ASTROLOJİSTİK
  


Regaip Gecemiz Mübarek Olsun(2021); Şahidim Ya Rab

“Fe Firrû İlâllâh “ düşe düşe kalkıp, her düşüşte dönüşümüz, firarımız, rağbetimiz O’nadır. Hakk’tır rağbetimiz, Hakkımızda Hükmü Hak, hak ettiğimizle değil iki dünyamızda da lütfuyla ağırlasın. Regaip Gecemiz mübarek olsun...


imtihan nedir, kendi elimle başıma getirdiklerim nedir, ayrımına varmış insanları severim, yanılıp, yıkılıp, her defasında hayata dönenleri, sımsıkı sarılanları, rabbim bilirim ki, bunlar bana tecrübe idi, deneyim idi, sınanma idi, geçtim, işte geliyorum sana diyenleri severim, günahın en dibine batmış, günahın içinde olduğunun farkında olup, çıkmak için çabalayanları, çığlık çığlık ben günahımdan tövbe etmek istiyorum bana bir şans, bana yeni bir hayat diye çırpınanları severim, hata üstüne hata yapan, bile bile lades diyen, bunun farkında olup bir çare bir yol diye dua edenleri severim, çaba verenleri severim.


ben kimim, neden buradayım, benim bu dünyaya geliş amacım nedir diye sorgularken, sorgulamayı aklına getirenleri severim, bu sorgulamalarda kendinin aciz bir kul olduğunun farkına varmış, kendi düzelirse şayet hayatı da düzene girer bunu dûstur edinmişleri severim.


insanız halden hale geçiyoruz, her geçişte, hallerimizin getirdiği vesileleri, bahaneleri basiret ile anlayıp, işin uyanıklığına değil, iki üç günlük kulluğa, ibadete değil, aklın ve kalbin uyanmış gözüyle hayatına çeki düzen vermek adına sebeplere yapışanları severim.
her zaman akmaz su, kesilir bir gün çeşmenin suyu, o su akarken gönlünü yıkayanları severim. geçip kardan borandan, acıdan kederden, hatadan günahtan, bunları tecrübe ettim, aklımda ey rabbim unutturma bana bunları, bırakma artık bana beni diyenleri, ayağını dosdoğru yol üzerinde sabit tutanları, hakkın hatırını hiçbir hatıra feda etmeyenleri severim.


kendini yücede diğer yaratılmışları alçakta görenleri değil, her an bende yeniden düşebilirim, ben de geçtim onun geçtiği yollardan, o zorluklardan, o günahlarımın, yanlışlarımın içime cehennem odu düşürdüğü yangınlardan, ona yardım etmeliyim, gözüne soka soka değil, akıl taslayarak değil, dayatarak değil, yumuşacık bir su gibi yangınına, derdine deva olmaya sebep olayım diyenleri severim.


savaşı kendisiyle olanları, öfkesi kendisine olanları, kendini bilenleri, aynasını içine tutanları, neşteri alıp eline kendini canlı canlı ameliyat edenleri, acı çekenleri, acı çekmişleri severim.
yolu hüzünden geçmemiş, yolu engel görmemiş, sığ bir hayatın içinde hayvan gibi yemiş, içmiş, sevişmişleri değil, bu da benim kaderim ben de böyleyim diye işin kolayına kaçanları değil, ölümü aklına hiç getirmeyenleri, yaşam hep böyle sürüp gidecek diye düşünenleri değil, güzelleşmek adına hiçbir çaba sarf etmeyenleri, yatırımı hep bedenine, yatırımı hep kendine, yatırımı hep dünyaya, çabası hep dünyaya olanları değil, ikisini bir dengede götüren, tutabilen, ölçülü insanları severim.


her şeyi bilmiş, okumuş, görmüş, geçirmiş, denemiş, her yoldan geçmiş, her durakta yeni yeni yaşamlar deneyimlemiş, süzmüş, arıtmış, hakikati anlamış, sımsıkı hakikate sarılmış, geçmişin yığınlarca hata tortularını kendi tırnağıyla eliyle kazımış, yeni bir temel üzerine hayat inşa etmiş, geçmişinden dersini almış, geçmişine bu yola ulaştırdığı için hamd etmiş, geçmişini hiç unutmamış, her zaman yeniden düşmeyeyim diye hatırında tutmuş, sınandığı zamanlarda geçmişin tecrübeleri elinden tutmuş, iradesi sağlam olanları severim. düşse de yine, yeniden ayağa kalkanları, kendini toparlayanları, umudunu hiç kaybetmeyenleri severim...Yazının devamını oku

14 Aralık 2020 Yay Burcunda Güneş Tutulması; Huma Kuşu Yükseklerden Seslenir

14 Aralık 2020 Tarihinde, TSİ. 19.13’de Yay Burcu 23’de Ay’ın Dünya ile Güneş’in arasına girip, bir süre Güneş’i örtmesi ve Dünya’nın Güneş ışığından mahrum kalmasıyla Bir Güneş Tutulması deneyimleyeceğiz. Her Güneş Tutulması aynı zamanda Yeni Ay’dır. Tutulum Güney Amerika kıtasından başlayacak(Şili-Arjantin vs.) tam tutulum 2 dakika 10 saniye ile bu ülkelerde gözlemlenecek, bir yay şeklinde devam edip, Güney Afrika’nın uç kısmında 5 saat 20 dakikada gölgesi tamamlanacak. Bu serinin ilk etkisi 2,5 ay kadar haiz olduğu konularda işleri, emirleri, oluşları yeryüzünde tezahür ettirecek, tohumları bilinçlere ekilecek, bu tohumlardan artı-eksi hangi bilinçler aldı ise önümüzdeki 5,5 sene, yer yer dünya gündeminde ekilmiş tohumların sonuçları, ürünleri görünür hale gelecek.

 

Bu etkilere az sonra değineceğiz, ama önce dilerseniz bir durum değerlendirmesi yapalım.

 

2020 senesi göstere göstere geldi, sürpriz olmayacak kadar beklenen bir dönemin başlangıcıydı. Kaostan gelen düzen, ölümü gösterip sıtmaya razı etmek deyimleri nasıl da tamamladı günümüzü. 2026 senesine kadar etkin olacak Boğa/Uranüs serüveninin astrolojik getirileri vücut buldu. Toplu toplu ölümler, doğaya karşı insanın aciz olması, doğal felaketler, yangınlar, seller, Alışkanlıkların değişmesi, hayatın konfor alanlarının sekteye uğraması, sabit, değişmez zannettiğimiz ne varsa bir bir elimizden gitmesi, değişmesi, yerini başka şeylere başka alışkanlıklara bırakması. Atalardan kalan toprakların değerlenmesi, kentlerden kaçışlar, boğaz, boyun, burun, nefes, bağışıklık sisteminin gündemde olması, Balık-Neptün serüveniyle virüsler, bulaşıcı hastalılar enfeksiyonlar, tanımlanamayan hastalıklar, sağlık alanında belirsizlikler, Jüpiter-Satürn Oğlak serüveni ve bir önceki ay düğümlerinin   Oğlak-Yengeç aksında gerçekleştirdiği tutulumlar, kısıtlanan eğlence hayatı, değişen çalışma sistemi, koşulları, korku-panik artımı, evlerin (yengeç) ofislere dönüşmesi (oğlak) devlet kanalı ile global bazda halkalara yapılacak yardım ve destekler, politik astroloji dili ile düşününce bir fotoğrafın parça parça bölümleri, pikselleri ve oluşan resmin en net ifadesi, gündemimizle tencere kapak gibi uyumlanıverdi.

