29 Aralık 2016 Oğlak Yeniay'ı; Rüyayı Yaşamak, Gerçeği Yorumlamak
  


29 Aralık 2016 Oğlak Yeniay'ı; Rüyayı Yaşamak, Gerçeği Yorumlamak

Rüya, bütün çektiğimiz. (Balık-Neptün)

Rüya kahrım, rüya zindan. (12.Ev)

Nasıl da yılları buldu,

Bir mısra boyu maceram...

Bilmezler nasıl aradık birbirimizi,

Bilmezler nasıl sevdik,

iki yitik hasret,

İki parça can. (Balık-Başak)

*Ahmed Arif*


29 Aralık 2016 tarihinde, TSİ.9.54’de Oğlak Burcu 7°’de Yeniay’a gireceğiz. Oğlak tabiatı, Yöneticisi Satürn(Zuhal) ve Oğlak'ın evi olan 10.Ev temalarında bir YENİAY olacaktır. Güneş ve Ay, Toprak burçları arasında, en dayanıklı, sabırlı, azimli, yılmadan, korkmadan, hedefine ilerleyen, muhafazakâr, ilkelerine bağlı, toplumun oluşturduğu bilince ve kurallara riayet eden, dürüst, çalışkan, sistem yapıcı ve koruyucu, düzen getirici, melankoliye eğilimli, inatçı, zirveye talip olan bu yolda gece gündüz çalışan, geldiği yeri hak etmek adına her çileyi göğüsleyen, şikâyet etmeyen, zırlamayan, soğuk ve kuru tabiatında, gerçekçi düşünen, hayallerle oyalanmayan, kendini avutmayan, hayal kurmak yerine eyleme geçen, 10.evin, tepe noktasının (MC), Yengeç Burcunda köklenmiş ağacın, meyveye durmuş en yüksek dalı olan, ekilenin biçilmesini temsil eden, Satürn ‘ ün (Zuhal), idaresinde olan, aile kurumunu, şirketleri, büyük kurum ve kuruluşları, hükümetleri, yönetim biçimlerini vb. temsil eden Oğlak Burcunda kavuşacak.

 

2008 yılında Oğlak Burcuna geçiş yapan Pluto, 2010 yılında Koç Burcuna geçiş yapan Uranüs, 2011 yılında Balık burcuna geçiş yapan Neptün ve 2012 yılında Akrep Burcuna geçiş Yapan Satürn ile yeryüzünde insanın ademiyet ve beşeriyet hali büyük bir kaosun, savaşın içine girdi. Pluto/Uranüs kareleri, akabinde Satürn/Neptün kareleri  ve bunlara eşlik eden, tetikleyen pek çok açı ile 2016 senesi içinde sadece ülkeler bazında değil, bireysel olarak da pek çok değişim, dönüşüm, uyanış, fark ediş, yükseliş ve alçalış, diriliş ve ölüm, savaş ve korku, insanlık dışı diye nitelendirebileceğimiz nice şey, sosyal medyanın gücü, algı operasyonları, sansürler, kıyımlar ve yanında kıyamlar, mülteciler, yersiz yurtsuz kalanlar, haklı olduğu halde hakkını savunamayanlar, haksız olduğu halde normalmiş gibi hukuku çiğneyenler vs… vs… nice şeye şahitlik etti bu gözler ve bu yürekler. Yıldızlar Hakk Teâlâ’dan aldıkları emirler doğrultusunda yeryüzüne işleri, oluşları şuurlara indirdi, bahane olacak olaylarla, her biri görevini ifa etti ve etmeye de devam ediyor. Şuan ki yeryüzü tablosunda, İnsan iradesinin seçimiyle şekillenen bu etkileri, maalesef tümüyle hayr tarafından değerlendirdiğimiz, seçimimizi buna göre yaptığımızı söylemek pek mümkün görünmese de, kimi ders aldı, kimi kendini yokladı, kimi göre göre yanlışı, kendisini doğrultmayı öğrendi.

