17 Aðustos 2012 Aslan Burcu Yeni Ay Etkileri- Bir Tatlý Huzur
  


17 Ağustos 2012 Aslan Burcu Yeni Ay Etkileri- Bir Tatlı Huzur


“Bak ! Atalarımız mutluluğun peşinden koşarken öldüler, tamam mı? Oturup mutluluğu beklerken değil…! “  ( How I Met Your Mother )

17 Ağustos 2012 TSİ 18:54 itibariyle Aslan burcunun 25 derecesinde bir yeni ay cereyan edecektir. Bu sene Aslan burcunun temsili olan alanlar epey hareketli geçti. Küçük ama etkili mikser Merkür, Aslan burcunda gerileyerek, ikili ilişkiler, spekülasyonlar, altın fiyatları, spor ve sanat camiası, içinde çocukların olduğu sansasyonel olaylar… Merkür Aslan’da daha çok evli olan, uzun yıllar ilişkisi olan çiftleri epey bir uğraştırdı ve hala da devam ediyor etki alanına göre, kişilerin doğum haritalarına göre.

Astrolojide, bir etkiye bağlı kalınmaz, daha evvelki etkiler, artarak eksi ya da artı yönde, başka bir etkiyle birleşir ve böylece ortaya daha somut görüntü çıkar. Þöyle örnek verelim, 2011 senesinin nisan ayında olan bir gökyüzü olayından etki almış iseniz, bu etki önce hafif hafif ensenize nefesini üfler, belli belirsiz bir karıncalanma hissedersiniz, alakasız bir evde ve alakasız bir gezegenle kavuşumu vardır, sizler bunu farklı yorumlarsınız, böyle olmayacaktı dersiniz, şu etkiyi vermeliydi ama neden hala hava durumu raporu yağışlı, karla karışık buz dersiniz. Sonra 2011 Aralık ayına gelinir, o ensenizdeki nefes daha bir belirgin üflemeye başlar, alakasız dediğiniz etkinin alakasıyla tanışırsınız, hımm dersiniz ve 2011 Nisanıyla bağlantısını görürsünüz. Sonra 2012 senesi ağustos ayına gelirsiniz, bu nefes artık artı ve eksi o 1.5 senelik zaman zarfında düşüncenize ve eylemlerinize verdiği etkiyi artık tamamen görünür kılar ve sonuç ortaya çıkar. Astrolojideki etkiler sebeplerdir, bizlerin çabaları sebebe binayen, ya sarılmak ya da boşlamak ile bu sebepleri ya güzelleştirir ya da olduğu gibi geçip gitmesini seyrederiz. Ay ve Güneşin fazları bu yönde çalışır. Var ise evveli olan bir şeyler tetiklenir, yeni ay evresinde kararlar alınır, adımlar atılır, sonuçlanır, dolunay evrelerinde, sorunlar ortaya çıkar, bir anda patlak verir ve karasızlık süreci yoğun olarak hissedilir, bitiş mi başlangıç mı gibilerinden…

Evet, Aslan burcunda yaşadığımız bu Yeni Ay, Güneş ve Ay’ın kavuşumu, iki taraflı, kalbi, sezgisel ve akli olarak duygusal kararlar ve başlangıçların yapılacağını göstermekte. Devam eden ikili ilişkilerde gerilimler var ise, çatlak var ve su sızdırmaya başlamış ise testimiz, ne kadar yama yaparsak yapalım eskisi gibi olmayacaktır, biraz cesaret ve biraz da iki taraf içinde hayırlısını dileyerek yolları ayırma kararı eyleme geçebilir.

Aslan burcu olmanıza gerek yok, haritanız bir müzik aleti ise birden fazla nota var dağılmış durumda ve mutlaka bu yeni ay, o notalardan birine herkes için dokunacaktır. Kiminin bam teline, kiminin do’suna, si ’sine, do ya dokunanlar daha dramatik, si ’ye dokunanlar daha yumuşak yeni başlangıçları, sindirmeyi, kabullenmeyi getirecektir. Bazen ne yaparsan yap olmuyor bazen demiş Teoman, evet bazen ne yaparsak yapalım olmuyor bazen, bu süreçte bu yeni ay enerjisiyle, ya bulunduğumuz durumu kabullenmeli, umursamamalı,  gördüğümüz kadarını göstermeli, ya da çekemem yavrum bu derdide, bölek seninle deyip, paylaşım sonrası birbirimize yol vermek daha bi asil ve şık kanımca.

