24 Aralýk 2011 Oðlak Burcunda Yeni Ay Etkileri- ARÞÝV
  


24 Aralık 2011 Oğlak Burcunda Yeni Ay Etkileri- ARÞİV


24 Aralık 2011 Oğlak Burcunda Yeni Ay Etkileri

seni düşünmek güzel şey, seni düşünmek ümitli şey,
dünyanın en güzel sesinden, en güzel şarkıyı dinlemek gibi bir şey
fakat artık ümit yetmiyor bana, ben artık şarkı dinlemek değil,
şarkı söylemek istiyorum
 N.H.R.

 

 

24 Aralık 2011 Türkiye saatiyle 20.06’ da Oğlak Burcunun 2 ° 34 ‘ derecesinde yeni ay oluşacak. Oğlak burcu öncü işarette, toprak elementinden ve yöneticisi Satürn olması nedeniyle, bu yeni ay oluşumunda, Satürn’e özgü konularla ilgili, toplumdaki yerimiz, geleceğe ait ulaşmak istediğimiz hedeflerimiz, kendimizi sağlama almak, güvenlik açıklarımızı kapatmaya yönelmek, duygusal yönden ziyade daha mantıklı ve somut olanı istemek, bunun için yeni inşaya başlamak gibi konularda yeni kararlar, başlangıçlar bizi bekliyor olabilir. Oğlak gelenekçi, muhafazakâr ve işkolik bir yapıya sahiptir, aşağılarla işi yoktur ve gözü hep zirvededir, ha düşünürsek şayet onun yaratılışından gelen fıtratı da budur ve cidden geldiği konumu hem hak eder hem de hakkını verir. İşte bu yüzden vicdanen rahat olarak ulaştığımız konum köklü olur, içimize sinen herşey gibi ve elbette sabır ve istikrarla.

 

Gökyüzü tablosuna baktığımızda, dönüşümün temsilcisi pluto, yeni ay etkisine damga vurmuş, güneş-ay ve pluto kavuşumlu yeni ay, uzun süredir devam eden yer altına gömdüğümüz, yüzleşmekten korktuğumuz, hem için için isteyip hem de, güvenliğimiz, gelecek garantimiz gibi korkularla eylemsiz kaldığımız kendimizi kanser etme yoluna gittiğimiz konularla ilgili özellikle yengeç-terazi-koç ve yine bu burçların başlangıç derecelerinde kişisel yıldızlara sahip olan, 90.150.180 ve kavuşum açılarına sahip olanlar için 2012 ve devamı niteliğinde bir yeniden doğum olabilir. Pluto en sert açılarla şahlandırır, bazı gezegenlerin olumlu açıları şifadır pluto ise etki itibariyle krizlerden sonra gelen doğumu simgelemesiyle, yeni ay enerjisiyle birleşen gücüyle en sert açıları yapacağı burçlar adına en hayırlısı olacaktır. Koç burcunda seyreden Uranüs’ün yeni ay enerjisine kattığı 90 lık zorlayan kare etkisiyle, zor gelen değişimler için itici bir güç oluşuyor.

 

 

Oğlak gelenekçiliğinde ve kuralcılığında, kendimizi hapsettiğimiz dünyevi kavramların içinde cebelleşirken çok ince bir ayrıntı olan, her kulun kendinden sorumlu tutulacağını ve yalnızca kendisini var edene hesap vereceğini  hatırlayıp, 2012 senesi için bir güzel insanın kendini hapis ettiği dünya esaretinden özgürleşme ve karanlığından arınma başlangıcı. Saygısızca özgürlük değil, edebince kul olmanın içsel özgürlüğü adına, sanırım biraz ara vermeli dünyevi hırslara, olmamışların hüznünü yaşamaya, olanların yasını tutmaya. Oğlak katılığını eritmek çok ama çok zordur, inatlarından vazgeçirmek çok zordur. Biraz da kendini yaşa demek çok zordur, herşeyi düzenleme hastalığı varken kendi özel yaşamındaki düzensizliğinden kaçışı yine işkolikliğe veren herhangi bir statü için hırsa düşen oğlak (ay-yükselen-ve haritamızda oğlak /Satürn ün bulunduğu yaşam alanı herkes için geçerli) Uranüs’ün bu enerjisi, pluto’nun da desteği ile ilgili ev alanlarımızda tam 2 sene kadar bizleri yumuşatacağa benzer.