 

Satürn Yay burcuna geçiş yaptıktan sonra, inançlar, ahlak, erdem, bilgi-eğitim, yabancılar konusunda dünya gündemi oluşmaya başladı. İnanç insanı koruyan bir kavramdır, inancı doğrultusunda hareket etmeyen ama iman ettim diyen dillerin hal ve hareketleri, ne kadar diplomalar olsa da çantada, insanın beşer halinin cehaleti gün yüzüne çıkıverdi. Kalp gözüyle okuyamayan âdem, baş gözüyle okusa ne, kalbiyle iman edemeyen adem, diliyle iman ettim dese ne? Elif, Dal ve Mim = ADeM

 

Bugünlere bizler Oğlak Pluto geçişi ile geldik, Arap Baharı tiyatrosu rötarlı olarak, hala devam ediyor, son kapı Türkiye-Azerbaycan-İran ki oldukça güçlü bir kapı, Suriye’de düğümlendi, yapay bir terör örgütü, kukla bir İslam Devleti adı altında deccalın uşakları tarafından organize edilen bölgemizdeki kanlı oyununda sonuna geliyoruz.

 

Bi’ parça gündem özetinin akabinde dönelim şimdi Oğlak Yeniay etkilerine.

 

Yeniay’da en dikkat çekici unsurun Merkür (Utarid) olduğunu görüyoruz, Güneş ve Ay ile kavuşumda, şuanda Retro hareketinde ve 8 Ocak’ta normal düzenine geri dönecek, bir hafta kadar düzen sağlama sürecinden sonra 15 Ocak gibi, varsa Retro süresinde etkilendiğimiz alanlar, bunlarla ilgili toparlanma, doğru hareket etme, iş bağlantıları, ertelenen işler, eksik ve yarım kalan iletişim, sözel olarak yapılması gereken görüşmeler, zihinsel olarak odaklanma, motivasyon gibi konularda rahatlama sağlayacaktır.

 

Merkür Retroları neresinden baktığına bağlı olarak pek de korkulacak bir durum değildir, Oğlak’ın başarı sırrı, sabır ve yavaş hareket etmekte yatar. Sabırla, yılmadan, şikayetsiz hedefine doğru ilerler, zamanı çok iyi kullanır, nerede yavaşlamalı nerede durmalı bunu çok iyi hesap eder, yavaşlayan Merkür, Oğlak tabiatı ile uyumlu hale dönüştüğünden, sabırsızlıkla kaçırdığımız, pes ettiğimiz, hızlı ani hareketlerle işleri arapsaçına döndürdüğümüz, işin içinden çıkamadığımız konular için yeni bir yıla girerken bu zamanı pekâlâ bu yönde, iyileştirme, restorasyon yönünde değerlendirebiliriz.

 

Fiziki olarak sahip olduğumuz hem bedenimiz hem de kurduğumuz aile çatısı, kurduğumuz ekmek teknesi, işimiz, kurduğumuz ilişkiler, ait olduğumuz toplum, aile, iş ve çevre alanında olan insanlarla, şartlarla ilgili yeni bir yapılanma gereği var ise, zayıflamış kemikler, çatırdayan bir temel, şekli bozulmaya yüz tutmuş iskelet yapısı vs. bunlar için acil çözümlere daha kolay erişebiliriz. Oğlak mantık demektir, aşırı mantık tarafına savrulur ise, duvar, sertlik, kabalık, empati yoksunluğu demektir. Hayatımızda duvar olduğumuz, sert olduğumuz konular, durumlarla ilgili bir uyanış içinde olabilir ve Merkür’ün değişken enerjisi ve zihni zorlayan enerjisi ile bu alanlarla ilgili şikayetler alıyor, eleştiriliyor isek, geçmişten şimdiye empati yapmayı akla getirebiliriz.