Gökyüzüne şöyle bir baktığımızda, global olarak, dünyanın her yanından yükselen sesler, gelen kötü haberler, olaylar olaylar… Bu uzunca bir süre daha böyle devam eder, öyle ya, bizler inanan insanlarız ve asırlar evvelinden bu günlerin geleceğini biliyorduk, Hiç yanılmadılar ve işte deccaliyetin dünyada ayak basmadığı yer kalmayacak her yerden ateş yükselecek, kargaşa, kaos, cinayetler, sapıkça işler…

Lakin dünya iyi kötü dengesindedir, iki tarafa da cidden ihtiyaç var, sen nasıl anlayacaksın ki ne olduğunu, kulluğunun ve insanlığının hangi basamağında olduğunu nasıl anlayacakta hakkın ipine sağlamca sarılacaksın ki. Öyle oldu, böyle oldu… Bu işler böyle işliyor. Bir taraf azacak bir taraf sabredecek, bir taraf dur demek için kendini meydana atacak, bir taraf güçlü kimse onun yanına yamanacak. Oysa asıl güç sahibi biraz daha azalım coşalım taşalım da, sebeplerimizi ellerimizle iyice işleyelim de,  bizlere elbet, şüphesiz kocaman bir projektör tutup kendimizi gösterecek…

15 Ağustos’ta mars ve Satürn terazi burcunda önce spika ve sonra arcturus yıldızı ile kavuşum yaptı. Tam 71 seneye yayılacak bir etkinin zeminini attılar. Bu daha çok global anlamda zira sabit yıldızlar dünya yaşamındaki, bireyselden ziyade kolektif olan bilinçle ilgilidir. Aynen beytlehem yıldızının görülüp kolektif dünya kaderine etki edecek, Hz. İsa’nın doğacağını önceden bilmeleri gibi.

Başak takımyıldızına ait bu iki yıldızın, mars ve Satürn’le etkileşimi, kadim bilgilere istinaden Başak diyarı olaraktan bilinen, Mezopotamya bölgesi özellikle, Türkiye’nin doğusu, Suriye ve İsrail’in olduğu bölgeyle yakından ilgilidir. Sizlere etiketler vereceğim kendiniz araştırın emi. Þimdi ben yazınca  “aaaa görünen köy işte kılavuza ne gerek dersiniz neyim neme lazımJ bu zamanın insanına, kendi nefsimden daha çok tedbirliyim.

-Etiketler: Başak Takım yıldızı (virgo- virgin),Bethulah, Bethulta, 14 Eylül- 29 Ekim arası,MV, parthenos, Ceres. Bu etiketlerden yola çıkarak, her bir takımyıldızının dünyanın hangi bölgesine etki ettiğini ve o takımyıldızında bulunan sabit yıldızların hangi bölge ve yaşamın hangi alanında sivrilmiş olan konu ve insanlara isabet ettiğini rahatlıkla çözebilirsiniz. Yine Regulus Yıldızı Başak burcuna geçiş yaptı, sabit yıldızların bir burçtaki konaklaması asırlara yayılır. Önümüzdeki yıllarda dünya ve insanın nelerle uğraşacağını nasıl bir yaşam koşuluna doğru şuanda dünyayı hazırladıklarını anlayabilirsiniz. Avrupa Aslan Burcunun hâkimiyetinde idi ve regulus ile şu zamana kadar, kraliyet yıldızının sembolik ifadeleriyle, krallık, asalet, onur, ün, liderlik gibi vasıfları Avrupa’ya bol bol bahşetmişti. Osmanlı İmparatorluğu dahi Avrupa batıya doğru yayılmıştı. Ve şimdi başak-regulus ile Avrupa’yı ters çevirin, yeniden Mezopotamya’ya bir dönüş, diriliş söz konusu olacak sanki. Buğday ve altın, Fırat ve Dicle, Fırat’ın altından çıkacak altın vs. öyle açık aleni ki aslında, biraz tefekkür edince nedir ne değildir nelere gebeyiz her şey meydanda…