Yazının devamını oku

15 Kasım 2020 Akrep Yeniay Etkileri; Derin Sular

“…hızla yükseliyorsun, her şey, ama  her şey hızlandırılmış bir şekilde, ruhunun-bilincinin bedenini terk ettiği andan en başa; dünyaya geldiğin o ilk ana kadar, her şeyi dışarıdan bir göz gibi izlemeye başlıyorsun; ama öyle hızlı ki, diyelim 38 yaşında göç ettin, 38 yıllık bir ömürde yaşadığın acı, tatlı ne varsa, o yaşa kadar gördüğün ne kadar yüz varsa, o yaşa kadar hissettiğin ne kadar duygu varsa, dünya zamanına göre belki 3 saniye, belki 5 saniye kadar sürüyor ve hızla yükselirken yaşadığın her anı görerek yukarı çıkıyorsun, bir şey çekiyor gibi. bilincinden devamlı aşk ve merhamet duygusu geçiyor, hissettiğin bu, sessiz, boş bomboş, hafif, tül gibi incecik, yumuşacık bir şey bu, aşk ve merhamet, senden bağımsız, bir anlamda bağımlı; tarifsiz, aşk ve merhamet öyle yoğun ki, dünyevi bir aşk değil bu hem de dünyadakine benzer, dünyevi bir merhamet de değil bu, verdiğin değil, gösterdiğin değil, sana olan bir merhamet bu; aldığın,  merhamet bir gıda ve süt gibi içiyorsun, besliyor bir şey seni, aşk ve merhamet yükleniyor,  değişik bir titreşim,  anne kucağı gibi, sıcak, güvenli,  yanında refakat eden birileri var hissediyorsun; ama göremiyorsun, konuşuyorsun, bir şeyler düşünüyorsun; ama ağzın kapalı, dudakların kıpırtısız, dilin dönmüyor.

 

o kadar güzel ki bu hal, öyle güzel ki hissettiğin aşk ve merhamet ama yine de bilincin istemiyor gitmeyi, ilk başta boğuk boğuk sesler çıkartıyorsun, sanki geri dönmek ister gibi, rüya içinde rüyada olduğunu düşünüyorsun, birileri uyandırsın istiyorsun, kabus, karabasan gibi bir şey olduğunu düşünüyorsun; ama değil. ne kadar bağlı ise bilincin dünyaya, ne kadar yarım kalan işler var ise bilincinde, ne kadar eksik yaşadığın, bir gün gelip yaşayacağım dediğin şey varsa, acı verenler bunlar oluyor. ruh geri dönmek istiyor. "ölmeden önce ölmek" sözü burada devreye giriyor. Eksik yaşanan, yarım kalan, bir türlü olmayan, içinde ukde kalan, vazgeçmediğin, vazgeçmediğin, affetmediğin, affedemediğin, yapmadığın, yapamadığın ne varsa, yaşarken dünyada kapatamadığın ne kadar hesap varsa, o güzel halin içinde de olsan, geri dönmek istiyorsun, artık biliyorsun bu bir rüya değil, göç ediyorsun… burada vedalaşmalı, burada sindirmeli, affetmeli, hesapları burada kapatmalı; Bu sözün manasını şimdi daha iyi anlıyorsun.


Hızla yukarı yükselirken, boşluğu hissediyorsun, boşlukta süzülürken renkler ve çeşitli ışıkların yaydığı geometrik desenleri görüyorsun, gezegenler, yıldızlar, meteorlar, galaksiler her şey öyle hızlı ki... Gökyüzünde kapılar var, ışıktan kapılar... Siyah, sarı, kırmızı, yeşil, mor, beyaz… Son olarak bir kapıya geliyorsun gökyüzünde ışıktan bir kapı beyaz, aşırı parlak, devasa bir kapı, girdiğin an ruh bağlantısını tamamen koparıyor, hem geçmişiyle, hem de içinde olduğu şartlarla, o kapıdan sonrası ise bir bekleyiş, yedi bin yıllık bir bekleyiş. Yanında refakat edenlerin, senden uzaklaştığını hissediyorsun, ne olduklarını bilmediğin, şeklini görmediğin o varlıkların... Girdiğin andan sonrası yok ve hayır, şimdi değil, daha değil, dönmek istiyorum diyorsun...! ve dönüyorsun. Evet şimdi değil…! Şimdi olmamalı… şimdilik buradasın…

Geçen zaman için üzülmeyelim, yarın bu eski zamanı tekrar edeceğiz. Yedi bin yaşında buluşalım.


"inna lillah ve inna ileyhi raciun...”

Yazının devamını oku

31 Ekim 2020 Boğa Dolunayı; Yüze Ayna Çok İçe Ayna Yok

kainatın dört direği, dört kapısı, gök kubbenin dörtlü sebep vekilleri; boğa, akrep, kova, aslan. boğa kapısından iner yeryüzüne insanın acziyetini anlayacağı sebepler, doğa karşısındaki çaresizlikler, sabit olan, bitmez, bir şey olmaz denilen ne varsa, hani güvendiğin dağlar var ya, karlar yağdıran sebepler. yeryüzü ile gökyüzü birbirine nikahlı bir çift, gökte ne varsa, yerde de o var. yer ile gök, kadın ile erkek, madde ile mana, ak ile kara, zıtlıkların birbirine olan muhtaçlığı, çekimi, akrebi karşısına alan boğa kim bilir daha nelere sebep işler getirecek insanoğlunun başına.

e hadi, ziyasında içimize ayna olan bir dolunay olsun. yüze ayna çok, içe ayna yok.

***
ey eski kamer, sen bizi elbette bilirsin!
annemdi o nûrunda gezen zıll-ı mehâsin,
bendim o çocuk, bendim o simâ-yi tahayyür,
bir gün ki hâzan ufka kızıl dalgalı bir nûr,
bir kanlı ziyâ haşrediyorken, onu bir yed,
bir bâd-ı haşîn aldı o rü’yâyı müebbed.

***

Yazının devamını oku

16 Ekim 2020 Terazi Yeni Ay Etkileri; Öncelikler vs. Ötelenenler

…Yoğurtlu kızartma yaparken patatesi mahsus az koyuyorum. Haliyle sıkça kabak ve patlıcan, ara sıra da patates geliyor çatalıma. Her patates buluşumda da seviniyorum. Bu da bir yerde mutluluk sayılır. Çünkü patatesi çok seviyorum. İstesem patatesi bol, kabak ve patlıcanı az koyabilirim. Hatta istesem komple patates bile kızartabilirim. Yağım var, patatesim var. Her şeyim var ama yapmıyorum. Çünkü çok yapınca bitiremiyorum. Artıyor mutlaka, atmak zorunda kalıyorum kalanını. İnsan sevdiğini atmamalı...

Hayatı ve sevdiğim insanları patatese benzetiyorum. Az olmalılar. Az insan tamam da az hayat ne diyeceksiniz. O da az insanlı hayat demek işte. İnsan sevdikleriyle arasına mesafe koymalı demek istemiyorum tabi ama az az yaşamalı her ne yaşanacaksa. Çok olunca artıyor, dökülüyor sonra. İnsan sevdiğini dökmemeli. . .

Yıllardır beklediğim bir şey vardı. Birisi diyelim hadi. Kaç yıldır hiç ses çıkarmadan oturdum köşemde bekledim. Şimdi o beklediğim ufukta belirir gibi oldu. Şimdilik hala uzak, flu ve az. Patates gibi. Ben de onun için patates gibi olayım istiyorum o yüzden. Öyle her fırsatta karşısına çıkmayayım, kabak gibi, patlıcan gibi. İnsan sevdiğini yormamalı… -

Ali’m LİDAR (dökmeden, atmadan, yormadan)

Yazının devamını oku

17 Eylül 2020 Başak Burcunda Yeni Ay; Yâ Zü'l-celâli ve'l-İkrâm"Dosta mektup yazma vakti gelirse
Yazar postalarım kısmet olursa
Mektubumun mahiyetin bilirse
Pul yanmazsa ben yanarım sultanım"

Yazının devamını oku

Gündem: Covid-19 Corona- Wuhan Virüsü

her canlı, kendisine tanınan ömrün, ölüm adayıdır, ecel bahanesiyle gelir, bu hep böyle olagelmiştir.

