, balık bu biri sağa doğru akmak ister diğeri sola: )çift işarette, saffımıza bağlı işte.11.ev alanı, insanın ürettiği, meydana çıkardığı ürünlerini sunma pazarıdır, Hı ! bir balık için Pazar mı denildi ne fena  : ) balık şimdi hemen kaçar, aman kimse bilmesin onu, benden evvel başkası seni görüp sevmesin  : )dağıldık yine toparlayalım hemence. Zaten destanı da aştı, Orhun kitabeleri mübarek! Bir kahve alayım öyle sonlandıralım : ) 04:41

Evet, nerede kalmıştık, Pazar demiştik en son; 04.49

“Kendi çağım benim, derin anlamlarımı anlamaz, benim Yusuf’um bu pazar için değildir.”M.İKBAL

11.EV alanı, iletişimin en üst halidir, 3.evde yakınlarımızla bizi birebir tanıyanlarla iletişimdeyizdir, 11.çeve geldiğimizde, yeni tanıyacağımız, tanışacağımız, geniş grupları simgeler, iletişimin üst skalası, teknolojik iletişimi simgeler, Aynı dava için yola çıkanları simgeler, hepimizin istekleri arzuları vardır, hani ara sıra hayal ettiği, olmasını ümit ettiği, beklediği bir yarın vardır, yarınları vardır, dualar, istekkler, arzular evidir bu yüzden. Evet, Balıklar, Satürn desteği bizimle, 2007-2010 arası geçtik feleğin çemberinden, Satürn başak etkisiyle hizaya geldik bir düzene bir nizama kavuştuk en azından şu dağınık, hep emanet gibi yaşayan kendimizi, yine emanet sonuçta dünya geçici bir meskenden ibaret, en azından gelecek adına biraz daha ayaklarımız sağlam basmaya başladı, Neptün ve Þiron da hanemizde, bu yeni ay evresiyle yukarıda sıraladığım alanlarda hayatınızda aktifleşme olabilir. Seçim size ait. Güzel enerjilerle çevrelenmişsiniz ne güzel. Bir davanız var ise durmak yok yola devam   : ) bir hayaliniz bir duanız bir isteğiniz var ise işte sonlara yaklaşıyorsunuz belki de kimbilir, ısrarla duanızda devam edin ve eyleme geçin artık bu yeni ay bunu söylemekte. Ha sorunu olan sorunlu olan balıklar var ise, dediğim gibi, bireysel haritalarınızda kodları, bu etkiler, birebir bu enerjiyi kişisel gezegenleriyle, doğum haritası ve transitlerle olumlu alanlar için geçerli. Anlatabildim mi bilmiyorum  ) genel yorumları sevmiyorum ve mümkün mertebe uzatıyorum etkileri bireysel ve istatistiklerle kaviliyorum. Ha haritasında olumlu görünümler de vardır, lakin harekete geçmez, nefsine uyar, başka şeylere takılır gider, çöple uğraşır şerle boğuşur vs. ve tabii ki İlahi olanın emri son kararı kaderin de ötesinde. Onun da nasibine gelmiş öyle. Herşey astroloji ilminin nizamında değil elbette.