Peki, dünyalı olan bizler nasıl etkileniriz, mars ve Satürn asırlardır kadim bilgilere istinaden malefik etkili diye tabir edilen iki kötü enerjidir, şerlere odaklı enerjidir, birinden gelen şer diğer adıyla imtihan, ektiğini biçme kendi elinle işlediklerini görme (Satürn) ve sonrası kuracağın düzene, telafine göre mükâfat, diğeri de dışarıdan gelen şerler, musibetler, mazlumun tepesine çokken zalimler, savaşlar, kan, kin tohumları (mars). 71 senelik dilimde yönetimler ve halkları, ölçüyü kaçırdığımız, dengesini bozduğumuz alanlarda yeni yapılanmalar düzenlemeler, iç ve dış iç içe geçen şerli ama hayra alamet olan gelişmeler kapımızda dünyalı olarak. Elbette dünyanın içinde bireyiz, ateş nereye düşmüş ise sadece düşenin evini değil artık hepimizi ilgilendirmekte. Hem iyi hem kötü biz insanız, hepimizde hataya meyl var ve en zalimimizde bile bir insan tarafımız hala var. Ateşe su yerine ateşle koştuğumuz şu zamanlarda, inşallah duamdır dersimizi alırız almışızdır da, yeni zalimler, yeni ruhsuzlar ortaya çıkarmayız.

Aslan burcunun bireysel etkilerine tekrar dönecek olur isek, aslan işareti, coşkulu, tutkulu, olayları derleyen toparlayan ve bolca da dramatize eden, biraz abartan tarafı olan bir işaret,  içinde bulunduğumuz durum belki o kadar abarttığımız gibi olmayabilir, belki sakin olmak,  kaybediş halini abartmadan, yeniden kazanmaya odaklanmak daha hoş olur sanki. Aslanların içinde sönen bir ateş var, 1998-2011 senesi hayatlarında yaşlarına ve sosyal durumlarına göre cidden her birini sırasıyla yokladı her birine değişik yerlerden kimine eşten, kimine evlattan, kimine işten, kimine aileden, eğitimden türlü türlü Neptün vurgunu yaşattı. Neptün bi tsunami oldu öyle bir kabardı ki, o dünya için dünya yaşamında diğer insanları harekete geçirmek için, cesareti ve coşkuyu, yeteneklerimizi ortaya çıkarma gücünü aşılayan o heybetli ve asil ve bir teraziden daha adil olan aslanlarımızın içindeki ateşi söndürüverdi.

Ne kadar sönerse sönsün, aslan burcunun elementi ateştir, o öz hala sizlerdedir, boş bir masal değil bu, gözlemlerimle yazıyorum, artık bu sene itibariyle ve şu yeni ay evresiyle de hadi yeniden bir üff demenize bağlı o içinizdeki yaşam coşkusunun yeniden alevlenmesi emi.

Mars ve Satürn yeni ay ile oldukça güzel üçgen bir açı yapmakta, yani hava ve ateş işte aradığınız hava Satürn ve Mars’tan görünüm alarak size gelmiş, potansiyeli ortaya çıkarın gerçeğe dökün. Cesaretinizi ortaya koyun. Aslanlar kedi oldu Neptün etkisiyle mutasyona uğradılar alemin dengesi bozulduJ  kişi ne için yaratılmış ise o iş ona kolaylaştırılır, siz kediler familyasından olabilirsiniz ama bir aslansınız… Gösterin kendinizi emi. Öyle bağımlılık yok, öyle abartıp bir düşünceyi tabulaştırıp idolleştirip tapınmak kendimize mazoşistçe acı vermek yok. Giden gitsin ya hu, belki daha iyi olacak değil mi:=)?