 

Gökyüzünde Yeniay’a eşlik eden diğer açımız ise, Koç’ta seyreden Uranüs, Terazi’de seyreden Jüpiter (Müşteri) arasındaki kutup ile bunlara denge getiren Yay Satürn’ü(Zuhal) görmekteyiz. Yeniay’ın yöneticisi Satürn bu konumuyla, nereden nereye geldiğinin sağlamasını yaptıracaktır. Uranüs daima yarınlarla ilintilidir, Müşteri ise an’da içinde olduğun halindir. Satürn ise zamanla ilintilidir, Zamanın nasıl değerlendirildiği, neler için çaba, emek verildiği, sabırla ilmek ilmek neleri dokuduğunla ilintilidir. Yeniay etkisiyle an’daki duruma bak, yarınlardan beklediğine bak ve bunun için ne kadar çaba sarfediyorsun, emek veriyor musun, hedeflerin neler, ne gibi engeller, kısıtlamalarla karşı karşıyasın, bunların ne kadar farkındasın, mücadele edecek gücü kendinde buluyor musun, zamanını nasıl değerlendirmektesin, bir şey sana murad edilmişse amenna zaten olacaktır, ama olacak olan kaderin oluncaya dek, sen bu süreçte sonucun hayr olması, hayr getirmesi adına o adı hedef olan tohumunu nasıl besliyorsun. O inşaatın temelindesin, temele çaktığın kazık ne kadar sağlam gibilerinden düşünceler içinde olacaksındır.

 

Bu Yeniay’ın belki de en güzel yönü, kendimize sormaktan korktuğumuz pek çok sorunun hiç yorulmadan zihnimizde bir anda cevabını bulacak olmamız olsa gerek. Oğlak Yeniay’ı tecrübedir, birikimdir, olgunluktur, pratik yapılarak kazanılmış bilgeliktir, teoriden giderek ne tecrübe sahibi olabilirsin ne de bilge.

 

Balık burcunda kavuşumda olan Merih (Mars)- Neptün; Bir rüyayı, bir duayı, bir hayali gerçekleştirmek için, zamanla yarış başlıyor, o rüyayı boşa görmedin, o dua kalbinin diline yoktan yere düşmedi, o hayalin düşünce tohumları, öylesine beynine yüklenmedi. İlerisi nasip, ilerisi kısmet, denemeden, yola çıkmadan, çabanı vermeden erişemezsin, olacak mı, olmayacak mı sorularını bir tarafa kaldırıp, yarışın içine dahil olup, olan her şey de hayr vardır sözüne iman edip, inandığın, seni mutlu edeceğinden emin olduğun, şu fani dünyanın nimetlerinden bi parça da olsa muradını almak için harekete geçeceksin. Ama bil ki şunu, kolay bir zamanın içinde değiliz, bize kalmış olanlar için yoldaki tek engel kendimizken, çoğunun kendini tanrıcık ilan ettiği, ego tatmini adına insan harcadığı, umut harcadığı, diğerlerinin insafına kalmış olanlarımız için hiç de öyle kolay bir yolda yürümeyeceğiz, her şeye hazırlıklı olup, dizlerimiz parçalansa da, ayaklarımız kan toplasa da, dişlerimizi sıka sıka, karar vermiş isek o yolda Elif gibi dimdik yürüyeceğiz. Korku ve endişe putları kırılacak birer birer, bir şaşkınlık içinde olacaksın, beklediğin ama pek de öyle ümitvâr olmadığın sevinçlerin, ideallerin, hedeflerin için, kalk ayağa!

 

“eyyuhâl muddessir, kum fe enzir “ Muddesir 1-2

 

Evet, Yeniay’a eşlik eden bu güzel tılsımlı kavuşum, Oğlak’tan sabrı, disiplini ve sorumluluk duygusunu alırsan, samimiyetle bir hedef belirler ve temeli iyi atarsan, rüyayı yaşadığın ve gerçeği yorumlayacağın, her an’ı sonsuz şükürle kutsayacağın günlerin eşiğine seni getirecektir. Deneyelim mi hı ne dersin? : ) Ben hep inandım, inanmaktan hiç vazgeçmedim, inandığım için olsa gerek tüm samimiyetimle, O da hiç yanıltmadı, hayal kırıklığına uğratmadı…! Ne varsa şu alemde Hepsi O’nun, hepsi O’ndan, tek beklentisi samimi bir kulluk ve sevilmek kalpten… Kahrıyla da sevilmek, Lütfuyla da şükretmek…

