ASTROLOJİSTİK
  


I.Bölüm Transit Uranüs Boğa Burcunda; 15 Mayıs 2018- 26 Nisan 2026 Zamana Yazmak

15 Mayıs 2018 Tarihinde, Boğa burcunda gerçekleşen Yeni Ay’ın hemen akabinde, içinde olduğu an’a dahil olan jenerasyonu etkileyen, kolektif bilinç dediğimiz toplumsal bilinç ürerinde etkin olan, Değişim, Yüksek Teknoloji, Yapay Zeka, İcatlar, Marjinal Girişimler, Toplumun yabancısı olduğu veyahut dışladığı konularla ilgili gündem oluşturan, isyanları yöneten, gelecekte olması muhtemel yeni yaşam tarzları, yeni alışkanlıklar, hayata dahil olacak, ilk başta şaşırtacak sonradan kanıksanacak gelişimlerde etkin Uranüs, Koç Burcundaki 7 Senelik serüveninin akabinde, pek çok anlamının dışında özellikle genel anlamda küresel finans-para dünyası, yeni kazanç kapıları, maddenin dönüşümü ve bir toplumu, bir ülkeyi, bir insanı tanımlayan değerler-değer ölçüleri, bir ülkenin, bir toplumun, bir insanın kendini nasıl garantiye aldığını, kendini emniyette, güvenlik içinde nasıl hissedeceğinin ve bunun için somut olarak neler yaptığını, yapmak isteyip yapamadıklarını, bunların önünde engel olan nedenler gibi konularda etkin olan, sabit, dayanıklı, sabırlı, muhafazakâr işaret Boğa Burcuna geçiş yaptı.

6 Kasım 2018 tarihine kadar Boğa’daki yolculuğunda önümüzdeki 7+3 senelik programda ne tür emirleri yerine getireceğinin bir ön izlemesini göreceğiz, Koç Burcuna doğru geriledikten sonra, 6 Mart 2019 senesinde Boğa burcuna yeniden dönüş yapacak ve 26 Nisan 2026 senesine dek Boğa ile vedalaşıp, İkizler Burcuna geçiş yapacak.

Satürn ötesi, bir burçta kalma süreleri uzun olan bu gezginler, bir burçtan diğer burca geçiş yapmadan evvelki, son derecelerde diğer burca geçişinde nelerin geleceğinin adım seslerini duyurur yeryüzüne. Koç 25’li dereceler sonrasında Boğa’nın himayesindeki konularla ilgili (para dünyası- tarım-yeni iş sahaları- uluslararası ticaret- her ülkenin kendine özgü doğal kaynakları ve üretimleri- alım-satım) gündem oluşturmaya başlar. Bunu biz Neptün Kova 29 derecede, Balık Burcuna geçmesine günler kala, Japonya’da gerçekleşen Tsunami’de görmüştük. Uranüs Boğa’ya yaklaşırken 29’lu dereceler dahilinde ise Boğa’nın ana teması olan Para konusunda görmeye başladık, Dünya çapında Para-Ekonomi konularında bir gündem oluştu ve şuanda bu satırları yazarken hala devam etmekte.

 

Bazen basittir soruların cevabı ve etkiyi anlatmak, Boğa Para-Kapitalizm- Bankacılık- Mülkiyetçilik- Milli-Manevi-Benliğe ait tüm değerler- Ticaret- Tarım Toprak= Uranüs Ani Değişim- Çalkantı- Büyük Düşüş- Bir Anda Zirveye Çıkış-Ayaklanmalar-İsyan- Yabancılar-Mülteciler-Keşifler-Devrim-Yeni Yaşam Koşulları-Tabuların Yıkılması

Uranüs’ü nasıl tanımlarsınız deseler, kuralları, kabul görmüş oluşumları, alışılmış düzeni, parçalar, dağıtır, kökten değişime uğratır ve kendi düzenini kurar. Balık-Uranüs geçişi bu ilimde hayatımda bizzat deneyimlediğim, şahit olduğum, inanılmaz bir değişimin başlamasına vesile olmuştu. Bu inanılmaz bir şey idi, tamamen kaderseldi, seçim yaptığını zannedersin, önünde engeller çoktur, imkansızdır hatta ama olmaz denilen şey olmuştur.

Yazının devamını oku