biyolojik silah; insanın kendi ürettiği ölüm makinesi olan virüs veyahut sebebi başka nedenlere bağlı gelişimini tamamlamış, uygun koşulları bulunca doğal yolla ortaya çıkmış virüs olsun, bir şekilde ölümün bahanesi.

günümüz dünyası hem metafizik oyunlar, hem de fiziksel sinsi planlarla korku üretimine geçti. 3.dünya savaşı alışagelmiş şekilde olmayacağa benziyor, ki savaşın tam da göbeğindeyiz, algılarımızda oluşmuş, tarih kitaplarından öğrendiğimiz, cepheler, müttefikler, ihtilaf ve ittifak ülkeleri, tanklar, cephaneler, toplar, tüfekler artık sadece ülkelerin birbirine karşı yaptığı güç gösterisinden ibaret, şimdi adına operasyon denilen bir sonuca varılmayan, gencecik çocukların bile bile hiç nedenle ölüme yürümesi şeklini aldı.

nükleer bomba konusu ise er ya da geç bir şekilde bu çağda kullanılacak, şuanda ise hiçbir ülke bunu göze alamaz, bu da bir tür güç gösterisi, göz dağı.

ekonomi - ticari savaşlara gelelim, insan bozuldukça kapital sistem daha bir çirkin hal aldı, köleleşen insanlar, halklar topluluğuna dönüşüyoruz hızla. ekonomik savaşlar ve israflar neticesi intiharlar artmaya başladı. ecelin bahanelerinden biri daha. ülkeler birbirini ekonomi ile tehdit ediyor ve gayet başarılı olan ülkeler mevcut.

Yazının devamını oku

10 Ocak 2020 Yengeç Burcunda Ay Tutulması; Bir Anadan Dünyaya Gelen Yolcu

Niye varım, niye yok olacağım, Yok olacak bir beden isem, bende yok olmayacak kim, ne? Hem hep, hem neden hiçim? Karanlığım nedir benim? Işığım Ne? Güneş miyim Ay’ mı Yoksa tümüyle Dünya’mı? Nereden alırım ışığı, ya ben kimlere ışığım. Karanlığıma Güneş olan kimdir? Nedir? Işığımın etrafındaki pervaneler kimlerdir? Ben hangi ışığın hangi Güneş’in pervanesiyim? Kimin göğüne yıldızım, kimlere yol gösteririm. Kim benim yıldızım, yol gösterenim kim? Kimlerin etrafında dönerim, kimler döner etrafımda. Bütünün hangi parçasıyım, neye isabet eder varlığım. Gördüğüm bir rüya ise, nerede hakikatim? Dünya yurdum ise vatanım ise, neden yolcuyum? Yolculuğun sonundaki menzil nerede? Burada belirliyor isem menzili,  yok olmayacaksam, YENİDEN neyimle var olacağım…

 

10 Ocak 2020 Tarihinde, TSİ. 22.10’da Oğlak/Yengeç Aksında, Yengeç Burcu 19°’de Ay Dünyanın gölgesine girecek, Güneş’ten bir süre ışık alamayacak ve parçalı tutulma ardından dolunay yaşayacağız. Toplam süresi 4 s. 5 dk. (4 ay 5 gün), Avrupa, Asya, Afrika, Kanada’nın bir kısmı ve Avustralya’da gözlemlenecek. Ülkemizden de gözlemlenecektir. Ay yansıtıcıdır, kendine ait bir ışığı yoktur, Dünya’nın etrafında döner, Dünya ve Ay ise Güneş’in etrafında döner.  Bir sistem var âlemde, her şey birbiriyle bağlantılı, her şey kendine yüklenen filleri gerçekleştirmek için başka bir sebebe muhtaç, oluşumlar, olanlar ortaya çıkan fiillerin ardında bir birlik mevcut. Dünyaya gözünü açan insanın sebebi ana-baba, aile sisteminde baba güneş, anne ay, evlat dünya. Babanın spermi olmadan anne döllenemez, Anne güneşten yani babadan ışık almasa, aile içinde tutulmalar başlar, karanlıkta kalır yuva, çocuk yani dünya, bu karanlıkta nasıl bulacak yolunu, çalkalanmaz mı içindeki deniz, uçurumlara varmaz mı yolu o karanlıkta.


Yazının devamını oku

26 Aralık 2019 Oğlak Burcunda Güneş Tutulması; Bir Damla Kan Bin Endişe

Niyet ettim, akrep iğnemi gizleyip, bir balık letafetinde yumuşak yazmaya: )

26 Aralık 2019 Tarihinde TSİ. 08.17’de, sabırlı, dayanıklı, soğukkanlı, emekçi, sıfırdan başlayıp zirveye doğru giden yolculuğun, tırmanışların, hani "tırnağımla kazıya kazıya geldim" sözünün en içi dolu halinin,  bu yolculuğun içini dolduran motivasyonun, kanayan, parçalanan dizlerin, şikayetsiz ve nazsız her insanın kaderinin çabasına bağlı kılındığını bilip, dünya hayatında arzuladığı rahat için, çile çekmeden, konforu terk etmeden, istedikleri için mücadele vermeden bir şeye talip olmamanın, kazandığı, elde ettiği, sahip olduğu her şeyin bedelini en ince ayrıntısına kadar peşin peşin canından, yaşamından, eğlencesinden, konforundan ödünler vere vere bugünlere gelmenin, sorumluluk hissinin işareti olmuş, Oğlak burcunda 4 °’de, Transit Müşteri/Jüpiter ile kavuşum yapmış, Boğa Uranüs ile elektriği topraklamış faydalı  bir Halkalı Güneş Tutulması deneyimleyeceğiz.

 

Oğlak/Yengeç aksında başlayan Tutulum serisi son olarak 5 Temmuz 2020’de gerçekleşecek Oğlak Ay Tutulması ile, 12 Ocak 2028 senesine kadar,  insan ve doğayı, haiz olduğu konularda terk edecektir. Tutulumlar kolektif tohumlardır. Meyveleri bir dahaki döngüye kadar olgunlaşır. Çürükler ve sağlamlar 9 sene sonra ortaya çıkar, doğru isen yola devam aynı şekilde, eğri isen bir dahaki döngüde sarsar. Kaderden gelenler başka, imtihan başka, kendi eline bırakılmış nefsinle yaptığın eğrilik ve doğruluktur burada meyveden  kastedilen.

 

Halkalı Güneş Tutulmasının güzergâhı, kısmen 22 Temmuz 2009 da gerçekleşen bu yüzyılın en uzun süren( 6 s. 39 dk.)  güneş tutulması ile benzerlik arz etmektedir.  Ülkeler, vatan, halk, hükümetler, toprak, sınır, komşu, yönetim, liderler, iş insanları ve iş kolları, inşaat sektörü, para finans dünyası ile ilgili şuana dek içinde olduğumuz an diliminde gündemi buraya kadar getirmiş bulunmaktayız. Tutulumun başlangıç noktası; Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Hindistan, Sri Lanka, Malezya, Endonezya, Singapur, Kuzey Mariana Adaları ve Filipinler’e kadar uzanacaktır. Tutulumun bizi ilgilendiren asıl süresi 3 s 40 dk.dır. Tohumlama dönemi yaklaşık 3.5 seneyi kapsayacak.  

 

Tutulumlar yerkürede med-cezir ilkesiyle, yani denizlerde meydana gelen doğa hareketleri ile yerkabuğunu bilimsel olarak ilgilendirmektedir. Bu bölgeler dâhilinde yer kabuğunda sallantılar olabileceği gibi aynı hattın tutulum yayında olmayan paralel bölgelerde de hareketlenmeler beklenebilir. Âlemde her şey adına mecburen elektrik diyeceğim bir tür akımla mevcut, doğa da aynen insan gibidir, sıkışan, tıkanan, gerilimli enerji neticesi kalp krizi, stres ile mide ağrısı, çeşitli kramplar, havanın yağmurlu olması nedeniyle ağrıyan kemikler, dizler, doğada da aynen, sıkışan, stresli, gerilimli enerjiler mevcuttur,  bir şekilde boşaltacaktır. Bunların her biri düşünen akıl sahipleri için birer öğüt birer hikmet olsa gerek. şüphesiz: ) fazla tefekkürden ya kafayı yicem ki, fekat sağlam, temiz, en güzelinden delirdim, kafa pırıl pırıl “ o ses Türkiye’ye” katılmak istiom deyip çıkcem ya da bu kadar tefekkür ile erken yaşta yıpratıp kendimi, bir mum gibi çevremi aydınlatıp, kendimi erite erite tüketip, toprağa karışcem, hayırlısı be gülüm.