 

Velhasılıkelam; Sözün Özü, Oğlak, ve Yeniay ve HEDEF-lerimiz. 2017 senesi büyülü bir sene olacak, şu ana değin Neptün’ün orta ölçekte dokunduğu kişiler, hayalini kurduğu, düşleriyle büyüttüğü ve dua ile güzel amelleriyle adaklarını yerine getirdiği, arzuladığı her ne ise bu lütfa mazhar oldu, hadi ya olmaz denilen yine de ümit etmekten vazgeçilmeyen, belki çocukluğunun masum haliyle geleceğe ait gördüğü aman sadece bir rüya sadece bir vizyon deyip geçtiği şeylerin bir anda gerçeğinde içinde oluverdi. 2017 senesi ise Neptün’ün + tarafı olan rüyaların gerçekleşmesi, çabası verilmiş hedefe ulaşmanın mutluluğu, samimiyetin ve dürüstlüğün daha büyük ölçekte ödül kazandığı bir sene olacak. Maneviyat Balık alanıdır, asıl zenginliğin insanın iç aleminde olduğunu sözde değil özde hissedeceğimiz zamanların içinde olacağız, hazineler ya viran yerlerde saklıdır ya da görünmeyen yerlerde. İçimizdeki hazinelerin, zenginliğin şükrü ile dış dünyamızda da bunun yansımalarına bol bol şahitlik edeceğiz.

 

Yine de, şu notu buraya bırakalım, unutmayalım hiç, aklımıza küpe olsun, kulağa değil; Her geçen gün daha bilinçli bir şekilde, yıldız ilmi nedir, ne değildir, hayatımızda, karakterimizde, duruşumuzda ve düşüncelerimizde bu ilimden nasıl istifade edebiliriz, nereye kadar bu ilimden faydalanıp yürümeli, nerede bu ilme dur deyip hayatımızın içine almamalıyız gibi bir şuur edindik umarım. Kanayan parmağı, göze giren çöpü bilumum talih ya da talihsizlik addedilen her bir şeyi bu ilme bağlamamayı artık öğrendik sanırım. Kendimiz de yıldızlar da biraz nefes aldı umarım.

 

Bil, anla ama, herbir şeyi ve herbir şeyde de yıldızlar diye takıntılı olma. Hem bir vakte kadar bu etkiler, serçelerin işi bu ilimi her ötüşüne bağlamak, kartal olmuşsan sana ne, hangi gün uçulur, hangi gün uçulmazdan…Hayırlı Umreler kriptolojiğim, telepatik antenim: ) Emanetim var unutma!

 

2017 Dileği; insan iki defa doğar, biri anasından, diğeri kendinden, ilki tek diğeri defalarca kez tekrarlanır, bazen bir sevinç ile bazen derin bir keder ile ama her hâlükârda bazen tuz ile bazen şeker ile tatlanıp insan kendinden; geçip halden hale doğar. 2017 senesi kendimizden olan doğumda, hangimizin dünya ahiret saadeti için, ikisi dengede neye ihtiyacı var ise Hakk Teâlâ’nın lütfedeceği, hazmettireceği, şükrettireceği, layıkıyla kalacağımız, edeple duracağımız, azmayacağımız, şımarmayacağımız, kendimizi tanrıcık hastalığına kaptırmayacağımız bir sene Ol’ sun. Hak ettiğimizle değil, amellerimiz eksik olsa da, niyetlerimizdeki samimiyete, güvenip kalbimizdeki O na ait yere, O sevgiye lütfuyla ağırlanacağımız bir sene Ol ’sun. .


Sevgimle Kalın e’ mi

Elif Hece Öztürk

27 Aralık 2016- Ankara gibi gibi

 astrolojistik@gmail.com

Sus, kimseler duymasın,

   Duymasın, ölürüm ha.