12.EVDE: Yükselen ve Öz Kovalar, 12.ev teması, bilinçaltımızı, korkularımızı, bizi sindiren, pasifize eden sorunlarımızı, yokluk, yoksunluk, sıkıntı, hastalık, keder, üzüntü gibi konuları içerir, hani yüzümüze gülen arkamızdan kuyumuzu kazanlar vardır ya işte bu ev bu insanlara da işaret eder. Bu evde kendimizi sabote eden biz olduğumuz gibi, bilmediğimiz bir güç tarafından da sabote ediliyoruzdur bunların sıkıntıları vardır bu ev kısaca Balık Burcunun evidir ya hani, kurban/kurtarıcı, adanmak, adamak, vazgeçmek, pes etmek, Teslim olmak, karanlığımızla yüzleşmek, manevi olarak aydınlanmak alanıdır, kimse bir şeyini feda etmeden, Cananına can sunmadan sonsuz hazza eremez, bu ev biraz da bunu öğretir insana, ne adayan harcar ne de adanan harcar bunu öğretir insana. Bu yeni ay evresi biraz da bu etkileri içeriyor gibi sanki feda etmemiz gereken birşeyler mi var ne hayatlarımızda, Satürn Akrep Burcunda ilerlerken, sizleri karelerken, Uranüs enerjisi Koçta sürekli dürtüpdurup (ege şivesi kurban olayım) hesapsız kitapsız anlık işlere meylettir iken hı ne dersiniz, biraz içimize dönmek, manen kendimizi beslemek içimizdeki dünyadaki çöplere bir bakıp atmak, çözülmek, yüzleşmek, arınmak sonra aydınlığa çıkıp hayata yeni bir merhaba dememizi mi istiyor acaba!  Bu yeni ay enerjisi siz kovaları çok yakından ilgilendiriyor, 22 derecelerde güneşiniz olmasına da gerek yok, Oğlaktaki stelyum, güçlü gezegen kümeleşmesi, yeni ay enerjisinin bilincinizin bağlı olduğu Oğlak burcunda cereyan etmesi, 1 ay sonra kendi burcunuzda geçekleşecek yeni ay ve yine misafir gelecek diğer gezegenlerin etkisi. Þu mesajı vermekte sanırım, bak 1 ay sonra bir kapı açılabilir yaşamında, şimdiden başla temizliğe, aklını meşgul edecek bir şey kalmasın, kendinle yüzleş, bi yapılandır içindeki dünyayı yeniden, her şey içimizde, düşüncelerimizle geçeriz eyleme, içindeki ne ise dışında bulacağın da odur, bi kontrol et hazırlık yap mı demek istiyor ne…

Evet, bir Yeni Ay makalemizin sonuna yine geldik, bu defa hem yeni ay hem de 2013 de burçları neler bekliyor diyenler için kendi tarzımla umarım anlayabilirsiniz, gayet huysuzca bir makale hazırladım. Yeni ay, Güneş ve Ay Rahman olanın ayetleri, emrine boyun eğen kuvveler, emre boyun eğmek demek, emir almayı gerektirir, sadece güneş, ışık ve ısıyı, ay geceye ışığı vermek adına, sadece mevsimlerin oluşması adına, değil sanırım bu emirler ki, yukarıda da bahsetmiştim, bunların dışında da pek çok etkileri mevcut, Kitabımızda da sık sık değinilir, Güneş ve Ay’ın hareketlerine, düşünenler adına ibretine vs. Elbette burada astroloji ilmini savunmak değil meramım, dedim ya, astroloji ilmi bahanesi, insan ve doğa yaşımda etkin olan sebeplerin belki de binde biri, Haktan aldıkları emir üzerine bizlere ne getirmekle mükellefler ise inşaAllah "-HAK ETTİÐİMİZLE DEÐİL YİNE DE LÜTFUYLA AÐIRLAR BİZİ…-" Sabit olmayın, hiçbirşeye sabitlenmeyin emi, putlaştırmayın, ölüm/kalım savaşına dökmeyin emi, yıkılabilir dünyamız, tarumar olabilir gönül yurdumuz, insan yasadığı müddetçe yine doğrulur yine kalkar ayağa. Ölüme kadar olan bu misafirlikte hiçbirşeyi benim diye sahiplenmeyin emi. Yaşadığınız anda ne ise yanınızda elinizde olanlar kadrini kıymetini bilin Hakkını vererek ruhunuzla yaşayın. Samimice dürüstçe yürüyün. Gitse de, alınsa da, yok olsa da, bambaşka bir yere taşısa da bizi hayat, yine, yine de bahar gelir, bakmayın, görün emi. Bak kışın sonunda bahar var…

Seher vakti garip garip bülbül öterken
Kirpiklerin oku yar yar câna batarken
Cümle alem uykusunda yatarken
Kimseler görmeden yar
Gel gizli gizli, gel gizli gizli…

 

Seheri sen sevdirdin, hep gel emi…

 (8.Geleneksel Ankara, sıla-i rahim Kış sezonunu hafta sonu açıyorum inşaallah:) ne zaman geleceksin diye sual edenlere duyurulur:) 5 ay beraberiz,sağlıklı yaşam, dengeli beslenme, düzenli uyku…ana kucağı, baba ocağı, ağabey sıcağı, Halacığım- aşkısı diyen bir dilin tatlılığı, ve yârin gönül otağı (Hacı Bayram Veliyullah)… elhamdülillah.

Sevgimle Kalın emi

Elif Hece Öztürk

İzmir – 11 Ocak 2013

gönül dağı yağmur boran olunca
akar can özüme sel gizli gizli
bir tenhada Can, Cânânı bulunca
sinemi yaralar, dil gizli gizli…

astrolojistik@gmail.com


Not: Gönül Dağı - Rahmetle- Hasretle Neşet Ertaş- Jülide Özçelik yorumu eşliğinde bu makale kaleme alınmıştır.