 

Yazının devamını oku

28 Ekim 2019 Akrep Yeni Ay Etkileri; Bu Gidiş Nereye

28 Ekim 2019 Tarihinde TSİ. 06.38’de Akrep Burcu 4°’de bir yeni ay doğacaktır. Etkilerine çok önceden girmiş bulunmaktayız. Bir şey oluşmadan, son haline kavuşmadan önce, çoğu şey için geçerli bir belirti gösterir, oluşun son haline geldiğinde gözle görülür olur ve uzaklaştığında nasıl tepki vereceği insanın seçimidir, hangi yolu seçeceği insana kalmıştır. Oluşum ölçüdür, kaderdir, seçerek oluşturduğun bir şey değildir gökyüzü tesirleri, oluşum sonrası müdahale olmaz, seçim insanındır, özgür irade dedikleri budur. Elinizle yazdığınız kitabınız, buyurun alın okuyun denilen budur.

 

Yağmur gelmeden önce içinde olduğumuz mevsime göre hava ya birden aşırı nemlenir, bunaltıcı olur, sıcaklık artar ki daha çok ilkbahar sonu ve yaz yağmurları için, ya bulutlar kararmaya, dizler kemikler sızlamaya, rüzgâr sert esmeye, güneş gizlenmeye, gök gürlemeye, şimşek çakmaya başlar ki anlarsın yağmur geliyor, şimşek, gök gürültüsü zaten kılavuza gerek kalmadığının göstergesidir, yağmur bardaktan boşalırcasına yağar, dışarıda isen, tedbirsiz isen ıslanırsın, hissetmiş, tedbiri almış, o an için imkân da var ise, bir yere sığınmış isen yağmur geçtikten sonra normal hayatına devam edersin.

 

Evet yıldız tesirleri, ay ve güneş’in ortak fazları da işte aynen bu örneğe benzer. Her ay fazı öncesi bizler aşağı yukarı bir hafta önceden hangi burç konağında doğacak ise ay ya da dolunay,  o burç konağının kapısından saçılması ezelden tayin olmuş etkileri hayatlarımızda, şuurlarımızda hissetmeye başlarız.


Yazının devamını oku

30 Ağustos 2019 Başak Burcunda Yeni Ay; Ruh Tecavüzleri

30 Ağustos 2019 Tarihinde, TSİ. 13.37’de Başak Burcunun 6 °’sinde bir Yeni Ay tohumu, kalbi ateş, beyni toprak, duyguları su, düşünceleri havadan oluşan insan toprağına ekilecek… Burçlar kuşağında saflığı temizliği, bakireliği (mecazi), dürüstlüğü, emek vermeyi, hayırseverliği, kişisel bakımı ve gelişimi, düzeni, sağlıklı yaşam koşullarını, iş- çalışma hayatı ilkelerini, arınmayı ve ayrıştırmayı, sadeliği ve bilgeliğin getirdiği olgunluğu, bir nevi insanın insan olma ve kalma yolculuğundaki gelişim safhalarını bünyesinde barındıran Başak bilinci, Eylül ayı boyunca, kâh sert ve zorlayan, kâh kolay ve akışkan enerjilerle günlük yaşamımıza damgasını vuracak. Başak değişken ve dişil bir burçtur. Değişken burçlarda meydana gelen ay fazları kısa dönemleri kapsar, toprak değişkeni olan başaktaki yeni ay ise hem kısa dönemi hem de kısa bir dönem içinde gerçekleştirilecek hayatımıza ilişkin köklü ve doğurgan değişimleri başlatmak adına daha derli toplu bir zihin ile harekete geçirecektir.

 

Başak en zihinsel burçtur, (Merkür-Utarit yöneticisi) zihni fabrika gibidir, aklın, zekâ gibi kurnazlık tarafında değil (İkizler Merkür-Utarit aklın zekâ şb. si ), aklın nimet olan insanın kendisini koruyan tarafındadır. Başak bir şeyi düşünürken yüzeysel düşünmez, en incesine kadar kritiğini yapar, a planı yanında b planı da hazırdır, en sağlıklı olanı, en üzmeyecek olanı, en etik ve ahlaki olanı, toplumun bilincine zarar vermeden, toplumu düzenleyecek, temizleyecek, arındıracak olanı zihninde tasarlar.

 

Çoğu zaman beynimizde kurguladığımız yapılması gereken şeyleri, vücuda getirmekte zorlanırız, oysa ne kadar kolay kurgulamışızdır zihnimizde, pratiğe dökmede ise tıkanır kalırız. Adım atmaya gelince, çeşitli bahaneler üretmeye başlar alt bilincimiz, korkularımız, eski deneyimlerimiz, endişelerimiz, başka başka araya giren ince hesaplarımız derken eski tas eski hamam yola devam eder de kaderimiz der, kendi kendimizi ezer de ezer, boynumuzu büker, BİR TEMİZLENME, ÇEVREMİZİ ARINDIRMA nasibini, bir fırsatını daha kaçırır, kör gideriz.

 

Başak Yeni ayı, iç ve dış her açıdan arınmak, detoks yapmak, nefes almak adına beynimizde kurgulayıp, en ince ayrıntısına kadar hesaplayıp fakat adım atamadığımız ruhsal ve fiziksel sağlığımızı ilgilendiren, hayatımızda kötü giden şeyleri ayrıntılı şekilde analiz edip, hatalarımızı görmemizi sağlayan, dışardan ise etkiler bunun ne olduğunun farkına vardıran, günlük yaşamımıza (6.ev alanı) dâhil olan insanlarla iletişimizde, bize bir faydası olmayan, bilakis enerjimizi emen, moralimizi bozmaya çalışan, haddini bilmeyen, edepten bihaber olan, lafın sözün nereye varacağını düşünmeden kaş yapayım derken göz çıkaran kısaca akılsız dostlardan kurtulmak adına bahaneleri getirecektir. Temizlik deyince zannetmeyin sadece Temizlik Avcıları Kadir stayla: )

Yazının devamını oku

1 Ağustos 2019 Aslan Burcu Yeni Ay Etkileri; Kalp Körlüğü

1 Ağustos 2019 Tarihinde TSİ. 6.11’de Ateş unsurunun en güçlüsü, Sabit işarette, yaşamın kaynağı, içinde olduğumuz dünyanın merkezi, her şeyin etrafında döndüğü, gösterişli, sıcak, galaksi sitemini yöneten, organize eden, ara ara patlamalar yaşayıp, jeomanyetik fırtınalar oluşturan Güneş’in yönettiği,  gücünü göstermek adına zaman zaman oyunlar kuran, açık fikirli, sözünü çekinmeden söyleyen, sabırsız, sevdikleri için oldukça verici olabilen, eğlenmeyi, eğlendirmeyi, hayatın sahnesinde bir yıldız gibi parlamayı seven, olduğu yer nere olursa olsun dikkati üzerinde toplayan, ışıltı renkli dünyaların insanı, çocukları, çocuk kalbini, sadakati, gücü, cömertliği, verdiğimiz-paylaştığımız sevgiyi, aşkı, gönül oyunlarını, flörtleri, borsayı, spekülasyonları, değerli ziynet eşyalarını ve altını, para dünyasını, eğlence mekânlarını, sanatçıları, yeteneklerimizi, zorlamayla elde edilen değil, doğuştan gelen, atalarımızdan miras olarak gelen yeteneklerimizi, rekabeti yöneten, Aslan Burcu konağında 8°’de bir yeni ay cereyan edecektir.