Ve diğer burç sakinleri, bir bakalım 1,5 sene evvelimize, neredeydik nereye geldik, hangi yenilikler oldu ne gibi adımlar atıldı şuanda ortaya çıkan ne? Bu yeni ay ile ya daha da kavileştirin güzel hoş ise yaptığınız o iş, baktınız gördünüz acı üzerine acı, laf anlamaz söz dinlemez, denediniz uğraştınız olmadı baktınız ki bir ölü, çöpe atın gitsin ve yeni başlangıçlar yapın, bir öncekinin tecrübesiyle emi.

Hepimiz mutlu ve huzurlu olmayı istiyoruz, fakat sorsalar nedir mutluluk nedir huzur bilmiyoruz, bu yeni ay en çok bunu sorgulatıyor bizlere.  Mutlu muyum? Huzurlu muyum? Daha evvel nelerde mutluyum ve huzurluyum demiştim? Dediklerimin akıbeti ne oldu?  Benim hatalarım ne idi?  Göremediğim yanlışlarım nelerdi? Mutlu ve huzurlu olmam için beni tutan ne? İlla ki maddesellik mi huzur? Ya da illa ki popüler olmak mı mutlu huzurlunun tanımı? Yaptığım işi ne kadar benimsedim ne kadar tatmin etmekte, huzur var mı? Mutluluk var mı?  Bir yuvam var eşim var aşım var yavrularım var, mutlu mutlu muyum, huzurlu muyum?  Değilsem ne yapabilirim, yapmış isem ve vermiş isem gereken çabayı bundan sonrasında ne yapabilirim ne yapmalıyım? İşim var mesleğim var, çabam var ama olmayınca olmuyor, üzerine gittikçe gidiyorum, daha da kaybediyorum daha da çıkmaz oluyor sokaklar? Mutlu muyum? Huzurlu muyum? Daha sade bir hayat ve daha az ve öz bir çalışma iş alanı ile daha huzurlu mutlu olabilir miyim? Yani her insanın kabına, yaşamına ve bilincine göre bu evre ve devam edecek günlerde en fazla bu düşüncelerin üzerine eylemleri göreceğiz gibi sanki.

(kişisel bi not:  çok huzurluyum, mutluyum, mutluyum bu satırları yazan beyaz uzun ince parmaklarımın çıkardığı sesi duymaktan dolayı, çok mutluyum. Huzurluyum, ne yaşamış olursam olayım iyiler Rabbimden şerlerde bendendir bunu destur edindiğim için, huzurluyum, bireysel olarak kötüye yoracak ve kötüyle uğraşacak boş bir zamanım olmadığı için ve beynim, sorunlara değil çözümlere yorulduğu için. Olanı olduğu gibi kabullenmek kimseye çirkef olmamak ve insan asildir, asil olmalı, ne para asaletin ne de diploman asaletin.)

Bu yeni ayı inşallah olumlu ve güzel değerlendirirsiniz, nedir ki ömrü dediğin, ne gereği var ki, gidenin yasını tutmaya ya da kin gütmeye, ne gereği var ki olmayanların derdine düşmeye, olanlarda da hep bi kusur bulmaya. Rabbim hiçbir kulundan vazgeçmez. O kuluna ne darılır, ne de terk eder. Verdin çabanı, ettin tevekkülünü, takdiri ondandır nasıl olsa. Ne diye yoruyorsun da içindeki can denilen ateşi söndürüyorsun kendi benliğinle. Emin olun oturduğumuz yerden, mutsuz ve huzursuz olmak için daha çok yoruyoruz kendimizi.

Hadi canlanalım emi, cemre sadece kıştan bahara geçerken düşmez, sonbaharın da cemresi vardır, yazdan, sonbahara geçerken, infilak eder bir anda benlik, gözyaşı sağanak olur yağar, gecenin kalbine batırırız kirpiklerimizi ve yeni bir doğum başlar…

İnananların, kalbinde ve dilinde TEK-BİR olanların Ramazan Bayramı mübarek olsun. Küçüklerimin ve büyüklerimin bu satırları okuyan bicümlenin öpüyorum ruhundan emi.