   Aymışam yarı gece,

   Seni bulmuşam sonra.

   Seni, kaburgamın altın parçası.

   Seni, dişlerinde elma kokusu.

   Bir daha hangi ana doğurur bizi?

Ahmed Arif


(7) YORUMLAR ( Yorum Ekle )

Gönderen: Elif Hece ÖZTÜRK
her şey sıra ile - daha evvelde demiştim, şimdi sıra ABD. de. Ülkeler de insan gibi bir karakter taşır, ülkeler de ektiklerini biçer kadersel döngüde, felek çemberinden ülkeler de geçer, coğrafyalar da... Bu bir şehir efsanesi değil, nerede bir kaos, nerede bir açlık, yoksulluk, nerede bir terör eylemleri, nerede koşullanmış terör grupları, nerede bir iç savaş var, hepsinin içinde sionun yapay devleti ABD. kukla ABD. var. ki ABD. yi sion yapılanması gözden çıkardı artık. Bush dönemiyle Sionun ABD.ile işi bitti. bunu biraz ABD. nin politikasına bakarak anlamak mümkün sanırım.
2 Ocak 2017, Pazartesi, 22:02Gönderen: Gogo
2017 ve ABD - 2017 ABD'nin sahneden çekilmeye başladığı yıl olacak diyebilir miyiz?Herkese iyi seneler şimdiden.
31 Aralık 2016, Cumartesi, 22:05Gönderen: Rikkat Vakti
Duâ - Amin diyorum bütün dualarına...
Allâh teâlâ emin eylesin, muhafaza buyursun...
🌷🌷🌷
28 Aralık 2016, Çarşamba, 14:34Gönderen: Telepatik Antenin
Kalbim.. - Emanetin başım gözüm üstüne..Yıkadın gene gönlümüzü.... Hayatın gürültüsü içinde dolanıp giderken , uzaklardan gelen ney sesi gibi yazdıkların..Her dinlediğinde kalbini inceden sızlatan, asli yurdumuzu hatırlatan, herkesin kendi hikayesini dinlediği efsunlu bir ney sesi...Var ol Elif'im..nur ol..
Bilemezler nasıl aradık birbirimizi,
Bilemezler nasıl sevdik
İki yitik hasret
İki parça can..
Yeni yılda sağlık, mutluluk bereket amma iile aşk bizimle olsun..
27 Aralık 2016, Salı, 17:06Gönderen: KalbiHuzur
Bir yazı ki, - okurken hiç bitmesin istiyosun...Aşkı İlahiye daha çok yaklaştıran,aşkı ilahide kucaklaştıran yeni aylarımız, yeni yıllarımız olsun.Sevgiler...
27 Aralık 2016, Salı, 16:09Gönderen: Elif Hece ÖZTÜRK
Mutlu, Huzurlu, hepsinden önce ise Sağlıklı Yıllar - Balığım, bizler dualar ile biraraya geldik, dualarla kenetlendik, dualarla yürüdük şimdiye dek, bundan sonrasında da, hayatımızın o sağlam temeli, o temiz mayası üzerine çıkacağımız yeni katlarda da beraber yürüyeceğiz, dualarla.

öperim ruhundan
27 Aralık 2016, Salı, 14:59Gönderen: Nalan
O dua kalbinin diline yoktan yere düşmedi. - Balık burcunda kavuşumda olan Merih (Mars)- Neptün; Bir rüyayı, bir duayı, bir hayali gerçekleştirmek için, zamanla yarış başlıyor, o rüyayı boşa görmedin, o dua kalbinin diline yoktan yere düşmedi, o hayalin düşünce tohumları, öylesine beynine yüklenmedi. İlerisi nasip, ilerisi kısmet.HADİ İNSALLAH.Emeğine ellerine yüreğine saglikkk.Sevgimle öpüyorum.💕💕💕
27 Aralık 2016, Salı, 14:57