 

Tutulumlar sonrası, nasibini idrak edenlerin bilinçleri daha berrak olmaya başladı, düzen için önce kaos mottosu çok doğru bir tespit. Kendimizi tanıma yolculuğunda geldiğimiz durakta, 2017 Ağustos’undan bu yana atlattığımız nice fırtına sonrası bu satırları okuyabiliyorsan şayet, bak hala ayaktayız, nefes alıp vermedeyiz.  Sahnemiz değişti belki, bambaşka bir dekor oluşturmaya başladık, ama o ışığımız, kalbimizin ışığı eskisinden daha parlak değil mi? Kolay hayatlar bana göre değil, zor hayatları seviyorum, Kalbinin ışığı ile kalbinin ekmeği ile külkedisinden prensese dönüşenleri seviyorum. Hazır sahnelere konanları değil, kendi sahnesini tek başına inşa edenleri seviyorum. Başarı ölçütüm ve sahnemdeki hikâyem bu benim.

 

Ateş unsurunda gerçekleşen ay fazları bilinçleri daha cesur ve kararlı bir hale getirir. Ertelen girişimler adına çoğu kez ateş yeni aylarında harekete geçme dürtülerimiz artar. Bu her şey olabilir, iletişim, ilişki, iş, yeni bir başlangıç, yeni bir alana geçmek gibi. Bu girişimler bazen beklemediğiniz anda kurulu olan düzeniniz bozulmuştur, sabit olan, hâlihazırda devam eden bir işiniz bitmiştir, bazen de bizzat siz kendi iradenizle devam edeni sonlandırmak yeni bir başlangıca adım atmak istemişsinizdir. Kasım-Aralık- Temmuz- Ağustos ve Mart -Nisan ayları yokladığımızda kendimizi hayatımızda var olanın bitmesi, yeni bir başlangıca adım attığımız tarihleri bize gösterebilir.

Yazının devamını oku

17 Temmuz 2019 Oğlak Kısmi Ay Tutulumu- Kendimden Özür Dilerim Bağışlıyorum Bizi

İşaretler ortadayken çöllere daldık, Kalp verdin korkunç yaralandık, Akıl verdin, iyiliği esir aldık, Ekranda kıtadan kıtaya atılan bir füze, Gazetede karşı kaldırıma geçerken çiğnenen bir adam, Durmadan dönen bir dünyada nerede olunabilirse,
Orada bile değiliz ve bilmiyoruz böyle nasıl,  Çamur olabilir kan olabilir karanlık olabilir böyle nasıl,  Ele geçirir dünyayı gece, Gece gece gece…
Her yağmur tanesini bir melek indirirken yeryüzüne, Her yalanı yüz şeytan taşıyor olabilir mi, Bilmiyoruz, Çünkü, Bilincimiz içerken binlerce yılın karmaşık şurubunu, Kameraya bakıp kalabalık şeyler söylemek ve gülümsemekle meşgulüz şu an, Sonra oturup düşüneceğiz bütün bu olanları…

Kimsesiziz kime gidelim, Yaralarımız var kime, Sıcak bir şey arıyoruz, kime
Merhamet istiyoruz, kime, Bağışlanmak istiyoruz, kime gidelim, Sorumuz ve cevabımız sen değil misin, Yorgunuz, kaybetmişiz, dalgınız, kırgınız, küsmüşüz,
Bu çocuklar birer birer kaybolurken sisler içinde kime gidelim, Çok yürüdük yollar kayboldu yol bulduk sana geldik, Ne getirdin deme bize, senden başka neyimiz varsa o bizim yokumuzdur, Geldik işte bunlar ellerimiz,
Bunlar da ellerimizin büyük boşluğu… Mevlana İdris

17 Temmuz 2019 Tarihinde, TSİ. 00.35’de, dünyanın mutfağı ve sığınağı ile çatısı-bacası arasında, insanın kemik yapısı olan içine doğduğu ailesi ve sonradan oluşturduğu düzeni, yuvası, huzurunu, konforunu oluşturmuş sahip oldukları, aile yapısı, aile bireyleri, anası, atası, tüten ocağı, sağlam olanı, çürük olanı, sallananı, sarsılmaz olanı arasında, dış kabuğu, maskesi ve en yumuşak karnı, en çıplak en savunmasız olduğu hali arasında, şuanda ve gelmemiş olan anların kaygısal çatışmalarıyla, kadın-erkek rolleri, baba-anne figürleri arasında, kişisel güvenliği, güvencesi, yatırımları ve içinde olduğu ailesinin güvenliği, sahip olduğu işe ait güvenliği arasında, rızkı ve rızkın darlığı arasında, daha evvel farkında olmadığı bilinçsiz olduğu bir anda ortaya çıkmış yeni yepyeni korkuları ve bunlar için yapması gereken ama bir o kadar sert ve sabır isteyen bir yol ağzında, seçim zamanında,  Oğlak/Yengeç aksında Oğlak Burcunun 24°’ sinde Parçalı-Kısmi bir Ay Tutulması cereyan edecektir.  Tutulum 2 saat 58 dakika sürecektir, dünya zamanı için etkisini 3 ayda tamamlayacaktır. (ay tutulumlarında zaman ölçümü 1 saat=1 ay – güneş tutulumlarında ise 1 saat=1 yıl olarak hesaplanır), Tutulum güzergâhı, Güney Amerika, Avrupa, Asya, Afrika ve Avustralya’ya kadar uzanan geniş bir bandı kapsayacaktır. 

Yazının devamını oku

5 Mayıs 2019 Boğa Burcunda Yeniay Etkileri; Güç ve Acziyet

"yıllar öylece geçti. ben içtikçe susuzluğum artıyordu, yedikçe açlığım, konuştukça sessizliğim, duydukça yanıtsız kalışım, sahip oldukça yoksulluğum, elde ettikçe yoksunluğum, yaklaştıkça uzaklığım, başarılı oldukça yenikliğim, ünlendikçe tanınmazlığım, kalabalıklara karıştıkça yalnızlığım, doldukça boşluğum, sevindikçe üzgünlüğüm, zenginleştikçe muhtaçlığım, tanıştıkça yabancılığım artıyordu... ta ki buranın yerim olmadığını anladım..."  Ali Şeriati

5 Mayıs 2019 Tarihinde, TSİ. 01.45’de, burçlar kuşağının en dayanıklısı, en sabırlısı, dünya kıyafetine en uyumlusu, yaşadığı her anın, aldığı her nefesin hakkını veren, oldu bittilere, yaptım gittilere yer vermeyecek kadar planlı-programlı, huzur odaklı, haz düşkünü, hedonizmin piri, mutluluğun, güzel yemeklerle alakalı olduğuna inanan, vücudun, boğaz-boyun-ense bölümlerine denk gelen organlarını yöneten, bir konuşup pir konuşan, uyumlu, anlayışlı, son ana kadar sabırlı ve gemileri yakacaksa şayet en öfkeli, en kırıcı, yıkıcı, en dobrası, dürüstlük timsali, inandıkları uğruna sonuna kadar gidebilen, cesaretli, tohumdan ağaca kadar bir şeyi koydu ise kafasına, emekçi, alın terinin, minnetsiz helal lokmanın değerini bileni, bazen raydan çıkanı, ne cimriliği cimrilik ne israfı israf, bir bakmışsınız aşırı harcama yapan bir bakmışsınız ihtiyaç olan şeyde bile kılı kırk yaran, madde ile ilişkisi çetrefilli, soyut değil, somut gerçeklerle işi olan, dokunamadığı, sahip olamadığı şeyler için hiç kafasını yormayan, enerjisini boş yere harcamayan, sahiplenme hususunda, kendine köleler değil, sahip çıkma erdemiyle sonuna kadar, emanet aldığı kişileri koruyan bir güzel burç, bir güzel işarette Boğa Burcunda 14°'de yeni ay doğacak.