 

Sevgimle Kalın emi

Elif Hece Öztürk / İstanbul- Bir Tatlı Huzur Almaya Geldim, Kalamıştan (gece dönecek minik cennetine izmir’e)

astrolojistik@gmail.com

Yine daldan, budaktan, ama her şeyden bi parça, bir yeni ay yazımız oldu. Neyi yazayım neyi yazmayım, neyi kitabıma saklayım, neyi sitemizden duyurayım derken bi el acaip oldu işte : ) her okuyanın, kabına göre nasibini alacağı bir yazı olmuştur inşaallah. Sitemizde yorum köşesi istemiştiniz. Webmaster arkadaşımız Sevgili Ahmet ilave etti. kendisine teşekkür ediyorum. Başka öneri ve şikayetleirniz olur ise mail adresime iletin emi:) Yine adet edindiğim üzere, makalemizin görselini kendi ellerimle çizdim, heceledim, yazdım, bi güzel renklendirme çalışması yaptım: ) hattatzade elif olcem büyüyünce: =)


(11) YORUMLAR ( Yorum Ekle )

Gönderen: aysel
cemre düşsün - iyi bayramlar meleğim, hecelerinle tutunuyorum hayata, bir de o beyaz, uzun, ince parmaklı ellerini tutabilsem. şikayetim var, bu cemre olsun tutabileyim ellerini e mi:)))
20 Ağustos 2012, Pazartesi, 09:28Gönderen: ceylan yüce
kutup yıldızım.. - sevgili elif..iyiki seni tanımısım ..kalbım senı kaybettıgım zamanlar pır pır senı aradı..ve hayatımda ıyı seylere vesıle olacak ıyı kapıları acacak, bana guzel seyler ögretecek kısılerı bir yerlerden buldum cıkattım..onlardan en önmlısıde sen oldun..cok seyler ögrettın yazdıklarından cızdıklerınden..adeta kendımı tanıdım..hatalarımı gordum..buna herzaman bana rabbımın bır lütfü olarak gördum..sımdı bu yazını okudugumda evet 1998 2012yılları canımdan bır parca olanları kaybettım..evımı yuvamı işimi karıyerımı kaybettım hepsi bir anda oldu sanki..baska bır aleme gecdım..benı tanıyanlar hep cok guclusun dedıler..ama o eskı ben degıldım adeta sehır ve cevre degısıklıgı ınsanların acımazsızlıgı daleverelerı benı sındırdı adeta..ataga her kalkısımda korkdum..degısıklerden korkdum..sonra sabrı gecde olsa ogrendım..kotu bır ınsan degıldım..bunların hep bırer ımtıhan oldugunu bılerek su ana kadar herseye sabrettım..bu yazınla ateslendım canım..okudukca yasadıklarım geldı..cemre bırgun elbet benımde evıme ruhuma düşer..bayramlar gelır..sessız evimize uzakldakılerımıze kavusmak nasıp eder rabbım..esmalar dualar hep yoldasımız olur..senı sevıyorum ıyı bayramlar...
18 Ağustos 2012, Cumartesi, 12:24Gönderen: Ahiretliðin
Hayırlı bayramlar... - Canım ahiretligim,yazın sanki beni anlatmış 98-2011 arası hersey çok belirsizdi karisikdi sanki şimdi yavaş yavaş daha net görmeye başladım...nasil dogru yazmissin asalet ne parada ne diplomada yürekte be hecem,Allahım korusun hepimizi cirkef şerlerinden,bu Mars saturn kavusumunda üzdüler beni hecem( 11. Evim ) Allahıma havale ettim...bayramın mübarek gönlün huzur dolsun... Sevgilerimle...
18 Ağustos 2012, Cumartesi, 08:42Gönderen: Elif Hece
Huzurlu Bayramlar - @fatoş: rica ederim, kişisel, bireysel değineceğiz inşaallah, tabii ki ilk kova burcundan başlayacağız, zodyağı değiştiren kadın:) iyi bayramlar.
@gönül: teşekkür ederim gönül hanım. sizin ve ailenizin de bayramı mübarek olsun öpüyorum ruhunuzdan. yorum köşesini siz çok istemiştiniz, bizde ilave ediverdik. başka önerileriniz var ise açığım, şikayet ve eleştirilere de:)
@denis: teşekkür ederim denisciğim, iyi bayramlar diliyorum.:)
@özden: teşekkürler Özden hanım.tereddütlerimi hissettiğiniz ve anlayışla karşıladığınız için de ayrıca teşekkürler. Bir şekilde ucundan bucağından, dil sussa, el yazmasa bile konuşan gönül elvermediği için değineceğiz inşaallah.daha açık ve net yazmaya gayret edeceğim.daha kısa öz ve net:) iyi bayramlar olsun.
@vural: teşekkür ederim vural bey, sizin ve ailenizin de bayramı mübarek olsun. görselimizde "KÜN FE YEKÜN " yazdım. yani " OL DEYİNCE OLDURAN" Rabbim ol demişse kimdir engel...
@uzaklar: sağolasınız.mutlu hayırlı huzurlu bayramlar olsun, hasretliğinizin biteceği bir bayram olsun.