 

 

Yeni ay enerjisi ve pluto birlikteliğine, Boğa burcunda yer alan Jüpiter’de olumlu destek vermiş durumda, boğa âlemin finans alanını ayakta tutar, sahip olma isteğimizi artırır, kararlı, pratik ve uyumlu, huzur pin kodu olan, hazlarına düşkün, işe yarar bir işarettir, hırsları fazladır, bu herşeyin en iyisine en kalitelisine sahip olma arzusundan ileri gelir pek öyle boğanın ünle namla şanla işi de yoktur. “Üne bakma, altından çıkan una,ağzındasn çıkan kelama bak “(babacığımın mirası bendenize bu söz),Jüpiter’in verdiği bu destekle, yaşamlarımıza dönüp bir bakalım, artık biz küçük âlemler sırayla değil bir an evvel sıralı sırasız harekete geçelim, yaşamımıza huzursuzluk veren etkileri sevgiyle uğurlayalım, şahıs, iş, evlilik, ilişkilerin tümü, ise yaramaz bizi üzen kavramlar, korkularımız, yaşadığımız kent, bağımlılık noktasına getirdiğimiz alışkanlıklarımız gibi. Oğlak /Satürn enerjisi toplumdaki konum ve saygıyla ilintili olduğu için, şuan ki yerimiz nedir? Beklediğimiz şey nedir? Saygı görüyor muyuz? O saygıyı hak edecek ne yapmaktayız gibi pek çok soruyu da bilincimize işleyecektir. Pluto ve Jüpiter etkisiyle, genişletip vizyonumuzu, içimizdeki aleme dönüp tarafsızca şöyle bir gözden geçirip, pekâlâ Satürn vari yeni inşaatımıza başlayabiliriz değil mi inşaallah hep birlikte.

 

 

Transit Satürn ile Transit Neptün arasındaki oluşan olumlu üçgen açı ile soyut halde olan, uygulama sahasını oluşturmakta ve görmekte zorlandığımız, hayal, idealler, geleceğimiz adına önemli olacak kararlar için de güzel bir dönem başlıyor. Yıldızlar vesiledir ve evet her insan aynı etkilenmez, bu şuna benzer, gökyüzünde seyreden her bir yıldızın kendine özgü evrensel bir sesi melodisi vardır, Rahman'ı zikrederken her dönüşünde çıkardığı bir melodi ve o seslere kimi kozmik enerji der, kimi ses dalgaları vs. işte bu yıldızların dönüşlerinde çıkardığı melodi, kulağı tıkalı olmayana şer dahi olsa hayr olup ulaşır. İşleyecek insanın kendi iradesi. Gelen belli, gelenin nasıl bir sofrada yeneceği kulun seçimi, kulun masayı kendi eliyle hazırlayıp, yüzleşmesi...

 

Güneş-ay –yükselen burcu Oğlak olanlar için son 2 sene oldukça sorunlu geçti, transit satürn'ün yapmış olduğu sert etki ile eskisinden daha çok yoruldular daha çok mücadele içine girdiler, yaşam daha bir ağır olmaya başladı. Sorumlulukları arttı, yetişemez oldular, zamanla yarış başladı. Mesleki alanlarıyla ilgili tatsızlıklar oldu. Ebeveyn rollerine ilişkin acılar biriktirdiler, Bu yeni ay hani her zorlukla beraber bir kolaylık vardır ya, işte bu yeni ay evresinde tarlaya tohumlar atmak adına harekete geçeceğimiz şeylerin her ne ise, ürününü 2012 Ekim ayında Satürn’ün akrep burcuna geçmesiyle olumlu yönde biçmeye başlayacağımızı gösteriyor.

 

 

Haritanızda Oğlak alanı hangi eve düşüyor ise bu yorum o yaşam alanına dâhil olarak hepimiz için geçerli. Kiminin 9.evine düştü oğlak, eğitim hayatında ertelenmeler, kısıtlı imkanlar, sorunlar, yasal süreci olan konulara ilişkin tatsızlıklar, kiminin 4.evine düştü oğlak, aile bireyleri ile ilgili sıkıntılar, anne/baba sağlığı, kişinin kendi kurduğu yuva içinde yaşadığı huzursuzluklar, kararsızlık, harekete geçememe, kiminin ilişki bazında 5.ev alanında, yaşamına giren sıkıntılı insanlar, sıkıntılı mücadelesi bol ilişkiler, yorgunluklar… Olsun varsın yorgunluklarımız hayata attığımız en afili imzadır ve acı ruhun fiyakasıdır. Güzelleştik değil mi hepimiz güzeliz. O zaman? 13 Aralık 2012 de Yay Burcunun 21 derecsinde Bir Yeni Ay cereyan edecektir. Geçen senenin Aralık ayında cereyan eden Yeni Ay Etkileri ön hazırlık olarak arşivden, sitemize eklenmiştir.

 

“o zaman şarkı söylemek lazım avaz avaz
o zaman şarkı söylemeli çığlık çığlığa
o zaman yüreğin yükü hafifler belki biraz
o zaman şarkı söylemek lazım avaz avaz” S.A.

 

Sevgimle Kalın emi

 

Elif Hece Öztürk / Yağmurlu bir Ankara sabahından

24 Aralık 2011

 

Arşiv Linki: http://astrolojistik.blogcu.com/24-aralik-2011-oglak-burcunda-yeni-ay-etkileri/11601029

 

                                    astrolojistik@gmail.com

 

Zamanın Ötesinden Gelen edit:13 Aralık 2012 de Yay Burcunun 21 derecsinde Bir Yeni Ay cereyan edecektir. Geçen senenin Aralık ayında cereyan eden Yeni Ay Etkileri ön hazırlık olarak arşivden, sitemize eklenmiştir.


(0) YORUMLAR ( Yorum Ekle )