 

 

Yaşamda inişler ve çıkışlar vardır, acılar –zorluklar- yorgunluklar hayatımızın birer parçasıdır. İnsanı tanımlarken, kimliğine eklenmiş, ana-baba adı, doğum yeri-tarihi, adı-soyadı değil, o insanın başarıları ve başarısızlıkları, acıları ve yorgunlukları, mücadelesi ve yaşadıkları, bunların üstesinden gelme şekliyle tanımlarız. Birey olma yolculuğumuzda hayatımıza dâhil olan her şey kimliğimizi doldurur. İçi dolu başak ve boş başak hikayesi vardır hani, Hayatında atlattığın badireler, mihnet içinde cebelleştiğin günler ve geceler, ayakta kalkmak adına verdiğin bin bir türlü mücadeleler zaman içinde kimliğini doldurur ve mütevazı, ağır, olgun, kendinden emin olunan, görmüş geçirmiş, akıl danışılacak bir güzel insan haline getirir seni.


Yazının devamını oku

6 Mart 2019 Balık Burcunda Yeni Ay; Hep Böyle Kal

Evet, Balıklar sizi iyi anlar, konuşmanıza gerek yok, bakışlarınızdan okur sizi, bir kitap gibi, sayfa sayfa okur, sayfalarınızı çevirirken dahi hissettirmez, rahatsız olmanızı istemez ve yormadan size anlatabilir sizi. Kırmadan, sizi üzmeden, inkâr ettiğiniz, üzerini örttüğünüz, vicdanınızı sızlatan, uykunuzu kaçıran, huzursuzluğunuzun kaynağı olan ne varsa bir iğne ile gönül toprağınızı kazarak değil, sadece ve sadece elinde bir dikensiz gül dalıyla, gönül kitabınıza, toprağınıza hürmetle, yumuşacık, kazıldığını size hiç hissettirmeden bu kaynağa ulaşır, bırakmaz orada sizi, ruhunuz huzura erinceye, kendinizi ve diğerlerini affedinceye, yeniden doğuncaya dek bırakmaz sizi. Bırakmaz demişken Sülük gibi yapışmaz, yaptığı çok mühim bir şeymiş gibi sizin üzerinizde minnet duymanızı gerektirecek bir hale sokmaz, beklemez bir şey, teşekkür dahi gerekmez, sizin doğumunuz onun için zaten bir hediyedir ona,

 

O yaptığı her şeyi Hâk için yapar, yaptığı her işte, aldığı her nefeste, attığı her adımda, yazdığı ve konuştuğu her kelamda Hakk’ı gözetir.  Balığın bilincinde Hak’tan özge hiçbir şey yoktur, her zerre Hak’tır amma, Hakk’ın zatı dışında her şey yok olucudur, fanidir, baki olan tek Hak’tır, Yapılan işler ona dönecektir, onda birlenecektir, onda yok olacaktır Balık, tüm gayesi bunun içindir, beka billah ile fenafillah arasında hem ikisi olup hem ikisinden ayrılık noktasında, hem hiçliğe ermek, hem de sevdiğinin katında sevdiğiyle bir olmak, sevdiğinde baki olmak yolunun yolcusudur Balık. Varır mı menzile, erişir mi fenafillaha bilinmez, bir süre sonra onun da bir ehemmiyeti kalmaz.

Fena ve beka kavramını anlamak için, Vuslat adlı dizideki Abdullah Efendi ve Salih Baba karakteri üzerinde tefekkür ederseniz anlaşılacaktır en netiyle. Biri Fenafillah makamında diğeri bekabillah. İkisi de Balık bilincinin yansımasıdır.

Yazının devamını oku

19 Şubat 2019 Başak Burcunda Dolunay; Günaha Doymak Açlığa Doymak

Dolunay’ın bir ucu Balık diğer ucu Başak, birinin konağın on ikinci ev, diğerinin konağı altıncı ev. Ruhsal ve fiziksel sağlığımız, bu yönlerde iyileştirme adına vereceğimiz çabalarımız, fedakârlık derecesinde canu başla kendimizi adadıklarımız, günlük hayatımız içinde en çok koşturduğumuz, boğuştuğumuz zaman öldürgeçleri olan uğraşlarımız, yorgunluklarımız üzerinde yeni bir düzenleme yapma gereği ortaya çıkacaktır. Başaktaki her dolunay hayatımıza ilişkin salt sağlık değil, sağlıksız ve düzensiz olan ilişkilerimize, iletişimimize, hedeflerimize, günlük hayatta yer bulan işlerimize, birikmiş olan toksinlere, hayatımızda yer etmiş, enerjimizi sömüren vampirlere (mecazi), kendi üretimimiz olan korkularımıza, günah addedilen eylemlerimize ve hatalarımıza, defolu olan yerlerimize, davranış ve düşüncelerimize yönelik detoks anlamına gelmekte. TAM ANLAMIYLA NASİBİNCE hayatınızda sağlıksız olan, moral bozan, sizi emen, tüketen, bitiren ne varsa İYİLEŞME DÖNEMİ. Gel gör ki; Seçim bize ait, hissedersin, düşünürsün, ama kararı verip harekete geçecek sensin.

 

Başak ve Balık birbirinin aynasıdır, Başağın ihtiyacı olan teslimiyettir, zihnini susturacak, onu rahatlatacak, yoğun endişelerine dur diyecek bir balık aynasına ihtiyaç duyar, Balığın ihtiyacı ise, biraz tedbir biraz dikkat, ikisi birbirine karşı bakışırken birbirinden çok şey öğrenecektir. Kendimizdeki eksiğin ne olduğunu bulmak istersek, güneş burcumuzun karşı aksında olan burca bakmalıyız. Evet, fıtratımızdan gelir çoğu şey lakin zıddımızın içinde olan bizde de mevcut olandır. İnkâr edersek, ötelersek, görmek istemezsek zıddımızı, zaman içinde o inkâr ettiğimiz, bizim için tek çare olarak karşımıza çıkar. İş zıddımızla bütünleşmekte, birleşmekte, kabul etmekte. Başak biraz zihninin susmasını isteyecektir, madde aleminden uzaklaşıp kendi iç zenginliğini keşfedeceği bir yol arayacaktır, Balık kaçtığı, inkar yolunu seçtiği dünyevi gerçeklerle barışma yolunu seçecektir, başkalarına hizmet ikisi içinde ana malzemedir ama bu defa ikisi de kendilerine hizmet etmelerinin şuanda öncelik olduğunu idrak edecektir. Balık madde ile barışacaktır, Başak mana ile. Balık fiziksel sağlığını iyileştirmeye yönelik çalışmalara girecektir, Başak ruh sağlığını iyileştirecek çalışmalar içine. Bu yolları aşmış geçmiş olan Balık ve Başaklar için değil tabii ki bu sözler, bizimgillere: )

Yazının devamını oku

21 Ocak 2019 Aslan Burcunda Ay Tutulması; Hoşça Bak Zâtına

“ey dil ey dil niye bu rütbede pür-gamsın sen 
gerçi vîrâne isen genc-i mutalsamsın sen 
secde-fermâ-yi melek zât-ı mükerremsin sen 
bildiğin gibi değil cümleden akvemsin sen 
rûhsun nefha-i cibrîl ile tev’emsin sen 
sırr-ı haksın mesel-i îsî-i meryemsin sen.

hoşça bak zâtına kim zübde-i âlemsin sen 
merdüm-i dîde-i ekvân olan âdemsin sen..” Şeyh Galip ks.

