Satürn Akrep Geçiþi (2012-2015) Mezarlardan Yükselen Bahar
  


Satürn Akrep Geçişi (2012-2015) Mezarlardan Yükselen Bahar

 

"Zehir dışarı akmadan yürek yıkanmıyor, Ama fazla da üzülme hayat bitiyor bir gün, Ayrılıktan kaçılmıyor, Hem çok zor hem de çok kısa bir macera ömür, Ömür imtihanla geçiyor ...Ben bu yüzden hiç kimseden gidemem gitmem,Unutmam acı tatlı ne varsa hazinemdir,Acının insana kattığı değeri bilirim küsemem, Acıdan geçmeyen hayatlar biraz eksiktir "S.Aksu

 

Transit Satürn Akrep Burcunda

5 Ekim 2012 tarihinde, Transit Satürn, Terazi burcundaki seyrinin ardından Akrep Burcuna geçiş yapacak. 24 Aralık 2014 tarihine kadar Akrep burcu alanında konaklayacak.

Satürn’ün görevi, imtihandır, sabrın denenmesidir, öğretmendir, zamanın eğitmenidir, şer gelmeden hayrın kıymeti bilinmez, düzen sarsılmadan, iyi mi kötü mü olduğu anlaşılmaz. Yaşam, sonu ölüm olan bir yol, bu yolda giydiğin ayakkabıyı sen seçersin, beğeneni olur beğenmeyeni, yoluna taş döşeyeni olur, gül döşeyeni, Satürn tüm bunları gözler önüne serer, gerçekçi bir yaklaşımla canını yaka yaka, burnunu sürte sürte, gösterir sana, dayanma gücünü artırır. Taş döşeyenler de hayrınadır, İmtihan işte, ya alırsın dersini güzelce, verirsin geçer gidersin, ya da kalırsın orada ömür sonuna kadar bahtına lanet edersin. Bahtın senin adımlarından oluşur da, suçlayacak birilerini ararsın.

Satürn, bulunduğu burca ait konularda öyle güllük gülistanlık bir bağ-bahçe oluşturmaz. Bunu Terazi burcu seyrinde de gördük, Terazi burcunda Satürn, gerek bireysel gerekse Dünya astrolojisine, 7.ev yaşam alanına ilişkin konularda epey bir eğitime tabi tuttu. Ortaklıklar, evlilikler, hukuksal konular, ülkeler arası anlaşmazlıklar, çiğnenen ve fesh edilen anlaşmalar, açık açık birbirine düşmanlığını ilan eden yönetimler, toplumsal ayaklanma, yasaklamalar vb. 2,5 senedir bireysel olarak haritasında etki alan, çürük yapıya sahip olan ilişkileri, her olayın sebebi türlü türlü olsa da sonuç itibariyle Satürn’ün sınavında, sabrı az olanları, dersine kulak kabartmayanları salladı, savurdu attı. Olumlu etkide, pek çok ilişki içinde düzenlemeler, yeniden başlamalar, çürük tahtaları yenisiyle değiştirmeler, yeni bir düzen oluşturmalar, hukuksal konularda hakkın iadesi, toplumsal alanda, çaba verenin toplumca aldığı itibar ile Satürn mükâfatı da getirmiş oldu.

Evvela, Satürn’ün Akrep geçişi, Oğlak Burcunda seyreden Pluto ile mutual reception (karşılıklı ağırlama-ortak güç birliği) etkisi verecektir. Oğlağın idarecisi Satürn Akrepte, Akrebin idarecisi Pluto Oğlakta, Her iki burçta, yöneticilerini birbirlerinin burcunda ağırlayacaklar, karşılıklı bir ağırlama ortaya çıkacaktır. Satürn ve Pluto iki malefik etki birbiriyle uyumlu çalışacak, aralarındaki, toprak/su gücü ve göksel olumlu açıyla, endişeye mahal yok, durum o kadar da kritik değil dünya için, sadece sancılı bir yeni başlangıç olacak hepimiz için.