cümleten kalplerimizin ekli olduğu her birinizin bayramını tebrik ediyorum, inşaallah bir daha ki ramazan ayına kavuşturur Rabbim. sevgimle kalın emi...
18 Ağustos 2012, Cumartesi, 07:27Gönderen: uzaklar
İyi Bayramlar - hecem, bu doyurucu makalen için teşekkür ederim. daha sık yazmalısın, tüm islam aleminin, senin ve sevdiklerinin bayramı mübarek olsun, güzellik. B.D.
18 Ağustos 2012, Cumartesi, 04:03Gönderen: Vural K.
Elif gibi... - Elif' ciğim, yine bizlere ayna oldun, Elif gibi duruşunla, Hece' lerinle şifa oldun. Bir Aslan Burcu olarak, şu dönemde en çok ihtiyacım olan ilacın, reçetesini yazdın. Yorum köşesi için de ayrıca teşekkür ediyoruz. Daha sık yazmanı ve kategorilerini bir an evvel doldurmanı bekliyoruz :p Görselin her zaman olduğu gibi muhteşem, ne yazıyor merak ettim? Bir açıklama bekliyoruz. Senin ve okuyucularının Bayramını kutluyor, gözlerinden öpüyorum.
18 Ağustos 2012, Cumartesi, 04:20Gönderen: özden
yorum - Merhaba Elif Hanım ,
Yazınız için çok teşekkür ederim.Muhteşemsiniz.Sizi sürekli takip ediyor ve her yazınızı daha iyi anlayabilmek için tekrar tekrar okuyorum-malum bizler sizin kadar hem astrolojiye hem diğer konulara vakıf değiliz.Keşke daha açık ve daha geniş yazabilseniz.Sizi de tereddütlerinizden dolayı anlıyorum.Ancak burçlar bakımından yorum da ekleyebilirseniz çok sevineceğim.Rabbim bilginizi arttırsın.Hayırlı bayramlar..
17 Ağustos 2012, Cuma, 17:17Gönderen: Denis
Bir tatlı huzur:) - çok doyurucu bir yazı olmuş ellerine, yüreğine sağlık..yeni ay hepimize güzellikler getirsin inşallah ve görsel mükemmel olmuş: )
17 Ağustos 2012, Cuma, 15:56Gönderen: gönül
dua - senin yerinde olmayi isterdim hem izmirde sevdiklerimle hemde istanbulda sevdigimle olmak duanizi esirgemeyin selametle cumamiz mübarek günlerimiz aydinlik ahiretimiz cennet olsun insaAllah amin
17 Ağustos 2012, Cuma, 13:35Gönderen: gönül
güzel yazi - ben tesekkür ederim :) yorum kösesi icin yaziniz gene cok güzel ne diyeyim sanki her seferinde bana diyormussun gibi oluyor ama bide hayata gecirebilsek ... pozitif enerji ve itici güc icin tesekkürler
17 Ağustos 2012, Cuma, 13:04Gönderen: fatoþ
yeni ay - yine yinee çok güzelll yine bayıldım ellerine gözlerine emeğine sağlıkkkk yine bilgilendim kişisel olmasada:)
17 Ağustos 2012, Cuma, 12:43