21 Ocak 2019 Tarihinde TSİ. 08.12’de Kova/Aslan aksında Aslan Burcu 0’de Tam Ay Tutulması yaşayacağız. Tutulum, dolunay ve tutulum zamanı dâhil 5.12 dk. sürecek. Amerika kıtası, Kuzey Avrupa, Asya’nın bir bölümü ve Batı Afrika’dan net olarak izlenecek. Ülkemizde gözlemlenmeyecek. Kurt Ay’ı, Kanlı Ay, Mavi Ay yok Süper Ay, magazine dökmeye ne gerek, Tam Ay Tutulması işte, nokta. Noktayı çoğaltmaya ne gerek. Ay’ın Dünyamıza uzaklığı yaklaşık 384. 400 km’dir. Tutulum anında Ay ile Dünyamız arasında yaklaşık 364 bin km. olacak, yani Ay dünyamıza oldukça yakın konumda olacak bu da Ay’ın normalden daha büyük görünmesine sebep olacaktır, Kanlı Ay fenomeni ise, Tutulum esnasında Güneşte mevcut bulunan renkler atmosfere yansır, Dünyamız gelen renkleri kırar, tutulum anında Güneş’ten ışık alamayan Ay, atmosferde oluşan Kırmızı ışığı alır ve yansıtır, bu da Ay’ın kırmızı görünmesini sağlar. Korkmamızı gerektirecek özel bir durum yok e mi. Bilimsel olarak açıklaması bu şekilde, bilimsel terminoloji konusunda eksiğim, hatalı değil ama eksik anlatımım olabilir, bilim insanlarının hoşgörüsüne sığınırım, bu şekilde yazıya dökebildim, umarım anlatabilmişimdir.

 

Velhasıl; kanlı ay, süper ay, kurt ay gibi terimler son yıllarda dikkat çekme amaçlı uydurulan, popüler kültür çöplüğünün ürünüdür. Ne imiş;  Ay dünyamıza çok yakın konuma gelecekmiş ve atmosferden uzaya yansıyan kırmızı renk Ay’ın yüzeyine yansıyacak ay kırmızı görünecekmiş. “Çok korkuyorum, yok başıma şu gelecek, bu gelecek, yok dünyada şu olacak bu olacak diye korku üretimine gerek yok e mi. Relaks olun.  İnanan insan dünyada ve hayatında ne olursa olsun tevekkül içinde ve teslimiyet halindedir, şu şehadet âleminde, kendimize şahitlik ede ede güzelce uyanalım e mi.  Zaferlerimizin de hatalarımızın da tadına vara vara, hakkını vere vere dibine kadar, zirvesine kadar emanetimizi yerine ulaştıralım : )

 

“merteben ayn-ı müsemmâdadır esmâ sanma 
merci’in hâlik-i eşyadadır eşyâ sanma 
gördüğün emr-i muhakkakları rûyâ sanma 
başkasın kendini sûretle heyûlâ sanma 
keşi ile sâbit olan ma’niyi da’vâ sanma 
hakkına söylenen evsâfı müdârâ sanma.

hoşça bak zâtına kim zübde-i âlemsin sen 
merdüm-i dîde-i ekvân olan âdemsin sen.”

 

Tutulumlar, ay düğümlerine yakın noktalarda gerçekleşir, ay düğümleri hangi burç aksında ise, bir turu olan 18 ay boyunca tutulumlar o burçlar ve kendilerinden bir önceki burçlar içinde gerçekleşir. Bu aksın son tutulumu şuan içinde olduğumuz tutulumdur. Bu son Tutulum ile tamamen Oğlak/Yengeç- Yay/İkizler aksında gerçekleşecek tutulumlara yerini bırakmış oldu. 

Yazının devamını oku

7 Kasım 2018 Akrep Burcunda Yeni Ay; Yeniden Doğalım mı Sevgilim

Yatak boş, oda boş, ev boş, duvarlara vuran ışık, yüzümde karanlık, yine mi sen bayram günü gibi gelen. Kaçamadım külleri hala sıcak, kalbimi durdurup kaybolan bir tuzak oluyor her sokak.

Hiçbir şey istemedim, ne yatak, ne oda, ne de… Sen de bırak her şeyi, sadece beni sev

Dizlerinde dizlerim, boynumda ellerin, boğulur gibi yeniden her gece her gece…

Doğalım mı sevgilim?

Azalırken azalırken, kapılar ardında kaçtığım zamanlar, boşvermiştim aslında yıkılırken kumdan kalelerim, birer birer karşında, zırhı paslanmış bir kahraman gibiyim…

Hadi! Yeniden Doğalım mı? Sevgilim…

 

7 Kasım 2018 Tarihinde TSİ. 19.01’de Akrep Burcu 15°’de Güneş ve Ay Akrep Burcunda birleşecek, bir Yeni Ay doğumu cereyan edecektir. Bu doğuma Terazi Takımyıldızının üyesi olan (güney ölçeği) zuben el genubi sabit yıldızı da iştirak edecektir. Zuben el Genubi’nin güneş ve ay ile ortaya çıkardığı şuur, düşüncelerimizde haksız yere suçladığımız kişiler, körleşip elimizdekilerinin değerini bilmediğimiz, kendimizle ilgili utanç duyduğumuz, yetersiz kaldığımız, kendimizi suçladığımız konuları su yüzeyine çıkarabilir. Yıldızlar duygulara çalışır, duygularına iner etkisi, adalet duygusu, özür dileme duygusu, hakkını veremediğimiz kişi ve hayatımızla ilgili çalışmalar adına, derince bir kazı çalışmasına bizi itekleyebilir. Yıldızlardan gelen tesirlerle doğrultuyoruz kendimizi yoksa başıboş kalsak mahlûklardan daha aşağıyız.


Global düzeyde bu sabit yıldız tesiri, 15 günlük etkileşim sahasında, su ile ilgili büyük kazalar, büyük yangınlar,  gecikmiş adalete ilişkin yerine iadeler, uluslararası davalarda yeni ortaya çıkan gelişmeler, gizli tanıklar, ülkelerarası ajanlık faaliyetleri, yeni ortaya çıkacak belgeler, toplum önünde olan isimlere ilişkin açılan yeni davalar vs. dünya gündeminde bizleri oyalamaya devam edecektir.


Yazının devamını oku

9 Eylül 2018 Başak Burcunda Yeni Ay; Biraz Yeni Ay Biraz Elif

insan insan dedikleri
insan nedir şimdi bildim
can can deyü söylerlerdi
ben can nedir şimdi bildim

kendisinde buldu bulan
bulmadı taşrada kalan
müminin kalbinde olan
iman nedir şimdi bildim

bir kılı kırk yardıkları
birin köprü kurdukları
erenler gösterdikleri
erkan nedir şimdi bildim

sıfat ile zat olmuşum
kadr ile berat olmuşum
hak ile vuslat olmuşum
mihman nedir şimdi bildim

muhyiddin der hak kadir
görünür herşeyde hazır
ayan nedir pinhan nedir
nişan nedir şimdi bildim


Muhyiddin Abdal


9 Eylül 2018 Tarihinde TSİ.21.01’de, Başak Burcu 17°’de, Su ve Toprak Burcu mensuplarını daha yakından ilgilendiren, bu derecelerde kişisel gezginlere sahip olanları ikinci derece, değişken burçlardan Yay ve İkizler mensuplarını üçüncü derece etkileyecek olan bir YENİAY cereyan edecektir. Başak etiketine sahip kavramlarla ilgili gündeme sahip olanlar için, iki işlemli, önce başağın hasat sembolü devreye girecek, 9 Eylül 2014 Başak/Balık aksı 16°’  de meydana gelen dolunaydan bu yana süregelen yaşam olaylarının hasat zamanı olacak, 9 Mart 2020 senesinde Başak Burcunda gerçekleşecek Dolunay’a kadar ise,  şimdikinin ekimi, o vakitlerin biçimi, biçilmesi olarak sonuçlanacaktır. Halden hale geçiş serüveni… ekme- biçme dünyası,  Dünya tarlası, yarınların hasatı. Ne muazzam bir sistem öyle. Ne güzel bir inceliktir bu, kalbin fırınında pişen o ekmekler zayi olmuyor. Kötüsü de iyisi de hakkı neyse onu alıyor, hak ettiği ne ise hak ettiğini buluyor. Bugün diyorsun hani yerde mi kalacak onca susuşların sabrı, yarınlara geldiğinde hasat zamanı başladığında hiçte öyle yerde kalmıyormuş. Felek çarkı bir daire bugün dibindesin, diplerin de en dibinde, dönüyor o çark yarın ise en tepede. Yerini ise, ürünlerinin kalitesi belirliyor elbet bu sistemde..