Balık Burcunda seyreden Neptün ve Þiron, bu karşılıklı ağırlamaya destek verecektir. 2013’ün ikinci yarısıyla Jüpiter’in Yengeç Burcuna geçişi, Oğlak Pluto ’ya ilişkin uykuda olan devin uyanmasına yardım etmesiyle, şöyle bir çalkalanacak dünya, sonra yaraları ıslah etmek adına, şiron-neptün-satürn-pluto devreye girecektir. Dünya yaralı şuanda, bir belirsizlik hâkim, Neptün çözdükçe çözüyor herşeyi, hayatlarımızı, düşüncelerimizi, ülkeleri, siyasileri, yaşam alışkanlıklarımızı, ruhsal oluşumumuzu, manevi değerlerimizi, İlahi yasalara yaklaşımımızı, dinleri, öğretileri ne var ne yok çözüyor bu belirsizlik normaldir. İnsanlık geminden kurtulmuş deli taylar gibi şuursuzca koşmakta oraya buraya, savrulmakta adeta. Çözümlere kör bakan gözlerimiz, Akrep Satürn sayesinde açılacaktır. Evet, Satürn bu âlemin düzenleyicisidir,

Global anlamda Akrep Burcu-8.ev alanı, dünya ekonomisini, bankaları, ortak menfaat adına bir araya gelmiş oluşumları, yer altı dünyasını, cinselliğe ilişkin konuları, üremeyi, çürüyen yapıları, zehirli atıkları, bilim adamlarını, suçluları ve suç koşullarını, dönüşümü bambaşka bir hal almayı (başkalaşma), ölüm oranlarını, ulusal borçları, yabancı hisse senetleri, tahvilleri, borsayı, vergileri, sigorta şirketlerini, sosyal güvenliği, savaş esnasında rakip ülkenin mali durumunu. Kamunun gelirleri ve kazanma gücünü, tarihi eserleri, yeraltı madenlerini, petrolü, ulusların kültürel taşınmaz miraslarını temsil eder.

Bireysel anlamda; transit Satürn hangi yaşam evinizden geçiyor ise,(Akrep Burcu hangi ev diliminde ise), sorumluluğun artması, düzen ihtiyacı, güvenlik açığını fark etmek, daha ciddi ve soğukkanlı bir duruşa sahip olmak, o alanda lay loy lom olduğumuz, pekte önemsemediğimiz derslerin tekrarını yaşamak, zamanı değerlendirmeyi, sistemli çalışmayı öğrenmek. Ve sabrın sonunda varılan selamet.

Peki, Satürn Akrep burcunda ne gibi etkiler getirebilir, ne tür olaylara zemin hazırlar, biz ne yapmalıyız?

Satürn Akrep burcunda konakladığı sürece,  insanın korkularını artıracaktır, nedir, kaybetme korkusu, düzenin bozulması, ekonomik zorluklar,  ölümün soğukluğunu hissetmek, dünya gerçeklerine ve ölüm ötesine baktığımız o yüzeysel bakışı derinleştirmek, bankalar, krediler, borçlanmalar, faiz oranlarına ilişkin yeni düzenlemeler, duygusal derinliği olan bağlarımıza ait, sınırlamayı öğrenmek, tutkunun tutukladığı ilişkilerde daha bir mesafe ve sınır çizmek, bunu yaparken bir cerrah gibi neşteri soğukkanlılıkla ilişkilerimize değdirmek, özgüvenin ne olduğunu idrak etmek, yalnız yaşamakla, yalnız olmak arasındaki farkı öğrenmek ve yalnızlığın aslında kötü olmadığını, zaman zaman belli periyotlarda, bireyin yalnız kalmasının, kendini güçlendirdiğini fark etmesi, Satürn ve akrep en çokta yalnızlıktır. İyi bir yalnızlıktır bu. (yalnızlık benim eski sevgilim Burak Aydos- Oğlak/Akrep Karması- Selam ettim abime hatırımdasın)

 