(10) YORUMLAR ( Yorum Ekle )

Gönderen: Londra Akrep kartal.
Elif Elif - Bayildim ozellikle Ikizler yorumuna... Ruhundan operim..Allah'a emanet ol..Sevgilerimle..
29 Aralık 2013, Pazar, 15:27Gönderen: adým yok benim
güzel olmuş - böyle ev ev ayrı ayrı yazmanız çok güzel olmuş, bizler için. sizin için biraz yorucu olsada böyle devam etmesini isteriz...
19 Ocak 2013, Cumartesi, 09:39Gönderen: Elif Hece
@beran- urfalı angaralı izmirli:) - Mail gönderdim.) teşekkür ederim merak ettiğin için ve özür de dileyim merakta bıraktığım için:) sevgimle öperim ruhundan
16 Ocak 2013, Çarşamba, 09:38Gönderen: beran
hanımefendi merak edilmektesiniz :))) - .
16 Ocak 2013, Çarşamba, 05:27Gönderen: Birgül
yeniaayımm - Canım elifim, eline, emeğine. bilgine sağlık. çok güzel bir yazı olmus yine.
12 Ocak 2013, Cumartesi, 16:12Gönderen: Elif
Kutlu doğum ayı - Hem bu yeni ay Mübarek Peygamberimizin dünyayı şereflendirdiği ay..Hiç bu ayda kuluna zulmedermi hüdası? Bunu düşünerek de teselli buluyorum..:)

12 Ocak 2013, Cumartesi, 06:39Gönderen: Elif
Teşekkürler - Öncelikle hayır dularınız için teşekkür ederim...Þu karmaşık duygular içinde okuduğum yazınızı yanlış anlamışım..tekrar okuduğumda doğrusunu anladım Elhamdülillah...Yorgun olmanıza rağmen gönderdiğiniz Mesajınız için çok teşekkür ederim Allah razı olsun.. Kainattaki her şey Rabbimin emrinde dilerse bu tutulumlardada bizlere hayır getiririr inşallah..Allah'a emanet olun..
12 Ocak 2013, Cumartesi, 06:27Gönderen: Ayfer ablan
yay - Yükseleni yay olanlardanım..sen de iyi yürekli, mis gibi, tertemiz, arı, duru, saf ve sonsuz bir güzelliksin....sen beni umutlandırdın ya...layık olduğun tüm o güzelliklere kavuştursun Mevla da seni.
11 Ocak 2013, Cuma, 19:07Gönderen: Elif Hece
adaşıma - Selam Elif Hanım,
geçmiş olsun, neyi haklı çıkaracak allahmuhafaza,
orada astrolojide yanlış olan bir konuya temas ettim.insanları korkutuyorlar
8.eve gelen bir transit ya da natal haritada bir gezgen etkisi tutulum vs olunca nette yalan yanlış ittikadi olarak şirke kaçan,
ölüm konusuyla ilgili öleceksiniz şu bu vs gibi yorumlar var.bunların sakıncasına değindim. yanlış mı anlaşıldım yanlış mı anlattım anlayamadım:( çok üzüldüm hem rahatsızlığınıza hem d ebu açıklamamın yanlş anlaşılmasına. Astoloji ilminin ötesind ekulun samimiyetle Rabbine olan yakınlığı ilişkisi duaları vs. yeniden doğumunuz olsun bu inşaallah. hastalıkta nimettir inanan için. neyse uzatmayım yorgunum biraz. sevgiyle
11 Ocak 2013, Cuma, 17:10Gönderen: Elif
yükseleni ikizler olan kovalar ne yapsın? - 24 ocak doğumlu Yükseleni ikizler olan kova olarak yazınızı okuduğumda biraz üzüldüm.Ama sonra kendime toplan ey Elif Herşey Rabbin emri iledir diyerek telkin verdim..Gelirse Ölüm Mevladan gelecek.. Onun kahrıda hoş lutfuda hoş..24 ocak doğum günüm sonrasında çıkacak tomografi sonuçlarım belki sizi haklı çıkaracak.Belki bekide diyebildiğime göre Rabbimden umud kesmemişim hala Elhamdülillah..
11 Ocak 2013, Cuma, 13:05