İş, çalışma, yetenekler, beceri, fiziki sağlık, günlük yaşam içinde en çok uğraştığımız konular ve günlük olarak zihnimizi en çok meşgul eden düşünceler, takıntı, kuruntu, vesveseler, kişisel olarak gelişimimiz, görgümüz, entelektüel düzeyimiz, yorgunluğumuz, kendimize yetebilirliğimiz, başkalarına olan katkımız, nelerle toplumu beslediğimiz, günlük hayatın içinde nasıl iletişim kurduğumuz, en çok hangi konular üzerine sohbet ettiğimiz, bu iletişimin bizlere katkısı ve bizim diğerlerine nasıl katkı sağladığımız, zamanı değerlendirme biçimimiz, çalışma sistemimiz, faydalı ve faydasız olanı ayırt etmede başvurduğumuz muhakeme gücümüz, pratik yaklaşımlarımız gibi etiketler zihnimizi bu dönem yoğun şekilde işgal edecektir. önce düşünce sonra adım gelir, önce soyut sonra somuta dökmek gelir, an da oluşan yeni hal ile alacağımız kararlar, uygulamalarımız sonuç olarak bize karnemizi 9 Mart 2020 ‘de takdim edecektir.

 

2018 yazı göksel epey hareketli idi, üst üste binen Merkür ve Mars gerilemesi, tutulumlar, Uranüs Boğa Geçişi derken, yukarıda ne varsa aşağıda da aynısı klişesi ile, yukarıdaki hareket, savaş hali, pek çok insanın hayatına isabet etti. Bunu izah etmesi zor olacak, gökyüzünde ciddi bir savaş var, gökyüzündeki karışıklık, yeryüzüne de yansıyor, nasıl anlatılır bilmiyorum, uçmuş kaçmış olmadan, yaftalanmadan nasıl izah edilir bilmiyorum, Bu savaşa dahil olacak bir de Venüs gerilemesi gelmekte, 6 Ekim-16 Kasım arasında Akrep/Terazi arasında gerileme yaşayacak,  8 Ekim 2010 senesinde yaşadığımız Akrep Venüs Gerilemesinin tekrarı diyebiliriz, Global düzeyde akabinde Arap Baharını getirmişti, şimdi neyin Baharı neyin kışı? Hala sürecini tamamlamamış, 21 Ağustos 2017 Güneş Tutulması ABD. Kasırgasını da eklersek, görünen köye kılavuzluk edilmez zaten. Neyse gökte ve yerde devam eden mecazi ve manasında savaşlara dönelim, haddi aşmadan şunu şuracığa bırakıp, bu konudan uzaklaşalım.


Göklerin ve yerin orduları, askerî erkânı, Allah’ın emir komutasındadır. O kudret ve hikmet sahibidir, hükümrandır. “ Fetih/7

  

Mükemmeliyetçi Başak burcundaki Yeni Ay biraz daha olanı olduğu gibi kabul etmemiz için önümüze ve düşüncemize çeşitli mesajlarla gelecektir. Ebeveynler çocuklarının mükemmel olmasını ister, patronlar elemanlarının mükemmel olmasını ister, öğretmen öğrencilerinin, seven sevdiğinin, eş- dost-arkadaş birbirinin mükemmel olmasını ister. Yaptığımız iş, uğraştığımız herhangi bir şey, mükemmel olmasını isteriz, halklar yönetimlerin, uluslar birbirlerinin mükemmel olmasını ister, VE bir tek Allah cc. Kulundan mükemmellik beklemez, hataya, günaha meyyal yanlarını bilir, olması da gerekir nitekim, bir tek Allah cc.  Doğumdan ölüme kadar geçen sürede tam bir Mükemmellik beklemez. Mükemmellik ayrıdır kaliteli olmak ayrı, her mükemmel olan kaliteli değildir.


Her şeyin yok olacağı, çöp olacağı, hiç olacağı bir dünya aleminde, fazla mükemmeliyetçilik, sağlıklı bir düşünce olmasa gerek. Eleştirilme fobisi belki de altında yatan neden, Başak denince mükemmeliyetçilik ve eleştiri akla gelir ilk, bir sebep diğer düşünceye sonuç olabiliyor. Mükemmel olmak zorunda değiliz, zaten mükemmel isek mükemmelizdir, raydan çıkabilirsin, ters yollara sapabilirsin, topluma ters düşebilirsin, rezil rüsva da olabilirsin, toplumun genel ahlak kurallarına aykırı düşen bir hal içinde de kendini bulabilirsin, e HAYAT deneyimler bütünü değil mi? E Hayat bir okul alanı, eğitim, sınavlar bütünü değil mi?  Bugünün ayyaşı olan Bişr’in, yarının Hafi’si olmayacağını kim bilebilir. Bugünün zaliminin, eşkıyasının, soyguncusunun yarının EBU Zer’i olmayacağı ne malum, SAHİ nedir şu mükemmellik?  Ve nedir mükafatı mükemmel olmanın, yeryüzünde üzerine dünyayı sırtlayıp, insan olarak zaten imtihanı, o emaneti seçerek gelmişsin, bir yük de o değil mi?

Yazının devamını oku

29 Mayıs 2018 Yay Burcunda Dolunay; Ey Özgürlük

Yıkılmış evlerime
Sönmüş fenerlerime
Derdimin duvarına

Arzu duymaz yokluğa
Çırçıplak yalnızlığa
Yazarım adını

Geri gelen sağlığa
Geçen her tehlikeye
Yazarım ben adını, yazarım

Bir sözün coşkusuyla
Dönüyorum hayata
Senin için doğmuşum haykırmaya

Ey özgürlük! – Paul Eluard

 

29 Mayıs 2018 Tarihinde, TSİ.17.19’da, İkizler/Yay aksında, Yay Burcu 9°’de bir dolunay cereyan edecektir. 2018 başından bu yana süregelen göksel gezginler dünyasındaki gelişmeler, değişimler, tutulumlar, ağırlama ve uğurlamalar, gerileyen kolektif gezginler ve kişisel gezginlerin ardından yıl ortasına doğru giderken, bu Dolunay evresi geçmişten şimdiye, kabz hali, engeller, zorlukla elde edilenler, sabır isteyen işler ve gergin dönemlerin ardından bir nebze şuurları ve bilincin tarlasını rahatlatacağa benziyor. Gökyüzünde sevgi, merhamet ve ılımlı, barışçıl Su unsurundan oluşmuş Büyük Su Üçgeni, her türlü olumsuzluğa rağmen, kilitlenip kaldığımız karamsarlık, sıkılma, buhran, sıkışma gibi hislerimiz var ise, bunu dağıtacak, farklı pencereden olayları görmemizi sağlayacak, daralmış göğüs kafesimizi genişletecek vizyonları görmemizi- hissedişleri duyumsamamızı sağlayacaktır. Balık- Neptün’ün sezgiselliği, mesaj dolu rüyaları, Akrep-Müşteri’nin inançla olumlu yönde hayatı iyileştirme olanağı sağlayan düşünceleri harekete geçirmesi ve Yengeç- Zühre’nin nazik salvolarla, kırıp dökmeden, sevgi dilinin yumuşak, ehilleştiren tonuyla kuracağı iletişim dünya zindanından kimileri için çıkışı sağlayacaktır.


Geçmiş Linkler:

25 Mayıs 2013 Yay Burcunda Ay Tutulumu ve Etkileri Revizyon

13 Haziran 2014 Yay Dolunay Etkileri; Sil Baştan

2 Haziran 2015 Yay Burcunda Dolunay; Bahçe Duvarından Aşmak

20 Haziran 2016 Yay Dolunayı Etkileri; Hayâller vs. Hayatlar

Yazının devamını oku


Sonraki Yazılar >>