Yazma ve bilgi konusunda asla sıkıntımız yok, lakin uzatmaya da lüzum yok, zaman kıymetli, Satürn Akrepte tüm dünya geneli için, ölüm korkusunu aşılayacaktır, yok olmayı, hiç olmayı öğrenecek insan, buna göre planlar yapacak, buna göre hayatına çeki düzen verecek buna göre adım atacaktır. Arz talep meselesine istinaden, bankaların sunduğu cafcaflı hizmetlere çeki düzen verilecektir, kredi konularında yeni düzenlemeler yapılacaktır, el şeyiyle gerdek zamanı bitmiştir. Elinizden alınan gelinler olabilir, bunlarla deneceksinizdir, bunları öğreneceksinizdir, ayağınızı yorgana göre uzatma nedir bileceksinizdir. Ha herkes için mi? Niye herkes için olsun ki, sen bu dersi zaten almışsan, Satürn’e özgü kuralına riayet etmiş, iyice hesaplamış adım atmışsan, vur-kaçlarla işin yok ise, hakikaten üretim adına bu işlerin içinde isen, lüksün, şuyun buyun için borçlanmamışsan sana ne ki, sen rahat ol. Dersini almamışa zorla ders veremezsin bırak feleğin çarkı öğretsin en iyi öğretmen O’dur.

(yükselen akrep kimliğim açığa çıkıyor iyice:) Balık yanlarım öyle çok budanmış ki olsun o kadar dimi: ) 8 senenin kazancı da bu oldu sanırım, Akrepliğimle barışmak…)

Ve ülkemizin 5.ev alanında seyredecek Satürn, bunu daha evvel Türk Time’da bolca izah etmiştim. Oradan da takip edebilirsiniz. Astrolojik bir sağlama adına, Satürn ülkemizin 5.ev alanına 21 derece Terazide Yücelim pozisyonunda iken girmişti, gündeme baktığımızda geçmişe doğru, 5.ev alanıyla Satürn etkisinin nasıl örtüştüğünü görebilirsiniz. Sanat camiasından ölümler ve halkı üzen olaylar, çocuk nüfusuna ilişkin eğitime dayalı uygulamalar, Eğlence hayatına ilişkin kısıtlamalar vs. Þimdi kısaca değinir isek,

5.ev alanı, halkın moralini, eğlence anlayışını, çocuk nüfusunu, sanat camiasını, popüler insanları, sanatsal tarihi değeri olan emtialarını, borsayı, spekülasyonları, yatırımları, aldığı riskleri, halkın ortak üzüntüsünü, 3.ev ile birlikte ilk eğitim evresini okulları, büyükelçileri, hükümet temsilcilerini yönetir.

Satürn 5.evde zararlıdır, Satürn eğlenmeyi sevmez, boş zaman diye bir şey yoktur Satürn için, Satürn elem-keder, kabz etme, kısıtlamadır, sorumluluk bilincine sahiptir, görevden kaçış yoktur. Bu durumda, ülkemiz Akrep etkili, 2015 e kadar burada hükmünü sürecek olan Satürn, sırasıyla, Güneş-Vulcan-Þans Noktası-Venüs-Vesta-Jüpiter ve Vertex noktamız üzerinden geçiş yapacaktır. Hayat kimse için ballı börek değil, Satürn Akrep geçişi ülkemizi zorlayabilir, moralimizi bozacak üzüntüleri bize getirebilir, manipülatif oyunlar daha çok artabilir, ülkemiz büyükçe bir sorumluluğu üstlenebilir, fakat herşeye rağmen hayat devam ediyor eder ve tarumar olanlar yeniden kurulabilir. Pek çok kısıtlama gelecektir, yeni düzenler ortaya çıkacaktır, alışkanlığımız olup yine yolda yürümeye devam edeceğizdir.

Satürn Akrep geçişi Tüm dünya için Hayırlar getirsin, Þerdeki hayrı görelim. Yaşamak bir oyun, içindeki vicdana göre kurallarına uyarsan sana ne yel değer ne de ateş. Değse bile en fazla 3 gün sürer etkisi, sen yine devam edersin yolunda. Sen Rahat ol,

 

Sevgimle Kalın emi

Elif Hece Öztürk /4 Ekim 2012

                                                astrolojistik@gmail.com

 

                                  "Acıdan doğar insan, aşktır insanı yaratan..."

NOT: Daha evvel kaleme aldığım Transit Satürn Etkilerini anlatan yazımı ilave ediyorum, 6.eve kadar anlatmıştım devamı olsa da olmasa da olur kitap çalışmamda. Buradaki anlatımlarla sağlamasını rahatlıkla yapabilirsiniz. Yaşam evlerinin anlamını bilmek kâfidir. Bu da nette değişmez evrensel bir bilgi olarak bol bol mevcuttur. Sentezi sizden, gözlemi sizden, istatistiği bizden:) Bilgiyi, evet öyle çabuk öyle kolay harcamayalım, Þu net çöplüğünde kaybolup gitmesin.

Transit Satürn Etkileri

Astrolojide Satürn( zuhal,sekendiz,kronos ) gezegeni Oğlak burcunun yöneticisi ve Kova burcunun (yardımcı) yöneticiliğini üstlenir. Terazi burcunda yücelir(21 derece), Koç burcunda gücünü yitirir. Yengeç ve Aslan burcunda zararlı konumdadır. Satürn  yedinci felek göğündedir, günü cumartesi, madeni kurşun, Yüce Yaratıcının esmalarından, El Kabid-El Mani, El Kuddus, El Vasi, El Âlim' e tekabül eder. Bu Esmaların tezahürlerini içinde barındırır, doğum anındaki etkiye göre bu esmalar düşükte olabilir yüksekte, her iki haliyle de dengelenmesi gerekir. Oğlak’ta Satürn’ün düzenleme, sağlam yapılar inşa etme, kontrollü hırs, Kova burcunda ise yüksek akıl, idrak gücü, ileri görüşlülük, icat yeteneği ve sayısal zekânın gücüne işaret eder. Satürn bir döngüsünü 29,5 senede tamamlar, burçlar kuşağında her bir burçta 2,5 sene kadar kalırAdını Roma Tarım yöneticisi Saturnus’dan almıştır. Mitolojik tasvirinde babası Uranüs’ü orağıyla hadım etmiştir.

 

 

Satürn’ün +/- özellikleri:Kabz edilme, daralma, sıkışma, bunalma, elem keder, mutsuzluk, yargılanma, sorgulanma, içe dönme kapanma, yaşlanma, bıkkınlık, ağır gelen görevler, sorumluluk alma, ciddiyet, soğukluk, asabilik, düzen takıntısı, gelecek kaygısı, materyalist endişeler, çürükle sağlamın ayrışması. Zamanın geçmediği hissi, gündüzün kısalıp gecenin uzadıkça uzaması, kemik, eklemler, diş ve cilt, bedenin iskelet sistemi, feleğin çemberi, kaderin çarkı, imtihanların ekilenle paralel olması, yaşlı ebeveynler ve yaşlı insanlar, otorite kabul edilen kimseler işinde ustalaşmış dünyalılar, katı kurallar, hoş görgüsüzlük, kaba bir akıl, sığ bir zihniyet. Yoksulluk, sıkıntılı her türden dünyalık telaşe, ya süreci uzayan bir boşanma, ya da bir miras kavgası, ya hayatınıza lap diye giren birinin sizin üzerinizde hak iddia etmeye başlaması, baskıcı tutumu ve tüm düzeninizi iç ve dış âlemde yeniden yapılandırmaya çalışması, hani sevgiyle olur ise olur, ama bu daha farklı ben akıllıyım, sen aptal söylemleriyle kişiliğinizi eze eze, ego tatmini üzerine...

 

Olumlu yönlerinde ise, odaklanmış zihin, kontrollü gitme, adil bir görüş, korumaya alma, Transitlerle geçtiği her ev diliminde yaşam evleriyse yaşama yönelik, ilişki evleriyse ilişkilere yönelik, varlık evleriyse sahip olduklarınıza yönelik yoklayan sarsan, sarsaklaştıran, bildiğinizi bilmez yaptıran bir etki. Peki ya bu denli vahim mi, elbette değil, size ait olan hatalarınızla yüzleştirecektir, eksik bıraktığınız alanları yeniden gündeme getirecektir, düzelttiniz düzelttiniz ne ala, transit bitiminde mükâfatı da o denli büyük olacaktır. Her halükarda deneneceksinizdir kader denilen değişmezin ve ne denli kader karşısında aciz olduğumuzun gerçeğini bize gösterecektir. Yaşam haritanızda doğduğunuz anda aldığınız ilk etkilerle kuracağı bağlantıların malefik ve benefik olması, yücelim, düşüş, zararlı, güçlü, kendi tabiatı, Satürn’ün derslerinden nasıl fayda sağlayacağımızı nasıl yumuşak geçiş yapacağımızı gösterecektir. Satürn’ün dersi, kişiyi eğitmek, yormak, sıkmak ama kemale erdirmektir, ne ise kemaliniz O’ dur cemaliniz.

 

Transit Satürn 1.Evden Geçerken;yorgunum, bitkinim, fiziksel olarak yaşlılık belirtilerim kendini göstermeye başladı (1.evden geçerken yaşınız kaç olursa olsun 17 de bir 37 de bir )saçlarımda beyazlar çoğalıyor ve dökülüyor, dişlerimde çürüme dökülme başladı, eklemlerim ağrıyor ve sürekli üşüyorum, sanki bir rüzgâr içimde ruhumda göğüs boşluğumda esiyor durmaksızın, utanmasam ağustos ayında kalın giysilerimle çıkacağım dışarı. Çevremdeki insan sayısı azalmaya başladı, hergün görmeye aşina olduğum yüzler bir şekilde yaşamımdan ya da çevremden uzaklaşmakta çıkmaktalar. An da var olan yaşamımı sorguluyorum ve geleceğe ait derin bir endişedeyim karamsarlıkla birleşmiş ve bana masal geliyor teskin ve teselli etmeye çalışan diller. Uyumak istemiyorum, uyuduğumda ise uyanmak istemiyorum, bedenimi yenilemem lazım, diyet yapmalıyım, sağlığımla ilgili sorunlar artmakta bir an evvel sağlık alanında düzenleme yapmam gerekiyor. Hayatımla ilgili düzenlemeler yapmalıyım. Yaşadığım evimle, bende olan biz adını verdiğimiz hayatıma dâhil olanlarla ilgili düzenlemeler. Ama hareket edemiyorum.

Natal güneş ve Ay üzerinden kavuşum/karşıt açı yaparken de aynı etkiyi verir.

Genel hava bu minvaldedir, doğum anınızdaki sahip olduğunuz kader yolunuz üzerinde hangi kavşakta ve hangi araçla yakınlık uzaklık ilişkisinde ise bu kendinize ve çevrenize sağlığınıza tüm yaşam alanınıza ilişkin yapacağınız düzenlemelerinde yönünü gösterecektir.

 

 

Transit Satürn 2.Evden Geçerken;çok çalışıyorum ama az kazanıyorum, sahip olduğum değerlerle ilgili sürekli endişe içindeyim, gelecek kaygım had safhada, umulmadık masraflar çıkıyor ve yetişmekte zorlanıyorum, yatırım yapmak istiyorum, bu yatırım daha çok emlak üzerine toprakla ilintili. Materyal dünya ile ilgili sorunlarım var ise Satürn beni sınava çekecektir, ağustos böceği ve karınca gibi. Yaş ve konuma göre madde ile tanışılacaktır Satürn bu evde kişiyi bu alanda eğitime tabi tutacaktır. Bir zaman şuursuzca savurduğu maddenin değerini kişi anlamaya başlayacaktır. Cimrilik getirisi olabilir ya da düzenlemeyi öğrenecektir hesaplı gidilmesi gerektiğini iktisadı öğrenecektir.

 

Transit Satürn 3.Evden Geçerken;konuşmalarımda ölçülü olmayı öğreniyorum, yakınlarımla kardeş ve komşularımla bir şekilde iletişimde olduğum kişilerle sorunlarım olabilir oluşabilir, eksik bıraktığım ve öğrenmekte inat ettiğim ne var ise Satürn bana öğretmek için üzerime gelecektir. Ve bildiğim her şey yetersiz ve ne kadar da tecrübesizim. Zorunlu seyahatlere çıkmam gerekebilir ve bu beni pek te memnun etmeyebilir çeşitli sorunlar yaşayabilirim yolculuklarımda. Astroloji, doğaüstü olaylar ilgimi çekebilir. Bu dönemde yeni yepyeni bir konuda öğrenme merakım artabilir, ilk adımını atabilirim ve sebatkâr olur isme o alanda uzmanlaşabilirim. Eğitim hayatında ise kişi bu transiti yaşadığı dönemlere denk geliyor ise bir şekilde çok çalışması nefes almadan eğitimine eğilmesi gerekecektir aksi takdirde Satürn bu dönemin ilk karesi olan 7,5 sene sonra kişiyi kontrole gelecektir nerede 6.evde nedir orası iş hayatı çalışma alanı günlük yaşam için gereksinimlerin kazanılması adına verilen mücadeleler. Sağlaması adına. Kitabımda geniş kapsamlı olarak değindim, buraya aktardığım özet.

 

Transit Satürn 4.Evden Geçerken;Olumlu ışıklar altında ise ve yaş konumda müsait ise, maddesel olarak durumunuz olsun ya da olmasın istatistiktir, kişiye bu transitte mülkiyet edindirebilir. Ev almak gibi, bir inşaata başlamak gibi, yaşanılan evi yeniden dekore etmek gibi. Bu da tedbiri gerektirir sıkıntıya düşebilirim. Ebeveynlerimle sorunlarım olabilir, aramızda çatışmalar çıkabilir bu çoğunlukla maddesel konulardadır. Anne/baba sağlık sorunları olur ve uzun süre bakmak ve hatta evimde ağırlayabilirim. Evliliğimde sıkıntılı bir süreç olabilir sorunun temeli ebeveynler olabilir, yuvamla ailemle ilgili ağır sorumluluklarım olabilir ve bu da beni hayattan keyif almayan sürekli şikâyet eden bir moda sokabilir. Sürekli çocukluk anılarımı hatırlarım ve bunlar hiçte iç açıcı şeyler değildir suçlayacak birini arayabilirim.
 

Transit Satürn 5.Evden Geçerken;Çocuklarımla ilgili ağır sorumluluklarım olabilir, onların geleceği adına çok fazla endişe duyabilirim (yaş ve konuma göre),kendimden yaşça büyük insanların hayranlığını kazanabilir ve hatta uzun soluklu bir ilişkiye adım atabilirim bu süreçte. Devam eden ilişkilerimde ise baskı altında hissederim kendimi ve bu da yaşam motivemi düşürür heyecanlarım sönebilir. Çocuk sahibi olmaktan bir şekilde ya çok korkarım ya da olmak için pek çok engeller çıkabilir karşıma. Sert etkiler altında isem yalnızlaşabilirim eğlenceden sosyal hayattan koparım(ben bu transite gelmeden çok şükür karşıt kutbu 11.evde koptum yalnızlaştım)bilinçaltım karşı cinse sevgimi göstermede ve vermede engel olur, fiziksel aktiviteler yaparken sakatlanabilirim (ya da hafif olsun kemik kırılma burkulma vb.)

 

 

Transit Satürn 6.Evden Geçerken;her zaman olduğundan daha fazla çalışmak zorunda bulabilirsiniz kendinizi, daha dikkatli ve kontrollü gitmeniz gerekecektir. Çalışma ortamınızda çeşitli sorunlar çıkabilir, olumlu ışıklarla attığınız tohum ve yaş konuma göre bir terfii gündeme getirebilir ve bu sizi çok zorlayacak sorumluluğunun artacağı bir görev olabilir, Satürn’ün zorlayarak sabırla deneyerek getirdiği her değişim aslında ödüldür bunu hiç unutmayalım. Zahmetsiz rahmet olmaz, Satürn zahmeti ve akabinde rahmeti getirir, görmek ayrı bakmak ayrı. Gündelik yaşamın mücadelesi ağırlaşabilir, çok fazla çalışmaktan dolayı sağlığınızı bozabilirsiniz. Safra kesesi taşlarını ve bedenin ürettiği diğer taşları Satürn yönetir bir şekilde bu konularda sağlığımız bozulabilir.(yerleştiği burç ve niteliğine göre sağlık sorunlarının nerelerden geleceğini görebiliriz)

 

 

Satürn en zor devresini 12.ev 1.ev ve 2.evden geçerken gösterir buna saklı süreç deriz. Bu dönemde olaylara müdahaleniz fazla olmaz, akıl idrak azalır, bir yalnızlaşma içe dönme soğuğu ruhunuza kadar hissedersiniz.12.ev geçişinde evinizin perdelerini dahi açmak istemez gün ışığını görmekten kaçınırsınız.1.evden geçerken ne kadar sıkıcı bunaltıcı insan var ise bir b ir hayatınıza girmeye başlar yaşlı insanlarla vakit geçirmekten daha çok hoşlanırsınız. Bu yaşamınıza dâhil olan insanlar bir şekilde sizi eğitecek gözünüzü acıyla açacak insanlardır. Âmâ fazla da uzatmayın zemin sağlam değil ve önceki tohumlarınız defolu ise bununda idrakine varmış iseniz sizi hasta edecek değil sizi siz olduğunuz için anlayacak sizin düzeninize karışmayacak olduğu gibi kabullenecek insanlara çekilin zira bazı şeyler fıtratı gereğidir insanın ve diğer bir insanın müdahalesi iyilik adına dahi olsa sizi daha da yoracaktır. Herkes kendi çöpünü görmeli.

 

Satürn geçişlerinden yaşamımız adına tedbir almak için diğer yaşam alanına geçmeden önünüzü görmeye çalışın. Bu zamandaki huzursuzlukların hemen hemen kaynağı satürnyenliğimizdendir, materyalist bir yapı, kuru ve soğuk bir duruş, sürekli gelecek kaygısı. Unutmayalım ki rızıklarımız tayin edilmiştir ezelden bu elbette ki tembellik yapmak değildir gökten zembille de inmez soframıza hiçbir şey, sadece tedbirli gidelim çabamızı gösterelim ama tevekkülü unutmayalım. Satürn’ün diğer gezegenlerle kurduğu açı korelasyonuna göre bu mükâfat zamanı da olabilir, ceza zamanıda, Satürn etkisi hasattır sağlamasıda bu ötesi pekte mühim değil. Her 7,5 senede bir yoklayacağını unutmayalım. Evliliklerde bile en kritik zaman bu dönemlere gelir.

 

LİNK: http://www.astrolojistik.com/index.php?c=read&id=611

Satürn Akrep 1.ev alanıyla bundan sonra Twitter adresim açık olacak, yormadan, incitmeden, incinmeden, yol arkadaşlığı yapmak isteyen olur ise ekleyebilirsiniz.

http://twitter.com/ElifHece

 


(10) YORUMLAR ( Yorum Ekle )

Gönderen: Deniz
beğeni - vay çok etkilendim tarzından....
17 Eylül 2014, Çarşamba, 19:50Gönderen: libra
neler oluyor bana? - İyi günler,
Yolumu göklere yeni yeni adamaya başladım. Çok acemiyim. Ama hayatımda satürn etkisi çok yoğun. 2008 ortalarından bu yana. Terazi burcuyum. yükselen burcum ya oğlak ya kova. Üzerimden satürn geçerken yaşadığım süreci çok net gördüm şimdi. Kşeke o zamanlarda da bunlara bir anlam vereilseydim. Bir süreç olarak görebişlseydim. Þimdi akrep burcundan geçen satürn natal haritamda 9. evde. ve satürn aslında natal haritamda da 8. evde. jüpiter kavuşumunda ve güneşimle açıda. Güneşim de 8. evde. Akrep burcu.9. evle 8. evim arasında ve beni nasıl etkileyecek bilemiyorum.
Zorluklar benim için devam ediyor. Maddesel zorlular, kendi gölgelerim ile sorunlar. Hayatı anlamlı kılma debelenmeleri, içime dönüp sürekli ayna tutma zamanı. Bir taraftan panikliyorum da. bir yoldayım ve kafam karışık....
3 Haziran 2014, Salı, 11:22Gönderen: Özlem
Satürn'ün Cilveleri - Merhaba yazınızı tesadüf eseri satürn akrep araştırması yaparken buldum iyi ki de bulmuşum. Koç burcuyum yükselenim akrep 1.evden direk etkileniyorum ve satürn etkilerini şimdiden göstermeye başladı. Umutsuz, karamsar olmayan ben hiç birşeyden keyif alamaz oldum sürekli dua ediyorum umarım hayrımıza olur tüm güzellikler:)
5 Kasım 2012, Pazartesi, 16:28Gönderen: çiler ceylan yüce
evet bir mezarlıkdan filiz yeseriyor..inşallah! - Mezarlardan bahar yükselırmı..yükselır ve hatta o ölüm kokan yer Rabbim isterse bir anda cennet bahcesıne dönermiş..ve ben bunu senın sabret ceylanım sabret demenle başardım..ve daha inşallah da basaracagımda..bir sıhırlı el deymişcesıne hayatıma..hıc sesımı cıkarmadan sesizce kımseye birseyler söylemeden.. aldıgım 7 buçuk zor yılın sonuclarının elımden gitmesınden adeta korkarcasına ..Rabbıme Fettah ve Rezzak yollarını acdıgı için şükrederek yürüyorum....hıc bır seyı zorsunmadan ve yüksünmeden..bılıyorum ki hala sınavdayım..ve karsılasdıgım hıc bır zorluk benı yıldırmıyor..canım Elıfım satürnum 2 .evde..oglakda..yanı elımdekılerın kaybetdıklerımın degerlerını ne kadar ıyı anladıgımı anla artık..Hersey senın bana destek ve güc vermenle basladı..her duamda dılımde olacaksın..İnşallah Rabbım her sınavı dua ve esmalarla ve emeklerımızle gecme gücü verir hepimize..
11 Ekim 2012, Perşembe, 03:58Gönderen: olric
waw dedim - elif hanım, birebir anlatmışsınız, terazi satürn geçişi 2.evde yaşadıklarımı. umarım akrep 3.ev transiti ihya eder :) emeğinize, bilginize sağlık.

5 Ekim 2012, Cuma, 21:01Gönderen: adaþýnýz Elif
sabır - Elif Hanım, 6.evden sonrasını, tez zamanda bekliyoruz:p kitabınız satürn engeline takılır, çıkması zaman alır. sabredemem.

bir ikizler kadını:pPp
5 Ekim 2012, Cuma, 17:01Gönderen: sinan
satürn - selam elif hanım, emeğinize sağlık. ülkemiz için daha kapsamlı bir analiz hazırlayacak mısınız? sizin görüşlerinize önem veriyorum. ülkemiz akrep stelyumuna sahip, bu bizi nasıl etkileyecek, almamız gereken tedbirler nelerdir?

saygılar
5 Ekim 2012, Cuma, 17:42Gönderen: Nurgül
satürn 12.ev - Merhaba Elif Hece, oldukça kapsamlı, doyurucu bir yazı olmuş yine. Teşekkür ediyorum. Satürn 12.evimden geçecek, 6.evden sonrası yok, nasıl etkiler beni. Bir de kitabınız olmasa da olmaz, kitabınızı bekliyoruz. Sevgiler
5 Ekim 2012, Cuma, 10:53Gönderen: yolcu
elif' misin hece' misin - Güzel yavrum, dili şifamız, yüzü ayımız, Elifimiz, Hecemiz. şu sözlerinle ne çok insana şifa oluyorsun bir bilsen, 7 göğün, 7.feleği Zuhal, tüm insanları kendine getirecek, Yüce Yaratıcının ayetlerini şifa diye getirsin.

Hürmetlerimle

bir garip yolcu
5 Ekim 2012, Cuma, 10:43Gönderen: veli kaçmaz
kader - evet Elif Hece, inanıyoruz ki, olan herşey olmuştur, olacak olan herşey de olmuştur, yeni olacak olan bir şey yoktur...
Görelim Mevla'm n'etmiş...
5 Ekim 2012, Cuma, 09:33